انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با نگارش فارسی در فتوشاپ

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

مشکل با نگارش فارسی در فتوشاپ

پستتوسط peyman-vancouver » 09 سپتامبر 2010, 12:13

سلام دوستان، آی‌ کسی‌ اینجا میتونه به من کمک کند.

من نسخه فوتوشاپ ۵ رو اینستال کردم و الان چند ساعت هست که تمام اینترنت رو سرچ کردم که بتونم فارسی با فتو شپ تایپ کنم. میدونم باید فوتوشاپ می‌‌ داشته باشم. ولی‌ نتونستم فتو شپ می‌‌ کراک پیدا کنم برای سیستم مککای.

کسی‌ می‌دونه چطوری می‌شه برای فتو شپ کاس ۵ فونت فارسی و یا پلاگین اینستال کرد.

من شدیدا احتیاج به فوتوشاپ فارسی برای مککای دارم، از هر کس که بتونه کمک کن ممنون میشم.
peyman-vancouver

پست‌ها : 2

Re: مشکل با نگارش فارسی در فتوشاپ

پستتوسط javadkh65 » 09 سپتامبر 2010, 15:14

با سلام و خوشامد

دوستمون علیرضا شفایی یک نرم افزار مشابه مریم ویندوز برای مک نوشته که با استفاده از اون می تونید توی فوتوشاپ معمولی (ورژن انگلیسی و نه middle east) فارسی تایپ کنید

این تاپیک رو بخونید و نرم افزار رو هم از همونجا می تونید دانلود کنید:

viewtopic.php?f=3&t=1544&hilit=xmary
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط peyman-vancouver » 14 سپتامبر 2010, 00:10

دوست عزیز مرسی‌ برای راهنمای. من اکس ماری رو اینستال کردم. ولی‌ در صفحهٔ دانلود میگوید اکس ماری با سافتور مریم کار می‌کند. من الان ۳ روز هست که دارم تمام اینترنت رو می‌گردم اما نمیتونم سفتور مریم رو برای مکی پیدا کنم. لطفا اگر کسی‌ این پیغام منو میخونه به من کمک بکنه. من دارم یواش یواش دیوونه میشم. دلیل اینکه من از رایانه به مکی سوئیچ کردم این بود که رایانه من کرش کار و این اولین بر نبود که من این تجربرو داشتم. الان اکس‌پی رو دوباره اینستال کردم رو مکی، بلی تحت هیچ شرایطی دیگه نمی‌خوام کارهای طراحیمو با رایانه انجام بدم چونکه همه فیلهمو از دست دادم. اگر کسی‌ اینجا هست که بتونه به من کمک کنه چطور می‌تونم فارسی ایمپرت بکنم تو فتو شپ بینهایت ممنون میشم.من فوتوشاپ سی‌۵ رو دارم اما میدل أیست ورژن نیست چونکه نمیتونم ۱۵۰۰ دلار پول این سفور رو بدم. ممنوع از کسی‌ که بتونه راهنمای کنه. e mail man hast peyman_33@yahoo.com
peyman-vancouver

پست‌ها : 2

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2010, 00:51

xMary همان برنامهٔ معادل مریم است که دارید دنبالش میگردید. مریم برنامه‌ای بود که برای ویندوز نوشته شده بود و آقای شفیعی مشابه آنرا که همین xMary است برای مک ساخته‌اند.
بعد از آنکه فانتهایش را که لود کردید، برنامه را راه بیندازید و در آن تایپ کنید. نوشته‌هایی که نوشته را کپی کنید و ببرید به برنامهٔ لاتین مورد نظرتان و paste کنید و در آنجا هم فونت خودش را انتخاب کنید. کار سختی نیست. اگر مشکلی داشتید دوباره بپرسید. برنامه‌ها هم لازم نیست تا ME باشند.

اما اگر آن لینک که جواد عزیز برایتان گفته بود را با دقت میخواندید، متوجه میشدید.

موفق باشید،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmirArsalaan » 17 سپتامبر 2010, 01:10

من از موقعی که نرم افزارهای me گرافیکی و فونت های w رو نصب کردم از xmary استفاده نمی کنم .
جدیدن که خواستم از این نرم افزار استفاده کنم وقتی که نوشته ام را copy all کردم در محیط های adobe (illustrator,indesign,photoshop) در هیچ کدامشان فونت های من فارسی را حتی با فونت های x فارسی نشان داده نمی شوند، حتی یکبار در محیط xmary انگلیسی نوشتم تا شاید با آمدن به محیط گرافیکی آن ها درست فارسی شوند اما نشد.
خودم احتمال می دهم که چون نرم افزارهایم me هست این اتفاق می افتد. نظر شما چیست؟؟؟
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط Ilia » 17 سپتامبر 2010, 01:29

شما بايد توجه داشته باشيد كه نوشته‌هاى xmary در حقيقت فارسى نيست يعنى نحوه چيدن حروفش در حقيقت لاتين است. براى همين هم بايد از فونتهايى كه با خودش ميايد با آن استفاده كنيد نه فونتهاى سرى ايكس يا غيره. در آن فارسى بنويسيد و متن را كپى كنيد و در برنامه لاتين مثل يك متن لاتين پيست كنيد. اگر نسخه me را داريد، ديگر xmary را لازم نداريد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Microsoft24 » 17 سپتامبر 2010, 06:16

اولا فوتوشاپ باید نسخه ی ME باشه!

ثانیا از فونت های سری X استفاده کنید!

عکس از فوتوشاپ CS5 نسخه ی ME با فونت های زیبای سری X :

تصویر

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

تایپ فارسی در adobe cs5

پستتوسط mamadreza7 » 30 نوامبر 2011, 02:05

من می‌خوام با برنامه‌های adob کار کنم در فارسی ساز مشکل دارم!!یعنی‌ اول در dreamweaver و photoshope و الانم illustrator مشکل دارم!!لطفا کمکم کنید چکار باید بکنم!!؟
mamadreza7

پست‌ها : 138

Re: تایپ فارسی در adobe cs5

پستتوسط AmiN.D » 30 نوامبر 2011, 02:27

نسخه ی خاور منیانه+ فونت های مخصوص سری x و xb
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

Re: تایپ فارسی در adobe cs5

پستتوسط mamadreza7 » 30 نوامبر 2011, 18:44

فقط این راه هستش!!؟
mamadreza7

پست‌ها : 138

پستتوسط Ilia » 30 نوامبر 2011, 19:12

لطفا همین تاپیک را از اول بخوانید.

راه درستش همان است که امین در بالا گفتند یعنی استفاده از نسخهٔ خاورمیانهٔ محصولات ادوب بعلاوهٔ فانتهای مناسب، اما اگر امکانش نبود، XMary که معادل نرم‌افزار مریم برای مک است کار شما را بصورت محدود راه خواهد انداخت.

و این لینک آقای علیرضا شفائی است:
http://alireza.shafaei.net/Alireza_Shaf ... xMary.html

نسخه‌ای که در سایت ایشان هست فقط شامل برنامه‌اش است و فانت‌های مریم را شامل نمیشود. آن فانت‌ها را (که فقط بدرد همین برنامه میخورند و بس)، میتوانید از سایت مریم یا لینک زیر دریافت کنید:
http://db.tt/4C7qCIc

دیدن این تاپیک هم شاید برایتان مفید باشد:
viewtopic.php?f=3&t=2888
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 25 مهمان