انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نرم افزارهای نوشته شده برای مک در ایران

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پستتوسط Ahmad » 17 ژوئیه 2007, 22:53

دوستان سلام؛

من در پایین لیستی را تهیه کرده ام که شامل برنامه هائی است که تاکنون توسط برنامه نویسان ایرانی برای مکینتاش تهیه شده است. این برنامه‌ها هم شامل برنامه های جدید است برای OSX و هم برنامه‌های سیستم عامل ۶-۹.
جالب خواهد بود که دوستان قدیمی «مک کار» نیز این لیست را تکمیل کنند مثلا دوستمان بہروز. با اسم برنامه نویس و توضیحاتی در مورد کار برنامه و ....

احمد

* پیشکار؟
* آتلیه؟

شرکت تسنیم

* اربیکس (پارسه)، واژه پرداز با امکان وارد کردن متن فارسی/عربی به نرم ‌افزارهائی که فارسی را پشتیبانی نمی‌کنند (osx)
* تکسترا فریهند، پلاگ-این فارسی ساز فریهند(osx)
* تکسترا ایلیستریتور، پلاگ-این فارسی ساز ایلیستریتور(osx)
* عرب ورکس، واژه پرداز، صفحهٔ گسترده (osx)

شرکت نویسه پرداز، نویسا

* تكست پورت نویسا، تبديل متن هاى فارسى بين كامپيوترهاى مكينتاش و PC(سیستم عامل ۹، OS X و Unix)
* الفبا (هومن مہر) ، يك برنامه كمكى است كه به كاربران مكينتاش اجازه مى دهد در محيط نرم افزارهايى كه با سيستم عامل فارسى مكينتاش سازگارى كامل ندارند متن فارسى تايپ كنند(سیستم عامل ۷-۹)
* اتوماسیون ادارى نویسا، مجموعه نرم افزارهاى دفتر تلفن، فاكتور، پيش فاكتور، يادآورى، حسابدارى، انباردارى و حقوق و دستمزد(سیستم عامل ۷-۹)
* دیكشنرى نویسا، يك فرهنگ كامپيوترى انگليسى به فارسى، شامل حدود ۴۷۰۰۰ كلمه و اصطلاح انگليسى (سیستم عامل ۷-۹)
* نرم افزار خبر نویسا، يك ابزار توليد صفحه هاى وب فارسى و انگليسى است براى استفاده در مؤسسات انتشارتى و مطبوعاتى نظير روزنامه ها و آژانس هاى خبرى (سیستم عامل ۷-۹)
* نرم افزار صفحه‌پرداز نویسا، يك ابزار براى صفحه آرايى خودكار صفحات نيازمندى هاى روزنامه ها (سیستم عامل ۷-۹)
* نرم افزار تقویم‌ساز نویسا، يك ابزار صفحه آرايى و فرم بندى تقويم و سررسيدنامه (سیستم عامل ۷-۹)

شرکت پرنیان (حسین ابراهیمی)

* پرنیان برای کوارک اکسپرس : ابزار حرفه ای صفحه آرایی عربی/فارسی ساز تحت کوارک اکسپرس ۴/۱ ، ۵ و ۶ برای ویندوز ۲۰۰۰/xp و مکینتاش OSX.
* پرنیان برای فری هند : ابزار حرفه ای طراحی عربی/فارسی تحت مکرومدیا فری هند MX برای ویندوز ۲۰۰۰/xp و مکینتاش OSX.
* پرنیان برای ایلاستریتور: ابزار حرفه ای طراحی عربی/فارسی تحت ادبی ایلاستریتور ۱۰ و CS برای ویندوز ۲۰۰۰/xp و مکینتاش OSX.
* پرنیان برای فتوشاپ : امکانات عربی/فارسی برای فتوشاپ ۷ و CS تحت ویندوز ۲۰۰۰/xp و مکینتاش OSX.
* پرنیان اتوپابلیش : صفحه آرایی خودکار تحت کوارک اکسپرس ۶ برای ویندوز ۲۰۰۰/xp و مکینتاش OSX.
* پرنیان مپ اوت : هر آنچه برای ساخت و چاپ نقشه تحت فری هند MX برروی ویندوز ۲۰۰۰/xp و مکینتاش OSX نیاز دارید.
* پرنیان+ : مجموعه امکانات اداری برای ویندوز و مکینتاش(وارد و صادر کردن، تبدیل فایل, ابزار تایپ عربی/فارسی...).
* پرنیان مکس (مجانی): پلاگین عربی/فارسی برای استودیو سه بعدی

شرکت سیاهه

* ذکر ، نرم‌افزار نمایش متن قرآن با ترجمه‌های مختلف. (برنامه نویس : محسن صبوریان ، پورت به مک : علی رستگار)، (osx)
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 ژوئیه 2007, 14:38

خیلی ممنون احمد جان، کار بسیار جالبی رو شروع کردید. با اجازتون من یه کم لیست رو ویرایش کردم، برای textport شرکت نویسه پشتیبانی از OS X و Unix هم اضافه کردم.
درمورد ذکر دو نکته رو در نظر داشته باشید:
۱- من فکر نمیکنم محصول شرکتی باشه، البته پیش نیومده با آقای صبوریان در این مورد صحبت کنم.
۲- درواقع اسم portکننده شاید برای من خیلی زیاد باشه :-) تنها کاری که من کردم مشاوره دادن برای تغییر shellscript اجرا کننده‌ی برنامه و تبدیل icon به فرمت قابل پشتیبانی مک بود.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 68 مهمان