انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل کار نکردن اینترنت

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

مشکل کار نکردن اینترنت

پستتوسط Nocturne » 23 ژانویه 2017, 16:51

سلام. من دو روزه مودم وایرلسم رو عوض کردم (مودم adsl مجهز به وایرلس..) روزی ۶ بار دست کم مجبور میشم مکم رو ری استارت کنم. اینطوری میشه که بی دلیل - به خصوص مواقعی که مدتی از اینترنت استفاده نشه - دیگه کار نمیکنه و علیرغم اینکه کانکت هست صفحه ای رو لود نمیکنه.. جالب تر اینکه وقتی با ویندوز پاراللم میرم تو سایفون کانکت میشم اینجور مواقع اما بدون اون و کلا هم با سیستم مک دیگه از کار میفته تا نهایتا مک رو یه ری استارت کنم که دوباره درست شه

کلا هم تو استفاده از adsl مواقعی پیش میاد که بی دلیل کار نکنه و بخوای مودم رو خاموش روشن کنی و اینا ولی روی این مودم جدید که ip-link هست روزی دست کم ۶-۷ بار اتفاق میفته و روی قبلی که asus بود اینطور نبود.. لطفا بگین مشکل از کجاست؟ آیا تنظیمات سیستم عامل رو باید کاری کنم یا ستاپ مودم ایراد داره؟؟ پیشاپیش مرسی
نماد کاربر
Nocturne

پست‌ها : 49

پاسخ: مشکل کار نکردن اینترنت

پستتوسط AmirT » 23 ژانویه 2017, 16:57

اگر یه عکس از تنظیمات مودم فعلی و قبلی بذارید، بهتر میشه بررسی کرد.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Nocturne » 23 ژانویه 2017, 17:03

AmirT نوشته است:[نمایش]
اگر یه عکس از تنظیمات مودم فعلی و قبلی بذارید، بهتر میشه بررسی کرد.

قبلی رو باید دوباره بیارم وصلش کنم تا ببینم اما برای فعلی استاتوس بخش سیستم و wlanش ایناست:
http://s9.picofile.com/file/8283516350/ ... _59_53.png
http://s5.picofile.com/file/8283516384/ ... _00_15.png
نماد کاربر
Nocturne

پستتوسط AmirT » 23 ژانویه 2017, 17:53

خب باید مرحله به مرحله تست کرد تا معلوم بشه مشکل از کجاست.
در درجه اول، آیا این مشکل موقع کار با وای‌فای هست؟ اگر بله، یک روز فقط با سیم LAN از اینترنت استفاده کنید تا معلوم بشه مشکل از تنظیمات وای‌فای هست یا چیز دیگه.
ضرر هم نداره که مودم قبلی رو دوباره راه بندازید و تنظیماتش رو مورد به مورد با مودم جدید چک کنید.
در نهایت ممکنه مشکل از خود مک هم باشه، مودم جدید از اولین لحظه این مشکل رو داشت؟ هنوز با مودم قبلی بدون نقص کار میکنه؟
در ضمن در عکس دوم، قسمت Band مودم روی حالت B و G تنظیم شده که استانداردهای سرعت قدیمی هستن. بهتره بذاریدش روی Mixed، تا از همه حالت‌ها پشتیبانی کنه، و دستگاه‌های جدید و قدیمی همه بتونن ازش استفاده کنن.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Nocturne » 23 ژانویه 2017, 18:20

AmirT نوشته است:[نمایش]
خب باید مرحله به مرحله تست کرد تا معلوم بشه مشکل از کجاست.
در درجه اول، آیا این مشکل موقع کار با وای‌فای هست؟ اگر بله، یک روز فقط با سیم LAN از اینترنت استفاده کنید تا معلوم بشه مشکل از تنظیمات وای‌فای هست یا چیز دیگه.
ضرر هم نداره که مودم قبلی رو دوباره راه بندازید و تنظیماتش رو مورد به مورد با مودم جدید چک کنید.
در نهایت ممکنه مشکل از خود مک هم باشه، مودم جدید از اولین لحظه این مشکل رو داشت؟ هنوز با مودم قبلی بدون نقص کار میکنه؟
در ضمن در عکس دوم، قسمت Band مودم روی حالت B و G تنظیم شده که استانداردهای سرعت قدیمی هستن. بهتره بذاریدش روی Mixed، تا از همه حالت‌ها پشتیبانی کنه، و دستگاه‌های جدید و قدیمی همه بتونن ازش استفاده کنن.

اوکی باید تست هایی که فرمودید بگیرم

ببینید من همین الان که میخواستم بیام اینجا تاپیک رو چک کنم نتونستم اونم در حالیکه با برنامه folx دارم دانلود میکنم و مشکلی هم نداره اما کروم و سافاری کار نمیکنن. من طبق معمول اومدم تو ویندوز پاراللم و با سایفون وصل شدم - البته بعدش یک لحظه دانلودم رو تو folx متوقف کردم و دیگه resume نشد.. و یعنی الان برای کار کردن کروم و سافاری و فولکس تو مک تنها باید ری استارت کنم سیستم رو، در حالیکه سایفون ویندوزم تو پارالل داره بدون مشکل کار میکنه و من الان اینجام.. اینا نشون میده که مشکل نرم افزاری است. اما از طرفی اگر اینه پس چرا با مودم قبلی این طوری نبود

ادیت: الان فهمیدم بجای ری استارت، با لاگ اوت کردن و دوباره وارد یوزر شدن هم میشه مشکل رو برطرف کرده. جالب اینکه رو یه لپ تاپ دیگه م که ویندوزی هست هم همین مشکل پیش میاد و با همین اتفاق اوکی میشه
نماد کاربر
Nocturne

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان