انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Xcode9 و خصوصیاتش

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Xcode9 و خصوصیاتش

پستتوسط shentia » 23 سپتامبر 2017, 14:04

با همه چیزهایی که شما برای ساخت اپلیکیشن های شگفت انگیز برای پلتفرم اپل نیاز دارید٬ محیط توسعهXcode 9 به طور باور نکردی بسیار سریع٬ روان و سازگار است به طوری که شما می‌توانید حتی بزرگترین فایل ها را در آن ویرایش کنید. همچنین این نسخه کد شما را بهتر از همیشه می‌فهمد٬ بنابراین شما می‌توانید ساختار و یا بخشی را به صورت مستقیم انتخاب و ویرایش کنید. وظایف قدرتمند با فاکتور‌های جدید و دوباره ای ایجاد شده اند٬ تغییر نام در نمادها در زبان Swift ٬ Objective-C و حتی فایل های رابط کاربری بدون هیچ جا افتادگی صورت می‌گیرد. و سورس برنامه با پشتیبانی از Swift 4 ٬ که از کامپایلر مشابه برای ساخت کد موجود در Swift 3 به کار میگیرد به روز رسانی شده و مورد استفاده قرار گرفته است. که خود شما می‌توانید بر اساس سلیقه سریعا آن را انتخاب کنید.

ویژگی‌های جدید در محیط توسعه Xcode9

همه چیز در باره ویرایشگر جدید
ویرایشکر سورس کد به طور شگفت انگیزی سریع شده است. ویرایشگر با توجه به اندازه فایل خود آن را حرکت می‌دهد. و همچنین به نظر می‌رسد که بهتر شده است٬ با تنظیماتی که به شما اجازه کنترل بیشتر را در فاصله خط ها و همچنین سبک های مرتبط با فونت و نوع مکان نما را می‌دهد. سبک جدید باعث می‌شود تا کنترل بخش های کد بر اساس ساختار ظاهر شوند. اشکالات مربوط به کد شما توسط سیستم Fix آن مجددا باز سازی شده و بر اساس ترتیب گروه بندی می شوند که شما در نهایت میتوانید تغییرات چند گزینه ای را فقط با یک کلیک انجام دهید.

ویژگی‌های جدید در محیط توسعه Xcode9

در علامتگذاری فایلها٬ عنوانها٬ متنهای پر رنگ و کلاسیک٬ پیوند ها و سایر قالب بندی ها٬ همانطور که شما تایپ می‌کند٬ بلافاصله در ویرایشگر رندر (تولید) می‌شوند. نوار Jump حتی ساختار علامت گذاری شده فیل ها را درک کرده و شما می‌توانید به سرعت به فایل README.md اسناد خود بروید.

ویژگی‌های جدید در محیط توسعه Xcode9

فاکتور‌های مجدد و تبدیل
ویرایشگر جدید فراتر از ورود متن با یک موتور باز سازی و تحول ساخته شده است. وقتی یک نماد یا یک بلوک از کد انتخاب شود٬ ویرایگر عملیات قدرتمندی مانند (استخراج) یا (تغییر نام) را ارائه می‌دهد. سپس Xcode ساختار کد شما را مستقیما در ویرایشگر به روز رسانی می‌کند.Xcode 9 از تبدیل و فاکتور های زیر پشتیبانی می کند:

اضافه کردن پروتکل هایی که ضروری هستند و وجود ندارند
ساختن موارد پیاده سازی شده از دست رفته
اضافه کردن باز نویسی روش های انتزاعی از دست رفته
استخراج به متغیرهای محلی
استخراج روش / عبارت
بسط دهی عبارتهای سوئیچ پیشفرض به تولید موارد قابل گسترش
تبدیل if/else به عبارت from switch
قرار دادن رشته در ماکروی NSLocalizedString
این تازه نقطه شروع کار است. موتور متحول کننده محلی xCode به عنوان بخشی از پروژه کامپایلر Clang به سورس را باز خواهد کرد.

کنترل سورس و گیت‌هاب
محیط Xcode 9 کار با کنترل منبع (سورس) را انجام می‌دهد - و با GitHub آسانتر و دقیق تر یکپارچه می‌شود.با استفاده از حساب کاربری GitHub خود در Xcode ساخته شده است٬ پتجره کلون شده تمامی مخازن شخصی شما که در گیت هاب موجود هستند را نشان خواهد داد. از این پنجره٬ شما می‌توانید تمام مواردی مرتبط را در گیت هاب جستجو و یک پروژه را یک یک کلیک بررسی کنید.

ویژگی‌های جدید در محیط توسعه Xcode9

پشتیبانی از Git در حال حاضر در جلو و مرکز محیط همراه با یک نشانه کنترل کننده منبع (سورس) تشکیل شده است. به سرعت می‌توانید هریک از برنچ (شاخه‌ها)٬ برچسب‌ها و راه‌های کنترل کامیت را بررسی کنید. بازرسی یک ورودی با هر تغییری که صورت بگیرد را می‌توانید تنها با یک کلیک اعمال کنید. عملیات مشترک٬ مانند ایجاد و ادغام شاخه ها٬ به سرعت در ناوربری قابل دسترس است.

شبیه سازی و آزمایش
برنامه جدید شبیه سازی به طور چشمگیری با سرعت بسیاری اجرا و به روز رسانی شده است - اکنون پنجره دقیقا مانند دستگاهی به نظر می‌رسد که شبیه سازی شده است. دکمه ها در دستگاه به گونه ای کار میکنند که انتظار می رود٬ و شما حتی می‌توانید حرکات لبه ها را شبیه سازی کنید. پشتیبانی از نوار لمسی به این معنی است که عملیات سریعتر صورت بگیرد مانند چرخش دسته یک شیر آب.

شما می‌توانید چندین نمونه از شبیه ساز را با سرعت بسیار بالایی به صورت همزمان اجرا کنید٬ یا برنامه هایی نظیر همگام سازی با iCloud را روی دستگاه شبیه سازی کنید. شبیه ساز را به راحتی می‌توانید در خط فرمان اجرا کنید٬ حتی هنگام اجرای جندین مورد این امکان پذیر خواهد بود. سرور XCode طوری ساخته شده است که به سادگی بتوانید برنامه های مکینتاش خود را پیکربندی کنید. این به این معنی است که دیگر نیازی به سرور جدا گانه برای پشتیبانی از سرور از نوه macOS نیست. اما دقت کنید که هرگز برنامه های خود را به طور مدام ساخته و آزمایش نکنید.

ویژگی‌های جدید در محیط توسعه Xcode9

عملگرد سریع در هرجا
موتور جدید فرایند ساخت برنامه در Xcode به طور خودکار کد شما را درک می‌کند. وظایف آن است که شاخص ها را مورد استفاده قرار دهد٬ مانند باز کردن سریع٬ به طرز چشمگیری سریعتر شده اند. جستجو در پروژه های بزرگتر به طور غیر ممکنی به مقدار ۵۰ برابر سریعتر شده اند! به طور قابل چشمگیری برخی از وظایف در زمان کامپایل کاهش پیدا کرده‌اند٬ لینکر ها و دیگر ابزار ها.

کامپایلر‌ها
کامپایلر منبع-باز LLVM برای C ٬ ++C و Objective-C در Xcode 9 ساخته شده است و از طریف ترمینال در دسترس است. با آن٬ کدهای شما سریع کامپایل می‌شوند که توسط اپل بهینه سازی شده است تا برنامه ها را با سرعت بسیار بالایی برای پردازنده های iPad ٬ iPhone و Mac تنظیم کند.

https://iostream.ir/blog/ide/%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-xcode9.html
 MacBook Pro 13
...
iPhone SE: 16GB > iPhone Xs : 64GB
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia
 
پست‌ها : 40
تاریخ عضویت: 29 اکتبر 2016, 17:55
محل سکونت: ُToronto


بازگشت به برنامه‌های مک


کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان