انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: افت شدید سرعت اینترنت در شاتل با مک

پستتوسط amir hossein » 26 دسامبر 2011, 23:26

ماله من که شاتل هست
اصلا چند روزی در کل سیستم های اپل ختلال اینجاد شده بود. اما امروز خدا رو شکر درست شد
amir hossein

پست‌ها : 2

پستتوسط imannami20 » 27 دسامبر 2011, 13:17

سلام به همه من گرگان زندگی میکنم و از مخابرات هم دارم خدمات میگیرم اکانت من تا یک ماه پیش 250 بود که با pc و ipad حدود 20 تا 26k داناوود داشتم اکانتم یک ماه پیش اور شد من یک هقته ای فرصت نکردم برم وصلش کنم و بعد که رفتم بک اکانت 512 وصل کردم ولی الان کلا توی ipad اصلا حتی گاهی 1 کا هم دانلود ندارم ولی توی pc سرعت خوبه اتقافا یک اشنا توی مخابرات هم پیدا کردم که اکانت من رو اورکلاک کرده و توی pc تا 110 کا هم گاهی دانلود دارم ولی کلا انگاری توی ios و linux مشکل داره اینجا که کارمندای بخش adsl کلا تعطیلا حالیشون نمیشه هر چی توضیح میدی براشون
بچه های تهران کاش میتونستن از یکی که اطلاعات بیشتری توی سیستم های اینترنت داره توی تهران سوال کنن بینن مشکل کجاست چه طوری میشه رفعش کرد
imannami20

پست‌ها : 1

پستتوسط Behnam » 27 دسامبر 2011, 17:07

من خیلی در این زمینه‌ها پرتم و تنها ابزار iOS من هم یک iPod Touch هست که فقط ازش برای گوش کردن موسیقی استفاده می‌کنم. ولی به نظرم می‌رسه که iOS برای یک ارتباط دائمی با Cloud طراحی شده و مدام به آسمان پیام می‌فرسته و منتظر جواب می‌مونه. خُب این خیلی می‌تونه امور رو کُند کنه وقتی که جوابی دریافت نمی‌کنه. به نظر من شاید این فکر خوبی باشه که Settings سیستم رو باز کنی و همهٔ ارتباطات سیستم رو OFF کنی، بعد فقط اون چیزایی رو ON کنی که واقعاً ازشون استفاده می‌کنی. به هر حال من در این امور هیچی نمی‌دونم و خیلی جدی نگیر ولی این چیزی بود که به نظرم رسید. اگر PC تو ارتباط خوبی با اینترنت داره، دلیلی نداره که ابزار iOS تو نداشته باشند. فقط چون iOS ارتباطات خودش رو با اینترنت تماماً‌ به صورت خودکار برقرار می‌کنه، فکر می‌کنم باید که حوزهٔ کارش رو محدود کنی تا بدونه دنبال چی بگرده. اینی که گفتم اصلاً فنی نبود. خیلی «اپلی» بود!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 27 دسامبر 2011, 21:17

من این راهنما را برای ایجاد یک راوتر مجازی یا استفاده از اینترنت کامپیوتر برای درست کردن یک شبکهٔ بیسیم پست کردم:
viewtopic.php?f=28&t=3111

شاید بد نباشد که این را امتحان کنید و ببینید که فرقی ایجاد میکند یا نه. امتحانش حداقل ضرری ندارد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط alireza3335 » 28 دسامبر 2011, 17:55

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
با اینترنت خود مخابرات کسی تجربه ای داشته؟

قیمتهای http://www.tct.ir/pagecontent.php?rQV== ... DQ6UGb0lGd خوب به نظر میرسن... اگر به شکل نامحدود باشه که من به خاطر مشکلات این داتک ترجیح می دم برم سراغ خود مخابرات؛ حداقل دیگه طرف حساب مشخصه و لازم نیست ۱۰ روز صبر کنیم تا پرونده برسه دست کسایی که در اصل باید پی گیری بکنن.

پوریا جان من حدود دو ماهی میشه که اشتراک ۵۱۲ نامحدود مخابرات رو گرفتم و کاملا راضیم. دانلود تا ۶۰ میره ولی اغلب بین ۴۵ تا ۵۰ دانلود میکنه. پولش هم ماهی ۱۷ تومنه که نسبت به ایرانسل و مبین نت و ... خیلی ارزونتر در میاد. من الان یک اشتراک ۱ مگابیت صبانت دارم ماهی ۱۰ گیگ و یک اشتراک ۵۱۲ مخابرات نامحدود که دیگه مشکلی نداشته باشم. تازه شما که دانشجویی پدر هم پزشک راحت ۲ مگابیت مخابرات رو بگیر کاملا راضی خواهی شد...

جواد جان این جملات شما رو که می خوندم اشک در چشمانم جاری شد.
آخه من صبانت ۱۲۸ کیلوبیت داشتم. البته اینترنت شیر (share) بود و من به اندازه ی 1Mbit دانلود می کردم. اما چون محدودیت حجمی داشت، یکدفعه تموم می شود و برای وصل شدنش من باید می رفتم از عابربانک پول می ریختم و بعد تازه به یارو می گفتم که پولتون رو ریختم تا باز کند. از شانس بد من هم این اتفاق اکثرا در پنجشنبه ها می افتاد و من دو روزی بدون اینترنت بودم.
تا اینکه به سرم زد از مخابرات بگیرم. شنیده بودم که بیشتر از ۱۲۸ کیلوبیت به هر کسی نمی دن. من هم رفتم از دانشگاه یک نامه ی خیلی رسمی ای گرفتم و رفتم پیش رئیس مخابرات مرکز. چشمتون روز بد نبینه! هنوز پایم را داخل دفترش نگذاشته بودم که گفت برای یک دانشجو ۱۲۸ زیادی هم هست! من هم کلی خواهش و التماس که من می خوام کار جدی بکنم و تحقیقات دارم که بالاخره گرفتم.
خلاصه سرعتش مثل ۱۲۸ معمولی هست و سرعت دانلود به ندرت به ۲۰ کیلو بایت می رسد. من ماهی ۱۳ هزار تومان دارم می دهم.
سوال بزرگ و اساسی من اینه که شما چطور ماهی ۱۷ هزار تومان و آن هم ۵۱۲ دارید؟ لطفا من را هم راهنمایی کنید. خیلی نیاز دارم. متشکرم. چون آقای رییس می گفت ۲۵۶ به خانواده ی جانبازان و شهدا و ۵۱۲ هم به ادارات دولتی می دهیم!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

Re: کدام سرویس‌دهندۀ اینترنت (در ایران) بهتر است؟

پستتوسط javadkh65 » 28 دسامبر 2011, 20:28

alireza3335 جان سلام

متاسفم که برای اینترنت توی کشور ما اشک یک آدم باید در بیاد و واقعا هم وضعیت اینترنت ما اشکتو در میاره! اشتباه بزرگت بنظرم این بوده که صبانت رو از دست دادی و اگر میتونی اون رو احیا کن چون سرعتش واقعا حرف نداره اما خوب شرکت گرون فروشیه ولی در مورد مخابرات من فکر میکنم مراکز مختلف خیلی سلیقه ای رفتار میکنند و اصلا حساب و کتابی نداره که بهت چه سرعتی بدن. در مورد جانبازان و شهدا من چیزی از مخابرات محدوده خودمون نشنیدم و پدر من که همیشه دنبال اینترنت برای من بوده (!!) رفت مخابرات و رییس اونجا رو راضی کرده بود تا ۲ مگابیت بگیره اما من تلفنی بهش گفته که نیازی ندارم و هزینه الکی خواهد بود من تعجب میکنم این مساله رو به شما گفتند اصلا از این برنامه ها نبود توی مرکز مخابراتی ما. قیمت رو هم خود مخابرات گفت ۱۷ تومن و همون هم روی قبض تلفن میاد. من شهید و جانباز هم نیستم و با نامه اشتغال به تحصیل براحتی باهام راه اومدند. توی سایت مخابرات هم که پوریا آدرسش رو بالا گذاشته تا ۲ مگابیت ارایه میده عجیبه گفتن ۵۱۲ به ادارات دولتی!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط alireza3335 » 29 دسامبر 2011, 12:27

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
با اینترنت خود مخابرات کسی تجربه ای داشته؟

قیمتهای http://www.tct.ir/pagecontent.php?rQV== ... DQ6UGb0lGd خوب به نظر میرسن... اگر به شکل نامحدود باشه که من به خاطر مشکلات این داتک ترجیح می دم برم سراغ خود مخابرات؛ حداقل دیگه طرف حساب مشخصه و لازم نیست ۱۰ روز صبر کنیم تا پرونده برسه دست کسایی که در اصل باید پی گیری بکنن.

این جمله توی این سایت نوشته شده بود:

«بر همين اساس تعرفه واگذاري اينترنت پرسرعت با استفاده از ADSL‌ براساس پهناي باند و ضريب اشتراك حداكثر 10 بر اساس جدول زير تصويب شد»

این یعنی چی؟ یعنی هر تعرفه ممکنه بین ۱۰ نفر به اشتراک گذاشته بشه؟؟؟ مفهوم share اینه؟!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Amir_S » 31 دسامبر 2011, 21:21

دقیقا همینه... سرویس دهنده‌ها اجازه دارن یه پورت رو بین ۱۰ نفر به اشتراک بذارن (یعنی اگه همه با هم استفاده کنن به هرکدوم مثلا برای پورت ۱۲۸، ۱۲.۸ میرسه! ... که البته این مورد زیاد پیش نمیاد، مگه اینکه خیلی بد شانس باشید و پهنای باند رو با یه گروه همواره در حال دانلود شریک بشید...
بقیه سرویس دهنده ها با احتساب همین تقسیم، برای اینکه همه عادلانه استفاده کنن، تو حالت نا محدود باز یه سقفی تعیین میکنن که طرف از اون بیشتر نتونه ترافیک داشته باشه، ولی مخابرات ظاهرا این کار رو نمیکنه... (پ.ن: بعضی از سرویس دهنده ها هم برای اینکه مشتری ها راضی تر باشن و احتمال افت سرعت کمتر بشه، این کار رو میکنن که مثلا یه پورت ۱۲۸ رو به ۱۰ نفر بدن، میان و ۴ تاش رو (در واقع یه پورت ۵۱۲ رو) به ۴۰ نفر میدن.)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 01 ژانویه 2012, 04:44

اگر اشتباه نکنم، عرف اشتراک ۱ به ۸ ـه، اما مخابرات ۱ به ۱۰ سرویسش رو ارائه می‌ده... یعنی خیلی هم بدتر نیست از بقیهٔ سرویس‌دهنده‌ها.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط shahrouz » 01 ژانویه 2012, 15:25

من داتک دارم چند سالی هست (۱۲۸) راضی بودم قطعی نداشت اصلا(مگه اینکه همه جا قطع باشه) سرعت هم در سطح ۱۲۸ بود و ثابت و بدون افت اما الان چند وقتی هست که خیلی سرعت پایین اومده با وی پی چیز افتضاح شده و فیسبوک به سختی باز میشه تویتر هم چند وقتی هست نه از طریق سایت نه از طریق تویتر کلاینت به هیچ عنوان باز نمیشه فیسبوک رو که میخوام حذف کنم مهم نیست اما کسی از دوستان با داتک این مشکل تویتر رو داره یا فقط مال من اینطوریه ؟
نماد کاربر
shahrouz

پست‌ها : 16

پستتوسط Pooria Azimi » 01 ژانویه 2012, 15:53

من تقریباً همیشه با توئیتر مشکل داشته م (تنها سایتی که هیچ موقع برام باز نمی شه)، و در چند روز اخیر (که هنوز فرصت تغییر ISP م به مخابرات رو نداشته م و هنوز از داتک ایتفاده می کنم) برای من هم (برخلاف گذشته) وی پی ان سرعتش به صفر رسیده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AliGhz » 22 مه 2012, 14:46

دوستانی که با وایمکس مبین‌نت کار می‌کنید؛ آیا برای دیدن صفحۀ مشترکین که از نشانی www.mobinnet.ir/ecare ریدیرکت می‌شود باید حتما از ویندوز اینترنت اکسپلورر (لعنة الله علیهما) استفاده کرد و حتما باید روی خود شبکۀ مبین‌نت بود (یعنی از یک اتصال اینترنتی دیگر نمی‌شود این صفحه را چک کرد)؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط .SorousH. » 22 مه 2012, 19:55

AliGhz نوشته است:[نمایش]
دوستانی که با وایمکس مبین‌نت کار می‌کنید؛ آیا برای دیدن صفحۀ مشترکین که از نشانی http://www.mobinnet.ir/ecare ریدیرکت می‌شود باید حتما از ویندوز اینترنت اکسپلورر (لعنة الله علیهما) استفاده کرد و حتما باید روی خود شبکۀ مبین‌نت بود (یعنی از یک اتصال اینترنتی دیگر نمی‌شود این صفحه را چک کرد)؟

نه متاسفانه، فقط با IE میشه
این هم وضع وبسایت ISPهای مملکت ما :?:
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Amir_S » 22 مه 2012, 23:05

فکر کنم سایت سازمان سنجش (یا یه جایی تو همین مایه ها) بود که بالای صفحه نوشته بود به دلایل امنیتی!!! سایت طوری طراحی شده که با مرورگر های بجز IE کار نکنه...
پ.ن: احتمالا طراحشون یا IE رو نمیشناخته یا معنی امنیت رو نمی دونسته :-)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 23 مه 2012, 14:35

ممنون دوستان. دیشب اگر یک ایسوس در خانه نبود نمی‌توانستم صفحۀ موردنظر را چک کنم. مسخره‌ترش این است که آن صفحه را روی یک اتصال اینترنتی دیگر نمی‌شود چک کرد!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان