انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب Lion بر روی مک‌بوک ایر ۲۰۱۱

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: نصب lion بر روی مکبوک ایر ۲۰۱۱

پستتوسط Ilia » 02 سپتامبر 2011, 10:00

در اين صورت، من از طريق نت ريكاورى خواهم كرد. آن فروشنده هم احتمالا يا نسخه اى كه متعلق به اين مدل بوده را از جايى در اينترنت داونلود و روى فلش آورده و يا از طريق يكى از همين مكبوك ايرهاى جديد از اپل داونلود و قبل از نصب به نحوى كپيش كرده. تا جايى كه من ميدانم حداقل سرى اول لاين كه اپل روى فلش ممورى ميفروشد هم روى اينها كار نميكرد.  
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahriman » 02 سپتامبر 2011, 14:12

خوب این بندا خدا دوستم اومد پیش من و من چک کردم لاینی که اون طرف مغازه دار از رو فلش براش نصب کرده بیلدش 11A2063 هستش و لاینی که من دارم و میخواستم نصب کنم و ورود ممنوع میومد بیلدش : 11A511 هستش !

یعنی با دانلود لاین با بیلد 11A2063 ممکنه مشکل حل بشه ؟ چون برای اون طرف مغازه داره هم همین بیلد بوده !!! :-(
Ahriman

پست‌ها : 112

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2011, 14:41

والله من که هر چی تا حالا گفتم همه‌ش حدس و گمان بوده، نه از روی تجربه! فکر می‌کنم این رو هم امتحان کنید؛ ضرری که نداره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ahriman » 02 سپتامبر 2011, 15:10

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
والله من که هر چی تا حالا گفتم همه‌ش حدس و گمان بوده، نه از روی تجربه! فکر می‌کنم این رو هم امتحان کنید؛ ضرری که نداره.

پوریا جان یه جستجو کردم ظاهرا ۳ تا بیلد کلا هستش :

11A511 - GM
11A2061 - Mac mini (Mid 2011)
11A2063 - MacBook Air (Mid 2011

http://www.zdnet.com/blog/apple/lion-bu ... 2063/10714

که برای مک بوک ایر ۲۰۱۱ میشه :

تصویر

ظاهرا برای ما یعنی من که بیلد 11A511 هستش اینجا زده GM !!!! :shock: واقعا گیج شدم ! یعنی این نسخه ای که من دارم و ازش دارم استفاده هم میکنم فاینال نیست ؟ مگه میشه آخه ؟

پس چطور آپدیت تونستم بکنم به ۱۰.۷.۱ ؟؟؟
Ahriman

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2011, 15:28

GM همون نسخهٔ فایناله (بیت‌به‌بیت با نسخهٔ نهایی یکیه). GM رو چند هفته زودتر به developer ـها می‌دن تا مطمئن باشن برنامه‌هاشون روی نسخه‌ای که قراره چند هفتهٔ بعد، میلیون‌ها کاربر مک دانلود کنن دقیقاً درست کار می‌کنه. در طول اون چند هفته، مهندسین اپل هر کدی که اضافه می‌کنن، یا هر باگی که رفع می‌کنن (حتی اگر یک باگ وحشتناک باشه)، می‌ره در branch مربوط به ۱۰٫۷٫۱ (یا در موارد استثنائی، GM2). من هم تا ۲ ماه بعد از اومدن اسنولپرد روی GM بودم و از روی اون به ۱۰٫۶٫۱ رفتم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ahriman » 02 سپتامبر 2011, 15:36

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
GM همون نسخهٔ فایناله (بیت‌به‌بیت با نسخهٔ نهایی یکیه). GM رو چند هفته زودتر به developer ـها می‌دن تا مطمئن باشن برنامه‌هاشون روی نسخه‌ای که قراره چند هفتهٔ بعد، میلیون‌ها کاربر مک دانلود کنن دقیقاً درست کار می‌کنه. در طول اون چند هفته، مهندسین اپل هر کدی که اضافه می‌کنن، یا هر باگی که رفع می‌کنن (حتی اگر یک باگ وحشتناک باشه)، می‌ره در branch مربوط به ۱۰٫۷٫۱ (یا در موارد استثنائی، GM2). من هم تا ۲ ماه بعد از اومدن اسنولپرد روی GM بودم و از روی اون به ۱۰٫۶٫۱ رفتم.

پوریا جان ممنون بابت راهنمایی هایی که کردی ... شرمنده که این ۲ روز وقتت رو هم گرفتم ...

من رفتم برای دانلود بیلد 11A2063 که ظاهرا مربوط به مک ایر های ۲۰۱۱ هستش ! نتیجه رو همین جا اعلام میکنم

از ایلیا عزیز هم تشکر میکنم بابت کمک هایی که کردن

با تشکر
Ahriman

Re: نصب Lion بر روی مک‌بوک ایر ۲۰۱۱

پستتوسط Ahriman » 02 سپتامبر 2011, 23:09

با سلام مجدد خدمت دوستان :-)

خبر خوش :

با دانلود mac os x lion بیلد 11A2063 و ساختن بوت روی فلش مشکل حل شد و تونستم لاین رو بلاخره نصب کنم رو ایر ۲۰۱۱ ....

بازم تشکر میکنم از پوریا و ایلیا عزیزم که خیلی کمک کردن :-)

ممنون

Ahriman

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2011, 23:18

:-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 07 سپتامبر 2011, 21:44

هر چند که مشکل دوست ما حل شده، اما اینهم دیدنش در این رابطه جالب است:
http://hints.macworld.com/article.php?s ... 1105634716

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط dr.iphone » 23 اکتبر 2011, 22:53

سلام به همه دوستان عزیز.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.این بیلد 11A2063 رو از کجا میتونم دانلود کنم.واقعا نیاز دارم هر جا که گشتم پیدا نکردم.
dr.iphone

پست‌ها : 1

پستتوسط Pooria Azimi » 23 اکتبر 2011, 22:59

سلام.

در گوگل جستجو کنید 11a2063 torrent، و کلی نتیجه می‌گیرید. توی اون‌ها بگردید یک فایل با پسوند torrent پیدا کنید و دانلودش کنید و در برنامهٔ uTorrent بگذارید دانلود بشه. چون قوانین انجمن اجازه نمی‌دن، لینک مستقیمش رو نمی‌تونم بگذارم. اگر باز هم مشکل داشتید و نتونستید، به من پیغام خصوصی بزنید تا راهنمایی‌تون بکنم، اما واقعاً نیازی به این کار نیست چون دانلود کردن از تورنت کار بسیار بسیار راحتیه.

موفق باشید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط iphone3gs110 » 23 اکتبر 2011, 23:06

دوست عزیز

من خود مشکل شما را داشته ام ، و بالاخره این مشکل برای من حل شده است
به شما توصیه می کنم فقط از افرادی راهنمایی بخواهید که خود این نوع کامپیوتر را دارند و حداقل چندین بار لاین را روی این کامپیوتر اینستال کرده اند

لذا مشکل تان را مطرح کنید تا پاسخ دهم

بطور خلاصه توضیح می دهم

از نسخه ی 10.7.2 که جدیدا با شماره build 11c74 منتشر شده استفاده کنید
این نسخه بر روی تمامی کامپیوترهای اپل و از جمله مک بوک ایر جدید قابل نصب است
iphone3gs110

پست‌ها : 1

پستتوسط nimche karbar » 09 ژوئیه 2012, 19:11

با سلام من هم مشکل مشابهی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید: :roll:

من میخواستم پسورد مک بوک ایر ۲۰۱۲ خودم رو ریست کنم که متوجه شدم فروشنده موقع نصب نرم افزارها اون پارتیشن ریکاوری رو پرونده . مطابق مطالب این تاپیک و ورژن مک خودم که
Software Mac OS X Lion 10.7.4 (11E53) هستش نشستم این ورژن مک و دانلود کردم حالا جالبه وقتی داخل مک بالا هستم این و مونت میکنم راحت وارد قسمت نصب میشه اما جالبه اینکه یه فلش و با فرمت +hfs فرمت کردم و محتویات فایل dmg رو ریختم توش و بعد از بوت کلید option رو نگه میدارم یه پارتیشن جدید به نام EFI Boot نشون میده وقتی انتخابش میکنم یه علامت ورود ممنو برای ۴ ثانیه نشون میده و میره و سیستم مکینتاش نصب شده بوت میشه و بالا میاد و وارد پروسه نصب نمیشه . حالا مشکل کار من کجاست و چه کنم تا بتونم وارد پروسه نصب بشم ؟؟؟؟؟ :?:
nimche karbar

پست‌ها : 5

پستتوسط Ilia » 09 ژوئیه 2012, 20:11

یعنی کامپیوتر شما آخرین مدل مکبوک ایره که همین ماه پیش در اومد؟

اگر اینطور باشه، احتمال داره که آن لاین که دانلود کرده‌اید برای این ماشین قدیمی باشه و روی آن کار نکنه.

آیا مطمئنید که پارتیشن ریکاوری دیگر وجود نداره؟ این خیلی کار فوق‌العاده احمقانه‌ایه که کسی این پارتیشن رو از روی مکبوک‌های جدید بخصوص پاک کنه!
این رو در ترمینال وارد کنید تا لیست پارتیشن‌ها رو براتون بنویسه:
diskutil list

احتمال دیگه این هستند که فلش رو درست نساخته باشید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 09 ژوئیه 2012, 21:02

یک نکته هم به نظر من رسید: این که گفتید محتویات فایلDMG رو روی فلش دیسک ریختید، منظورتون با همین برنامه هایی که وجود داره ست دیگه؟ یا اینکه از فایندر فایلها رو کپی کردید؟ اگر از فایندر این کار رو بکنید فکر نکنم جواب بده چون فایلهای اصلی نصب مخفی هستند...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 24 مهمان