انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فایرفاکس — Firefox

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پستتوسط Ahmad » 05 سپتامبر 2008, 23:25

andalibi نوشته است:[نمایش]
من ورژن ویندوزش رو نصب کردم. . .اما خیلی ضعیف و کند و ..... فقط چند تا سایت باز کردمو بعدم بستمش چون اصلا خوشم نیومد

جناب عندلیبی با سلام

من نیز برنامهٔ کروم را روی ویندوز اکس پی سرکار نصب کردم ولی برعکس شما آنرا بسیار سریع یافتم در واقع بنظرم آمد که سریعترین مرورگری است که تا به حال روی پی‌سی تست کرده‌ام. ولی مشکل بزرگی که من با آن مواجه شدم این بود که در هنگام باز کردن فایل پی دی اف در درون این مروگر برنامه کرش می‌کند و بر خلاف ادعای سازندهٔ آن گوگل ( که هر Tab برای خودش memory allocation جداگانه دارد)، نه تنها Tab ی که در آن پی دی اف باز شده کرش می‌کند بلکه کل برنامه قابلیت پاسخ گوئی خود را از دست می‌دهد. ولی خب این برنامه در مرحلهٔ بتا است و من مطمئن هستم که بهتر نیز خواهد شد. البته ناگفته نماند که بزرگترین مشکل این برنامه در حال حاظر عدم پشتیبانی‌ آن از مک است با توجه به اینکه موتور محرکه‌اش webkit ساخت اپل است.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط saeidk » 06 سپتامبر 2008, 10:44

برای من که هم سریع است و هم هنگام باز کردن پی دی اف کرش نمی‌ند. شاید برای شما مشکل از جای دیگری باشد. به هر حال هرچه رقابت بیشتر شود به نفع مشتری (کاربر) است.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 سپتامبر 2008, 00:33

جالب اینجاست که WebKit از KHTML آمد و اپل بخشهای QT آن را کنار گذاشت، بعدها تصمیم بر مهاجرت KDE به Webkit شد و تیم KDE مجبور شدند دوباره با QT ترکیبش کنند و حالا هم گوگل مرورگری مبتنی بر Webkit داده که تا مدتی فقط روی ویندوز کار خواهد کرد! ظاهرا این موتور به هیچ پلتفورمی وفا نمی‌کند ;-)
ولی جدای از شوخی مانع اصلی اجرای Chrome بر روی مک Webkit نیست بلکه نداشتن رابط گرافیکی و امثال آن است.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط aamir » 14 سپتامبر 2008, 14:19

Ahmad نوشته است:[نمایش]
andalibi نوشته است:[نمایش]
من ورژن ویندوزش رو نصب کردم. . .اما خیلی ضعیف و کند و ..... فقط چند تا سایت باز کردمو بعدم بستمش چون اصلا خوشم نیومد

جناب عندلیبی با سلام

من نیز برنامهٔ کروم را روی ویندوز اکس پی سرکار نصب کردم ولی برعکس شما آنرا بسیار سریع یافتم در واقع بنظرم آمد که سریعترین مرورگری است که تا به حال روی پی‌سی تست کرده‌ام. ولی مشکل بزرگی که من با آن مواجه شدم این بود که در هنگام باز کردن فایل پی دی اف در درون این مروگر برنامه کرش می‌کند و بر خلاف ادعای سازندهٔ آن گوگل ( که هر Tab برای خودش memory allocation جداگانه دارد)، نه تنها Tab ی که در آن پی دی اف باز شده کرش می‌کند بلکه کل برنامه قابلیت پاسخ گوئی خود را از دست می‌دهد. ولی خب این برنامه در مرحلهٔ بتا است و من مطمئن هستم که بهتر نیز خواهد شد. البته ناگفته نماند که بزرگترین مشکل این برنامه در حال حاظر عدم پشتیبانی‌ آن از مک است با توجه به اینکه موتور محرکه‌اش webkit ساخت اپل است.

احمد

من حرفم رو به طور کامل پس میگیرم :lol:
مشکل اینجا بود که من اونو روی یک لپ تاپ vaio نصب کردم و واقعا اذیت کرد(مشکل کندی سیستم عامل روش موئر بود)
اما الان روی پی سی خودم دارمش و واقعا دارم لذت میبرم. . .یه سری امکانات ریز هم داره که خیلی باهاش حال کردم. . مثل google suggestion که به خاطر گوگل بودنش بعید هم نبود
یا اینکه امکان tab browisng ش خیلی جالبه. . .به فرض اگه چند تا tab باز شده داشته باشیم و برگردیم سراغ یکی از اونها و از توش لینکی رو باز کنیم tab بعدی رو درست کنار همون باز میکنه که مشخص باشه از این وب سایت باز شده
سرچ توی دانلود ها و history و status bar و ....
خلاصه که من واقعا برای ورژن مک لحظه شماری میکنم ;-)
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط REZACA1 » 31 دسامبر 2008, 19:19

سلام
من دنبال یک نرم افزار هستم که بتونه خیلی سریع فایلهای flv را convert کنه. یکی از دوستان که با pc کارمیکنه، از flv extract استفاده میکنه وخیلی سریع فایلها conver میکنه به AVI .من خیلی دنبال یک نرم افزار قوی و البته مجانی گشتم، اما چیز خوبی پیدا نکردم.ممکنه کمکم کنید. من این برنامه ها را امتحان کردم:
ffmegx, isky convertor (with drop mark)
thanks
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پستتوسط Ahmad » 31 دسامبر 2008, 20:17

REZACA1 نوشته است:[نمایش]
سلام
من دنبال یک نرم افزار هستم که بتونه خیلی سریع فایلهای flv را convert کنه.

