انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چطور همزمان از ADSL و وایرلس(wi-fi) می‌شود استفاده کرد؟

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

چطور همزمان از ADSL و وایرلس(wi-fi) می‌شود استفاده کرد؟

پستتوسط meim007 » 22 اوت 2011, 19:31

من می‌خوام همزمان از دو خط(یا روش) به اینترنت وصل بشم که بتوانم با سرعت بیشتری استفاده کنم(و یکی از اکانتام بی مصرف نماند) چطوری می‌شود وصل شد وقتی یکی را فعال می‌کنم آن یکی (با اینکه به ظاهر غیر فعال نیست) ولی ازش همزمان استفاده نمی‌کند.
من یک وایمکس دارم و یک ADSL باید برنامه ای چیزی نصب کنم؟
به نظر می‌رسه چون IP های مختلف دارند همزمان با هم کار نمیکنند حال شاید روشی باشد
meim007

پست‌ها : 76

Re: چطور همزمان از ADSL و وایرلس(wi-fi) می‌شود استفاده کرد؟

پستتوسط AliGhz » 22 اوت 2011, 21:47

همزمان روى يك دستگاه كه فكر نمى كنم امكان پذير باشد. اما اگر جز مك دستگاه هاى ديگرى مثل آى پد هم داريد، مى توانيد مثلا adsl را روى مك استفاده كنيد و وايمكس را روى آى پد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط papiyoon » 22 اوت 2011, 21:53

دوست عزیز همزمان نمیشه از دو روش به اینترنت وصل شد
هر کامپیوتری همزمان می تونه از یک DNS سرور سرویس بگیره
MacBook Pro 15" i7 2.2 Quad + 16GB DDR3 + SSD 120GB + OS X Mavericks
iPhone 5S 64GB Space Gray
iPad (3rd Generation) 64GB White
http://twitter.com/Mehrdad
نماد کاربر
papiyoon

پست‌ها : 27

پستتوسط meim007 » 22 اوت 2011, 23:02

یعنی برنامه ای نیست که بتوان این کار را کرد؟ یعنی از دوتا استفاده کنه و بعد یک اکانت با یک DNS بدهد؟
meim007

پستتوسط ehs.ehsan » 23 اوت 2011, 00:20

papiyoon نوشته است:[نمایش]
دوست عزیز همزمان نمیشه از دو روش به اینترنت وصل شد
هر کامپیوتری همزمان می تونه از یک DNS سرور سرویس بگیره

من هم مثل شما فکر می‌کردم تا اینکه چند شب پیش زمانی که بین adsl128 و gprs ایرانسل سوییچ می‌کردم متوجه شدم در مواقعی که هر دو با هم وصل هستند سرعت دانلود تورنت که هیچگاه از 16kb بیشتر نمی‌شد بالای 30kb رفته. بعد از قطع و وصل کردن هر کدام از کانکشن‌های adsl و gprs و استفاده مستقل از هر کدام، و بعد امتحان دوباره کانکشن‌های همزمان مطمئن شدم که تورنت این قابلیت را دارد، که باعث تعجب دوستانم شده بود. تصور می‌کنم با هیچ مرورگر یا دانلودری این امکان وجود ندارد اما تورنت را حتما امتحان کنید و نتیجه‌اش را هم اطلاع دهید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط meim007 » 23 اوت 2011, 13:28

من با تورنت نتوانستم این کار را کنم ولی با برنامه دانلودر folx توانستم یکارهای کنم. ابتدا سیم لن را جدا کردم(و از اینترنت وایمکس استفاده کردم) و با برنامه folx یک فایل دانلود کردم بعد سیم لن را زدم و اسپیلت(تعداد بخش ها) را برای دانلود زیاد کردم و اینگونه این برنامه از دومی هم شروع کرد دانلود.
اینترنتی که با لن وصل میکنم دیفالت اینترنت است یعنی این اینترنت را بعد از وصل کردن سیم لن برنامه ها استفاده میکنند(مثلا سافاری تنظیماتش میره رو این) و از دیگری که قبلش استفاده میکرد استفاده نمیکنند. ولی انگار بعد از وصل کردن لن باز folx از قبلی هم استفاده میکنه که با اضافه کردن اسپلیت ها از اینترنت لن(که اضافه کردم) همچنین استفاده میکند، ولی اگر دانلود جدیدی بگذارم باز از لن استفاده میکند.(هرکاری کردم نتوانستم که اولویت اینترنت که استفاده میکند را از لن به وایرلس یا اکانت دیگر بگذارم)
باید برنامه ای باشد که همزمان با هم از دوتاش استفاده کند (نه به این روش بالا که لن را جدا کنم بعد وصل کنم)

البته تورنت هم از قبلی استفاده میکنه ولی از اینترنت(لن) استفاده نمیکنه شما از چه برنامه این استفاده میکنید من با μTorrent امتحان کردم.
meim007

پستتوسط meim007 » 23 اوت 2011, 14:47

برنامه FrostWire از جفتش استفاده میکنه و حتا گذینه در آپشنهاش داره که مشخصا از کدام آیپی دانلود کند و این را برای توضیحات گذینش گذاشته:
you can tell frostwire to bind outgoing connections to an ip address from a specific network interface. listenning sockets will still listen on all available interface. this is useful on multi-homed hosts. if you later disable this interface, frostwire will revert to binding to an arbitrary address.

شاید بشود جوری شبکه ی دستگاه را تنظیم کرد که کل اینترنت(همه برنامه ها) از جفتش استفاده کند
meim007

پستتوسط ehs.ehsan » 24 اوت 2011, 02:28

meim007 نوشته است:[نمایش]
البته تورنت هم از قبلی استفاده میکنه ولی از اینترنت(لن) استفاده نمیکنه شما از چه برنامه این استفاده میکنید من با μTorrent امتحان کردم.

من از bitTorrent استفاده می‌کنم و البته دانلود من seed بالایی داشت، این موضوع حتما تاثیرگذاره.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط alireza3335 » 24 اوت 2011, 12:52

برای بیت تورنت همین طوریه. شما اگه دو تا کامپیوتر داشته باشی که به شبکه باشن و یکی اش تا نصف دانلود کرده باشه و اون یکی تازه شروع کنه به دانلود کردن بعد از مدتی کوتاهی میزان دانلودشان با هم برابر می شود و مثلا شما با سرعت وحشتناک چندین مگابیت بر ثانیه دانلود می کنید. این قابلیت بیت تورنت هست.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط amir.pro » 25 اوت 2011, 00:16

دوتاشو رو هم نمی تونی بزاری! چون سرعت اینترنت رو مخابرات برای خط تو ثابت گذاشته و توسط وایمکس نمی تونی به پهنای باندت اضافه کنی!
Apple Mac Book Pro MC 700
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پست‌ها : 28

پستتوسط meim007 » 25 اوت 2011, 01:16

چرا با استفاده از تورنت با برنامه bitTorrent یا برنامه FrostWire دارم با سرعت دوبرابر میگیرم(یعنی هم از adsl ام استفاده میکند هم از wimax ام) ولی نتوانستم که کاری کنم که در مرورگرها از دوتاش همزمان استفاده کنم.

ولی می‌شود مثلا برای دانلود از یکیش استفاده کرد(یا با برنامه دانلودر مثل folx از دوتاش) و برای مرورگر از یکی دیگش با تغییر اولویتش (در قسمت نتورک در ستینگش -علامت چرخ دنده- در set service order اولویت رو دستی تغییر داد) ولی بیشتر قصد این را داشتم که بتوانم با کیفیت بهتری چت تصویری داشته باشد که به نظر نمیشه (چون باید از دو راه اطلاعات را بفرسته)
meim007

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان