انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نیم‌فاصله در Pages 2013

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

نیم‌فاصله در Pages 2013

پستتوسط mkargar » 29 اکتبر 2013, 22:14

سلام خدمت دوستان
متاسّفانه شورت‌کات نیم‌فاصله در iWork 2013 یعنی Shift+Space کار نمی‌کنه و در انجمن‌های غیرفارسی هم هرچه گشتم، کسی تا به حال در این مورد بحث نکرده. دوستان پیشنهاد و راهنمایی خاصّی برای من ندارند؟!
mkargar

پست‌ها : 2

پاسخ: نیم‌فاصله در Pages 2013

پستتوسط Ahmad » 29 اکتبر 2013, 23:42

آقای کارگر به ایرماگ خوش آمدید
متاسفانه این اشکالی است که در این برنامه وجود دارد. من اینرا دیروز به قسمت اشکالات اپل گزارش کرده‌ام. اینکه چه هنگام این مشکل رفع شود معلوم نیست ولی خوب است که شما نیز در آدرس زیر آنرا گزارش کنید، احتمالا هرچه تعداد شکایت‌ کنندگان از این مشکل بیشتر باشد امکان حلش نیز بیشتر خواهد بود.

احمد

http://www.apple.com/feedback/pages.html
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 30 اکتبر 2013, 03:09

این را نمیشود راه حل گفت، اما فعلا تنها راهی بوده که من برای وارد کردن نیم‌فاصله در این Pages جدید پیدا کرده‌ام:

- یک نوشتهٔ فارسی که در آن نیم‌فاصله داشته باشد را به فرمت Word 97 پیدا کنید. (نوشتهٔ TextEdit را میشود به این فرمت سیو کرد).
- آنرا با Pages جدید باز کنید. نیم‌فاصله‌ها وارد داکیومنت Pages خواهند شد.
- در Pages فقط یک نیم فاصله را کپی کنید. راهش این است که کِرزِر را کمک Arrow Key ها ببرید درست پشت یک نیم‌فاصله و بعد Shift را نگهدارید و یکبار بزنید روی Arrow Keyای که میرود طرف نیم‌فاصله و اینطوری Selectاش کنید. بعد آن را کپی کنید (⌘+c).
- حالا این نیم‌فاصله را هر جا که خواستید Paste and Match Style کنیدش (شورتکاتش ⌘+⌥+v+shift است).

--------
این از معجزات نویسنده‌های این برنامه بوده که سازگارترین نوشته‌ای که میشود وارد این پیجِز کرد، ورد ۹۷ مایکروسافت است! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط mkargar » 26 نوامبر 2013, 11:59

سلام
ممنون از Ilia به خاطر راهنمایی‌ش. دقیقاً دو هفته‌ای از این روش استفاده کردم. تا بالاخره با آخرین آپدیتی که ارائه شد،‌ مشکل نیم‌فاصله هم رفع شد.
mkargar

پست‌ها : 2

پستتوسط lisbeth » 29 نوامبر 2013, 20:37

سلام
بنده پس از ۳ سال به این فوروم خوب برگشتم، ولی هر تلاشی کردم موفق به بازیابی نام کاربری خودم نشدم! اما حرفم این نیست!
با وجودی که بیش از ۵ سال است که از ویرایشگرهای OpenOffice، ‌NeoOffice و بالاخره LibreOffice برای اکثر کارهای متنی استفاده کرده‌ام، ولی خب در نسخه‌ی اخیر Pages دیدم که تغییرات زیادی جهت کاربرانی که از زبان‌های راست به چپ استفاده می‌کنند اضافه شده است که امیدوارم این تغییرات ادامه‌دار باشد.
ظاهرا هنوز مشکلاتی هست! که برطرف نشده‌اند، مثلاً‌ امکان درج شماره‌ی صفحه با ارقام فارسی وجود ندارد، درج فهرست مطالب چندان مطلوب نیست و ...
اگر از دوستان عزیز کسی توانسته راه‌حلی برای این مشکلات پیدا نماید درخواست دارم در اینجا مطرح نماید.
سپاس
lisbeth

پست‌ها : 1

پستتوسط Ahmad » 01 دسامبر 2013, 01:29

لیزبت، خوش آمدید . در مورد درج شماره صفحه به فارسی، عربی و نیز عبری این برنامه مشکل دارد و متاسفانه راهی برای دور زدن وجود ندارد. من این باگ را بلافاصله پس از اصدار برنامه Pages به سیستم ثبت باگ اپل وارد کرده‌ام. امیدوارم که چنانکه مشکل نیم فاصله به نحو سریعی حل شد، مشکل شماره گزاری نیز سریعا حل شود.

در مورد فهرست مطالب نیز ممنون می‌شوم توضیح دهید مشکل چیست که بتوانم آنرا نیز گزارش کنم.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 24 ژانویه 2014, 09:26

پیجز هم برای مک و هم برای iOS آپدیت شد و برای نوشتن فارسی کلی پیشرفت کرده.
من روی آیفون که امتحانش کردم، مشکل خاصی برای نوشتن فارسی نداشت.

البته فانتهای عربی ای که فارسی را ساپورت نمیکردند، هنوز هم نمیکنند ولی این مشکل پیجز نیست.
پیوست‌ها
Pages_Fixed.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 24 ژانویه 2014, 15:03

من آپدیت کردم ولی پیشرفت خاصی به‌جز حل همین همین نیم‌فاصله ندیدم!
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان