انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در چیدن عکس در صفحه (پیجز -Pages)

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

مشکل در چیدن عکس در صفحه (پیجز -Pages)

پستتوسط Arzhang » 15 دسامبر 2018, 00:09

من با چیدن عکس در صفحه در برنامه‌ی پیجز مشکلات زیادی دارم. Arrange و Space و Text wrap را هم خیلی آزمایش کرده‌ام اما منطق چیده شدن عکس‌ها را گاهی در صفحه اصلاً نمی‌فهمم. بسیاری مواقع هم به یک مشکلات مسخره می‌خورم. مثلاً یکی‌اش که خیلی هم شایع است توی این فایل گیف است. همان طور که می‌بینید نرم‌افزار اجازه نمی‌دهد من عکس را جایی ببرم که دلم می‌خواهد. چه با درگ کردن چه با عدد دادن برای پوزیشن.
(برای دیدن کیفیت بهتر روی تصویر کلیک کنید)
Pages-Image.gif
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: مشکل در چیدن عکس در صفحه (پیجز -Pages)

پستتوسط Nyaiesh » 15 دسامبر 2018, 16:25

وقتی در Text wrap حالت Around را انتخاب میکنید هم این مشکل باقیست؟
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Arzhang » 17 دسامبر 2018, 04:00

بله. در همه‌ی مواقع هست. یعنی یک وقت‌هایی هست یک وقت‌هایی نیست. راستش گاهی دیوانه‌ام می‌کند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 06 فوریه 2019, 00:29

این مشکلی را که در بالا مطرح کرده بودم، می‌توان با یک تمهیدی تا حدی حلش کرد. اگر روی عکس کلیک کنیم در بخش Arrange روی Stay on Page کلیک کنید، عکس انعطاف بهتری در چیدمان پیدا می‌کند. در حقیقت من عکس‌های متن‌ام را به این روش جاهایی که می‌خواستم چیدم و به نوعی مشکلم حل شد. اما چرا می‌گویم به نوعی؟ چون با این تمهید عکس شما در همان صفحه باقی می‌ماند و اگر شما چیزی در قبل از آن اضافه کنید، عکس با متن لیز نمی‌خورد و جلو نمی‌رود بلکه در همان صفحه باقی می‌ماند. خب در این صورت شما نمی‌توانید متن را اصلاح کنید یعنی می‌توانید اما با هر اصلاح باید تک به تک عکس‌ها را دوباره همان جایی بگذارید که باید باشند. و این طور بود که من با وجود روانی نرم‌افزار و راحتی با آن، عطای پیچز را به لقایش بخشیدم و کل متن را دوباره در وُرد ساختم و روی آن کار می‌کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط saeidk » 06 فوریه 2019, 12:39

ورد هم که هنوز با فارسی مشکل دارد و مثلاً در فونت irnazanin کلاه آ را نمی‌آورد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 07 فوریه 2019, 22:28

راستش من هم هنوز نرم‌افزاری را پیدا نکرده‌ام که بشود به راحتی باهاش فارسی کار کرد، حتی لاتین. یک مدتی روی نئوآفیس کار کردم که روی جاوا بود و مشکلات خودش را داشت. بعد رفتم با نایسس کار کردم که روی هم رفته خوب بود اما باز هم مشکلاتی در جدول کشیدن داشت که روانی‌ام می‌کرد. پیجز که فارسی را اضافه کرد خیلی خوشحال شدم اما باز هم به مشکل خورده‌ام. نهایتاً روی همین وُرد کار می‌کنم چون بیش‌تر متون‌ام را باید به ناشر با همین وُرد بدهم و با فونت شاهکار نازنین! فکر کردم که خب پس چرا از اولش روی همین نرم‌افزار کار نکنم؟
هنوز ملل را تجربه نکرده‌ام. باید ببینم قانع می‌شوم به این نرم‌افزار پول بدهم و بعد ببینم که آن هم سرخورده‌ام می‌کند؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 07 فوریه 2019, 22:52

ناشری که آرت ورکش را به ورد بخواهد، خیلی معرکه باید باشد…
بقول مظفرالدین شاه در فیلم کمال الملک حاتمی: «صدراعظم مثل بیسمارک نداریم که نقاش باشی آنطوری داشته باشیم…»!

برای لی آوت درست و حسابی برای چاپ باید رفت سراغ ایندیزاین. اما «بیله دیگ، بیله چغندر»! :-)

Arzhang نوشته است:[نمایش]
راستش من هم هنوز نرم‌افزاری را پیدا نکرده‌ام که بشود به راحتی باهاش فارسی کار کرد، حتی لاتین. یک مدتی روی نئوآفیس کار کردم که روی جاوا بود و مشکلات خودش را داشت. بعد رفتم با نایسس کار کردم که روی هم رفته خوب بود اما باز هم مشکلاتی در جدول کشیدن داشت که روانی‌ام می‌کرد. پیجز که فارسی را اضافه کرد خیلی خوشحال شدم اما باز هم به مشکل خورده‌ام. نهایتاً روی همین وُرد کار می‌کنم چون بیش‌تر متون‌ام را باید به ناشر با همین وُرد بدهم و با فونت شاهکار نازنین! فکر کردم که خب پس چرا از اولش روی همین نرم‌افزار کار نکنم؟
هنوز ملل را تجربه نکرده‌ام. باید ببینم قانع می‌شوم به این نرم‌افزار پول بدهم و بعد ببینم که آن هم سرخورده‌ام می‌کند؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 08 فوریه 2019, 11:41

متن اولیه کتاب را معمولاً نویسنده در وُرد حروفچینی می‌کند بعد در همان برنامه غلط‌گیری و ویرایش می‌شود و در مرحله آخر در ایندیزاین وارد می‌شود و صفحه‌‌آرایی می‌شود. شروع کار از ایندیزاین معقول نیست چون اکثر نویسنده‌ها و... با این برنامه آشنایی کافی ندارند.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 08 فوریه 2019, 17:44

بله درستش همین است که شما گفتی سعید جان.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 08 فوریه 2019, 19:51

داستان من هم دقیقاً همین است که سعید عزیز گفت.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پاسخ: چیدن عکس در صفحه (پیجز -Pages)

پستتوسط Arzhang » 07 مارس 2019, 22:45

اگر بخواهید متنی مطابق عکس شما مرتب شود، باید اول از همه عکستان به صورت PNG باشد. سپس روی عکس کلیک می‌کنید و در سمت راست، از بخش Format/Arrange در قسمت Text Wrap عبارت Around را می‌گزینید. مثل عکس زیر:
گذاشتن عکس.jpg

اما اگر بخواهید پس‌زمینه‌ی متن‌تان سفید نباشد، یک راه دیگری را باید بروید (چه متن شما عکس داشته باشد چه نداشته باشد).
۱- به Docment در همان ستون سمت راست بروید.
۲- در پایین بخش Page Orientation عبارت Document Body را خواهید دید. چک آن را بردارید. * نکته‌ی مهم: با این کار کل فایل شما کانورت می‌شود و از این بابت خود نرم‌افزار به شما پیامی هم می‌دهد. با این کار شما کل فایل را از حالت تایپ متن به صورت معمول خارج می‌کنید و تبدیل به یک بومی می‌کنید که می‌شود رویش و هر جایش هر چیزی گذاشت. بنابراین اگر متنی را تایپ کرده باشید آن‌ها را از دست خواهید داد. پس لازم است قبل از تایپ متن این کار را بکنید یا این که متن را کپی کنید تا برای مرحله‌ی بعد داشته باشید.
۳- پس از آن که به پیام نمایش داده شده پاسخ Convert دادید، دوباره به ستون سمت راست در بخش Format بروید.
۴- حالا اگر روی صفحه‌ی خالی متن کلیک کنید، در Background خواهید توانست رنگ پس‌زمینه‌ی کل متن را تغییر دهید. *نکته: در بخش Page Layout شما Change Master را خواهید دید که با آن می‌توانید از نمونه‌های موجود یکی را بگزینید.
۵- یک جعبه‌ی متن (تکست باکس) درست کنید و متن‌تان را درون آن تایپ کنید یا اگر قبلاً‌ کپی کنید در آن پِیست کنید.
۶- حالا موقع وارد کردن عکس به متن است. عکس را وارد کنید و این بار هم مثل روش قبلی از بخش Format/Arrange در قسمت Text Wrap عبارت Around را بگزینید.
یک چنین چیزی خواهید داشت:
گذاشتن عکس در روش دوم.jpg

منبع: https://9to5mac.com/2018/06/29/how-to-c ... -in-pages/
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 09 مارس 2019, 01:25

ممنون ارژنگ جان برای درمیان گذاشتن تجربیاتت با ما
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان