انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

D-Vision: یک برنامه جالب برای فایل ها

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

D-Vision: یک برنامه جالب برای فایل ها

پستتوسط Ilia » 13 فوریه 2007, 04:51

شما شاید این برنامه رو بشناسید، اما برای من جدید بود. گفتم شاید برای شما هم جالب باشه.
دوستی چند فیلم با فرمت XviD برای من آورده بود که با VLC پخش میشد اما با Quicktime باز نمیشد.
(بله من plug-in های موجود رو برای Quicktime نصب کرده ام).
بعد از کمی گشتن و امتحان چند برنامه، این رو امتحان کردم که خیلی خوب کار کرد. آدرسش اینجاست:
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/16486
یک نکته اینکه خیلی از امکانات این برنامه در قسمت Tools اون هستش. مثلا من تونستم ویدیو XviD
رو به DivX تبدیل کنم که هم Quicktime, هم Toast و هم DVD Player متصل به تلویزیون خونه
پخشش میکنه.
شاد باشین، ایلیا
پیوست‌ها
D-Vsion_Snap_2.jpg
D-Vsion_Snap_2.jpg (51.64 KiB) - بازدید 13435 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ahmad » 13 فوریه 2007, 12:17

ایلیای عزیز

ممنون بابت معرفی این برنامه. در نگاه اول بنظر می‌آید که خیلی برنامهٔ مفیدی باشد. تنها مشکل کار با این برنامه در این است که راهنمای آن به زبان فرانسوی است و من فرانسوی نمی‌دانم. ممکن است لطف کنید دو مسئله برای من چک کنید (فکر کردم چون در کانادا زندگی می‌کنی شاید فرانسوی بلد باشی) ؟ خیلی ممنون می‌شوم

۱ - آیا می شود فایل subtitle مثلا فارسی یا عربی را به فیلم های به زبان دیگر اضافه کرد (در صورتی که چنین ترجمه‌هائی را در اختیار داشته باشیم)؟ من دیدم که در بخش ارجحیتهای برنامه می‌شود سابتایتل را عربی انتخاب کرد. ممکن است در این مورد تستی انجام دهی و نتیجه‌اش را در اینجا قرار دهی
۲ - آیا می‌شود در بخش Audio فایلهای rm. یا ram. را به فرمتهای دیگری تبدیل کرد؟

راستی فایلهای ترجمه ساب تایتل را می‌توانی از سایت زیر دریافت کنی:
http://subscene.com/subtitles/Arabic.aspx

ممنون از توضیحاتت
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 فوریه 2007, 14:26

خیلی ممنون بابت معرفی این برنامه :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 13 فوریه 2007, 19:25

من هم تشکر میکنم و از دوستان خواهشمندم در صورت امکان و وجود ورژن انگلیسی در قسمت دریافتهای ایرماگ یا ویکی قرار بدن . راستی کی میدونه برای تبدیل Audio به Mp3 در مک چه برنامه ای هست ؟ مثل Jetaudio در PC .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 فوریه 2007, 21:48

سامان جان منظورت Audio CD هست؟ هر فرمتی که با iTunes بتونی پخش کنی باهاش میتونی به MP3,AAC و... تبدیلش کنی.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 13 فوریه 2007, 23:06

ممنون علی جان , کلی Audio CD دارم که میخوام به Mp3 تبدیل کنم . راستی علی چرا iTunes برام ویدیو , آرشیو و پخش نمیکنه ؟ اونم با هر فرمتی ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Reza.Y » 13 فوریه 2007, 23:38

این در واقع یک frontend برای mencoder هست. اگه می‌خواین قابلیت‌های تبدیل فرمت بیشتری داشته باشید، از می‌تونید از ffmpegX استفاده کنید.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط iSam » 13 فوریه 2007, 23:46

ممنون رضا جان , مثلا چه فرمتهایی ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 فوریه 2007, 00:37

iSam نوشته است:[نمایش]
ممنون علی جان , کلی Audio CD دارم که میخوام به Mp3 تبدیل کنم

خواهش می‌کنم، با iTunes خیلی راحته. در قسمت تنظیمات برای Import فرمت MP3 رو انتخاب کن و حتی میتونی تنظیم کنی ه هر Audio CD که گذاشتی خود به خود عملیات تبدیل رو انجام بده.
Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]
این در واقع یک frontend برای mencoder هست. اگه می‌خواین قابلیت‌های تبدیل فرمت بیشتری داشته باشید، از می‌تونید از ffmpegX استفاده کنید.

درسته اما ffmpegx یه مقدار سرگیجه آوره و بد نیست برای فرمتهای خاص رابطهای جداگانه‌ی باشن. مخصوصا قسمت Tools این ابزار برای من جالب بود.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Reza.Y » 14 فوریه 2007, 01:42

از سایت ffmpegX: می‌خونه:
MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DIVX, XviD, non-encrypted VOB and VIDEO_TS, Quicktime .MOV, .DV, .WAV, Real Audio, Real Video, H.263, MP4 H.264, PGM, YUV, PPM, AC3, PCM8/16 bits, mulaw/Alaw, WMA-1/2, SUN AU format, MP2, MP3, AAC, 3GP, FPS1, ALAC, and even more formats
تبدیل می‌کنه تمام بالایی‌ها رو به:
DivX, AVI XviD, H.264 MP4, MOV, DV, 3GP, Sony PSP, MP2, MP3, AAC, AC3, MPEG-1, MPEG-2, VCD, CVD, SVCD, KVCD, KSVCD, DVD, KDVD and MPEG-TS
من خودم برای تبدیل به iPod از ffmpeg (موتور همین برنامه البته روی لینوکس) استفاده می‌کنم. خوب و بسیار سریعه و نسبت به QuickTime انتخاب‌های بسیار بیشتری داری. البته به قول علی سرگیجه میاره یکم! خلاصه ابزار geek بازیه D:
موتور تبدیل mencoder هم همین ffmpegه. (کلا اینها جزء پروژه‌ی mplayer هستند)
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Ilia » 14 فوریه 2007, 08:13

احمد جان،
میبخشی که با تاخیر جواب میدم. علتش اختلاف ساعته. من معمولا وقتی رو سایتم که شماها خوابید، و وقتی
شما رو خطید من یا٬خوابم یا سر کار...
والاه من هم فرانسه بلد نیستم. کاش که بودم که خیلی بدردم میخورد.
اما زیرنویس یک فیلم رو دانلود کردم و سعی کردم که به فیلم اضافه کنم. متاسفانه حروف به لاتین اضافه میشد.
preferences رو هم عوض کردم باز هم نشد. فکر میکنم باید default سیستم عربی باشه تا جواب بده، اما
این فقط یک حدسه.
Ram رو هم امتحان کردم، ساپورت نمیکنه متاسفانه.
اما یک سوال، کدوم برنامه میتونه زیرنویس ها رو به همراه فیلمها پخش کنه؟ منطورم بدون ادغام اونهاست.
فیلمی که من دارم زیرنویس چینیش همراهش هست. حتما اونها باید برنامه ای داشته باشند که در PC
اینکارو میکنه. مک هم باید معادلش رو داشته باشه،
در ضمن حتما میدونین، با Audio Hijack میتونین صدای هر فایلی رو که پخش میشه از جمله Ram رو ضبط کنید.
http://rogueamoeba.com/audiohijack
با تشکر، ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 14 فوریه 2007, 14:17

Ilia نوشته است:[نمایش]
اما یک سوال، کدوم برنامه میتونه زیرنویس ها رو به همراه فیلمها پخش کنه؟ منطورم بدون ادغام اونهاست.
فیلمی که من دارم زیرنویس چینیش همراهش هست. حتما اونها باید برنامه ای داشته باشند که در PC
اینکارو میکنه. مک هم باید معادلش رو داشته باشه،

در ضمن حتما میدونین، با Audio Hijack میتونین صدای هر فایلی رو که پخش میشه از جمله Ram رو ضبط کنید.

سلام ایلیا؛
ممنون بابت پاسخ
در مورد اضافه کردن ترجمه به فیلم من اطلاعاتی را جمع آوری کرده‌ام که در فایل ضمیمه موجود است. امیدوارم که بدردت بخورد. برنامه‌های مختلفی برای اینکارهست که هر کدام می‌توانند به درجات مختلفی مفید باشند. به هر حال باید تست کنی و ببینی کدام بهتر است.

در موردبرنامهٔ Audio Hijack، بله تست کرده‌ام اندکی درد سر دارد ولی فعلا بهترین راه فکر کنم استفاده یک صفحهٔ اینترنتی باشد که اینکار را بدون دردسر و به راحتی انجام می‌دهد. آدرس:
http://media-convert.com

من تا به حال چندبار از این صفحه برای تبدیل فرمت rm. و ram. به فرمت mp3 استفاده کرده ام و نتیجه بسیار عالی بوده است.

قربانت
احمد
پیوست‌ها
Adding subtitle to a movie.pdf
(609.63 KiB) دانلود 570 بار
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 فوریه 2007, 17:18

برای فایلهای real audio من از نسخه‌ی محیط متنی ffmpeg استفاده میکنم چون انواع رابطهایی که امتحان کردم در تشخیصش مشکل داشتن اما خودش به خوبی تبدیل میکنه.
بابت معرفی audio hijack هم ممنونم، من قبلا از WireTap Pro استفاده میکردم.
درمورد پخش فیلم با زیرنویس احمد جان راهنمایی کردن و واقعا برای من مفید بود، فقط اینو اضافه کنم که به عنوان ابزار رایگان VLC هم امکان پخش با زیرنویس جداگانه رو داره و کافیه بعد از باز کردن فایل، از منوی Video و Subtitles Track زیرنویس مورد نظرتونو انتخاب کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 14 فوریه 2007, 18:59

ممنون علی جان و رضا جان , فکر کنم کارم راه افتاد . از احمد عزیز هم بابت لینکش ممنونم , چون ازش استفاده کردم . البته برای ایلیا فرستاده بود , ولی منم دستبرد زدم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 15 فوریه 2007, 05:54

از شما از بابت راهنماییتون ممنون. من خیلی وقت پیش ffmpeg رو امتحان کردم اما برنامه بقول خارجی ها friendly نبود.
البته اصلا منکر قدرتش نیستم. احمد خان، از بابت معرفی Chroma ممنون و همچنین از آدرس لینک تبدیل فرمتها.
با تشکر، ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 41 مهمان