انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بروزرسانی جدید اپل

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: بروزرسانی جدید اپل

پستتوسط Nocturne » 15 آوریل 2018, 05:59

درود دوستان،

بهترین راه برای داون گرید کردن سیستم عامل به ورژن قبلی چیه؟! (ورژن فعلی: سیرا)
مرسی
نماد کاربر
Nocturne

پست‌ها : 49

پستتوسط Nocturne » 15 آوریل 2018, 23:20

AmirT نوشته است:[نمایش]
سلام،
فکرمیکنم تنها راه این باشه که ورژن قبلی رو دانلود کنید، ازش فلش bootable بسازید، هارد رو فرمت کنید و clean install کنید.

جای خاصی هست که برای دانلود ورژن قبلی (ال کپتین) مطمئن باشه یا همینطوری سرچ کنم؟
نماد کاربر
Nocturne

پست‌ها : 49

پستتوسط AmirT » 16 آوریل 2018, 00:29

این لینک باید مستقیم در App Store بازش کنه:
https://itunes.apple.com/app/os-x-el-ca ... 5434?mt=12
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Behnam » 16 آوریل 2018, 00:32

مرسی امیر. فکر نمی‌کردم که App Store نسخه‌های قبلی رو داشته باشه. خوب است که بدانیم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط eysun » 26 اکتبر 2021, 04:08

دل رو به دریا زدم و macOS Monterey رو در شبی که منتشر شد روی مک‌بوک پروی ۲۰۱۵ ام نصب کردم. سرعت و روونیش خصوصا در سافاری ۱۵.۱ به صورت خیلی قابل توجهی بهتر شده! سوالی دارید بپرسید...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط mishkaa » 11 نوامبر 2021, 10:23

سلام
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری ورژن macos sierra را به high sierra آپدیت کنم ؟
در اپ استور و جاهای دیگه مشاهده نمیشه
mishkaa

پست‌ها : 32

پستتوسط saeidk » 13 نوامبر 2021, 20:46

هم از سایت اپل می شود دانلود کرد
https://support.apple.com/en-us/HT211683
هم سایتهای داخل ایران برای دانلود گذاشتند
فقط باید دستگاه شما رو این نسخه پشتیبانی کنه
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط nasraa » 07 آوریل 2022, 12:09

سلام . برای ال کپیتن برای سینک با iOS های جدید آپدیت آمد.
منوهای تازه ای در آیتیونز برای این کار اضافه می شود.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Arzhang » 25 مه 2022, 18:16

امروز کامپیوتر محل کارم را به macOS Montenery version 12.4 آپدیت کردم. بلافاصله متوجه شدم که برداشته‌اند پرچم زبان‌ها را حذف کرده‌اند و به جایش یک حروف ناخوانایی گذاشته‌اند که نشان می‌دهد چه زبانی انتخاب شده است. قبلاً این کار را با زبان فارسی هم کرده بودند ولی فارسی با یک حرف ف قابل مشاهده‌تر است. واقعاً برایم سؤال است این‌هایی که این کار را می‌کنند بیمار تغییرند و برایشان مهم نیست اگر چیزی خوب است و نیاز به تغییر ندارد، دست از آن بردارند؟ شاید هم اپل به این‌ها متری حقوق می‌دهد و سر ماه می‌پرسد: خب این ماه چند تا تغییر داشتی؟ و بعد یارو اگر بگوید هیچ‌چی، حقوقش را کم می‌کنند. من نمی‌دانم این چه مرضی است که آن پرچم پرکاربرد را حذف کنند؟ خصوصاً برای کسانی که بیش از دو زبان روی سیستم‌شان دارند، وجود آن پرچم رنگی نشان می‌داد که چه زبانی انتخاب شده است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط nasraa » 31 مه 2022, 16:02

Arzhang نوشته است:[نمایش]
امروز کامپیوتر محل کارم را به macOS Montenery version 12.4 آپدیت کردم. بلافاصله متوجه شدم که برداشته‌اند پرچم زبان‌ها را حذف کرده‌اند و به جایش یک حروف ناخوانایی گذاشته‌اند که نشان می‌دهد چه زبانی انتخاب شده است. قبلاً این کار را با زبان فارسی هم کرده بودند ولی فارسی با یک حرف ف قابل مشاهده‌تر است. واقعاً برایم سؤال است این‌هایی که این کار را می‌کنند بیمار تغییرند و برایشان مهم نیست اگر چیزی خوب است و نیاز به تغییر ندارد، دست از آن بردارند؟ شاید هم اپل به این‌ها متری حقوق می‌دهد و سر ماه می‌پرسد: خب این ماه چند تا تغییر داشتی؟ و بعد یارو اگر بگوید هیچ‌چی، حقوقش را کم می‌کنند. من نمی‌دانم این چه مرضی است که آن پرچم پرکاربرد را حذف کنند؟ خصوصاً برای کسانی که بیش از دو زبان روی سیستم‌شان دارند، وجود آن پرچم رنگی نشان می‌داد که چه زبانی انتخاب شده است.

دقيقا
مثل گرد كردن لبه هاي آيفون كه الان دوباره برگشتند به حالت قبلي
دوربينش هم احتمالا مثل حالت قبل همسطح بدنه ميشود.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط alaamati » 28 ژوئن 2022, 20:14

سلام،
امروز که به نسخه‌ی بتای ۲ از سامانه‌عامل جدید مک‌اواس به نام Ventura به‌روز کردم نشانگر زبان نسبت به نسخه‌ی ۱۲ قدری درشت‌تر شده است که جای بسی امیدواری است.
تصویر در پیوست آمده است.
پیوست‌ها
Screenshot 2022-06-28 at 20.12.43.png
تصویر جدید نشانگر زبان در سامانه‌عامل نسخه‌ی ۱۳
alaamati

پست‌ها : 25

پستتوسط Arzhang » 09 ژوئیه 2022, 01:45

آیا شما هم موقعی که روی یک فایل تصویری کلیک می‌کنید و دکمه‌ی فاصله را می‌زنید تا پیش‌دیدی سریع از آن ببینید،‌ این طوری می‌بینید؟
Screen Shot 2022-07-08 at 5.13.46 PM.jpg

من تا آن‌جایی که یادم است این پیش دید را به صورت فول فریم نشان می‌داد. این باز کار کدام برنامه‌نویس بیمار و بی‌کاری بوده است؟
من خیلی از متن‌ها و عکس‌ها را بدون این که باز کنم از این طریق می‌خواندم. این ویژگی خیلی بزرگی از مک بود که یک مجنونی در کمپانی اپل از کارش انداخته. به نظرم بد نیست یک انجمن خیریه تأسیس کنیم برای جمع کردن پول برای این کسانی که از ترس بی‌کاری سیخ توی هر سوراخی از مکینتاش می‌کنند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 09 ژوئیه 2022, 05:54

درود بر ارژنگ عزیز. بنظر کوئیک‌لوک در کامپیوترت دچار مشکل شده. بر طبق این لینک با ری‌استارت کردن کامپیوتر در safe mode و بعد ری‌استارت مجدد معمولی باید مشکلت حل بشود:
https://apple.stackexchange.com/questio ... the-actual
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmirT » 09 ژوئیه 2022, 12:18

سلام دوستان،
نمیدونم این مشکل چرا به وجود میاد. راهی که ایلیا نوشته رو هم امتحان نکردم، شاید کاملا مشکل رو حل کنه.
ولی برای من وقتی پیش میاد، از پنجره‌ی Force Quite فایندر رو Relaunch میکنم و مشکل حل میشه، گاهی بعدا دوباره به وجود میاد.

ارژنگ هم انقدر از اپل شاکیه که باگ‌ها رو هم به حساب مهندسی شرورانه اپل میذاره :lol:
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Arzhang » 13 ژوئیه 2022, 19:42

:lol: :lol: :lol:
خداییش هر چند وقت یک بار می‌بینی یک دسته گلی به آب می‌دن بی معنی! من هنوز درگیر مصیبت یک تک چراغ ایرپاد پرو هستم که نمی‌فهمم وقتی قرمز است یعنی بدنه باتری نداره یا گوشی‌ها. همین طور pen که کلاً چراغ نداره باید برم اون ور تبلتم رو باز کنم این آلت ((: رو بزنم به صفحه‌اش قسمش بدم که نشون بده باتریش چقدره.
اما امیر جان دمت گرم. با روشت مشکلم حل شد. روش ایلیا جان رو هم می‌ذارم بعدتر که کارم کمتر بود تست می‌کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان