انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Virtual PC 7

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Virtual PC 7

پستتوسط قلی » 30 اکتبر 2005, 13:44

سلام به دوستان عزیز
من تازه وارد و ناآگاه، یکی از هواداران مک هستم ولی متاسفانه باید روی ویندوز کار کنم. آیا کسی با virtual pc کار می کند؟ از کاربرد و سرعت آن راضی ست؟
بابت این سایت زیباو و مفید، به تمام دست اندرکاران آن تبریک می گویم.
دوستدار شما
ق.خ
قلی

پست‌ها : 7

Re: Virtual PC 7

پستتوسط Ahmad » 30 اکتبر 2005, 14:03

قلی نوشته است:[نمایش]
سلام به دوستان عزیز
من تازه وارد و ناآگاه، یکی از هواداران مک هستم ولی متاسفانه باید روی ویندوز کار کنم. آیا کسی با virtual pc کار می کند؟ از کاربرد و سرعت آن راضی ست؟
دوستدار شما
ق.خ

دوست گرامی به صفحهٔ کاربران فارسی زبان مکینتاش خوش آمدید.
من هر از چندگاه از برنامهٔ VPC نسخهٔ ۷، استفاده میکنم. بسته به سرعت کامپیتوتر مک شما و نیز مقدار حافظهٔ رام موجود بروی کامپیوتر شما کارکرد این برنامه متفاوت است. به هر حال برروی کامپیوترهای جدید اپل یعنی جی ۴ و جی ۵ با مقدار رام کافی (حدود ۵۰۰ مگابایت) باید این برنامه به نحو رضایت بخشی عمل نماید و کارهائی از قبیل نوشتن متن و کار با اینترنت بدون مشکل نه چندان زیادی باید بخوبی انجام گیرد. البته راندن برنامه های سنگین از قبیل فتوشاپ یا بازیهای سنگین امکان پذیر نیست.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط قلی » 30 اکتبر 2005, 14:23

Ahmad نوشته است:[نمایش]
سلام به دوستان عزیز
دوستدار شما
ق.خ

من هر از چندگاه از برنامهٔ VPC نسخهٔ ۷، استفاده میکنم. بسته به سرعت کامپیتوتر مک شما و نیز مقدار حافظهٔ رام موجود بروی کامپیوتر شما کارکرد این برنامه متفاوت است. به هر حال برروی کامپیوترهای جدید اپل یعنی جی ۴ و جی ۵ با مقدار رام کافی (حدود ۵۰۰ مگابایت) باید این برنامه به نحو رضایت بخشی عمل نماید و کارهائی از قبیل نوشتن متن و کار با اینترنت بدون مشکل نه چندان زیادی باید بخوبی انجام گیرد. البته راندن برنامه های سنگین از قبیل فتوشاپ یا بازیهای سنگین امکان پذیر نیست.

احمد
احمد عزیز
ممنون از جواب سریع. یکی دو روز دیگر iMac G5 جدید را می گیرم با 1،9 مگابایت و 1500 ram; برای استفاده عمده از ورد ویندوز و اینترنت، آیا بنظر شما کافی ست؟
اگر در مورد استفاده از فارسی نویسی office 2004 مک اطلاعاتی دارید ممنون می شوم ( نگارش از راست به چپ، حفظ رعایت فاصله های مجازی...). گویا لغتنامه های معین و دهخدا برای مک وجود ندارند، نه؟
قلی

پستتوسط مهمان » 30 اکتبر 2005, 15:58

Ahmad نوشته است:[نمایش]
سلام به دوستان عزیز
دوستدار شما
ق.خ

احمد
احمد عزیز
ممنون از جواب سریع. یکی دو روز دیگر iMac G5 جدید را می گیرم با 1،9 مگابایت و 1500 ram; برای استفاده عمده از ورد ویندوز و اینترنت، آیا بنظر شما کافی ست؟
اگر در مورد استفاده از فارسی نویسی office 2004 مک اطلاعاتی دارید ممنون می شوم ( نگارش از راست به چپ، حفظ رعایت فاصله های مجازی...). گویا لغتنامه های معین و دهخدا برای مک وجود ندارند، نه؟

با سلام مجدد

برای انجام اموری را که ذکر کردید از طریق VPC و با کامپیوتر جدیدتان می توانم به جرات بگویم که به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد و کامپیتوتر جدیدتان به خوبی از پس آن برخواهد آمد ولی باید آخرین نسخهٔ VPC را توصیه می کنم که نصب کنید.

در مورد بستهٔ نرم افزاری مایکروسافت آفیس نسخهٔ مک، از زبان های راست به چپ و از آنجمله فارسی پشتیبانی نمی کند. در این مورد نرم افزارهای بسیار خوبی برای مک وجود دارد که مسئلهٔ فارسی نویسی را به نحو بسیار عالی را حل نموده است. از بهترین این نرم افزارها برنامهٔ واژه پرداز " ملل" است که در نسخهٔ ۲ آن که تا چند روز دیگر منتشر خواهد شد امر فارسی نویسی و نیز باز کردن فایلهای فارسی که ممکن است از کاربران ویندوز دریافت نمایید را به نحو عال انجام می دهد. دیگر بستهٔ نرم افزاری NeoOffice/Jاست که برنامهٔ مجانی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. اما اگر می خواهید کارهای پیچیده صفحه آرائی را بر روی مک خود انجام دهید برنامه Indesign CS2-ME و نیز Photoshop CS2-ME و نیز برنامهٔ Illustrator CS2-Me وجود دارد که بطور حرفه ای از پس صفحه ارائی و نیز کارهای گرافیکی همراه با امکانات پیشرفتهٔ فارسی نویسی بهره ور است. همچنین شرکت Softskill و نیز شرکت پرنیان نرم افزارهائی را ارائه می کنند که با کمک آنها می توانید در نرم افزارهای لاتین که بطور عادی از فارسی پشتیبانی نمی کنند فارسی را در آنها درج و ویرایش نمایید. آدرس این شرکتها به قرار زیر است.

ملل:
http://www.mellel.com/index.html

نئوآفیس:
http://www.planamesa.com/neojava/en/index.php

محصولات ادوبی خاورمیانه (می توانید نسخهٔ آزمایشی این نرم افزارها را از اینجا دریافت نمایی):
http://www.winsoft.fr/products/meproducts.html

سافت اسکیل و نیز شرکت تسنیم:
http://www.softskill.ae
http://www.tasnimsoft.com

شرکت پرنیان:
http://www.parniansoft.com/local/fa/index.php

اما در مورد لغتنامهٔ "دهخدا" و معین" خیر هیچکدام از آنها برای مک وجود ندارد در مورد وجود آنها نیز برای کاربران ویندوز تردید دارم مخصوصا لغت نامهٔ "دهخدا" را. اما اگر مایل به داشتن لغتنامهٔ فارسی -انگلیس هستید، بله برای مک هست و اتفاقا یکی از کامل ترین لغتنامه ها برای مک وجود دارد. مدتی پیش در همین سایت مطلبی در این مورد منتشر شد که می توانید آنرا در اینجا بخوانید:
http://irmug.com/portal/modules.php?op= ... =14&page=1

برای دریافت خطوط فارسی مخصوص مک نیز در بخش "دریافت ها"ی همین صفحه می توانید خطوطی را که توسط دوستمان بہنام تهیه شده دریافت داشته و بروی مک جدیدتان نصب کنید. نسخهٔ جدید و بہینه شده این خطوط نیز توسط بہنام در حال تهیه است و امیدواریم که در آینده نزدیک از طریق همین صفحه در اختیار همگان قرار گیرد.

احمد
مهمان

پستتوسط قلی » 30 اکتبر 2005, 16:22

احمد عزیز، ممنون یکبار دیگر جهت این انبوه اطلاعات.
بچه های ایرانی ی مقیم سوئد همگی باحال اند.
شاد و سرخوش باشید
ق.خ
قلی

پستتوسط مهمان » 10 نوامبر 2005, 18:43

אחי מה קורה מה נשמע באיראן?
مهمان

پستتوسط مهمان » 10 نوامبر 2005, 18:46

יה מטומטמים אתם יודעים מה זה בכלל מחשב ועוד מק?
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 نوامبر 2005, 13:49

دو پست آخر به زبان عبری نوشته شده؟؟
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط قلی » 12 نوامبر 2005, 14:40

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
دو پست آخر به زبان عبری نوشته شده؟؟
آره به زبان عبری نوشته شده؛ متاسفانه من عبری بلد نیستم.
قلی

؟

پستتوسط GK » 04 دسامبر 2006, 00:07

؟؟؟؟؟
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 04 دسامبر 2006, 03:34

اگر هنوز کامپیوتر رو نخردید، اگر امکانش رو دارید، iMac Intel رو بخرید، چون اولا VPC رسما از طرف مایکروسافت بازنشسته شد و دوما سرعت و کیفیت اجرای ویندوز روی مک های جدید با VPC قابل مقایسه نیست. البته همانطور که دوستان گفتند کامپیوتری که شما قصد خریدش رادارید بخوبی از عهده نیاز مذکور شما بر خواهد آمد.

موفق باشید، ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: ؟

پستتوسط GK » 04 دسامبر 2006, 20:42

GK نوشته است:[نمایش]
؟؟؟؟؟

علی رستگار عزیز، سلام
این پست بالا رو من ننوشتم ! چند وقتی مسافرت بودم. سامان خبرم داد... نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده ؟؟؟
دو سه بار نیز ایمیل دریافت کردم از طرف ایرماگ که « شما پیام خصوصی دارید». که می‌بینم که ندارم !!!
به هر حال، من از این طرف به کروکی‌ها و cash ها یه خونه‌تکونی می‌دهم. شما هم از آنور یه نگاهی بیندازید تا مطمئن شویم که همه چیز سر جا و رو به راه‌ست :lol: :lol:
دوستدار شما
ق.خ
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط iSam » 04 دسامبر 2006, 23:23

سلام , علی درستش نکن تا دیگه نره و دست نوازشش را رو سر غریبه ها بکشه :lol: :lol: :lol: . بابا آخر چند تا قلی اینجا داریم و اینکه از روی تاریخ عضویت هم میشه پیدا کرد . راستی جیگر خیلی شیطونیا , یه چند روزیه سرم شلوغه ( بیخودی ) , چند روز دیگه میبینمت . موفقو موید باشید .
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 دسامبر 2006, 12:11

ق.خ جان در زمان سفر کسی به iMac شما دسترسی نداشت؟ توصیه میکنم غیر از اطمینان از این موضوع برای احتیاط password-تون رو هم عوض کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط GK » 05 دسامبر 2006, 12:57

نه علی جان. در غیبت من کسی به کامپیوتر دست رسی نداشت اما، دو سه بار از راه دور خودم با ftp آنرا کنترل کرده بودم. ولی کاری با ایرماگ نداشتم. متاسفانه دیروز با عجله تمام کروکی ها و cash رو پاک کردم و گر نه بررسی شان می کردم. در مطالعه console نیز اثری از سایت ایرماگ نیست. تنها حدسی را که می توانم داشته باشم این که : موتورهای جستجو از قبیل گوگل، در موقع اولین جستجوی یک عبارات، مثلا «علی رستگار» صفحه مورد نظر را پیدا کرده و آنرا اسکان می کند و در حافظه خود ضبط می کند. حالا این صفحه اگر هم بعدها بازنویسی شود گوگل همان نسخه ی قبلی را نشان خواهد داد. آن درخواست من برای پاک کردن دو سه عبارت را به خاطر دارید؟ می ماند این سئوال : آیا برای تغییر این صفحه ایرماگ بایگانی شده پیش گوگل، احتیاج به کلمه عبور هست یا نه؟
به هر حال، زیاد مهم نیست این ها. فقط از روی کنجکاوی بود !!
سئوال مهمتری دارم راجع به osx server میروم یک موضوع جدید برایش باز کنم
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان