انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کتاب‌های صوتی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

کتاب‌های صوتی

پستتوسط mak86 » 16 اکتبر 2010, 20:41

سلام
دوستان یک سوالی داشتم آیا آی تیونز امکان اضافه کردن بوک مارک برای کتاب های صوتی داره؟ آیپاد یا آیفون چطور؟
منظورم شروع از جایی هست که دفعه ی قبل ترک تموم شده. من چیزی پیدا نکردم. به نظر من اضافه کردنش ضروری هست.
اگه نه چطور میشه اضافه کردنش رو پیشنهاد داد؟
خیلی ممنون
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 18 اوت 2011, 01:59.
دلیل: تغییر عنوان تاپیک
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

Re: بوک مارک برای کتاب های صوتی در آیتیونز

پستتوسط Pooria Azimi » 16 اکتبر 2010, 20:57

همچین امکانی که خودتون مستقیم بوک‌مارک بسازید رو نداره، اما خودش، همیشه، آخرین موقعیت فایل رو ذخیره می‌کنه و از ادامهٔ اون پخش می‌کنه. (من خودم پای ثابت آدیو‌بوک با آی‌پادم، و اگر این ویژگی رو نداشت، آی‌پاد رو تا حالا شکونده بودم!)

حتی اگر با آی‌پاد تا دقیقهٔ ۳۰ ترک ۱۷ گوش کنید، بعد با مک سینک کنید، بعد آی‌فونتون رو با مک سینک کنید، روی آی‌فونتون از دقیقهٔ ۳۰ می‌آد. (این رو خودم امتحان نکرده‌م، اما می‌دونم وجود داره).
به پیوست نگاه کنید، این گزینه که پیش‌فرض تیک خورده باعث این عملیات آی‌تیونز می‌شه.
پیوست‌ها
Screen shot 1389-07-24 at 7.47.59 PM.png
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط mak86 » 16 اکتبر 2010, 23:04

خیلی ممنون از پاسخ سریعتون
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط AliGhz » 17 اکتبر 2010, 17:25

وقتی Media Kind را روی Audiobook تنظیم می‌کنیم، طبیعتا این گزینۀ Remember... باید تیک بخورد، اما نمی‌خورد و باید دستی این کار را انجام داد.
ضمنا اگر کتاب صوتی چندین ترک داشته باشه، و شما بعد از گوش کردن تا دقیقه ۵ مثلا ترک ۱۰ سراغ آلبوم‌های دیگرتان رفته باشید و بعدا به کتاب صوتی‌تان بازگردید و Play را بزنید، از ترک ۱ شروع می‌کند به پخش و به ترک ۱۰ که برسد، از دقیقۀ ۵ آن شروع می‌کند.
آیا راهی هست که شمارۀ ترک هم یادش بماند؟ :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 17 اکتبر 2010, 17:52

AliGhz نوشته است:[نمایش]
وقتی Media Kind را روی Audiobook تنظیم می‌کنیم، طبیعتا این گزینۀ Remember... باید تیک بخورد، اما نمی‌خورد و باید دستی این کار را انجام داد.
ضمنا اگر کتاب صوتی چندین ترک داشته باشه، و شما بعد از گوش کردن تا دقیقه ۵ مثلا ترک ۱۰ سراغ آلبوم‌های دیگرتان رفته باشید و بعدا به کتاب صوتی‌تان بازگردید و Play را بزنید، از ترک ۱ شروع می‌کند به پخش و به ترک ۱۰ که برسد، از دقیقۀ ۵ آن شروع می‌کند.
آیا راهی هست که شمارۀ ترک هم یادش بماند؟ :-)

برای من همچین مشکلی پیش نیومده؟!

روی آیپاد، من شاید هزار بار بیشتر پیش اومده که در ترک فرضاً 15 آدیوبوک بوده م، رفته م در ترک 10 آدیوبوک دیگه ای و مدتی اون پخش شده، بعد آهنگ پخش شده، و بعد که به آدیوبوک اول اومده م، از همون جایی که باید پخش می شد، پخش شده.

حتی بعد از تغییر فرم ور آی پاد (از 3.1.2 به 3.1.3 و بعدش به 4.0 و 4.1) هم آخرین موقعیت پخش شدۀ آدیوبوک های من به هم نخورده ن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 17 اکتبر 2010, 19:09

پس روی آی‌پاد درست کار می‌کند؛ اما من همین الان باز هم امتحان کردم، روی مک به همان طریقی عمل می‌کند که نوشتم!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 17 اکتبر 2010, 19:23

آره، روی مک آدیوبوک‌ها خیلی بد عمل می‌کنند... نمی‌دونم چرا اپل امکان پخش درست‌وحسابی آدیوبوک‌ها روی آیتیونز رو نمی‌ده... یا چرا اجازهٔ خوندن کتاب‌های epub که در آی‌پد و آی‌پاد هستند رو نمی‌ده و ...

امیدوارم همهٔ این‌ها در Mac OS X 10.7 Lion حل بشن. امیدمون به iTunes X بود که تحقق نیافت :-(
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط eysun » 17 اکتبر 2010, 19:33

شما AudioBook از کجا تهیه میکنید؟
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Pooria Azimi » 17 اکتبر 2010, 19:43

eysun نوشته است:[نمایش]
شما AudioBook از کجا تهیه میکنید؟

من از Demonoid می‌گیرم :-) - البته معمولاً ۵۰-۶۰ تا فایل mp3 هستند، نه یک فایل فرمت m4b برای آی‌پاد.

و بعد، با کمک برنامهٔ http://www.splasm.com/audiobookbuilder ، اون‌ها رو به فرمت مناسب و convenient برای آی پاد ( همون m4b) تبدیل می‌کنم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 30 نوامبر 2010, 18:20

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
و بعد، با کمک برنامهٔ http://www.splasm.com/audiobookbuilder ، اون‌ها رو به فرمت مناسب و convenient برای آی پاد ( همون m4b) تبدیل می‌کنم.

در مورد این برنامه، اگر بخواهیم Chapter ـها محفوظ بمانند و در عین حال، کل فایل یکپارچه باشد، چه کار باید کرد؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 30 نوامبر 2010, 19:53

در پنجرهٔ مربوط به Chapters می‌شه این کار رو کرد دیگه...

اون علامت «چوب الف» (اگر اشتباه نگفته باشم! منظورم بوک‌مارکه) قرمزرنگ Chapter ـها رو مشخص می‌کنه. در اینجا، من فرضاً فصل صفر دارم که فصل یک فایل MP3 در اونه، بعد یک فصل اول دارم که ۴ تا توشه و ...

و در نهایت، با زدن Finish، همه‌شون (با حفظ فصل‌بندی و ترک‌بندی‌ها) تبدیل می‌شن به یک فایل با پسوند m4b.
پیوست‌ها
Screen shot 1389-09-09 at 6.50.04 PM.png
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

Re: کتاب‌های صوتی

پستتوسط Pooria Azimi » 18 اوت 2011, 01:57

این برنامه به‌نظر مدتی پیش در Mac App Store قرار گرفته و تغییراتی هم انگار داشته. مثلاً پنجرهٔ زیر که جدیده:

تصویر

http://ax.itunes.apple.com/us/app/audio ... 6796?mt=12

قیمتش ۶ دلاره.

----

یک برنامهٔ دیگه هم در MAS برای ساخت آدیوبوک هست، با قیمت ۵ دلار:

تصویر

به‌نظر این برنامه بهتر از AudioBook Builder ساخته شده. یک نسخهٔ ترایالش (با تمام امکانات و محدودیتِ ساخت حداکثر ۸ کتاب) رو می‌تونید از سایت برنامه دانلود کنید و بعد تصمیم بگیرید بخریدش یا نه - اما من که نتونستم امکانی برای چسباندن چند mp3 به‌هم و ساخت chapter در این برنامه پیدا کنم (هر چند، در تصاویر زیر این‌جوری به‌نظر می‌رسه که همچین امکانی باید داشته باشه): http://labalpha.com/

تصویر

تصویر

لینک در اپ‌استور: http://ax.itunes.apple.com/us/app/chapt ... 6341?mt=12
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پاسخ: کتاب‌های صوتی

پستتوسط AliGhz » 22 اکتبر 2014, 15:13

گویا کتاب‌های صوتی خریداری‌شده از جایی جز آیتونز استور و کتاب‌های صوتی ساخته‌شده با نرم‌افزارهایی مثل Audiobook Builder، اگر با اپ Music پخش شوند، Chapterهایشان نشان داده نمی‌شود و آدم مجبور است مثلا یک کتاب صوتی ۱۱ ساعته را به عنوان یک فایلِ پیوسته گوش کند و اگر قرار باشد به نقطۀ خاصی از فایل برود، واقعا به زحمت می‌افتد (بگذارید فعلا مودب باشم!). من مدت‌ها بود روی آیفون به کتاب صوتی گوش نکرده بودم. اخیرا کتابی را با Audiobook Builder ساختم و این پدیدۀ عجیب را مشاهده کردم. شواهد نشان می‌دهد که این «ویژگی» که جناب اپل با آپدیت نرم‌افزاری‌اش ایجاد کرده، یک سال است که هست و جناب اپل با وجود این همه پستِ اعتراضی، خواستۀ معقول مشتریان را به …ش هم حساب نکرده است! (اینجا دیگر نمی‌توانستم بیشتر از این مودب بمانم :) ) گاهی وقت‌ها فقط می‌توان گفت اپل خر است.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 22 اکتبر 2014, 15:27

فعلا دارم Bookmobile Audiobook and Podcast Player را دانلود می‌کنم ببینم چطور است...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 22 اکتبر 2014, 16:07

این برنامۀ بالا را نصب کردم و Chapterها را نشان می‌دهد. در صفحه Lock هم آدیوبوک و کنترل‌های مربوطه را نشان می‌دهد (به‌جز ۱۵ ثانیه عقب یا جلو رفتن که اپ Music در این صفحه نشان می‌دهد). برای استفاده با ۳ آدیوبوک یا پادکست تا ۶۰ روز، رایگان است و افزون بر آن ۲.۹۹ دلار باید پرداخت.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 28 مهمان