انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Writable PDF

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Writable PDF

پستتوسط AliGhz » 21 آوریل 2014, 17:01

من چند وقت پیش با Acrobat Pro سروکله می‌زدم برای ساخت فایل PDF قابلِ نوشتن یا همان Writable PDF فارسی. اما یادم هست که گیر و گور زیاد داشت و یک فایل تمیز که فیلدهایش سر جایش باشند به دست نمی‌آمد. خواستم ببینم از دوستان کسی تجربه ساخت این نوع فایل‌ها را برای فارسی داشته و آیا اصلا می‌شود یک فایل Writable PDF فارسی را سرراست و تمیز ساخت؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پاسخ: Writable PDF

پستتوسط saeidk » 21 آوریل 2014, 17:30

ببخشید می‌شه بیشتر توضیح بدهی
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط AliGhz » 21 آوریل 2014, 17:36

سعید جان، منظورم فایل‌های PDF-ی هست که استفاده‌کننده، می‌تواند داخل آن بنویسد. مثلا فرض کنید یک دفترچه تمرین که قرار است پاسخ سوال‌ها در آن نوشته شود. سوال از قبل نوشته شده است، و جلوی آن اگر کلیک شود، می‌توان پاسخ را تایپ کرد. و این فایل PDF تغییریافته را هم می‌توان ذخیره کرد. درست مثل یک کتابچه تمرین کاغذی، یا فرم ثبت‌نام کاغذی که فیلدهایی را می‌توان با مداد و خودکار پر کرد؛ حالا از نوع الکترونیکی و PDF. من یک بار که برای فارسی امتحان کردم، آن فیلدهای پرکردنی درست سرجایشان قرار نمی‌گرفتند، یا متن فارسی در آنها راست‌چین نمی‌شد و...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط saeidk » 21 آوریل 2014, 20:20

من که مشکلی ندیدم. فقط باید تیک راست به چپ رو بزنی.
Form-Acrobat.png
درست کردن فرم فارسی در اکروبات
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط AliGhz » 22 آوریل 2014, 12:45

ممنون سعید جان. الان امتحان کردم و درست بود. با ملل یک فایل متنی ساختم و آن را PDF اکسپورت کردم. با Acrobat Pro 9 فیلدهای متن‌اش را ایجاد کردم. و در Preview توانستم به‌درستی فیلدها را پر کنم و فایل را ذخیره کنم. احتمالا آن یک باری که امتحان کرده بودم، یک چیزی را اشتباهی انجام می‌دادم. باز هم سپاس!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان