انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سرعت مرورگرها

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

سرعت مرورگرها

پستتوسط AliGhz » 10 اکتبر 2010, 19:02

تقریبا یک ماه و خورده‌ای هست که سرعت و وضعیت اینترنت تعریفی نداره (دقیقا از آخرین جمعه ماه رمضان به این سو). کمی پیش، سایتی را در سافاری باز کردم که دیدم بخش‌هایی‌اش مشکل دارد (درست حدس زدید، سایت ایرانی بود!) و برای همین آن را در فایرفاکس باز کردم. به‌نظرم آمد که سرعت لود شدن صفحات در فایرفاکس سریع‌تر است. چند سایت را، هم در سافاری و هم در فایرفاکس، باز کردم و دیدم که در فایرفاکس سریع‌تر لود می‌شوند. ناگفته نماند که سافاری با وی..پی..ان تنظیم شده اما فایرفاکس اتصالش عادی است. گفتم که نکند قضیه از اینجا آب می‌خورد. وی..پی..ان را ری-استارت کردم. با این‌که بارها قبل از این هم وی..پی..ان، استاپ-استارت شده بود، اما هیچ وقت بر سرعت لود صفحات تاثیری نگذاشته بود. اما حالا سافاری هم بسیار سریع‌تر از قبل صفحات را باز می‌کند و هم‌سرعت با فایرفاکس. بیشتر از همه به‌نظرم رسید که به غرور سافاری برخورد!!! :shock: اما به‌نظر شما علت منطقی‌تری دارد؟ :joy:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: سرعت مرورگر

پستتوسط Pooria Azimi » 10 اکتبر 2010, 22:06

من چون تجربهٔ قبلی دارم، می‌گم که دقیقاً به غرورش بر خورده :-)

یادم نمی‌ره، چندین سال قبل یک تلویزیون ۲۹ اینچ سونی داشتیم، که سالها با کیفیت فوق العاده تصویر پخش می‌کرد. اما تکنولوژی پیشرفت کرد و تلویزیون‌های بزرگتر هم به بازار اومدند و ما یکی از اونها خریدیم. لحظه‌ای که داشتند تلویزیون جدید رو از پله‌ها بالا می‌آوردند، تلویزیون قبلی (انگار فهمیده باشه بهش خیانت شده) اول تصویرش زرد شد، بعد لامپ تصویرش سوخت و موقعی که تلوزیون جدید داشت از در وارد می‌شد، این تلویزیون که سالها مشکلی نداشت، با یک تکه زباله فرقی نداشت :-) به هر حال، تلویزیون و براوزر هم احساسات دارن.

-------

برای این که خیلی هم آف-تاپیک نباشه، من هم این مشکل عجیب رو دارم؛ در ویندوز البته. چند روزیه که وقتی یک صفحه رو در فایرفاکس ویندوز باز می‌کنم (بدون فیلترشکن با پراکسی)، شاید ۲دقیقه طول میکشه تا لود بشه (هیچ دلیل خاصی هم نداره)، همین طور در کروم. اما در سافاری مثل برق صفحه باز می‌شه. خلاصه من هم مشتاقم ببینم کسی راه‌حلی برای این مشکل داره، یا حداقل می‌تونه یک دلیل منطقی بیاره که همچین اتفاقی می‌افته!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Microsoft24 » 10 اکتبر 2010, 22:39

AliGhz نوشته است:[نمایش]
تقریبا یک ماه و خورده‌ای هست که سرعت و وضعیت اینترنت تعریفی نداره (دقیقا از آخرین جمعه ماه رمضان به این سو). کمی پیش، سایتی را در سافاری باز کردم که دیدم بخش‌هایی‌اش مشکل دارد (درست حدس زدید، سایت ایرانی بود!) و برای همین آن را در فایرفاکس باز کردم. به‌نظرم آمد که سرعت لود شدن صفحات در فایرفاکس سریع‌تر است. چند سایت را، هم در سافاری و هم در فایرفاکس، باز کردم و دیدم که در فایرفاکس سریع‌تر لود می‌شوند. ناگفته نماند که سافاری با وی..پی..ان تنظیم شده اما فایرفاکس اتصالش عادی است. گفتم که نکند قضیه از اینجا آب می‌خورد. وی..پی..ان را ری-استارت کردم. با این‌که بارها قبل از این هم وی..پی..ان، استاپ-استارت شده بود، اما هیچ وقت بر سرعت لود صفحات تاثیری نگذاشته بود. اما حالا سافاری هم بسیار سریع‌تر از قبل صفحات را باز می‌کند و هم‌سرعت با فایرفاکس. بیشتر از همه به‌نظرم رسید که به غرور سافاری برخورد!!! :shock: اما به‌نظر شما علت منطقی‌تری دارد؟ :joy:

درود ،

اگه مشکل با وی پی ان دارید ، از وی پی ان لوکال استفاده کنید !

در ضمن ، فایر فاکس 4.0 که الان هنوز در حالت بتاست! سرعت قابل توجهی داره! که نمیشه به راحتی ازش گزشت! :joy:

استیو باید ، یه حال اساسی به سافاری بده! :P

اما علت منطقی ، ببینید ، شما با وی پی ان کانکت بودید ، پس بعد ازDC شدن برای تست این موضوع باید سافاری رو یکبار Quite می کردین! تا تغییر رو حس کنید! (به خاطر کوکی ها! :joy: )

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط abdol » 14 اکتبر 2010, 18:24

من حتا اگه سرعت سفری به اندازهٔ نور هم باشه ازش متنفرم (مشکله شخصی‌ باهاش دارم).
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Terminator44 » 18 اکتبر 2010, 21:56

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
من چون تجربهٔ قبلی دارم، می‌گم که دقیقاً به غرورش بر خورده :-)

یادم نمی‌ره، چندین سال قبل یک تلویزیون ۲۹ اینچ سونی داشتیم، که سالها با کیفیت فوق العاده تصویر پخش می‌کرد. اما تکنولوژی پیشرفت کرد و تلویزیون‌های بزرگتر هم به بازار اومدند و ما یکی از اونها خریدیم. لحظه‌ای که داشتند تلویزیون جدید رو از پله‌ها بالا می‌آوردند، تلویزیون قبلی (انگار فهمیده باشه بهش خیانت شده) اول تصویرش زرد شد، بعد لامپ تصویرش سوخت و موقعی که تلوزیون جدید داشت از در وارد می‌شد، این تلویزیون که سالها مشکلی نداشت، با یک تکه زباله فرقی نداشت :-) به هر حال، تلویزیون و براوزر هم احساسات دارن.

-------

برای این که خیلی هم آف-تاپیک نباشه، من هم این مشکل عجیب رو دارم؛ در ویندوز البته. چند روزیه که وقتی یک صفحه رو در فایرفاکس ویندوز باز می‌کنم (بدون فیلترشکن با پراکسی)، شاید ۲دقیقه طول میکشه تا لود بشه (هیچ دلیل خاصی هم نداره)، همین طور در کروم. اما در سافاری مثل برق صفحه باز می‌شه. خلاصه من هم مشتاقم ببینم کسی راه‌حلی برای این مشکل داره، یا حداقل می‌تونه یک دلیل منطقی بیاره که همچین اتفاقی می‌افته!

ممنون از تشبیه جالبتون. باید بگم که دلیل اینکه شما صفحات رو در سافاری سریعتر میبینید این هست که کاربر دائمی اون هست و سایتی که باز می کنید ممکنه قبلا تو مرورگر باز شده باشه و کش اون تو سیستم ذخیره شده باشه که در این حالت سریعتر بارگذاری میشه. ولی توی فایرفاکس و کروم چون اولین بار هست آهسته تر اتفاق میفته. با اطمینان می تونم بگم فایرفاکس تنها مرورگری هست که در همه سیستم عامل ها به بهترین صورت جواب میده؛ ولی کروم و بقیه مثلا برای مک و لینوکس خیلی مناسب نیستن... . به شما اطمینان میدم که اگه 3 روز با فایرفاکس کار کنید عاشقش میشید. هر قابلیتی که بخواید با افزونه های فراوانی که براش وجود داره، می تونید بهش اضافه کنید.
Think Globally - Act Locally
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پست‌ها : 44

پستتوسط Ilia » 18 اکتبر 2010, 22:13

من سالها با فایرفاکس کار کردم ولی هیچوقت عاشقش نشدم. درست است که از بقیهٔ براوزرها قابل اطمینان‌تر و سازگارتر ممکن است باشد، اما سنگین است و تا حدودی زشت. من همیشه آن را در کامپیوترهایم نصب میکنم اما راستش تا وقتی مجبور نباشم از آن استفاده نمیکنم.

من دائم بعد از امتحان همهٔ براوزرها برمیگردم به سفاری. سفاری بسیار براوزر خوبی شده است. بعد از آن برای من الان بهترین کروم است که مدام دارد بهتر میشود. و برای کامپیوترهای قدیمی مک Camino.

براوزر مثل آچار میماند، یکی شاید خوش‌دست‌تر باشد یا خوشگلتر اما همیشه چند تایش را باید دم دست داشت! :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: سرعت مرورگرها

پستتوسط Pooria Azimi » 18 اکتبر 2010, 22:49

حرف شما تا حد زیادی درسته، اما من از نسخۀ 1.1، کاربر دوآتشه و دائمی فایرفاکس و ویندوز بودم و در مک هم، تا 4 یا 5 ماه پیش، به طور 100% از فایرفاکس استفاده می کردم. فقط سافاری 5 با امکانات اکستنشنهاش تونست باعث بشه که من به مرورگری به جز فایرفاکس فکر بکنم و بعد از اون بود که کم کم استفاده م از سافاری بیشتر شد، تا به خودم اومدم و دیدم که اصلاً دیگه فایرفاکس رو باز هم نمی کنم!
دلیلش بیشتر به نظر من اینه که کد برنامۀ سافاری، در مک خیلی بهتر از فایرفاکس نوشته شده. و مثلاً عمل تعویض تب، در سافاری 2 میلی ثانیه کمتر از فایرفاکس طول میکشه و این تصور رو بوجود می آره که سریعتره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Strasboorg » 18 اکتبر 2010, 23:46

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
حرف شما تا حد زیادی درسته، اما من از نسخۀ 1.1، کاربر دوآتشه و دائمی فایرفاکس و ویندوز بودم و در مک هم، تا 4 یا 5 ماه پیش، به طور 100% از فایرفاکس استفاده می کردم. فقط سافاری 5 با امکانات اکستنشنهاش تونست باعث بشه که من به مرورگری به جز فایرفاکس فکر بکنم و بعد از اون بود که کم کم استفاده م از سافاری بیشتر شد، تا به خودم اومدم و دیدم که اصلاً دیگه فایرفاکس رو باز هم نمی کنم!
دلیلش بیشتر به نظر من اینه که کد برنامۀ سافاری، در مک خیلی بهتر از فایرفاکس نوشته شده. و مثلاً عمل تعویض تب، در سافاری 2 میلی ثانیه کمتر از فایرفاکس طول میکشه و این تصور رو بوجود می آره که سریعتره.

یه وقت هست شما با یه مرورگر راحتین اگه ۱۰۰ تا مرورگر ه بهتر رو براتون بیارن ولی جای ه مرورگره محبوبتون رو نمیگیره
ولی اینجا همش داره بحث ه سرعت میشه
جدا کروم حداقل ۵۰ تا درصد سریعتر از تمام ه بروزرهای موجوده
از نظر اکستنشن هم روزبروز داره بهتر میشه !
این تطبیق پذیری‌ش با فونتهای فارسی در نمایش سایتهای فارسی توی مک ( که هیچ کدوم از بروزرهای ه دیگه تو مک اینجوری نیستن !) باز هم یه ویژگی ه که من یکی رو دیوونه خودش کرده :joy:
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط javadkh65 » 18 اکتبر 2010, 23:54

فایرفاکس هرگز روی مک درست کار نکرده، من ۵ ساله که ویندوز ندارم اما اون قدیما که ایکس پی داشتم روی اون فایرفاکس واقعا عالی کار می کرد اما روی مک همواره منو ناامید کرده

فایرفاکس روی مک = مجموعه ای از هنگ، کرش، کندی، قورت دادن رم، کند شدن کل سیستم عامل حین کار، بد ریختی!!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط abdol » 19 اکتبر 2010, 01:18

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
فایرفاکس هرگز روی مک درست کار نکرده، من ۵ ساله که ویندوز ندارم اما اون قدیما که ایکس پی داشتم روی اون فایرفاکس واقعا عالی کار می کرد اما روی مک همواره منو ناامید کرده

فایرفاکس روی مک = مجموعه ای از هنگ، کرش، کندی، قورت دادن رم، کند شدن کل سیستم عامل حین کار، بد ریختی!!

فایرفاکس هنوز هم عالی کار میکنه. روی مک من تا حالا نه کند بوده نه رم قورت داده و نه سیستم عامل رو کند کرده. اصلا هم بدریخت نیست. ممکن است سرعت آن کمی در مقایسه با بعضی دیگر (آن هم به مقدار ناچیز) کم باشد اما از آنجایی که من فقط برای دیدن سایت از آنها استفاده می کنم نه کارهای خفن گرافیکی یا بازیهای پیچیده یا رندر تصاویر ... واسه همین به نظر من اصلا کند نیست.

تعریف شما از زیبایی شخصی است به همین سادگی.

وجود فایر فاکس برای بنده عین نعمت است و برای برخی مشقت و فلسفه وجودی فایر فاکس هم به زیبایی آن می افزاید.

بنده هیچ علاقه ای ندارم که با ۱۰۰ تا آچار با پیچهای مختلف کار کنم چون هم وقت گیر است هم هزینه بر. این یک قاعده است.
برخی مواقع کار کردن با انواع اقسام پیچ ها مشکل است ایلیا جان واسه همین است که سافاری هیچ وقت براوزری نیست که توسط دیولپرها پشتیبانی شود. عمو استیو است و حوضش.

محصولات گوگل مثل نوکیا می مون! به اندازه صفرهای گوگل طول می کشد تا سیر تکامل برنامه های آن به نسخه نهایی نزدیک شوند.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 19 اکتبر 2010, 01:45

عبدل جان برداشت همه از زيبايى شخصى است.

در اينكه فايرفاكس رم خوره داشت كه شكى نيست. فقط اين اواخر درستش كردند.

راستش كلى فكر كردم تا فهميدم منظورت developer بوده. فعلا كه اين حوض روز به روز دارد بزرگتر ميشود و تعداد دولپر هم برايش كم نيست. من منكر فايرفاكس نيستم. سايه‌اش هميشه بالاى سر ما. شما هم فقط از يك آچار استفاده كن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط cyra » 19 اکتبر 2010, 02:09

هیچ چیز مطلق نیست و همه چیز تابع نسبیت است. حتی نسبیت...!

And thank you Ilia for your well documented posts. I've learnt a lot.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط abdol » 19 اکتبر 2010, 02:45

Ilia نوشته است:[نمایش]
عبدل جان برداشت همه از زيبايى شخصى است.

در اينكه فايرفاكس رم خوره داشت كه شكى نيست. فقط اين اواخر درستش كردند.

راستش كلى فكر كردم تا فهميدم منظورت developer بوده. فعلا كه اين حوض روز به روز دارد بزرگتر ميشود و تعداد دولپر هم برايش كم نيست. من منكر فايرفاكس نيستم. سايه‌اش هميشه بالاى سر ما. شما هم فقط از يك آچار استفاده كن.

منظورم همان هست که گفتی حالا که نگاه کردم دیدم واقعا میشه به انواع مختلف اونرو خوند :lol:

من هم امیدوارم که عمو استیو حوضش به اندازه اقیانوس آرام بزرگ شود شاید قطره ای آب حوض هم به من بدهد. آن دولوپر که شما می فرمایید با آنی که من منظورم هست فرق دارد.استفاده از یک نرم افزار به عنوان ابزاری استاندارد یا یک جور محک برای سایر کارها است. امیدوارم حالا منظور من از یک آچار را متوجه شده باشید... بگذریم.

من هم منکر سافاری نشدم و نیستم اینشا ... چرخ لود کردن صفحه اش همواره برایتان سریع بچرخد.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 02:02, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پستتوسط javadkh65 » 19 اکتبر 2010, 03:09

abdol نوشته است:[نمایش]

فایرفاکس هنوز هم عالی کار میکنه. روی مک من تا حالا نه کند بوده نه رم قورت داده و نه سیستم عامل رو کند کرده. اصلا هم بدریخت نیست. ممکن است سرعت آن کمی در مقایسه با بعضی دیگر (آن هم به مقدار ناچیز) کم باشد اما از آنجایی که من فقط برای دیدن سایت از آنها استفاده می کنم نه کارهای خفن گرافیکی یا بازیهای پیچیده یا رندر تصاویر ... واسه همین به نظر من اصلا کند نیست.

عبدالرضا دیگه مثل قدیما حال و حوصله ی یکی به دو کردن باهات رو ندارم!! اما به همین میزان که برای تو خوب کار میکنه برای من بد کار می کنه

به هر حال فکر می کنم کامپیوترهای من از مال تو ضعیفترند و این هم موثر باشه هرچند در مجموع فایرفاکس رو روی مک از سفاری شکست خورده ی مطلق می دونم! البته سفاری ۴ و ۵
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط abdol » 19 اکتبر 2010, 04:36

abdol نوشته است:[نمایش]

عبدالرضا دیگه مثل قدیما حال و حوصله ی یکی به دو کردن باهات رو ندارم!! اما به همین میزان که برای تو خوب کار میکنه برای من بد کار می کنه

به هر حال فکر می کنم کامپیوترهای من از مال تو ضعیفترند و این هم موثر باشه هرچند در مجموع فایرفاکس رو روی مک از سفاری شکست خورده ی مطلق می دونم! البته سفاری ۴ و ۵

من بحثی روی سرعت و ... ندارم شاید بشود تهاتر بین سرعت و قابلیت و چند سیستم عامله بودن یه چیزی تو این مایه ها از اون تعبیر کرد. و نگفتم هم که کدام بهتر است یا بدتر. فایر فاکس برای بعضی مثل من خیلی خوب است.
MBP 5.5
abdol
Banned

بعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان