انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل عجیب با اینترنت مک بوک

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: Re: پاسخ: مشکل عجیب با اینترن

پستتوسط mahdimtm » 14 آوریل 2009, 17:49

پس برم برای این کار ببینم میشه یا نه...

منظورم از تست تست مودم خود دستگاه بود...
mahdimtm

پست‌ها : 75

پستتوسط mahdimtm » 14 آوریل 2009, 23:59

سلام دوباره.

من دوباره مک رو نصب کردم.اما باز هم همون مشکل هست.اما من رفتم مک بوک دوستم رو گرفتم جالب اینجاست که با مال اون هم همین مورد هست.من تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که مورد از isp باشه یعنی شاتل با این مک بوک ها سازگاری نداره...
میشه همچین چیزی؟
mahdimtm

پستتوسط mahdimtm » 18 آوریل 2009, 19:57

تروخدا کمک کنید...

از کسانی که میدونند مشکلم چطوری حل میشه خواهش میکنم کمک کنند...

من mac os رو دوباره نصب کردم و حل نشد.و الان خیلی گیج هستم که مشکل از چی میتونه باشه.من مک بوک دوستم رو هم گرفتم برای اون هم از همین مدل آلمینیومی ها هست.برای اون هم همین جوری شد.احتمال دادم از ISP باشه برای من شاتل هست.رفتم کافی نت تست کنم.برای اونجا پارس آنلاین هست.اونجا هم گیر میکنه اما راه میوفته و مودم رو دیسی نمیکنه...
نکنه mac os فایل رو چک میکنه و برای این هر ۱ مک صبر میکنه....
میشه از این باشه؟

کسی تو مک بوک از سری من داره؟
اگر کسی هر راهی به نظر میاد بگه...
mahdimtm

پستتوسط Reza.Y » 18 آوریل 2009, 21:07

منظورت از قطع شدن مودم چیه؟ یعنی اتصال PPP روی مودم قطع می‌شه؟
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط mahdimtm » 18 آوریل 2009, 21:35

بله.
مودم از isp قطع میشه.یعنی همینی که شما میگی...
ولی اونجوری قطع نمیشه که بگه سیم تلفن قطعه....
رضا جان شما از چه شرکتی adsl میگیری؟
mahdimtm

Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل عجیب با اینت

پستتوسط goldingname » 18 آوریل 2009, 22:28

mahdimtm نوشته است:[نمایش]
بله.
مودم از isp قطع میشه.یعنی همینی که شما میگی...
ولی اونجوری قطع نمیشه که بگه سیم تلفن قطعه....
رضا جان شما از چه شرکتی adsl میگیری؟

من فکر میکنم ۹۹٪ بچه های اینجا ایران نباشن.
کمترین دلیلش هم پستهاییه که از فارسی محاوره ای معیار خیلی فاصله داره.
بیشتر مثل فوروم های خارجیه اینجا! که با چاشنی محبت قاطی شده :-D
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

پستتوسط Reza.Y » 18 آوریل 2009, 22:30

می‌تونی یک log از مودم بگیری؟ هنوز هم می‌گم وقتی قطع می‌شه می‌تونی از وب به روتر/مودمت وصل بشی و ببینی که آیا اون اتصال PPPoE قطع کامل شده یا نه؟
Reza.Y

پستتوسط mahdimtm » 19 آوریل 2009, 00:26

چطوری log بگیرم؟
اما وقتی که قطع میشه میتونم با وب برم تو روترم و ببینم که قطع شده یا نه....
زامانی که قطع میشه بعد از جند ثانیه حودش وصل میشه...نمیدونم چرا اصلا این اینطوری میکنه.رضا جون به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟من روش ویندوز دارم اون اصلا اینطوری نیست.اما توی مک تقریبا هر 900kb صبر میکنه و دوباره راه میوفته و بعد دیسی میشه...
mahdimtm

پستتوسط Reza.Y » 19 آوریل 2009, 00:34

والا من نمی‌تونم نظر قطعی بدم. کاش غیر از مک با یک لینوکس یا BSD هم می‌تونستی امتحان کنی. ترجیحا هم باسیم.
Reza.Y

پستتوسط mahdimtm » 19 آوریل 2009, 00:52

خوب من که با ویندوز تست کردم.موردی نداشته.
راستی من دوستم مک بوک داره از مدل من برای اون هم آوردم خونه خودمون اینطوری شد.اما یکی دیگه از دوستام از اون سری قبلی داره که سفید هست.با اون تست کردم موردی نداشت.الیته بگم برای اون مکش تایگر بود...
رضا جان کلا نظری نداری؟من دیوانه شدم اینقدر در مورد این فکر کردم به چیزی نرسیدم...
mahdimtm

پستتوسط R_Behnood » 19 آوریل 2009, 02:07

من البته مدتی هست که ایران نیستم ولی بعید میدونم این مدت کم باعث شده باشه نوشتن به فارسی رو فراموش کنم.
اما اگر در همین یک سالی که نبودم فارسی اینقدر متحول شده و شیوه نگارش mahdimtm جان فارسی محاوره ای متداول محسوب بشه شاید دیگه نتونم فارسی رو حرف بزنم!(-:
"مشکل عجیب با اینترنت مک بوک" ، اینترنت مک بوک یعنی چه؟ استفاده از عباراتی مثل "گیر میکنه"، "راه میافته" یا این عبارت "نکنه mac os فایل رو چک میکنه و برای این هر ۱ مک صبر میکنه.... " درک مطلب رو مشکل یا حتی غیر ممکن میکنه.
"مودم از isp قطع میشه.یعنی همینی که شما میگی... ولی اونجوری قطع نمیشه که بگه سیم تلفن قطعه.... " باور بفرمایید من معنی این جملات رو نمیفهمم. مودم از ISP قطع میشه؟! ولی نه جوری که بگه سیم تلفن قطعه؟!

در انجمنهای انگلیسی زبان (حداقل اونهایی که من استفاده میکنم) عنوان مطلب باید گویا باشه. چیزی که اهل فارسی محاوره ای خیلی علاقه ای ندارند و کم پیش نمیاد عنوانهایی مثل "کمک فوری" ، "بدادم برسید"... را در انجمنهای ایرانی ببینم.
در طرح مشکل باید اطلاعات کامل و بصورت قابل فهم ارایه بشه. شما که از خواننده راهنمایی میخواید باید طوری بنویسید که خواننده بفهمه نه طوری که خودتون راحت تر هستید. ( جدا از اینکه چیزی که مینویسید فارسی هست یا نه)
مشخصات ماشینی که استفاده میکنید، مشخصات سیستم عامل، مشخصات مودمی که استفاده میکنید، در صورت امکان متن کامل پیامی که دریافت میکنید، شرح گویای مشکل، ... خلاصه هر چه که به درک موضوع کمک کنه.

از این حرفها که بگذریم، گرچه که من هنوز دقیقا نفهمیدم منظور شما چی هست ولی بنظرم میرسه که شاید متهم اصلی مودم باشه.
من از مودم netgear استفاده میکنم که آش کشک خاله هست و همراه با اشتراکم رایگان دریافت کردم و از قضا گهگاه ارتباطش با اینترنت قطع میشه. وقتی جستجو کردم معلوم شد خیلیهای دیگه هم همین مشکل رو با این شرکت و مودمش دارند و چاره ای هم نیست جز خریدن یک مودم بهتر.

به هر حال امیدوارم مشکلت حل بشه. فقط عجالتا دوباره سیستم عامل نصب نکن!(-:
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط mahdimtm » 19 آوریل 2009, 18:59

پس من این تاپیک رو خواهش میکنم حذف کنید و من یک تاپیک منظم و درست بزنم و مشکل رو بصورت درست بگم...
ممنون میشم.
mahdimtm

پستتوسط Behnam » 19 آوریل 2009, 19:22

گفتگوهایی که می‌توانند برای دیگران آموزنده باشند دلیلی ندارد که حذف شوند. ولی این مانع از این نمی‌شود که تاپیک تازه‌ای درست نکنی. عنوان آن را بگذار مثلاً «قطع شدن دانلود» و آن را در بخش شبکه سازی انجمن‌های گفتگو بگذار. البته ارتباط مستقیمی به شبکه سازی ندارد ولی از بخش نرم‌افزاری مناسب‌تر است.
توضیحات کاملی هم در مورد نرم‌افزار و سخت‌افزار مورد استفاده، مُدل مودم و شرکت isp و خلاصه هرچیزی که ممکن است به موضوع مربوط شود اضافه کن تا برای کسانی که تجربه دارند شرایط بهتر روشن شده باشد.
من اگر بتوانم واژهٔ «اینترنت» را به بخش شبکه اضافه خواهم کرد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط mahdimtm » 19 آوریل 2009, 20:19

چشم.شروع میکنم کامل توضیح دادن.
mahdimtm

پستتوسط Behnam » 19 آوریل 2009, 20:46

بقول مرحوم عمه‌ام مرحبا!
دستم به دامنت آن «دیسی» را هم توضیح بده. شاید اصطلاحی است که تنها من نمی‌دانم. ولی به دیس و بشقاب فکر کردم، به جایی نرسیدم. DC هم که به جریان برق مستقیم می‌گویند. اگر «دیزی» هم بوده باشد (dizzy) که گیج و منگ شدن است باز هم چیزی جز freeze و منجمد شدن را تداعی نمی‌کند. اگر «دایسی» باشد (dicey) که وضع ناجور و خطرناک است ولی روشن نمی‌کند چه وضعی. خلاصه همهٔ فوت و فن‌های کارآگاهی را بکار بردم و از «دیسی» چیزی نفهمیدم! 
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 29 مهمان