سلام محمدرضا،

من از برنامهٔ TubeTV استفاده می‌کنم. شما می‌توانید از منوی File دستور Convert File را انتخاب کرده و سپس نوع فایل مقصد را خودتان انتخاب کنید.
http://www.chimoosoft.com/products/tubetv

نیز می‌توانید از برنامهٔ Handbrake استفاده کنید
http://handbrake.fr

کاشکی یک تاپیک جدید برای این سئوال ایجاد کرده بودید چونکه سئوال شما به موضوع اصلی که فایرفاکس باشد نمی خورد.
در ضمن من به صفحهٔ وب شما سر زدم، خیلی عالی و حرفه‌ای درست کرده‌اید.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط REZACA1 » 31 دسامبر 2008, 20:40

ممنونم احمد جان
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پستتوسط Digitalnegar » 24 ژوئن 2009, 17:52

سلام
flash player در firefox نصب نمیشه .هنگام اینستال فقط سافاری رو میشناسه .چه کنم ؟
D:
نماد کاربر
Digitalnegar

پست‌ها : 44

پستتوسط amirazizi » 25 ژوئن 2009, 01:30

fekr konam noskheh Safari ro download kardid , bayad az site Adobe yek bar digeh noskheh Firefox ro download konid.

albateh shayad, chon shayad ham man hadsam eshtebah basheh
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط mahdimtm » 25 ژوئن 2009, 17:34

من فایرفاکس رو هم در ویندوز هم در مک تست کردم.

فایرفاکس در ویندوز خیلی بهتر از مک جواب میده. ولی در مک کمی کند بنظر میاد.

اما از وقتی با سافاری ۴ چه بتا چه این آخری که تازه wwdc منتشر شد کار کردم دیگه طرف فایرفاکس نمیرم جز بعضی مسائل ...
mahdimtm

پست‌ها : 75

پستتوسط Mazdak » 12 مارس 2010, 19:49

مشکلی که جدیداْ در فایرفاکس ۳.۶ به‌وجود آمده،
همان‌طور که در تصویر می‌بینید، تمام تب‌ها خالی هستند و امکان دیده شدن و آپ‌دیت کردن اکستنشن‌ها و  add ons وجود ندارد:

تصویر

در صورتی که همه آنها وجود دارند و از بین نرفته‌اند:

تصویر

با دانلود مجدد فایرفاکس و replace کردن هم مشکل هم‌چنان باقی‌است.
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط Pooria Azimi » 14 مارس 2010, 00:09

مشکل رو از اساس نفهمیدم چیه. ولی من که دیگه داره حوسله‌م از دست سرعت کم و باگ‌های زیاد فایرفاکس سر می‌ره و تو فکر اینم که تا چند وقت دیگه به کروم مهاجرت کنم.

به هر حال، می‌دونید که مکینتاش چیزی مثل رجیستری ویندوز نداره و اطلاعات برنامه‌ها در property list ها ذخیره می‌شن. یعنی شما با replace کردن فایرفاکس، عملاً فقط خود برنامه رو replace کرده‌اید و تمام اطلاعاتش ( مثلاً‌اطلاعات مربوط به پلاگین‌ها ) رو کاملاً دست‌نخورده گذاشته‌اید.

برای این که برنامه رو به معنای واقعی کلمه، uninstall کنید ( و به قولی بتونید fresh install کنید برنامه رو ) باید از برنامه‌های uninstaller مخصوص مک استفاده کنید. مثلاً‌ App Zapper .
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

آنچه خوبان همه دارندfirefox یکجا دارد!

پستتوسط abdol » 23 ژوئن 2010, 14:38

معادل reader:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/46442/
معادل loading addressbar
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1951/
با یک trick ساده می شود حتی عکسهایی را که دوست دارید در هنگام load شدن قرار بدید!

البته چند تای دیگر هم هست که متاسفانه با 3.6.4 سازگار نیستند. مثل snapback و resizable text area.
ineline search هم در firefox مثل safari وجود ندارد. البته reader ای که در firefox هست به مراتب بهتر از reader ای است که در safari است.
safari فقط سوسول بازی دارد:
اولا که wikipedia را همه لینک هایش را درست نشان نمی دهد. دوما اگر فایل را pdf کنید شکل و جداول را اگر وسط صفحه باشند از وسط دو تکه می کند.

به نظر من مایه ننگ یک کمپانی است که یه سری از add on های firefox رو (که در نسخه های ۲ اون هم بوده) رو safari بگذاره و تو بوغ و کرنا کنه و بگه safari خیلی خفنه!
تازه اونهایی هم که گذاشته به نوعی میشه گفت که گند زده که نمونش همین reader هست!

در کل استیو کلی راجع به safari خالی بسته و بدون اینکه benchmark ارایه کنه به این نکته که safari سریعترین است اکتفا کرده!

http://www.reuters.com/article/idUS203085524520100609
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 01:50, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

Re: آنچه خوبان همه دارندfirefox یکجا دارد!

پستتوسط Pooria Azimi » 23 ژوئن 2010, 16:31

۱۰۰٪ مخالفم :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: آنچه خوبان همه دارندfirefox یکجا دارد!

پستتوسط abdol » 23 ژوئن 2010, 16:40

:lol:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان