انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نرم‌افزار خوشنویسی «قلم برتر» برای مک

بحث پیرامون مسائل مربوط به قلم‌سازی، حروف‌چینی و بومی‌سازی

پاسخ: نرم افزار خوش نویسی «قلم برتر» برای مک

پستتوسط sadeghi » 27 ژانویه 2016, 11:52

من این برنامه را خریدم و نصب کردم. روی ورد ۲۰۱۶ راست به چپ درست عمل می کند اما فونت ها اعمال نمی شوند. درواقع تغییر فونت در برنامه قلم برتر باعث تغییر آن در ورد نمی شود. راه حلی به ذهن شما می رسد؟
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Ahmad » 27 ژانویه 2016, 14:38

جناب صادقی،
دستتان درد نکتد بابت خرید قلم برتر و از این طریق پشتیبانی از یک نرم‌افزار مفید.

کاملا حق با شما است. فعلا و در این اصدار این مشکل وجود دارد ولی اصدار جدید در راه است. مطمئنا این مشکل قابل حلی است چرا که آقای تقیا مهندس برنامه ساز بخش مک شرکت مریم بطور مستمر در حال کار بهینه سازی قلم برتر است. تا زمان حل این نقیصه شما می‌توانید از خط‌های دیگر فارسی نصب شده در کامپیوتر خود، مانند خطوط سری ایکس که در بخش دریافت فایل ایرماگ وجود دارد، استفاده کنید.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط alireza3335 » 27 ژانویه 2016, 14:38

من تهیه کردم! همواره کرش میکند. اصلاً نمی‌توان دیگر Word 2016 را باز کرد. گفتم شاید مشکل از OS باشد روی InDesign CC 2015 هم امتحان کردم آنجا هم مشکل وجود داشت و هنگامی که قلم برتر باز است دیگر نمی‌توان InDesign را باز کرد و همواره کرش می‌کند.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ahmad » 27 ژانویه 2016, 14:49

علیرضا گرامی،

ابتدا دستتان درد نکتد بابت خرید قلم برتر و از این طریق پشتیبانی از یک نرم‌افزار مفید!

فکر کنم اشکال در توالی بازکردن برنامه‌ها باشد. شما در ایران هستید لطفا به شرکت زنگ بزنید و با بخش ساپورت مک صحبت کنید تا شما را راهنمائی کنند.
حتی اگر بخواهید آنها می‌توانند از طریق برنامه Teamviewer وارد کامپیوتر شما شوند و کار خطایابی را از راه دور انجام دهند.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 28 ژانویه 2016, 01:40

احمد جان خیلی ممنون از زحمتی که کشیدی.
این خیلی خوب است که جامع عمل می‌کند.
من به سایت‌شان مراجعه کردم و دیدم که این برنامه برای ورژن‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ کار می‌کند.
من هم مثل دوستان دیگر این نرم‌افزار را خریدم.
ابتدائاً برای دانلود مشکل داشتم که حل شد.
اما متأسفانه روی نسخه‌ی ۲۰۱۱ که من دارم کار نمی‌کند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ahmad » 29 ژانویه 2016, 02:45

ارژنگ جان،
قلم‌برتر هدف اولیه‌اش فراهم کردن امکان تایپوگرافی پیشرفته در محیط مک و ویندوز است. در نسخه مک، بدلیل عدم پشتیبانی محصولات مایکروسافت در محیط مک، یک امکان اضافی برای حل این مشکل در برنامه Word گنجانده شده است که به کاربر امکان تغییر جهت متن را می‌دهد. این امکان از اصدار ۳.۴.۵ قلم‌برتر اضافه شده و بطور نسبی درست عمل می‌کند چنانکه در پست‌های قبلی نیز من این موضوع را نشان داده‌ام. هنوز بعضی از مشکلات وجود دارد و من مشغول تست کردن نسخه بتای جدیدی هستم و امشب گزارش باگ‌هائی که پیدا کرده‌ام را ارسال کردم و امیدوارم در چند روز آینده این مشکلات حل شود.

در مورد پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر Word در قلم‌برتر من فکر می‌کنم که شما اشتباه کوچکی کرده‌ای و آن متنی که به آن اشاره کرده‌ای مربوط به برنامه میرعماد است و این البته برنامه‌ای جدای از قلم‌برتر است و نسخه مک آن نیز وجود ندارد.
توضیح موجود در سایت مریم:«میرعماد در Office 2003 تا 2010 نسخه ۳۲ بیتی و WordPad خودش قابل استفاده است».

تا آنجائیکه من می‌توانم حدس بزنم اصولا پشتیبانی از اصدارهای قبل از اصدار ورد ۲۰۱۶ میسر نیست این تنها اصدار ۲۰۱۶ است که بعضی از زیربناهای لازم را برای اینکار دارد و بنابر این آقای تقیا برنامه ساز شرکت مریم توانسته از آن برای حل مشکل تعیین جهت متن در نسخه مک ورد استفاده کند.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 29 ژانویه 2016, 02:55

ارژنگ جان،
من توصیه می‌کنم که شما بسته فرم‌افزاری آفیس خود را بروز کنی و به اصدار ۲۰۱۶ ارتقاء دهی. گذشته از امکان سازگاری ورد ۲۰۱۶ با قلم‌برتر مشکل سازگاری و تبادل فایلهای ورد در محیط مک و ویندوز نیز بنحو چشمگیری در اصدار جدید این بسته نرم‌افزاری بهبود یافته است. نیز چنانکه بعضی اخبار مبنی بر افزودن پشتیبانی زبانهای راست به چپ در اصدارهای آتی مک درست باشد مطمئاً این پشتیبانی به آخرین اصدار برنامه‌های بسته آفیس محدود خواهد بود و لاغیر.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 30 ژانویه 2016, 01:03

احمد عزیز و گرامی
اگر از کلام من چنین برمی‌آمده که بنده تصور کرده‌ام که شما نفع مالی‌ای از این میان می‌بری، جداً عذر می‌خواهم. چنین منظوری به هیچ عنوان نداشته‌ام.
اما طبق فرمایش شما من هم شک کردم و به سایت مریم رفتم و دوباره مشخصات فنی قلم برتر را خواندم. همین طور که در اسکرین شات زیر می‌بینید، اعلام شده که قلم برتر نه تنها بین ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ کار می‌کند که نیز گفته شده در مجموعه‌ی آفیس کار می‌کند و نه فقط در وُرد.
image.jpeg

راستش من کار گرفیکی چندانی ندارم و همان قدری که دارم همان برنامه‌ی رایگان مداد کارم را راه می‌اندازد. علت این که این برنامه را خریدم صرفاً برای کار در وُرد بود که فعلاً برایم بلااستفاده شده است.
فردا زنگ می‌زنم پشتیبانی ببینم شاید فوت کوزه‌گری‌ای داشته باشد که من نمی‌دانم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 30 ژانویه 2016, 02:28

ارژنگ عزیز،
نہ من اصلا قصدم شما شما نبود. اشتباه از من بود کہ در زیر پاسخ شما آن متن را نوشتم. از این بابت معذرت می‌خواهم. من متن مذبور را جابجا کردم. شرمنده.

من هم پس از خواندن متن شما با آقای تقیا تماس گرفتم و متن شما راجع به پشتیبانی از آفیس اصدار قبل از ۲۰۱۶ را برایش فرستادم. پاسخ دادند کہ منظور از آن آفیس ویندوز بوده نہ مک. چنانکہ گفتم اصولا آفیس ماقبل ۲۰۱۶ اصلا امکان اینگونہ پشتیبانی در آن نیست.

اما امکان تایپوگرافی در قلم برتر اصلا قابل مقایسہ با مداد نیست. شما برای تفنن هم کہ شده امتحان کن مطمئنم کہ خیلی از آن خوشت خواهد آمد.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 30 ژانویه 2016, 02:29

دوستان،
شاید در اینجا یک توضیح کوچک لازم باشد که من بدهم و آنهم این است که من هیچگونه نفع شخصی در این مورد ندارم. من نسخه خود باضافه فونت‌های اضافی را از شرکت مریم خریده‌ام.
ولی خیلی خوشحال هستم که شرکت مریم برنامه قلم‌برتر را به پلاتفرم اپل نیز پورت کرده است و به ما کاربران مک این امکان را داده است که در همان سطح ویندوز در محیط مک نیز از تایپوگرافی پیشرفته لذت ببریم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 30 ژانویه 2016, 19:54

سعید جان با سلام
ممکن است اطلاعاتی راجع به کارکرد قلم برتر با برنامه‌های ادوبی، مانند فتوشاپ، ایلسستریتور و ایندیزاین در اختیار ما قرار دهید. آیا امکان پیشرفته تایپوگرافی قلم برتر در این برنامه‌ها بطور مستقیم وجود دارد؟
ممنون
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط saeidk » 30 ژانویه 2016, 23:16

سلام احمد جان
این برنامه در برنامه های گرافیکی ادوبی به خوبی کار می کند. فقط گاهی اگر نتوانم این امکانات را این برنامه ها اعمال کنم متن را به برنامه ورد مایکروسافت می برم آنجا مثلا کشیدگی را اعمال می کنم و بعد دوباره در ایندیزاین کپی می کنم
پشتیبانی هم به نظرم خیلی خوب است و تلفنی هم زود جواب می دهند
با این تورم فعلی واقعا صد هزار تومان پول خرد است
تنها مشکل من با این گونه برنامه ها این است که اگر به هر دلیل (مثلا ناسازگاری با آپدیت مک) آن وقت فایل بی استفاده می شود
شاهکار ادوبی در نسخه های جدید ایندیزاین امکان تهیه پکیج است. یک فایل همراه با عکسها و فونتها که شما می توانید بی هیچ نگرانی ان را آرشیو کنید و این امکان درصورت استفاده از برنامه های کمکی مثل قلم برتر نیست
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ahmad » 31 ژانویه 2016, 02:53

سعید عزیز ممنون بابت پاسخ
دلیل پرسش من این بود که اخیرا دوستی برنامه قلم‌برتر را برای مک خریده بود و از من خواست که شیوه کار این برنامه را به وی نشان دهم. من با نحوه کار این برنامه در TextEdit آشنا هستم و آنرا به او نشان دادم ولی وقتی خواستم کارکرد قلم‌برتر را در برنامه فتوشاپ نشان دهم متوجه شدم امکانات تایپوگرافی آن در فتوشاپ عمل نمی‌کند. از آنجائیکه شما در انجام اینگونه کارها خبره هستی فکر کردم این را با شما در میان بگذارم که اگر راهنمایی در اینمورد داری آنرا با ما در میان بگذاری.
ممنون از لطفت. در ضمن این دوست آخرین اصدار برنامه‌های ادوبی را، که همان creative cloud باشد، در اختیار دارد.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط sadeghi » 31 ژانویه 2016, 15:00

احمد آقا. شما چطور این برنامه را در تکست ادیت استفاده می کنی؟ برای من که کار نمی کند.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Arzhang » 31 ژانویه 2016, 17:38

داستان این نرم‌افزار برای من پیچیده شد.
بعد از آن که احمد عزیز گفت که این نرم‌افزار فقط با ورژن ۲۰۱۶ کار می‌کند و این گفته را آقای تقیا هم تأیید کردند، من مانده بودم که چه باید کرد چون بخش گرافیکی این نرم‌افزار برای من کارآیی چندانی نداشت. از سویی من به دلیل کارهای متنی‌ای که می‌کنم به شدت دنبال یک رابط بی‌دردسر بین مک و ویندوز هستم که هم‌خوانی بالایی داشته باشد. خلاصه این که دلسرد شده بودم تا این که به نظرم رسید با یک کار ضد ایرماگی یک تستی را انجام دهم. به یکی از این سایت‌های «دانلود و کرک» رفتم و وُرد ۲۰۱۶ را دانلود کردم. می‌خواستم مطمئن شوم که اگر کار می‌کند از طریق دوستان خارج نشین تقاضا کنم برنامه را بخرم. اما نتیجه‌ی این تست اعجاب‌آور بود: روی ۲۰۱۶ هم کار نکرد! نمی‌دانم علتش به نسخه‌ی مسروقه برمی‌گشت یا نه، اما هر چه بود چشم من را ترساند: اگر ۲۰۱۶ را می‌خریدم و کار نمی‌کرد، دیگر حسابی دماغم می‌سوخت.
این بود که در کمال ناامیدی به شرکت مریم ایمیل زدم و گفتم من طبق توضیح شما نرم‌افزار را خریده‌ام حال این که اطلاع رسانی ناقص بوده است. پس از تبادل یکی دو ایمیل، امروز صبح این شرکت نرم‌افزار من را ابطال کرد و مبلغ را به من برگرداند.
گرچه خیلی دلم می‌خواست این نرم‌افزار کارم را راه بیندازد و به این ترتیب کمکی به این دوستان کرده باشم، اما این رفتار حرفه‌ای‌شان به شدت احترام من را نسبت به آن‌ها برانگیخت. از شما چه پنهان من که از خیر این مبلغ گذشته بودم ولی این شرکت با این رفتار مشتری‌مدارانه‌اش کاری کرد که من از مشتری‌های آتی‌اش باشم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به خط، زبان و قلم‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان