انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

پستتوسط nuxxle » 23 دسامبر 2011, 22:28

اینترنت دو سه روزه که تقریبا بلا استفاده شده. سایت های ایرانی مثل موشک باز میشه اما سایت های خارجی تقریبا کار نمیکنه و یا اگر باز بشه خیلی کند هست. شاتل کلی زنگ زدم گفتن این مشکل فقط روی مک و لینوکس هست. شما چه راهکاری پیشنهاد میکنید که مشکلم حل بشه چون توضیح کل داستان خیلی طولانیه
در ضمن روی لب تاپ دوستم که ویندوز هست تست کردم رو اون هم خیلی همه چی خوب نیست اما قابل تحمل تره و بدون وی پی ان سایت های خارجی رو میشه بدون مشکل دید
nuxxle

پست‌ها : 63

Re: افت شدید سرعت اینترنت در شاتل با مک

پستتوسط Ilia » 24 دسامبر 2011, 00:19

nuxxle نوشته است:[نمایش]
سایت های ایرانی مثل موشک باز میشه اما سایت های خارجی تقریبا کار نمیکنه و یا اگر باز بشه خیلی کند هست.

فکر کنم که ایدهٔ اینترنت ملی بایستی همین باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط rostami.mohsen » 24 دسامبر 2011, 01:00

مشكل إز سيستم عامل نيست ، كلا شاتل كه نه كل اينترنت خراب شده . إز هر سيستم عامل يا ISP استفاده كني افت سرعت مشاهده ميكني
rostami.mohsen

پست‌ها : 43

پستتوسط faramarz7 » 24 دسامبر 2011, 01:14

من هم از سپنتا سرویس میگیرم. و این مشکل رو دارم. mac این مشکل رو داره ولی windows خوبه. کسی میتونه کمک کنه؟
iPhone 5
Macbook Pro
حیف از این همه سال که با داس و ویندوز گذشت!
نماد کاربر
faramarz7

پست‌ها : 30

پستتوسط javadkh65 » 24 دسامبر 2011, 01:48

من از صبانت و مخابرات دوتا ADSL جدا دارم هیچ کدوم هم مشکلی ندارند... عجیبه شما همچین مشکلی تو مک داشته باشید و ویندوز باز کنه احتمالا ISP یه حرفی از خودش زده!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط nuxxle » 24 دسامبر 2011, 11:10

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
من از صبانت و مخابرات دوتا ADSL جدا دارم هیچ کدوم هم مشکلی ندارند... عجیبه شما همچین مشکلی تو مک داشته باشید و ویندوز باز کنه احتمالا ISP یه حرفی از خودش زده!

من یک ویندوز در ویرچوال ماشین نصب کردم و به صورت برایج مستقیم کانکتشم کردم و بدون وی پی ان هیچ مشکلی تقریبا نداشت. اما همان لحظه تو مک سایتی حتی مثل opera.com یا pcworld.com باز نمیشه. جالب اینجاست یک بار با اسپید تست تست سرعت گرفتم یک سرور از اروپای شرقی (شوروی سایق) انتخاب کردم و یک مگ رو پر کرد اما همان لحظه یک سرور از امریکا رو انتخاب کردم حتی پینگ هم جلو نرفت !

راه حل چیست
nuxxle

پستتوسط javadkh65 » 24 دسامبر 2011, 15:19

خیلی عجیبه! با همه مرورگرها همین مشکل پابرجاست؟ البته پینگ رو هم میگی مختل شده... نکنه داریم کره شمالی میشیم؟!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Nyaiesh » 24 دسامبر 2011, 15:57

من هم از شاتل خط دارم هیچ مشکلی ندارم.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط nuxxle » 24 دسامبر 2011, 16:28

ربطی به مرورگر نداره. شاتل اتفاقا دیروز کارشناس حضوری هم فرستاد و اون هم گفتش کاربران لینوکس و مک مشکل دارن و با لب تاپ ایشون تست میکردیم تقریبا عادی بود ولی اون هم پاکت لاست داشت. ولی من راست و دروغش رو نمیدونم چون کلا آدم های بی شعوری هستن اونها. کلا الان قانون فیزیک شده هر چقدر کجه و کوله تر باشی به رده های بالاتری میرسی. شاتل هم استثنا نیست...
من بهشون گفتن با عقل جور در نمیاد مک مشکل داشته باشه آخه مودم کانکت هست و مک فقط گیرنده هست .. ولی خودم با ویندوز تست کردم واقعا فرق داشت و من واقعا هنوز نمیدونم چه طور همچین چیزی ممکنه ! چون مک عملکردش خیلی از ویندوز سریعتر هست و اون آزمایش واقعا خیلی عجیب بود. نمیدونم این شرکت زیر ساخت یا شاتل چه کاری کرده همچین اتفاقی افتاده. هر کس هم یک چیز میگه. یکی میگه اینترنت ملی blah blah. یکی میگه لنگر کشتی خورده به دیوار یکی دیگه میگه امریکا حمله کرده هر کس یک چیزی میگه
ما هم که دست از پا دراز تر امروز دویست هزار تومن دادیم تا شاید وایمکس برامون بیاد و مشکلمون زود حل بشه (کلی ضرر کردم این چند روز اینترنت نداشتم)

----
راستی آقا رضا شما تهران هستی و مشکل نداری ؟ قربون دستت یک زنگ به شاتل بزن بهشون اطلاع بده بگو اینطوری شاید به پیدا شدن مشکل کمک کرد ...
الان احتمالا خیلی ها که مک دارن حتی نمیتونن بیان اینجا پست بزنن اطلاع بدن داستان رو. وضع خیلی خرابه
nuxxle

پستتوسط Nyaiesh » 24 دسامبر 2011, 16:44

شما دست کم یک سؤالی بکن بگو: شما که این قدر خوب می‌فهمی مشکل از مک و لینوکس است و ویندوز مشکل نداره خوب بگو کجای مک مشکل دارد؟ ما هم بفهمیم. حتما خودشان یک عیب و علتی دارند نمی‌خواهند رو کنند وگرنه طرف از کجا فهمیده مشکل از مک و لینوکس است. من دوستانی دارم تو شهرهای کوچک از شاتل خط می‌گیرند بی‌هیچ مشکل، همه‌شان هم مک دارند.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Nyaiesh » 24 دسامبر 2011, 16:45

شما با بوت کمپی چیزی یک ویندوز اضطرای واسه این روزها بساز الکی پول خرج نکن.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Ilia » 24 دسامبر 2011, 19:11

Nuxxle این اینترنت شاتل با سیم به کامپیوترت وصل میشود یا آنکه راوتر بیسیم دارد؟
آیا برای استفاده‌اش باید برنامه یا درایور خاصی نصب کرد یا نه؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 24 دسامبر 2011, 19:41

من که اینترنتم ۸ روزه قطعه و احتمالاً یه هفته دیگه هم قطع خواهد بود. همینجوری، و بدون هیچ دلیل خاصی!! ۳ روز سر و کله زدیم با کارشناسان (!) داتک، تا بالاخره متوجه شدن که اشکال از من نیست و من کابل برق مودم رو اشتباهاً نزده م توی پریز تلفن... بعد ۴ روز طول کشید تا مشکل رو ارجاع بدن به مخابرات، و مخابرات هم گفته یه هفته ای طول میکشه تا معلوم بشه مشکل چی بوده تا دوباره وصل بشه!

اگر این آیپد و اینترنت ۷ کیلوبایتی ش نبود، احتمالاً مدیرعامل شرکت داتک تا الآن کشته شده بود...

تا این بلا سرتون نیاد قدر همین اینترنت فکسنی رو نخواهید دونست... اگر بدونید چقدر این چند روز بدبختی کشیدم و فایل بین آیپد و مک رد و بدل کردم تا از آیپد بگیرم/بفرستم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط nuxxle » 24 دسامبر 2011, 20:07

نه ایلیا جان برای شاتل با کابل لن کانکت میشم. همین هم تعجب بر انگیز بود چون وقتی مودم کانکت هست دیگه یک سیستم عامل چه طور میتونه با اون یکی اینهمه فرق کنه. اون هم مک !
نه هیچ درایوری هم نصب لازم نیست بکنی

هرچند به سلامتی اینترنت بی سیم خریدم فعلا و کلی جیب هامون خالی شد اما از شر مشکلات شاتل خلاص شدم
nuxxle

پستتوسط Ilia » 24 دسامبر 2011, 20:55

صبر همتون زیاد!

من میخواستم بگم که شاید اگر یک راوتر به مودمشون بزنی و بیسیم وصل بشی، توفیری بکنه، اما انگار که مشکلت را از بیخ حل کرده‌ای.
هر چند که اگر آن کار را هم میکردی، تضمینی نبود که کار کند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان