انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

security and privacy in firefox

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

security and privacy in firefox

پستتوسط abdol » 11 آوریل 2010, 15:20

یکی از دلایلی که firefox محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران دارد add on هایی است که روی آن نصب می شود. مسلما این امکانات روی safari نیستند و به راحتی می توان نتیجه گرفت که در حین وب گردی امکاناتی که safari و حتی explorer در اختیار شما میگذارند ناچیز است.
من از چند add on که همیشه اونها رو دارم شروع می کنم:
BetterPrivacy
Stealther
adblock
flashblock
leechblock
WOT
noscript
safehistory
ضمنا استفاده از برخی نرم افزارها نیز به عنوان یک ابزار مفید جهت ناشناخته بودن توصیه شده است که اکثر دوستان با این نرم افزارها آشنایی دارند.
بدین ترتیب private browsing در firefox بسیار امن تر خواهد بود و شما حداقل مطمین اید که کمترین اثر ممکن را از خود به هنگام وب گردی برجای گذاشته اید.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 01:32, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

Re: security and privacy in firefox

پستتوسط Pooria Azimi » 11 آوریل 2010, 18:08

ممنون.

Ghosty هم چیز خوبیه. Google Analytic و هزاران سرویس مشابهش رو مسدود میکنه. تا قبل از استفاه از اون، نمیدونستم تقریباً هر سایتی که میرم، 4-5 تا از این موجودات پلید توش داره... ایرماگ هم چندتایی از این موجودات داره!

البته احتمالاً این Add-on ـهایی که لیست کرده ای هم این کار رو انجام می دن. باید در اولین فرصت تستشون کنیم :-)

یک سوال: به نظر میرسه شما هم مثل من میلیونها Add-on در فایرفاکس داری :-) سرعت فایرفاکست چجوریه؟
فایرفاکس برای من نسبتاً کنده. چون هم صدها Add-on دارم، هم این که در 7 ماه گذشته میانگین روزی 3 ساعت باهاش در اینترنت بودم و History ـیش فوق العاده بزرگ شده.
چند وقته تو فکر این هستم که History ـم رو پاک کنم ( که تصمیم سختیه! ) ولی قبلش میخوام مطمئن بشم که این سرعت نسبتاً کم به خاطر History پر و شلوغشه...

ایکاش فایرفاکس 4 برای مکینتاش یه ذره مکینتاشی تر باشه: چون Flock که اصلاً چیز جالبی نیست، کروم هم Add-on ـهای خوب زیادی نداره. سافاری هم حداقل از نظر من خیلی User friendly نیست. الآن وضعیت فایرفاکس درست مثل آیتیونزه. یه غول بی شاخ و دمِ بسیار بزرگ و حجیم و کند! که چون متأسفانه آلترناتیو قدرتمندی هم براش نیست پس باید یه جوری باهاش سر کرد...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط abdol » 11 آوریل 2010, 19:09

نه اصلا اینطور نیست من کل add on هایی که دارم به ۱۵ تا هم نمی رسه و اکثر اونها هم همینهایی که گفتم اند. من از قیافه و کارایی اونها راضی هستم. برای download هم از downthemall استفاده می کنم.
اصولا add on سرعت رو کم می کنه و این یک عیب است ولی این چند تایی که من دارم تاثیر محسوسی روی سرعت ندارن.
ضمنا چند تا add on هم هست که داشتن اونها واقعا مفیده
مثلا pdf و fasterfox.
ضمنا سایتهای مفید رو bookmark کن اگه فکر می کنی لازمشون داری چون تا اونجایی که یادم میاد add on های فوق العاده ای واسه ی manage کردن اونها هست.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 01:31, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط abdol » 11 آوریل 2010, 19:15

ضمنا safari در browsing از همه بیشتر از شما رد بجا می گذاره این هم یک دلیل که به دوستان توصیه می کنم از safari استفاده نکنند.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 آوریل 2010, 18:00

[نمایش]
ایرماگ هم چندتایی از این موجودات داره!

ای وای لو رفتیم که ;-)
این Ghostery رو من هم نصب کردم و اطلاعات جالبی داره که برای خود من هم به عنوان مدیر سایت تازگی داشت :-D
تنها موردی که هست و عمدیه google analytics در portal قبلیه. ویکی و forum هم که هیچی ندارن. می‌مونه FAQ که اونم adsense مال احتمالا free.fr هست ولی تبلیغی هم نشون نمیده حداقل روی سیستم من.
به هر حال از این به بعد باید بیشتر سعی کنیم اینها رو قایم کنیم 8-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط abdol » 23 ژوئن 2010, 13:58

یک add on جدید و کاربردی:
https://www.eff.org/https-everywhere

firefox دلیلی است که من از safari استفاده نکنم!
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 01:33, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط mak86 » 23 ژوئن 2010, 14:41

ظاهرا این آخری هنوز رسما تایید نشده، چون من از داخل خود فایرفاکس گشتم همچین افزونه ای رو پیدا نکرد.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط abdol » 23 ژوئن 2010, 14:47

مشکلی نیست نصب کنید! بسیار جالب است home page من به این صورت شده:
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 05 سپتامبر 2011, 01:33.
abdol
Banned

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 90 مهمان