انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نرم‌افزار خوشنویسی «قلم برتر» برای مک

بحث پیرامون مسائل مربوط به قلم‌سازی، حروف‌چینی و بومی‌سازی

پاسخ: مشکل با نگارش فارسی در مایکروسافت ورد — MS Word

پستتوسط Ahmad » 25 ژانویه 2016, 17:23

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
alireza3335 نوشته است:[نمایش]

پیدا کردم! ۱۰۰ هزار تومان برای من دانشجو کمی زیاد است. کاش برای دانشجویان تخفیفی در نظر می‌گرفتند.

علیرضا گرامی،
من اگر جای شما بودم ایمیلی برایشان می‌فرستادم و از آنها در این مورد سؤال می‌کردم. آقای آذرشب فردی بسیار متین و منطقی است و من مطمئن هستم که به شما کمک می‌کند.
اما یک مسئله را در اینمورد نباید از یاد برد و آن هم این است که در این شرکت تعدادی افراد کار می‌کنند که زندگیشان از راه تخصصشان تامین می‌شود. در کشوری که افراد کمتر رعایت می‌کنند و اگر برایشان ممکن باشد ابائی ندارند که برنامه‌های شرکتهای مختلف را کرک کرده و از آنها بطور غیرقانونی استفاده کنند پشتیبانی از این شرکتها امری اخلاقی است و مجال ندادن بہ سوء استفاده‌کنان لازم.

برای ما در ایرماگ اما تشویق و پشتیبانی از شرکتها یا افرادی که برای مک و زبان فارسی برنامه تهیه می‌کنند از اهمیت زیادی برخوردار است.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط alireza3335 » 25 ژانویه 2016, 18:55

اتفاقاً احمد جان این کار را کردم، امیدوارم به نامه‌ام پاسخ بدهند. البته اگر ایمیلی از آقای آذرشب دارید ممنون می‌شوم که در خصوصی در اختیار بنده بگذارید.
بنده هم کاملاً با شما موافق هستم که افرادی که در این شرکت هستند از این راه تأمین می‌شوند، ولی نکته‌ای که بنده در نظر گرفتم یک concept کاملاً تجاری است که متأسفانه بسیاری از مدیران شرکت‌ها آن را نادیده می‌گیرند. اصلاً برای بسیاری از شرکت‌های ایرانی dynamic pricing معنا ندارد! و اگر هم داشته باشد در مبادلات B2B مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اتفاقاً اگر کمی در نکته من تأمل کنید متوجه خواهید شد که به نظرم اگر شرکت سیاست قیمت‌گذاری دیگری را اتخاذ کند، چه بسا به سودآوری بیشتری رسیده و کارکنان این شرکت بهتر تأمین مالی شوند!
و خوب حیف است مدیرانی مانند جناب آذرشب از این نکات ظریف pricing غافل باشد. اتفاقاً بنده یک course خوب pricing در همین ایران سراغ دارم (که مدرس آن کسی است که با Texas Instrument هم کار کرده) و خوشحال می‌شوم بتوانم با معرفی این دوره به آقای آذرشب سهم کوچکی در ارتقای دانش مدیریتی مدیران این مرز و بوم ایفا کنم. چه بسا فروش بیشتر این نرم‌افزار بتواند به توسعه متوالی آن سرعت بخشیده و روزبه‌روز کارایی زبان فارسی را در مک تقویت کند!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ahmad » 26 ژانویه 2016, 02:24

بلاخره فیلم قلم‌برتر و برنامہ ورد را به کمک دوست عزیزم علی رستگار و راهنمائی پوریا آپلود کردم. برای دیدن فیلم در چند پست بالاتر روی لینک مربوطہ کلیک کنید.

MSWord_QB.png

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 26 ژانویه 2016, 02:37

احمد عزیز. من نمی‌توانم لینک را پیدا کنم. :(
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ahmad » 26 ژانویه 2016, 03:02

شرمنده ارژنگ عزیز
اکنون لینک را وارد کردم، امیدوارم بتوانی فیلم را ببینی.
ممنون
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 26 ژانویه 2016, 11:21

احمد جان بسیار ممنون
من مایل شدم که بخرمش. فقط می‌شود شما قبلش چند سؤال را جواب بدهی؟

• می‌خواهم بدانم در جدول‌ها هم آیا راست به چپ شدن به همین کیفیت کار می‌کند؟ به عبارتی، آیا کل جدول و ساختار جدول راست به چپ می‌شود یا فقط نوشتارهای آن؟ یکی از راه‌های فهمیدنش این است که کلید «تب» را بزنیم و ببینیم نشانگر به خانه‌ی راس می‌رود یا به چپ؟ اگر به راست رفت، کل جدول ما راست به چپ شده است. تصورم این است که این برنامه این کار را نمی‌تواند انجام دهد.

• دوم می‌خواهم بدانم آیا می‌توانیم استایل‌های متن را ذخیره کنیم و از آن‌ها استفاده کنیم؟ ویژگی استایل‌ها این است که کاربر حتی می‌تواند با اختصاص دادن یک کلید میان‌بر به سرعت فونت و اندازه و شکل پاراگراف را در آنی به متن انتخاب شده اعمال می‌کند. برای متونی که چند نوع قلم و فرم دارند، خیلی خوب است.

• آیا این برنامه فقط در ورد کار می‌کند یا در کل مجموعه‌ی آفیس؟

سپاسگزارم
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط saeidk » 26 ژانویه 2016, 11:29

حجم ۹۱ مگ که برای ویدئو خیلی زیاد است.
این فایل ۲ مگ
http://www.namasha.com/v/jo7f8VYQ
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ahmad » 26 ژانویه 2016, 14:39

saeidk نوشته است:[نمایش]
حجم ۹۱ مگ که برای ویدئو خیلی زیاد است.
این فایل ۲ مگ

سعید جان ممنون بابت فشرده کردن فایل.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 26 ژانویه 2016, 14:46

Arzhang نوشته است:[نمایش]
احمد جان بسیار ممنون
من مایل شدم که بخرمش. فقط می‌شود شما قبلش چند سؤال را جواب بدهی؟

سپاسگزارم

بسیار خوب ارژنگ عزیز،
امشب پس از آمدن به منزل موارد مورد ذکر را آزمایش کرده و نتیجه را گزارش خواهم کرد.
من به هرجهت خرید برنامه را به کسانی که این امکانش را دارند توصیه می کنم بجهت امکان قلم برتر در انجام تایپوگرافی پیشرفته. اینکار نیز تشویقی خواهد بود برای این شرکت که محصولات نرم افزاری خود را برای محیط مک عرضه دارد و آنها را برای پلاتفرم مک توسعه دهد.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پاسخ: نرم افزار خوش نویسی «قلم برتر» برای مک

پستتوسط Ilia » 26 ژانویه 2016, 22:25

این لینک «قلم برتر» است در سایت Maryamsoft:
http://maryamsoft.com/qalambartar/

اگر از طریق اپ‌استور اپل برنامه‌شان را میفروختند، خریدش برای ما از خارج ایران آسانتر بود و مشتری‌های خارج از کشورشان هم بیشتر میشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahmad » 27 ژانویه 2016, 00:39

ممنون ایلیا جان بابت منتقل کردن مبحث به جای مناسبتر.
در مورد فروش برنامه از طریق اپ‌استور، من هم مدتها است که سعی کرده‌ام که آنها را به انجام اینکار تشویق کنم منتها مشکلی که تاکنون با آن روبرو بوده‌اند مشکلات ناشی از تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی علیه ج.ا بوده است بویژه تحریم بانکی و باز کردن حساب بانکی برای شرکتهای ایرانی که گام اول برای باز کردن حساب نزد اپ‌استور است، امری تقریبا ناممکن بوده‌است.

با برداشته شدن تحریمها اما شرایط جدیدی پیش آمده است که امیدوارم شرکت مریم از آن استفاده کند. اگر امر بازاریابی و بالمآل فروش نرم‌افزار خوب پیش رود علاوه بر شرکت مریم مطمئنا این به بنفع ما کاربران مک فارسی زبان نیز هست از لحاظ توسعه نرم‌افزاهای ویژه پردازش و تایپوگرافی پیشرفته برای زبان فارسی.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 27 ژانویه 2016, 02:01

ارژنگ جان،
در مورد جدول، رفتار برنامہ در هنگام استفاده از دستور راست بہ چپ قلم‌برتر کاملا درست است؛ با استفاده از کلید«تب» مکان‌نما از خانہ سمت راست بہ سمت چپ و سپس ردیف ۲ سمت راست حرکت می‌کند.

نیز خط‌کش مدرک Word از سمت راست بہ چپ است.

همچنین در هنگام استفاده از الگوهای آماده جدول‌ها، طرح آن متناسب با زبان‌های راست بہ چپ تغییر می‌کند.

در مورد استایل‌های مختلف نتوانستم تست کنم چونکہ با كار آنہا درست آشنا نبودم، لذا در اینمورد نمی‌توانم نظر درستی بدهم.

در مورد دوستونہ کردن متن فارسی، برنامہ گاهی درست رفتار می‌کند و گاهی هم با اشکال. من آخرین اصدار بستہ آفیس، یعنی آفیس ۲۰۱۶، را دارم. نمی‌دانم کہ آیا شرکت مریم کار تطابق قلم‌برتر را با Word ۲۰۱۶ انجام داده‌است یا نسخۂ قدیمی‌تر.

بہ هر جہت من امروز ۲ ایمیل برای آقای تقیا فرستادم و مواردی کہ بنظرم می‌رسید را با وی در میان گذاردم

در مورد پاورپوینت نیز قلم‌برتر با آن کار نمی‌کند.

احمد
QB_Word_table.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 27 ژانویه 2016, 02:23

در مورد Excel چطور؟ آیا می‌توان صفحه را راست‌به‌چپ دید؟ و راست‌به‌چپ اعمال تغییرات کرد؟
ضمناً مبنای غلط‌یابی Word به چه ترتیب است؟
ممنون
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 27 ژانویه 2016, 02:27

واقعاً دستشون درد نکنه. ولی به نظرم اینکه مثلاً مکان خط‌کش تغییر می‌کند یا جدول راست‌به‌چپ می‌شود خیلی جالب است. من حدس می‌زنم به نوعی قابلیت right-to-left در Word به صورت hidden وجود داشته که این دوستان توانسته‌اند با زیرکی خاصی از آن استفاده کنند. قطعاً این از ارزش کارشان کم نمی‌کند ولی شاید نوید این را بدهد که بعداً مایکروسافت بخواهد چنین قابلیتی را در نسخه‌های بعدی اضافه کند (البته کیبورد فارسی هم در iOS وجود داشت که بعداً اپل همون رو هم حذف کرد!).
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Ahmad » 27 ژانویه 2016, 03:01

علیرضا گرامی،
در مورد برنامہ Excel خیر عمل نمی‌کند.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin