انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

هند بریک  — HandBrake

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Hand Brake

پستتوسط Ilia » 24 مارس 2009, 21:01

برای دوستانی که ممکنه ندونند، آخرین نسخه Hand Brake که برای مک‌های اینتلی کار میکنه (نسخه 0.9.3) حالا میتونه بجز DVD انواع فایلهای movie رو هم باز و تبدیل کنه.

برای من بخصوص این جالب بود که با اون توانستم فایل wmv یا ویندوز مدیا پلیر رو باز و تبدیل به mp4 کنم که میشه روی iPod باز بشه.

اینهم لینکش اگر ندارید:
http://handbrake.fr/?article=download

ایلیا
پیوست‌ها
Handbrake_Snap.png
Handbrake_Snap.png (154.78 KiB) - بازدید 18066 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

هند بریک  — HandBrake

پستتوسط Ilia » 03 اکتبر 2010, 10:02

این یک راهنمای مختصر است برای برنامهٔ مجانی هندبریک که برای تبدیل فایلهای مختلف ویدئویی مورد استفاده قرار میگیرد.

http://handbrake.fr/downloads.php

ایلیا
پیوست‌ها
Handbrake_For_iPod-1.pdf
(1.52 MiB) دانلود 910 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: هند بریک  _ HandBrake

پستتوسط .SorousH. » 03 اکتبر 2010, 15:01

ممنون آقا ایلیا
راستی مثل اینکه از فایل های srt پشتیبانی نمیکنه ، مخصوصا فارسی، درسته؟ برای اون دسته از فیلم ها که dvd هستند مشکل ندارم اما اونایی که فایل زیر نویسشون جداست نمیشه ضمیمه فیلم کرد ، اگه ممکنه راهنمایی کنید
بازم بابت ابن راهنما ممنونم (خیلی خوبه که تو ایرماگ همه جوره همه به هم کمک می کنن ، ایرماگ و کاربراشو دوست دارم )
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط aamir » 03 اکتبر 2010, 16:43

ایلیای عزیز مرسی
البته یه نگاه کوچیک تو برنامه بندازی هم بد نیست! / دقیقا تو بخش subtitle (زیرنویس) یه کلیدی هست به اسم "add external subtitle" من تا حالا باهاش کار نکردم ولی خوب یه قسمت دیگه هم داره به نام "Srt Language" که توش persian هم یافت میشه
encoding اش رونمیدونم باید رو چی بزاری . . اگر کسی میدونست که میگه حتما ولی اگرم خواستی با یه فایل کم حجم که زود تبدیل شه خودت تست کن و جوابشو برای ما هم بزار
پیوست‌ها
Screen shot 2010-10-03 at 3.42.28 PM.png
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط .SorousH. » 03 اکتبر 2010, 17:32

andalibi جان تا اینجا ها هم رفتم ولی خرچنگ قورباغه نشون میده ، رو persian هم تنظیم هست اما نمیشه ، code ها رو هم نمیدونم رو کدوم بزارم ولی تو movist وقتی میذارم روی ISO-8559-8 و Arabic زیر نویس رو میاره اما تو این ، نه!
خواهش می کنمکمککنید
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Ilia » 03 اکتبر 2010, 19:37

دوستان در مورد بار کردن زیرنویس فارسی مسلما از من واردتر هستند. اما راهش همان است که شما گفتید. Add Subtitle را میزنید و آن را انتخاب میکنید و آنقدر روی انکودینگ‌های متفاوت امتحان میکنید تا ببینید در کدام درست کار میکند. اگر نکرد احتمالا اشکال از هندبریک است.

در این صورت، تبدیلش را بدون زیرنویس انجام بده و زیرنویس را توسط movist یا Quicktime یا VLC یا هر برنامهٔ دیگری موقع پخش، نمایشش بده. در اینصورت فیلمت هم سالم میماند.

بهر حال حتما برنامه‌های دیگری هم هستند که این عمل سوزاندن زیرنویس به فیلم را انجام میدهند اما من چون مورد نیازم نیست دنبالش نبوده‌ام.

ایلیا

----
با تشکر از تذکر ارژنگ عزیز، کلمهٔ پانویس به زیرنویس (Subtitle) اصلاح شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 07 نوامبر 2011, 19:15

راهنمایی در بارهٔ هندبریک:
http://www.macnn.com/reviews/handbrake- ... eview.html

تصویر
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 02 مه 2013, 23:35

از جایی که libdvdcss فعلا از VLC جدید حذف شده، هندبریک موقع خواندن دیویدی ارور میدهد و پیشنهاد میکند که آنرا از سایت ویدئولن دانلود و نصب کنید و لینکی هم که میدهد هم کار نمیکند.

راهش این است که فعلا اینستالر libdvdcss.pkg آنرا بایستی از لینک زیر دریافت و نصب کنید تا مشکل هندبریک حل بشود:
http://download.videolan.org/libdvdcss/1.2.12/macosx/
لینک مستقیم:
http://download.videolan.org/libdvdcss/ ... dvdcss.pkg

به نقل از:
http://tumblr.maccodemonkey.com/post/44 ... n-mac-os-x
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: هند بریک  — HandBrake

پستتوسط saeidk » 03 مه 2013, 17:13

کسی می‌دونه چرا قسمت target size دیگه توی نسخه‌های جدید نیست. خیلی کاربرد داشت و مثلاً می‌گفتی یک ویديو را برای ایمیل کردن بکنه ۲۰ مگ که بشه با یاهو ایمیل کرد ولی توی نسخه‌های جدید حذفش کردن و باید چند بار تبدیل کنی تا به هدف برسی
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پاسخ: هند بریک  — HandBrake

پستتوسط Arzhang » 20 نوامبر 2019, 18:41

من پستی رو که در این‌جا می‌گذارم، ادامه‌ی بحثی‌ست که در این صفحه شروع شده است و چون بحث در مورد نرم‌افزار هندبریک است، آن را این‌جا ادامه می‌دهم:

جهت تکمیل کردن این بحث برای دوستان (و البته امیر عزیزی گرامی) بگویم که با توضیحاتی که امیر داد من یک ویدئو را که از یک تئاتر ضبط کرده بودم و خروجی MP4 آن از فاینال کات ۱۷ گیگ بود، به یک گیگ رساندم یعنی بالاخره به آن پاسخ جادویی رسیدم که چه طور می‌شود یک فیلم سینمایی دو ساعته، حجم یک گیگی داشته باشد (طول مدت تئاتر دو ساعت بود).
من چندین بار از پرتحرک‌ترین و نورانی‌ترین بخش تئاتر کانورت گرفتم و حجم و کیفیت را مقایسه کردم. بالاخره با بیت ریت ۱۰۰۰ به نتیجه‌ی مطلوب رسیدم. گرچه با بیت ریت ۸۰۰ هم می‌توانستم کیفیت خوب و با حجم فایل ۷۰۰ مگابایت داشته باشم اما تصمیم گرفتم چون اولین بارم است این کار را می‌کنم، ریسک نکنم و فعلاً به همان حجم یک گیگ رضایت دادم.
تنظیماتی که انجام دادم این‌ها هستند:
HandBrake.jpg

این تنظیمات با توضیحاتی که امیر عزیز داده بود قدری متفاوت است. توی سایت هندبریک هم گشتم و بر اساس توضیحات آن‌جا و خروجی‌هایی که به دست می‌آوردم، تصمیم گرفتم Tune را روی none بگذارم و Profile و Level را روی auto بگذارم.
جالب این است که من تقریباً تمام اطلاعات مربوط به Encoding را در سایت خود هندبریک خواندم اما این توضیح مربوط به Slow و Fast را که امیر داده بود و کلید اصلی ماجرای کاستن حجم است، اصلاً توی اطلاعاتش نبود. اصلاً اطلاعات موجود توی سایت، خیلی ناقص و از سر باز کردنی بود. در مورد آن بخش هم که در عکس امیر می‌بینم و عنوان Additiona Options دارد هم چیزی نبود. من یک کدهایی در عکس امیر می‌بینم که تصور می‌کنم باید برای in & out دادن باشد، مطمئن نیستم. اما من برای این و اوت دادن، از روش بسیار بدوی هندبریک، یعنی محاسبه‌ی ریاضی تایم مد نظر بر اساس ثانیه، استفاده کردم.
به نظرم خیلی خوب می‌شود اگر امیر عزیز یک توضیحی هم بدهد که این کدها چیستند و برای این که وقتش گرفته نشود حتی اگر منبع و سایت هم معرفی کند کافی‌ست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: هند بریک  — HandBrake

پستتوسط Ilia » 24 نوامبر 2019, 03:03

ممنون ارژنگ جان از اسکرین‌شاتت. بسیار عالی!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان