انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بک‌آپ و تایم ماشین — Time Machine

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: بک‌آپ و تایم ماشین — Time Machine

پستتوسط AliGhz » 22 دسامبر 2016, 10:17

آها... الان دوزاری‌ام افتاد :) نه اصلاً ماجرای من چیزی مجزا از صبحت شما و سامان بود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط iShahin » 29 دسامبر 2016, 14:51

AliGhz نوشته است:[نمایش]
پ. ن. ۲:
الان دیدم که چند پست بالاتر، شاهین این سرویس را برای بکاپ گیری آنلاین پیشنهاد داده: https://www.arqbackup.com به نظر که چیز خوب و کاملی است.

علی جان من مدت‌هاست دارم آرک رو. باید بگوییم که برنامه بسیار بسیار خوبیه و به قول معروف It worth every penny! برای من که حداقل اینطوره. من خیلی وقت‌ها تنبلیم میاد هارد‌درایو رو وصل کنم به مک برای بک‌اپ و یا فراموش میکنم. اما خیالم راحته چون همینطور که من دارم کار میکنم، آرک اون پشت داره کار خودش رو انجام میده و مرتب بک‌آپ میگیره! من تنظیم کردم هر ۴ ساعت، که خیالم راحت ِ راحت باشه.
تنظیمات پیشرفته‌ای برای زمانبندی بک‌اپ داره. بعلاوه میتوانی انتخاب کنی که چه قسمت‌هایی رو بک‌اپ بگیره و چه قسمت‌هایی رو نگیره داره. این به این درد میخوره که مثلا اگر در ایرانی و سرعتت کمه، تعیین کنی که از ویدیو‌ها و یا از یک بخش یا فولد بک‌آپ نگیره، و یا بلعکس، طوری تنظیم کنی که فقط از یک قسمت یا فالدر بخصوث (مثلا فولدری که کارهایت او سیو میکنی) بک‌آپ بگیره!

۳۰ روز مجانی هست میتوانی امتحانش کنی: https://www.arqbackup.com

پ.ن: برای black friday برنامه ۴۰٪ حراج شده بود. حدس میزنم که برای سال نو هم حراجی بگذارند. اگر قصد خرید داری فکر میکنم موقعیت خوبی باشه. توییترشون رو دنبال کن: https://twitter.com/arqbackup

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط AliGhz » 29 دسامبر 2016, 21:10

ممنون از توضیحات خوبت شاهین جان.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Mehdi.y » 18 فوریه 2017, 00:23

با سلام دوستان
این مشکلی که دارم چند روز گرفتارم کرده با اینکه سالهاست سیستم عامل مک نصب میکنم و همیشه بکاپ را به یک روش برمیگرداندم اما این چند روزه با سه بار نصب و برگرداندن اطلاعات هنوز علت را نفهمیدم.
حال خود مشکل برای کلین اینستال کردن فلشی قابل بوت از ال کاپیتان درست کردم و هارد را پاک و سیستم عامل را نصب کردم پس از نصب برای باز گرداندن بکاپ هارد را متصل و اینجا بود که خطای migration Alarm اعلام کرد که پسورد اپل ایدی را خواست آن را وارد کرده و باز هم همان اعلام خطا اما دیگر چیزی نخواست و سیستم بالا آمد با سیستم عامل جدید و بدون اطلاعات دوباره سیستم را ریستارت و از صفحه ریکاوری، روی برگرداندن اطلاعات کلیک کردم پس از ۱۴ ساعت اطلاعات برگشت اما سیستم عامل من دانگرید شده بود به قبلی این رویه ۳ بار از اول تا آخر اجرا شد و هر بار به همین شکل فکر کنم مشکل از همان خطای migration Alarm باشد اما علت را نمیدانم.
پ ن:چقدر طولانی شد صد رحمت به قصه هزار و یک شب
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Arubarzan99 » 06 ژانویه 2018, 20:36

با سلام ، من ۴ سال پیش چون میخواستم سیستم عامل روی مک بوکم روکامل پاک و ریستور کنم ، از عکسهام روی تایم کپسول دوستم بک اپ گرفتم حالا فایلمو از روی تایم کپسول دوستم روی مک بوکم کپی کردم و میخوام عکسهام رو برگردونم ولی نمیتونم این فایل که حدود ۹۰ گیگ هست رو برگردونم و عکسهام را نجات بدم این فایل که اسمشbehrouz’s MacBook Pro.sparsebundle (پسوند فایلsparsebundle)هست رو چجوری نجات بدم لطفن اهنمایی کنین
Arubarzan99

پست‌ها : 4

پستتوسط Behnam » 08 ژانویه 2018, 02:52

اگر با تایم‌ماشین بک‌آپ گرفته باشید، تنها یک فایل را بک‌آپ نمی‌گیرد بلکه تمام فایل‌ها را بک‌آپ می‌گیرد. در این صورت بهتر است که کامپیوترتان را به تایم کپسول مرتبط کنید و از طریق همان تایم‌ماشین فایل عکس‌هایتان را ریستور کنید. اگر هم که عکس‌ها را بطور دستی در هارد تایم‌کپسول بطور دستی ذخیره کرده بودید که قاعدتاً به همان صورت باید بتوانید آنها را به مک‌بوک منتقل کنید.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Arubarzan99 » 08 ژانویه 2018, 19:39

با تشكراز شما دوست عزيز .، متاسفانه چون خيلي وقته گذشته اصلا يادم نيست چجوري ذخيره كردم ولي با توجه به حجمش احتمالا عكسها رو كپي كردم ، ودسترسي به تايم كپسول ندارم، باتوجه به پسوند عجيب فايل نميدونم چه كار كنم تا باز بشه ممنون ميشم راهنمايي كنيدعكس مشخصات فايل و پيغام سيستم رو ضميمه كردم.
Arubarzan99

پستتوسط Amir_S » 09 ژانویه 2018, 01:14

از اسم فایل برمی‌آید که بک‌آپ تایم‌ماشین باشد. در این صورت همانطور که احمد گفت، فقط با خود تایم ماشین و احتمالا فقط از روی همان تایم‌کپسول قابل استفاده است. در مورد حجمش هم احتمالا تنظیم کرده بودید که فقط از یک فولدر خاص بک‌آپ بگیرد (بقیه را لیست Excludeها گذاشته بودید).
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arubarzan99 » 09 ژانویه 2018, 19:42

با سپاس از پاسخ شما . با توجه به فرمایشتون تلاش میکنم به تایم کپسول دسترسی پیدا کنم ، ولی دو تا سوال ۱)ایا امکانش هست دوستم بتونه با کامپیوتر خودش از طرق تایم کپسول فایلهارو برگردونه اگر جواب مثبته از چه روشی لطفا راهنماییم کنید
Arubarzan99

پستتوسط Ilia » 09 ژانویه 2018, 19:56

برای دسترسی به محتویات آن بک آپ، بایستی آیدی و پسوردی که در آن زمان در کامپیوترتان استفاده میکردید را داشته باشید و به دوستتان بدهید. دوست شما هم بایستی مک داشته باشد و این روی ویندوز باز نمیشود.

ولی آن behrouz’s MacBook Pro.sparsebundle یک ایمیج (پارتیشن مجازی) است، چیزی شبیه iso در ویندوز. فکر میکنم که شما میتوانید کل آنرا از تایم کپسول به روی هارد دیگری (بدون باز کردن) کپی بکنید. اما برای استفاده از آن، همانطور که گفتم پسورد آن زمان را لازم دارید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arubarzan99 » 14 ژانویه 2018, 19:36

امکانش هست روش کار رو دقیقتر بفرمایید یا لینکی بفرستین سپاس
Arubarzan99

پستتوسط Arzhang » 12 مه 2019, 18:27

مطمئن نیستم این موضوع در ایرماگ و در این‌جا مطرح شده باشد. اگر هم شده دوباره می‌نویسم که رو بیاید.
اگر مک جدیدی خریده باشید، می‌توانید با نرم‌افزار Migration Assistant به شکلی ساده و خیلی عالی تمام اطلاعات مک قدیمی را به جدید منتقل کنید به نحوی که کامپیوتر جدیدتان چنان می‌شود که فکر می‌کنید هنوز پای همان قدیمی دارید کار می‌کنید. روش خیلی ساده است و اگر این نرم‌افزار را که در پوشه‌ی Utility در پوشه‌ی Application مک است اجرا کنید، خودش بهتان می‌گوید چه کنید.
یکی از روش‌هایی که این نرم‌افزار به کار می‌برد، استفاده از هارد تایم ماشین برای کپی اطلاعات است. در این شرایط تمام اپلیکیشن‌های شما و فایل‌هایتان به کامپیوتر جدید منتقل‌ می‌شوند. اما اگر ساختار هارد کامپیوتر قدیمی با جدید شما فرق داشته باشد، موضوع قدری تفاوت می‌کند چون خواهید دید که فایل‌های شخصی شما که در هاردی غیر از هارد سیستم عامل بوده‌اند، به کامپیوتر جدید نیامده‌اند.
در این صورت تایم ماشین را باز کنید (Enter time machine از آیکون کوچک بالای تولبار سمت راست) در حالی که هارد شما به کامپیوتر وصل است. سپس به صورت دستی سراغ آن فایل‌ها بروید به این صورت که باید هارد بک آپ تایم ماشین را در فایندر باز کنید و فایل‌ها را پیدا کنید و سپس آدرس محل ری‌استور شدن آن‌ها را بدهید.
من این را نمی‌دانستم و خودم اتفاقی کشف کردم. اولش داشتم به صورت دستی فایل‌ها را در یک هارد کپی می‌کردم و به کامپیوتر جدید می‌آوردم. این کار (طبق گفته‌ی کامپیوتر) بنا بود دو روز طول بکشد! اما با روشی که گفتم و انجام دادم، فقط ۲ ساعت زمان برد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Arzhang » 15 مه 2019, 04:12

من تا به حال با بک آپ تایم ماشین اطلاعاتم را به مک جدید منتقل نکرده بودم. کار نسبتاً راحتی بود. اما وقتی تمام شد، حالا مک جدید، هارد بک‌آپ را به عنوان تایم ماشین نمی‌شناسد و می‌خواهد هر چه روی آن است را پاک کند و از سیستم جدید بک آپ بگیرد. من با تایم ماشین همه چیز، اعم از اطلاعات شخصی و اکانت کامپیوتر را به این جدیده منتقل کرده‌ام، علی‌القاعده پس باید همه چیز مثل قبل باشد اما چرا پیام می‌دهد که این هارد را به عنوان تایم ماشین سیستم جدید بشناسد و همه چیز قبلی را پاک کند؟ این طوری که من تمام سوابق اطلاعاتم را از دست خواهم داد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 15 مه 2019, 05:08

نمیدانم. اما اگر همه چیز را آورده‌ای که همه چیز روی مکت هست. اگر نگران چیزهای قدیمی‌تر هستی که پاک کرده‌ای اما بقایایش هنوز در تایم‌ماشین هست، اگر آنها را میخواهی، دوباره جداگانه روی هارد کپی‌شان کن. چون بهر حال بمرور پاک خواهند شد.

باز اگر نگران فقط یک نسخه داشتن از فایل‌هایت هستی تا موقعی که بک‌آپ جدید تمام بشود، میتوانی قبل از گرفتن بک‌آپ تایم ماشین جدید، یک بک‌آپ دوم با سوپردوپر بگیری روی دیسک مجازی (DMG).
https://shirt-pocket.com/SuperDuper/Sup ... ption.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 18 مهمان