انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تغییر دادن فانت Reader در سفاری

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: تغییر دادن فانت Reader در سفاری

پستتوسط Pooria Azimi » 26 ژوئن 2013, 19:59

چون این تاپیک از نیمه راه جدا شد، و من همزمان در تاپیک سافاری بهش پاسخ نهایی (که ایراد رو برطرف کرده بود) رو داشتم میدادم، ولی همزمان احمد و علی در این تاپیک دوباره بهش پاسخ دادن و بعد من پست خودم رو به اینجا منتقل کردم(!)، ترتیب زمانی کمی بهم ریخته و ممکنه پست من در بالا برای علی و Strasboorg و احیاناً بقیه بعنوان پست جدید نمایش داده نشده باشه و ندیده باشیدش. خواستم دوباره بگم که مشکلی که گفتید حل شد (ایراد از راهنمای من بود) و قلم همون طور که میخواهید قابل تغییره که روشش رو در همون پست بالاتر اصلاح کردم. و البته با روشی که احمد گفته، در این افزوده هم قلم رو میشه به دلخواه تغییر داد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ahmad » 26 دسامبر 2013, 00:03

دوستان عزیز با سلام،
افزونۂ CustomReader بروز شده‌است. دوستانی کہ از این برنامہ استفاده می‌کنند می‌توانند آنرا از سایت مذبور دریافت کرده و نصب کنند. البتہ چون این برنامہ بطور اتوماتیک بروز نمی‌شود لازم است کہ دوستان ابتدا نسخۂ قدیمی را حذف کرده و سپس بہ نصب اصدار جدید، از طریق دوبار کلیک کردن روی آن، اقدام نمایند.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط alireza3335 » 24 ژانویه 2016, 18:32

سلام دوستان
فایلی که از reader به صورت PDF ذخیره می‌کنیم باید به همان صورتی باشد که در reader mode دیده می‌شود؟ من البته به دلیل به‌روزرسانی‌های مکرر سافاری دیگر از این ایده‌هایی که در این ترند صحبت شد برای تغییر فانت در reader در safari استفاده نمی‌کنم (و شاید هنوز درست کار کند البته) ولی در کل می‌خواستم بدانم که چطور میشه با یه فانت دلخواه از reader خروجی PDF گرفت؟
ممنون
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Behnam » 24 ژانویه 2016, 21:25

من این اکستنشن http://canisbos.com/customreader را برای اولین بار دانلود و نصب کردم. برای سفاری ۹ همانطور که در سایت هشدار داده شده کاملاً تطبیق داده نشده است ولی من برای آزمایش فانت آن را به XB Zar تغییر دادم و کار کرد. البته اندازهٔ عکس‌ها و متن و صفحه‌بندی با آن PDF که با دیفالت سیستم (جیزه) بوجود می‌آید فرق دارد که احتمالاً به همین ناهمگونی اکستنشن با سفاری ۹ مربوط می‌شود.
پیوست‌ها
CustomReader.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط alireza3335 » 24 ژانویه 2016, 23:13

عالی! من اصن حواسم نبود به اون توضیحی که بابت ورود به تنظیمات داده. دست شما درد نکنه بهنام جان!
فقط نمیدونم چرا همیشه یه صفحه سفید انتهای فایل PDF اضافه میکنه (البته header و اینا داره ولی هیچی توی body  نداره!)
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 22 اوت 2016, 12:57

سلام
من دوباره متوجه شدم که وقتی به صورت PDF پرینت میگیرم با چیزی که در reader داریم تفاوت دارد.
باید چه کار کنم که فانت PDF با فانت reader یکسان شود؟
پیوست‌ها
Screen Shot 2016-08-22 at 12.55.23 PM.png
این چیزی است که در PDF دیده میشود
Screen Shot 2016-08-22 at 12.55.08 PM.png
این چیزی است که در reader دیده می‌شود
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 25 مهمان