انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نرم‌افزارهای تایپ فارسی در مک

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: نرم‌افزارهای تایپ فارسی در مک

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 ژوئن 2015, 00:23

بله سعید جان، من که مدتیه دیگه اصلا به LibreOffice کاری ندارم مگر اینکه مجبور بشم ازش استفاده کنم، ظاهرا دوبار هم گزارش شده بهشون:
https://bugs.documentfoundation.org//sh ... i?id=89034
https://bugs.documentfoundation.org//sh ... i?id=91793

ویرایش: جدیدترین گزارش اشکال از نیمای خودمان است. :blush:
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 23 ژوئن 2015, 23:31

این سوال بیشتر به کلیات مربوط هست نه به مک
در قوانین sumbit مقاله اشاره شده که همه ی نمودار ها باید به صورت عکس باشند. در word وقتی نموداری و میکشیم کاربر قابلیت ادیت نمودار و داره و به صورت عکس نیست. من مجبور شدم که از صفحه عکس بگیرم. این کار باعث افت کیفیت نمودار ها شده و درواقع خوانا نیستن.. چه راهی و پینشنهاد میکنید؟
دوم اینکه ما به صورت docx آپلودمیکنیم در سایت(سه قسمت شامل cover letter , highlights and main ) و در پایان از ما میخواد که فایل پی دی اف و که از این سه فایل ساخته شده و پی دی اف ها با هم marage شدن و دانلود کنیم و اگه مشکلی نبود سابمیت کنیم. ولی مشکل اینجاس که فرمول ها کاملا به هم ریخته میشند در پی دی افی که خود سایت درست کرده و کاملا فونت ها دچار اشکال میشن. این مشکل و چطور باید حل کرد؟(البته من فعلا نسخخه ی پی دی اف شده و براشون اپلود کردم و گفتم بعد از review اگه رجکت نشد براتون دوباره docx و میفرستم)
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 24 ژوئن 2015, 01:21

امین جان،
روی چه برنامه‌هایی هستی؟ داستان چی هست اصلا؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmiN.D » 24 ژوئن 2015, 02:33

همین روی office ماکروسافت
اینکه چطور نمودار ها رو به صورت عکس در بیارم و غیر قابل تغییر باشند( title ها و غیره قابل تغییر نباشند)
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 24 ژوئن 2015, 02:44

نمودارها رو با همون آفیس میسازی؟

نمودارها رو بصورت EPS در بیار و EPS رو جایگزین نمودار اصلی کن. تست کن شاید بتونی حتی بصورت PDF هم اکسپورت و ایمپورتش کنی.

من با آفیس کار نمیکنم. اما کلا میشه فایل رو به PDF اکسپورت، و بعد در اکروبات اون PDF رو کراپ و بعد بصورت EPS اکسپورتش کنی. EPS رو اونوقت در آفیس place میکنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 24 ژوئن 2015, 09:18

کیفیت افت نمیکنه؟ چون کراپ میشه؟
بعله در خود آفیس میسازم
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط saeidk » 24 ژوئن 2015, 12:43

دو فرمت pdf و eps هر دو وکتور هستند و کیفیت نباید کاهش بیابد.
من روش ایلیا رو آزمایش کردم و درست بود. منتها بهتر است که از راه پرینت به پرینتر acrobat بروید و فایل پی‌دی‌اف بسازید چون گاهی مواقع اکسپورت خود آفیس خوب کار نمی‌کنه.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط saeidk » 24 ژوئن 2015, 14:12

با لیبره‌آفیس هم همین روش جواب می‌دهد
متاسفانه اگر با پریویو فایل پی‌دی‌اف را کراپ کنید دیگر نمی‌توانید آن را با فرمت eps ذخیره کنید و حتماً نیاز به اکروبات حرفه‌ای دارید.
با pages نیازی به برش نیست و خودش امکان درج فایل پی‌دی‌اف و بعد بریدن دور آن را دارد :)
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط AmiN.D » 24 ژوئن 2015, 14:36

ممنون ازتون. به زودی امتحان میکنم و امیدوارم حل شه
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmiN.D » 27 ژوئن 2015, 01:40

من فایل هارو در اکسل به صورت pdf خروجی گرفتم ( و هم با خود دستور پرینت)و در adobe pro کراپ کردم . اما خروجی pdf یا eps گرفته شده از adobe pro رو ماکروسافت افیس ساپورت نمیکنه به صورت عکس نمیشه قرار دادشون. به صورت jpg از pdf ها خروجی گرفتم زیاد جالب نبود زیاد بد نبود. خروجی tiff و jpeg هم روی مک عالی هست! اما روی ویندز استاد گرانقدر همش پیکسل بود.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 27 ژوئن 2015, 03:22

هم PDF رو میشه وارد ورد کرد هم EPS را.
http://www.online-tech-tips.com/compute ... -document/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saeidk » 27 ژوئن 2015, 09:58

شما نگفتی کدام نسخه آفیس و کدام سیستم عامل؟
اما روش گفته شده من یک اصل کلی است و باید بشود
از منوی insert/picture
یک نمونه از فایلت را بگذار
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط AmiN.D » 27 ژوئن 2015, 15:34

نسخه ی ۲۰۱۳ آفیس ویندوز
بعله ایلیا میشه pdf و وارد کرد من متاسفانه سرچ نکرده بودم و نمیدونستم از object باید وارد شه
همینطور EPS و هم میشه وارد کرد اما من چک نکرده بودم اون پارت graphical ...و در هنگام نصب
به هر حال الان یک فایل ورد و آپلود کردم که توش بار اول با pdf گذاشته شه. بار دوم با eps ..(البته فایل eps و گذاشتم و خودم به دلیل چک نزدن اون گزینه قادر به اضافه کردنش نشدم.) و عکس آخر هم کانورت شده ی eps به jpg و البته عکس نمودار خارج از فایل ورد.
همونطور که میبینید pdf اصلا جالب نیست. در مورد jpg نمیدونم چرا با اینکه عکس به صورت خود به خودی جزئیات رو واضح نشون میده اما وقتی در ورد قرار میگیره خیلی همهی اتفاقا ریز هستند
پیوست‌ها
Test.zip
شامل فایل ورد- jpg , eps
(717.45 KiB) دانلود 427 بار
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 27 ژوئن 2015, 17:39

امین جان، من سر کار Word دارم، اما در منزل ندارم. الان نمونهٔ شما را در Pages باز کردم. صفحهٔ EPS اش خالی بود، خودم EPS را که شما گذاشته بودی، آنجا به پیجز اضافی کردم. بسیار زیبا کار کرد:
EPS-in-Pages.png

البته این Pages است و روی مک. شما فکر میکنم که مشکلت روی ورد در پیسی است. کلا اگر PDF و EPS را وارد برنامه‌های دیگر بکنی، چون اینها واقعا یک عکس نیستند، برنامه‌های دیگر معمولا از یک عکس کوچک که در داخل این فایل‌ها فقط به منظور نمایش آنها گذاشته شده استفاده میکنند و شمایلی تار از آنها نشان میدهند. اما موقع چاپ با تمام جزئیات آنها را چاپ میکنند و افت گرافیکی نخواهند داشت.

البته این موضوع از برنامه به برنامهٔ دیگر فرق میکند. مثلا ایندیزاین یا کورک اکسپرس و از قرار این Pages خودشان میتوانند برای EPS یا PDF پرویو بسازند و نمایش بهتری از آن روی صفحه داشته باشند. اما Word این کار را نمیکند و از همان عکس نمایشگر مخصوص مانیتور برای نمایش آنها استفاده میکند که ظاهرش همانطور که گفتی بد است.

حالا احتمالا کلک رشتی‌ای که میتوانی استفاده کنی این است که JPG ات را در فوتوشاپ باز کنی، اندازهٔ پیکسل‌هایش را ثابت نگهداری، اما تراکمش را از ۳۰۰ به ۷۵ پیکسل در اینچ پایین بیاوری. فقط مواظب باش که گزینهٔ Resample Image فعال نباشد. مثل عکس زیر:
ChangingResolution.png

بعد این را وارد ورد کن. اندازه‌اش از لحاظ طول و عرض بسیار بزرگتر خواهد بود، که بایستی آنرا در ورد resize کنی به یک چهارم تا بشود آنچه که بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saeidk » 27 ژوئن 2015, 21:41

دوست عزیز چرا دقت نمی‌کنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فایل نمودار را از راه پرینت به پرینتر adobe تبدیل به pdf کن بعد آن را با اکروبات باز کن و درصورت لازم دور آن را crop کن. بعد آن را با فرمت eps ذخیره کن و در word از منوی insert/picture آن را وارد فایل کن و در آخر پرونده نهایی را از راه پرینت به پرینتر adobe تبدیل به pdf کن.
این هم نمونه من که فایل eps شما را از منوی insert/picture وارد ورد کردم و بعد پرینت کردم و گذاشتم اینجا
test.pdf
(24.27 KiB) دانلود 393 بار
نماد کاربر
saeidk

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان