انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیورکز؛ پیجز، نامبرز، کینوت — iWork; Pages, Numbers, Keynote

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: iWork

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2013, 00:49

مگه آپدیت iWork و iLife مجانی نیست؟ چرا من میخوام آپدیت کنم، بهم میگه پول بده!؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2013, 02:49

نمی‌گه پول بده. می‌گه بخر. یعنی باید همان مسیری رو طی کنی که برای خریدن طی می‌شه (این کار تو رو به عنوان دارندهٔ این برنامه برای به روز رسانی‌های آینده ثبت می‌کنه) ولی وقتی موقع پرداخت پول می‌شه قیمتش مجانی است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2013, 02:54

Ahmad نوشته است:[نمایش]
بهنام جان،
اگر این نزدیکیها بودی مطمعنا یک روبوسی حسابی با شما می کردم، چه راضی باشی یا راضی نباشی، بابت این خبر بسیار بسیار بسیار خوب. واقعا چه روز خوبی را با این خبر تو شروع کردم! بعد از آن همه نامه نگاری و نق زدن بلاخره این کار انجام شد (به قول دوستمان ایلیا نمردیم و این روز خوب را تجربه کردیم). باورش هنوز برایم سخت است!

ممنون ممنون

خب احمد جان این شادمانی مثل شادمانی دیدن کودکی هست که تاتی تاتی می‌کنه! ولی برای همین هم ما خیلی انتظار کشیدیم. اما هنوز Pages رسماً از RTL پشتیبانی نمی‌کنه بخصوص از باز کردن فایل‌های آفیس مایکروسافت که با نوع LTR آن مشکلی نداره خودداری می‌کنه. من یک فایل مِلل رو به doc. تبدیل کردم و خواستم با Pages باز کنم که پیغام زیر آمد. فایل حتی RTF هم نبود و doc. بود!
پیوست‌ها
RTL import.jpg
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2013, 03:02

اصلاحیه:
این مشکل Pages جدید ظاهراً ربطی به RTL نداره. اصلاً این پیجز جدید ظاهراً هیچیک از compatibility های پیجز قبلی رو نداره و متن doc. انگلیسی رو هم نمی‌تونه باز کنه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2013, 03:55

Behnam نوشته است:[نمایش]
نمی‌گه پول بده. می‌گه بخر. یعنی باید همان مسیری رو طی کنی که برای خریدن طی می‌شه (این کار تو رو به عنوان دارندهٔ این برنامه برای به روز رسانی‌های آینده ثبت می‌کنه) ولی وقتی موقع پرداخت پول می‌شه قیمتش مجانی است.

راستش بهنام جان، من زدم که بگیره pages رو و شروع به دانلود کرد و رفتم تو نت بانکینگم و دیدم که بله ۱۷.۹۹ یورو کم کرده )):
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2013, 04:12

ای بابا اینطوری نباید باشه. تماس بگیر پولت رو پس بگیر. این شاید بخاطر اینه که سایت اروپایی‌شون درست روبراه نشده. توی سایت کانادا از همون اول قیمتش رو Free اعلام کرده که با این قیمت هست که من «خریدم». این در مورد بقیهٔ برنامه‌های iLife و iWork هم صادق بود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2013, 04:46

ایمیل داری ازشون؟ یک متن اماده کردم که ایمیل کنم و قصه رو بهشون بگم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2013, 05:04

App Store>Quick Links>Support>Contact Support>Account and Billing Support>Contact Us>Purchases, Billing & Redemption>الیٰ آخر
دست آخر ازت می‌پرسه از طریق ایمیل می‌خوای تماس بگیری یا طریق دیگه‌ای. من این رو در اپ‌ستور کانادا دنبال کردم و آدرس دادن به تو فایده نداره. همین لینک‌ها رو توی اکانت خودت با اپ‌ستور دنبال کن تا به جایی که به کار تو می‌خوره برسی.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2013, 05:12

ممنون. برم ببینم چی میشه.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2013, 06:52

اگر من اشتباه نکنم اگر این برنامه‌ها را از App Store خریده باشید یا وقتی که مکتان را خریده باشید آنها فقط از App Store فروخته میشده‌اند، آپدیت آنها مجانی است، اما اگر نسخهٔ قبلی آنها به این صورت خریداری نشده باشد (مثلا نسخهٔ روی دیسک آنها باشد)، شامل آپدیت مجانی نمیشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2013, 07:10

Behnam نوشته است:[نمایش]
اما هنوز Pages رسماً از RTL پشتیبانی نمی‌کنه بخصوص از باز کردن فایل‌های آفیس مایکروسافت که با نوع LTR آن مشکلی نداره خودداری می‌کنه. من یک فایل مِلل رو به doc. تبدیل کردم و خواستم با Pages باز کنم که پیغام زیر آمد. فایل حتی RTF هم نبود و doc. بود!

من یه مقداری با این داستان سر وکله زدم که نتیجه‌اش این است:
- در این نسخهٔ جدید Pages با کیبورد نمیشود نیم‌فاصله را تایپ کرد، اما اگر از جای دیگری کپی‌اش کنید میشود پیستش کنید.
- آن ارور که RTF را نمیتواند وارد کند، درست است. چون از قرار این برنامه RTF را نمیتواند باز کند، اما ملل هم فایل DOC اش از قرار، واقعا RTF است و فایل داکِ واقعی مایکروسافت نیست و خواسته‌اند کلک رشتی بزنند.
- Pages بهترین تطابق را برای وارد کردن فایل ورد، با نسخهٔ Word 97 دارد و نیم‌فاصله‌های متن هم با آن وارد میشود. نسخهٔ Word 2003 را اصلا باز نمیکند و Word 2007 را هم مشکلاتی مثل وارو شدن پرانتز و غیره دارد.
- کلا روی پیجز نمیشود برای وارد کردن فایل‌های درست و حسابی ورد حساب باز کرد.

PagesImportBox.png

و یک چیز جالب دیگری هم که اتفاقا فهمیدم این بود که شورتکاتهای کیبرد آیفونم وارد مکم (در قسمت شورتکاتهای کیبرد) شده‌اند. اما با این وجود که بقیهٔ این شورتکاتها کار میکنند، نیم‌فاصله از آن طریق هم در ورد کار نکرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2013, 07:12

Ilia نوشته است:[نمایش]
اگر من اشتباه نکنم اگر این برنامه‌ها را از App Store خریده باشید یا وقتی که مکتان را خریده باشید آنها فقط از App Store فروخته میشده‌اند، آپدیت آنها مجانی است، اما اگر نسخهٔ قبلی آنها به این صورت خریداری نشده باشد (مثلا نسخهٔ روی دیسک آنها باشد)، شامل آپدیت مجانی نمیشود.

فکر نمی‌کنم اینطور باشه ایلیا جان. اصلاً فکر نکنم iWork رو به حساب بیاره چون این برنامه‌ها کاملاً متفاوت هستند. من الآن هم Pages قدیم رو دارم و هم Pages مجانی جدید رو. iWork من هم در اصل روی DVD و همراه آیمک از Apple Online Store خریداری شده بود و نه از App Store.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2013, 07:17

پس حتما من یک جا اشتباه میکنم.
اما در مورد برنامه‌های دیگر که ساخت اپل نیستند مسلما اینطوری است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 24 اکتبر 2013, 08:38

حداقل این کار سرآغازی شد تا شرکت‌های دیگر به ویژه خود مایکروسافت این قابلیت را به برنامه‌های خودشان اضافه کنند.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2013, 12:15

فکر می کنم یک سری محدودیت ها برای iwork و ilife مجانی وجود داشته باشه (مثل اینکه نسخه قدیمی رو دارید یا نه! یا مدل دستگاه (یا جدیدترین مک‌)ی که دارید و …)!؟ من هنوز به mavericks نرفتم و فعلا اپ استور برای این دو مجموعه ازم پول طلب می کنه:
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۲ at ۹.۳۷.۲۸.png

فکر می کردم با رفتن به سیستم جدید این پول حذف بشه (مثل facetime و xcode که زمان snowleopard اینطوری بودن) اما خوندم که برای بعضی دوستان که سعی در نصب داشتن، همین نصب رو هم به داشتن موریکس منوط کرده!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2