انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ریکاوری هارد!

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

ریکاوری هارد!

پستتوسط Ahriman » 16 ژوئن 2011, 23:02

با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

دوستان یه مشکلی برام پیش اومده ۲ شبه نتونستم بخوابم از فکرش :-(

ماجرا از این قراره :

من یه هارد ۵۰۰ گیگ سی گیت اکسترنال دارم که ۲ تا پارتیشنش کرده بودم : یه پارتیشن ۳۵۰ گیگی که تمام زندگیم توش بود یه پارتیشن هم که ۱۵۰ گیگ با فرمت مک او اس بود که برای تایم ماشین گذاشته بودم :-(

تا اینکه خواستم این پارتیشن ۱۵۰ گیگی که برای تایم ماشین گذاشته بودم رو پاک کنم و فضای ۱۵۰ گیگ رو به اون ۳۵۰ گیگ که همه اطلاعاتم توش بود اضافه کنم و کلا یه پارتیشن بشه !

تو disk utility هر کاری میکردم پارتیشن رو پاک نمیکرد و ارور میداد ! خلاصه پیش یکی از دوستان بودم که گفتم موضوع اینه ... اون رفت تو disk utiliyty و از ستون سمت راست هاردم رو انتخاب کرد و رفت تو تب partition و از قسمت volume scheme گذینه partition 1 رو انتخاب کرد و apply رو زد !

گفت بیا درست شد ! گفتم اطلاعاتم چی ؟ گفت مگه توش چیزی بود ؟ گفتم مرد حسابی زندگیه من توش بود ! خلاصه گفت اشکال نداره بیا با این برنامه Data_R escue3.2 ریکاور کن همه چی برمیگرده !

خلاصه ما اومدیم خونه و شروع کردیم با برنامه به scan کردن ! ۱۱ ساعت طول کشید تا اسکن تمام شد و ۴ ساعت هم طول کشید برای ریختن فایل هایی که پیدا کرده بود بر روی دسکتاپ مک !

بعد از اتمام مراحل ریکاوری رفتم سراغ فایلام دیدم عکس ها و کلیپ های ۴ سال پیش هست که همه رو پاک کرده بودم ! ولی اثری از فریمورهای آیفون و آیپد و.... برنامه های ویندوز و برانامه های مک و .... نیست که نیست :-( و هزاران هزار فایل با پسوند های عجیب غریب و با حجم های مختلف ۵۰ کیلو بایت و ..... وجود داره !!! و بیشتر فایل هایی که پیدا کرده بود مربوط به اون پارتیشن تایم ماشین بود !

بعد از اینکه همه رو زیرو رو کردم پاکشون کردم چون به درد نمیخورد واقعا ! رفتم تو ویندوز و با برنامه Active @ File Recovery مجددا گذاشتم اسکن بشه و در حال حاضر هم داره اسکن میکنه :-(

داشتم تو اون قسمت ریپورت برنامه که دیتیل کارایی که داره انجام میده رو میگه رو میدیدم که دیدم تو خط اول نوشته :

تصویر

چرا مینویسه very bad ? فکرکنم همون پارتیشن ntfs باشه که همه اطلاعاتم توش بود :-( :-(

خواهشن دوستان یه راهنمایی کنن ۲ روزه خواب و خوراک ندارم زندگیم بهم ریخته :-( اون اطلاعات رو چند سال با بدبختی جمو جور کردم ! اگه برنگرده بدبخت میشم

با تشکر :-( :-(
Ahriman

پست‌ها : 112

Re: ریکاوری هارد!

پستتوسط Ilia » 17 ژوئن 2011, 06:33

اهریمن جان، تسلیت!

هر کار میکنی از این دوستت برای ریکاوری کمک نگیر!‌ :-)

از شوخی گذشته، از ما که کاری بر نمی‌آید، شمایید و برنامه‌های ریکاوری. اما این برایتان تجربه باشد که با تنها نسخه‌ از فایلهایی که اینقدر برایت مهم هستند اولا از این شوخی‌ها نکنید، دوما از آنها بک‌آپ بگیرید و سوما اختیارتان را دست آدمی که نابلد است ندهید.

قانون بک‌آپ این است که حداقل بایستی از یک فایل، در دو جای مختلف که حتی‌المقدور زیر یک سقف هم نباشند کپی داشته باشید. حالا از کامپیوترتان هم که بک‌آپ ندارید. اگر همین امشب زد و هارد کامپیوترتان هم سوخت تکلیفتان چیست؟

اگر پولش را الان ندارید که یک هارد دیگر بخرید، یک بسته دی وی دی بخرید و از فایل‌هایی که برایتان مهم هستند کپی بگیرید.

این برنامهٔ دیسک یوتیلیتی خیلی راحت کار دست مردم میدهد، مخصوصا اگر هشدارهایش را هم نخوانده OK کنند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: ریکاوری هارد!

پستتوسط omidtaheri » 13 ژوئیه 2011, 15:43

دوست عزیچزم من می توانم تمامی فایلاتو برگردانم هر فایلی که از دست داده باشی در کمترین زمان
09177053002 امید هستم
omidtaheri

پست‌ها : 5

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان