انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بلندتر کردن صدای اسپیکرها

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

بلندتر کردن صدای اسپیکرها

پستتوسط Pooria Azimi » 08 سپتامبر 2010, 20:13

برای من خیلی پیش اومده که نیاز داشته باشم فیلمی رو با صدای بلندتر از حالت عادی پخش بکنم. معمولاً در محیط‌های شلوغ (مثل سایت دانشکده). در این‌جور مواقع، از VLC Media Player استفاده می‌کنم که می‌تونه صدا رو تا ۴۰۰٪ بلندتر بکنه. Movist هم تا تقریباً ۲ برابر می‌تونه صدا رو بلند بکنه.
در iTunes هم می‌شه در Equalizer ، صدا رو دستی بلندتر کرد.

اما امروز راه‌حلی دیدم که خیلی جالب بود: با استفاده از برنامهٔ Audio Hijack Pro که در اصل، برای ضبط صدا (مثلاً از یک فیلم در سافاری یا فایرفاکس) استفاده می‌شه!
راه حل این‌جوریه که Audio Hijack Pro، صدا رو (از تمام برنامه‌های سیستم) می‌گیره و اون‌ها رو تا ۲۳۸٪ بلندتر می‌کنه و از اسپیکر می‌ده بیرون. یعنی، یک‌جورهایی این برنامه پشت اسپیکر می‌نشینه و هر صدایی که می‌واد بیرون بیاد رو ۲۳۸٪ بلندتر می‌کنه و بیرون می‌ده. و این روش، در تمامی برنامه‌ها کار می‌کنه و مختص به VLC و ... نیست.

روش انجام این کار رو در http://www.macyourself.com/2010/03/03/m ... rs-louder/ می‌تونید بخونید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: بلندتر کردن صدای اسپیکرها

پستتوسط AliGhz » 20 سپتامبر 2010, 17:10

چه جالب! اتفاقا این برای من سوال بود که چرا مثلا صدای موویست یا وی‌ال‌سی از کوئیک‌تایم بلندتره [واقعا موضوع عجیبی بود] و گاهی وقت‌ها این کم بودنِِ حداکثر صدا آزاردهنده می‌شد [مثل همین اواخر که داشتم اجرای اخیر عمو استیو رو توی کوئیک‌تایم می‌دیدم و هی هواپیما رد می‌شد!]. می‌خواستم در این مورد بپرسم اما یادم رفته بود. امروز این پست رو دیدم و پاسخ پرسش‌هام رو توش پیدا کردم. ممنون :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: بلندتر کردن صدای اسپیکرها

پستتوسط محدثه » 20 سپتامبر 2010, 19:17

گفتی عمو استیو...امروز اینو تو فیس یافتم جالب بود!!!(لازم به ذکر است هیچ گونه قصد و غرض شخصی , توطئه, ترور, انتقاد و....در کار نیست)
http://newonline.asreertebat.com/wp-content/uploads/2010/09/steve.jpg
محدثه

پست‌ها : 72

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 33 مهمان