انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سفری و مبارزه برای نشان دادن RTL بص

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

سفری و مبارزه برای نشان دادن RTL بص

پستتوسط Ali » 13 اکتبر 2004, 15:17

والا فقط میخواستم با شما درد دل کنم. این تازگیها سفری بدجوری زده به ذوقم. همین صفحه ما مثلا!
خبری که در مورد ipod تو صفحه اول هست رو یکباز با friefox بخوانید، یکبار هم با سفری! ببینید چقدر فرق میکند؟
یا آمار مشاهدات این صفحه برید ببینید سطونها رو چطوری نشون میده!
الان اپل دو ساله که سفری رو بیرون داده و هنوز مشکلات متاسفانه درست نشدن. امیدوارم که نسخه بعدی بهتر بشه!
Ali

Re: سفری و مبارزه برای نشان دادن RTL

پستتوسط Behnam » 16 اکتبر 2004, 18:08

Ali نوشته است:[نمایش]
والا فقط میخواستم با شما درد دل کنم. این تازگیها سفری بدجوری زده به ذوقم. همین صفحه ما مثلا!
خبری که در مورد ipod تو صفحه اول هست رو یکباز با friefox بخوانید، یکبار هم با سفری! ببینید چقدر فرق میکند؟
یا آمار مشاهدات این صفحه برید ببینید سطونها رو چطوری نشون میده!
الان اپل دو ساله که سفری رو بیرون داده و هنوز مشکلات متاسفانه درست نشدن. امیدوارم که نسخه بعدی بهتر بشه!

دلیل اینکه من از سفری استفاده می‌کنم این هست که این مرورگر بطور مستقیم وابسته به OS هست و اگر اشکالی در آن رفع بشه احتمالاً آن اشکال در OS هم رفع شده است. شاید به همین دلیل هم هست که بهبود سفری خیلی کند پیش میره. چون برای رفع مشکلات اصلی باید هربار منتظر نسخهٔ جدیدی از OS بود.
این وابستگی به OS که نقطه ضعف سفری هست، در ضمن نقطهٔ قوت آن هم هست. سرعت سفری و جلوهٔ سفری را هیچ مرورگری ندارد (به نظر من البته) firefox بنظر خیلی سریع تر از دیگر مرورگرهاست ولی همین مرورگر را راه بیاندازید و تایم بگیرید، سپس آدرس ایرماگ را وارد کرده و بار شدن این صفحه را تایم بگیرید. در هر دو مورد سرعت آن با سرعت سفری قابل مقایسه نیست.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط sadegh » 17 اکتبر 2004, 02:01

با سلام به دوستان
در مورد مشکلات سفری در حال حاضر چون تقریبا یک ماهی میشه باهاش بصورت طولانی و زیاد کار نکردم و حالا هم فعلا تو دسترسم نیست نمی تونم چیزی بگم
ولی در یک مورد من به سفری اعتقاد 100% دارم چون در این رابطه یه چیزی حدود یکسال تستش کردم البته نه در مقابل Firefox بلکه در مقابل IE ولی فکر نکنم Firefox هم تو این زمینه بتونه باهاش رقابت کنه واونم سرعتش در دانلوده و واقعا محشره
من توی سایتی که تعدادی در حدود 10 دستگاه پی سی با IE از طریق یک دیش برای دریافت و دو خط تلفن برای ارسال به اینترنت متصل بودن از طریق یک پاور مک G5 با سفری دانلود زیادی داشتم و وقتی شروع به دانلود میکردم دریافت تمام پی سی ها قطع میشد درست انگار که سرویس قطع بشه این در حالی بود که سرعت دریافت IE در بهترین حالت از 32k p/s بالاتر نمیرفت ولی روی سفری با همون سرویس تا 71k p/s دانلود داشتیم که واقعا عالی بود
صادق شفيعي
نماد کاربر
sadegh

پست‌ها : 46

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 اکتبر 2004, 20:15

در قدرت Safari و همچنین سرعت KHTML هیچ شکی نیست اما خوب مشکلاتی هم وجود داره که امیدواریم زودتر حل بشن.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Samadi » 26 اکتبر 2004, 13:39

با سلام به شما،
بهنام جان با این که سفری با سیستم مربوط فقط تا یک بخشی همنظرم چرا؟ ٬چون مثلا textengineی که اپل در سفری استفاده میکنه با textengine سیستم فرق داره. مال سفری رو ‌Khtml با خودش آورده و مال سیستم رو اپل خودش درست کرده. فکر کنم به همین دلیل هم که چون اپل باید در دوجا ائن textengine رو تغییر بده زیاد سریع پیش نمیره
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Behnam » 26 اکتبر 2004, 14:07

علی،
مرسی از این اطلاعات. من تا حالا فکر می‌کردم که سفری و OS از یک Text engine استفاده می‌کنند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 03 دسامبر 2004, 17:46

راستش حرفهای شما برام خیلی جالبه - چون تازه شدید مثل کاربرهای ویندوز اصولا این نوع فکر که هرچی ا‍ل درست میکنه بهترین همون قدر احمقانست که یک کاربر ویندوز فکر میکنه تنها سیستم عامل دنیا ویندوز و تنها شرکت سازنده نرم افزار میکروسافت است بنظرم این قدر لجبازی در مورد سافارری به تنها کسی که ضرر میزنه فقط خودتونه - آقا قبول کنید که یک ‌browserبهتر از سافاری هم وجود داره که برروی تمامی سیستم عاملا کار میکنه - تنها اشکال firefoxاستفاده از کویک درا به جای کوارتز تو ا‍ل هست که اونهم تو سرعت کار تاثیری نداره - این موضوع رو بدانید که سافری بر اساس کد نت اسکی‍ تهیه شده و فایر فاکس هم برا اساس کد نت اسکیپ تنها تفاوت این دو browser اینکه فایرفاکس امکانات بیشتری داره و بدون اشتباه تر کار میکنه - حداقل امتیازش این که چون کاربر بیشتری نسبت به سافاری داره اشتباهاتش زودتررفع میشه - خود اپل هم مثل میکروسافت به این نتجیه رسیه که به این راحتی ها نمیشه با فایر فاکس مقابله کرد برای همین پروژه سافاری تو فهرست کارهای اپل ردش تنزل کرده
مهمان

پستتوسط Ali.Samadi » 03 دسامبر 2004, 22:52

دوست عزیز سلام،
به نظر من شما صحبتتان درست است و تنها ضعف مهم فایر فوکس استفاده از کویک دراست. و من فکر نمیکنم که کسی این صحبت را رد کرده باشد. و اگر در نسخه بعدی این مشکل هم حل بشود عالی خواهد شد. من که خیلی در این مورد خیلی کنجکاو هستم. راستی آیا شما میدانید برای ترجمه آن به فارسی به چه برنامه‌ای نیاز است
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 دسامبر 2004, 21:46

من بعد از مدتی غیبت برگشتم!
دوست عزیز Safari از موتور KHTML که بخشی از پروژه بازمتن KDE و Konqueror است استفاده می کند و بهبودهای بسیاری در این موتور داده است.
اما Firefox از موتور Gecko که پس از منتشر شدن کدهای Netscape و آغاز Mozilla ساخته شد استفاده می کند پس این دو با هم تفاوتهای اساسی دارند.
من به شخصه موتور Gecko و در کل Mozilla Firefox را به موتور KHTML و Safari و Konqueror ترجیح می دهم اما Safari پیشرفتهای بسیاری داشته و خواهد داشت و شاید در آینده ای نه چندان دور از Mozilla Firefox از همه نظر جلو بزند.
در ضمن گمان نکنم کسی اینجا نسبت به اپل و محصولاتش تعصبی داشته باشد که اگر اینگونه بود آقای صمدی از مدیران سایت خودشان این تاپیک را ایجاد نمی کردند!
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان