انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Keyboard Viewer و حروف فارسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Keyboard Viewer و حروف فارسی

پستتوسط علی » 20 اوت 2004, 15:40

با سلام به شما،
میتونه کسی به من بگه من چطوری میتونم در برنامه keyboard Viewer اپل حروف فارسی را ببینم. چون وقتی من یک قلم فارسی و یک صفحه کلید فارسی انتخاب میکنم، حروف با این حال لاتین می‌مانند

مرسی علی
علی

Re: Keyboard Viewer و حروف فارسی

پستتوسط Behnam » 21 اوت 2004, 03:38

علی نوشته است:[نمایش]
با سلام به شما،
میتونه کسی به من بگه من چطوری میتونم در برنامه keyboard Viewer اپل حروف فارسی را ببینم. چون وقتی من یک قلم فارسی و یک صفحه کلید فارسی انتخاب میکنم، حروف با این حال لاتین می‌مانند

مرسی علی

من نمی‌دانم مشکل کجاست. من این مشکل را ندارم. اگر یک صفحه کلید فارسی انتخاب کنم، حتی اگر خط default در keyboard viewer یک خط لاتین باشد، چون آن خط حروف فارسی را ندارد keyboard viewer بطور خودکار خط default سیستم را که آن حروف را دارد استفاده می‌کند (Geeza Pro) با آنکه خط انتخابی بر روی keyboard viewer همان خط لاتین می‌ماند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Samadi » 21 اوت 2004, 03:53

مرسی بهنام جان، من از یک برنامه کوچک به نام key Kaps استفاده میکردم که به نظر میرسه که اشکال از آن برنامه بود چون وقتی keyboard Viewer را از طریق systempreferneces عمل کردم درست کار کرد.

با درود علی
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

Re: Keyboard Viewer و حروف فارسی

پستتوسط Ahmad » 21 اوت 2004, 14:53

علی نوشته است:[نمایش]
با سلام به شما،

مرسی علی

آقاى صمدى با سلام؛

اميدوارم كه تعطيلات تابستانى خوبى را گذرانده باشيد.
در مورد برنامهkeyboard Viewer به ترتيب زير عمل كنيد.

۱_ ابتدا يک نرم افزار متن پردازى مثلا Mellel و يا TextEdit را استارت بزنيد. يا حتى پنجره ويرايش متن در همين انجمن
۲_ از منوى صفحه كليد خود در Finder يكى از صفحه كليدهاى فارسى را انتخاب كنيد. مثلا PersianTrans را
۳_ اكنون برنامهkeyboard Viewer را استارت بزنيد و از منوى فونت در قسمت پايين سمت چپ يكى از خطوط فارسى را انتخاب كنيد. يادتان باشد كه سبک خط را نيز انتخاب كنيد مثلا كلفت يا خميده و غيره
۴_ keyboard Viewerچنانكه از نامش نيز پيداست هميشه در رابطه با صفحه كليد فعال عمل مى‌نمايد و نه نوع خط در سيستم. مسئله خط در اينجا يک مسئله ثانوى است، يعنى ابتدا شما بايد نوع صفحه كليد را انتخاب كنيد و سپس نوع خط را
۵_ شما مى‌توانيد ترتيبى دهيد كهkeyboard Viewerرا هميشه در زير منوى صفحه كليدها در Finderفعال داشته باشيد، جهت اين كار به ترتيبب زير عمل شود

الف - در System Preferences از گزينه Internationalگزينه Input menu را انتخاب كنيد و سپس علامت چک مارک را در مربع روبروىkeyboard Viewerقرار دهيد

ب- اكنون تمام پنجره‌هاىSystem Preferences را ببنديد. اكنون بايد keyboard Viewer را در زير منوى صفحه كليدهاى خود داشته باشيد.

ارادتمند، احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان