انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نرم‌افزارهای تایپ فارسی در مک

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: برترین نرم افزار برای تایپ فارسی

پستتوسط AliGhz » 14 اوت 2011, 18:35

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
[نمایش]
من با سرچ، فهمیدم که ایالت اورگون مالیات خرید ندارد و آدرسی را در آن ایالت برای اکانت مک اپ استورم ثبت کردم؛ و خوشبختانه از شر پرداخت حدود ۸-۹ درصد مالیات بیخودی خلاص شدم

جالبه اگر امکان دارد ادرس را هم برایم بفرستید که این مالیات چه کار که نمی‌کند. ادم اگر پول برای نرم افزار بدهد مشکلی ندارد اما ما که در امریکا زندگی نمی‌کنیم و از این پرداخت مالیات امکاناتی نصیبمان نمی‌شود برای چه بدهیم. امیدوارم پایه گذار بحثی نباشم هر چند گریز ناپذیر است!

من از روشی که اینجا نوشته برای به دست آوردن آدرس استفاده کردم: http://www.faradid.com/article.php?id=1794

آن قسمت مربوط به آدرس‌اش این است:

[نمایش]
به سایت http://www.usyellowpages.com مراجعه کنید و در صفحه اصلی سایت از بخش Browse by State یک ایالت را انتخاب کنید و در صفحه بعدی یک شهر را انتخاب کنید. لیست تمامی شهرهای آن ایالت بر حسب حروف الفبا نمایش داده شده است. با انتخاب شهر لیستی از مشاغل در آن شهر نمایش داده میشود، یکی را انتخاب کنید تا آدرس و مشخصات آن را ببینید.

از اینجا می‌توانید آدرسی را از ایالت Oregon انتخاب کنید: http://www.usyellowpages.com/US/OR/ (ابتدا شهر را انتخاب می‌کنید؛ بعد یکی از گروه مشاغل را، در نهایت در صفحه‌ای که حاوی لیست آدرس‌هاست، روی Additional Information یکی از آنها کلیک می‌کنید تا اطلاعات آدرس و تلفن و کد پستی را نشان بدهد؛ و این اطلاعات را در اکانت‌تان وارد می‌کنید. من شهر Vernonia را انتخاب کردم.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Mehdi.y » 14 اوت 2011, 18:52

ممنون و در تایید اقا پوریا این سایت فرادید یکی از بهترین ها است چندین بار از انها خرید کرده‌ام اما تنها بدی ان گرفتن مالیات است اما در سایت اپل ایران این مبلغ مالیات را نمی‌گیرند.

پ.ن: امروز بد جوری به مالیات گیر داده‌ام!
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AliGhz » 14 اوت 2011, 18:54

کلا مالیات ضدحال‌ترین و بی‌خودترین و مزخرف‌ترین اختراع بشر مدرن است که فشارش را هم فقط قشر متوسط متحمل می‌شود!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 اوت 2011, 19:42

m]reza نوشته است:[نمایش]
حتما باید از اپل استور خرید کرد؟ نمی‌شه از کارت اعتباری استفاده کنیم؟ و به فروشگاه اپل وصل نشویم.

ظاهرا از اینجا می‌شود:
http://store.kagi.com/cgi-bin/store.cgi ... MQK_LIVE&&
واحد پول را از آن بالا سمت چپ انتخاب کنید، برای Regular License عدد 1 را بزنید و برای username نامی‌ که می‌خواهید با Mellel با آن ثبت شود.(مثلا نام خودتان)
Continue را بزنید و در صفحه جدید می‌توانید مشخصات کارت اعتباری را وارد کنید. اگر Backup CD را اضافه کرده بود و لازمش ندارید یا آدرسی معتبر در خارج از ایران ندارید آن را از لیست حذف کنید.
قاعدتاً باید عمل کند، متاسفانه امکان آزمایش کردن مراحل بعدی برای من نبود.
من که به خاطر ارزانتر تمام شدن کارت هدیه آیتیوتز به نسبت شارژ کردن ویزا، ترجیح دادم از Mac App Store بخرم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Mehdi.y » 14 اوت 2011, 20:08

AliGhz نوشته است:[نمایش]
کلا مالیات ضدحال‌ترین و بی‌خودترین و مزخرف‌ترین اختراع بشر مدرن است که فشارش را هم فقط قشر متوسط متحمل می‌شود!

البته من با مالیات مخالفتی ندارم اما مالیاتی که وقتی از مردم اخذ میشه برای انها هم خرج شود جوری شبیه به مدینه فاضله!
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Pooria Azimi » 15 اوت 2011, 11:19

کاملاً off-topic :

این مقالهٔ دیروز نیویورک‌تایمز در همین مورده:

http://www.nytimes.com/2011/08/15/opini ... .html?_r=2

وارن بافت با این نظرموافق نیست :-)
(البته حرف اصلی‌ش یه چیز دیگه‌ست و تقاضا می‌کنه فشارِ مالیات بیشتر یا کاملاً روی قشرِ ثروتمند بیافته)

---
از هکر‌نیوز: http://news.ycombinator.com/item?id=2885367
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Nyaiesh » 15 اوت 2011, 22:57

دوستان من ملل را خریدم اما ۲.۸.۲ است و به روز نمی‌شود باید مجوز ۲.۹ را جداگانه بخرم؟
مگر به‌روزرسانی‌اش رایگان نیست؟
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ahmad » 15 اوت 2011, 23:04

m]reza نوشته است:[نمایش]
دوستان من ملل را خریدم اما ۲.۸.۲ است و به روز نمی‌شود باید مجوز ۲.۹ را جداگانه بخرم؟
مگر به‌روزرسانی‌اش رایگان نیست؟

با سلام،

اصدار ۲.۹ هنوز عرضہ نشده است. انتظار می‌رود تا یکی دو روز آینده بہ بازار عرضہ شود. بروز رسانیش نیز برای شما و بطور مدام العمر مجانی خواهد بود.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Nyaiesh » 15 اوت 2011, 23:08

احمد من الان دیدم که برای فروش آماده است اگر روی تبلیغش بزنید می‌اید.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اوت 2011, 01:10

ظاهراً کمی تاخیر دارد:
[نمایش]
We apologize for the delay, we hit a little snag at the last moment. Mellel 2.9 will be available in the next few hours for our non-Apple-Store customers.
The App Store version will be available as soon as Apple approves it (usually - within a week).
http://forum.redlers.com/viewtopic.php?f=1&t=2583

---
اگر ملل را از این لینک بگیرید تاریخ فایل ۱۵ اوت است و احتمالا همان نسخه ۲/۹ است:
http://www.connectnw.com/redlers/mellel.dmg.zip
(این لینک برای کاربران غیر از Mac App Store است. کاربران App Store تا تایید به‌روزرسانی از طرف اپل باید صبر کنند.)
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 16 اوت 2011, 01:16.
دلیل: لینک و توضیحات
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 16 اوت 2011, 02:28

البته من هنوز روی لاین نیستم و فکر می‌کردم ملل برای لاین را باید از نو خرید که ظاهراً چنین نیست. بهرحال چون امروز پانزدهم است و گویا تأخیری در عرضهٔ ۲٫۹ پیش آمده بود، امتحان کردم ببینم مِلل خودم آپدیت می‌شود یا نه، که شد. مشکلی که با لئوپارد داشت سر جایش باقی است ولی این مشکل در لاین مشهود نخواهد بود.
پیوست‌ها
Screen shot 2011-08-15 at 5.52.27 PM.png
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 16 اوت 2011, 03:13

من برای اولین بار بود که میدیدم آپدیتی کلمهٔ Final را داشته باشه! دیدنش غریبه.

امیدوارم که این فاینال بودن باعث نشه که در طولانی مدت تیر خلاصش زده بشه.
پیوست‌ها
Mellel_Final.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ilia » 16 اوت 2011, 08:31

علی جان، اسم مالیات در ایران بد در رفته. اگر مملکتی نفت نداشته باشد، بایستی یک جوری خرجش را از یک جایی در بیاورد. فقط بایستی حساب و کتاب داشته باشد تا مردم با رضا بدهند.

در ضمن اینجا مالیات خرید مسافران خارجی را میشود موقع خروج از مملکت با پر کردن فرم و ارائهٔ رسید پس گرفت. شما قرار نیست از ایران مالیات به یک دولت خارجی بدهید. فقط سیستم الان اینقدر خر تو خر شده است که اینجوری شده… :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط aamir » 21 اوت 2011, 23:12

ظاهرا اپل خیال نداره ورژن ۲.۹ ملل رو در app store تایید کنه!
من همچنان منتظر آپدیتم!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط narsisS » 22 اوت 2011, 00:01

من با برنامه ی آفیس زیاد سر و کار دارم.
بنظرتون اگه برای استفاده از آفیس یه ویندوز 7 هم نصب کنم مشکلی پیش نمیاد یا اینکه قید این برند رو باید بزنم؟
narsisS

پست‌ها : 16

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان