انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

گوگل — Google

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: گوگل — Google

پستتوسط ehs.ehsan » 11 سپتامبر 2011, 03:25

بازارگرمی وبلاگ فارسی بهنام جان و مانور روی اینکه کروم چنین است و چنان است و بقیه‌ی مرورگرها امنیت ندارند. جالب است، بلایی که بر سر جی‌میل من آمد مشابه آن برای یکی از دوستانم که از نسخه‌ی به‌روز شده کروم استفاده می‌کرد هم اتفاق افتاد.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

جی میل فارسی شد

پستتوسط saeidk » 23 سپتامبر 2011, 13:46

اگر احتمالاً هنوز خبردار نشده‌اید بدانید که گوگل رابط کاربر جی‌میل را فارسی کرد. در بخش تنظیمات می‌شود فارسی را انتخاب کرد.
به نقل از وبلاگ رسمی گوگل فارسی
http://googlepersianblog.blogspot.com/
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 16 اکتبر 2011, 19:04

اضافه شدن تعطیلات ایرانیان در Google Calendar:
http://googlepersianblog.blogspot.com/2 ... endar.html

متن خبر:
ــــــــــــــ
[نمایش]
ما از کاربران ایرانی Google سراسر جهان شنیده‌ایم که می‌خواهند Google Calendar شامل تعطیلات رسمی ایرانیان باشد، به همین دلیل پس از تلاش فراوان تقویم این تعطیلات را به مجموعه گزینه‌های تقویم اضافه کردیم.

این تقویم شامل تعطیلات رسمی ایران می‌شود که توسط دولت ایران تنظیم شده و براساس تعریف شامل موارد غیر رسمی نمی‌شود. همچنین، به علت عدم پشتیبانی زبان فارسی در Google Calendar، مجموعه تعطیلات رسمی ایرانیان با حروف انگلیسی نمایش داده شده است. لطفا توجه داشته باشید که این تقویم تعطیلات، در آغاز هر سال به‌روز می‌شود تا مطمئن شویم تعطیلات قمری به درستی به تقویم میلادی و فارسی تبدیل شده‌اند. با این روش مطمئن می‌شویم که تقویم سالیانه صحیح است (به استثنای مواردی مانند عید فطر که امکان تغییر دارند).

برای دسترسی به این تقویم، با استفاده از نماد چرخ دنده بالای صفحه تقویم به «تنظیمات تقویم» (Calendar Settings) بروید. بر روی برگه «تقویم‌ها» (Calendars) کلیک کنید، سپس بر روی «مرور تقویم های جالب» (Browse interesting calendars) کلیک کنید. به جستجوی «تعطیلات ایرانیان» (Iranian Holidays) در برگه تعطیلات بپردازید. می‌توانید از پیوند «اشتراک» (Subscribe) نمایش‌داده‌شده در جلوی «تعطیلات ایرانیان» (Iranian Holidays) برای نشان دادن تعطیلات در تقویم خود استفاده کنید. هنگامی که در تقویم مشترک می‌شوید، گزینه لغو اشتراک (Unsubscribe) را خواهید داشت.

همچنین توجه داشته باشید که Google Calendar دارای مجموعه منتخبی از تقویم‌ها است که تعطیلات محلی مشهور، جداول زمان‌بندی تیم‌های ورزشی و سایر موارد را پوشش می‌دهد و از طریق «مرور تقویم‌های جالب» (Browse interesting calendars) در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در پایان ویژگی‌های دیگری از Google Calendar را برمی‌شماریم که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

نشان‌دادن منطقه زمانی: این تنظیم، منطقه زمانی (time zone) که رویدادهای شما با آن نشان داده می‌شوند را تعیین می‌کند. اگر به منطقه زمانی متفاوتی سفر می‌کنید، این تنظیم را انجام دهید تا رویدادهای خود را در منطقه زمانی مکان جدید خود مشاهده کنید. نحوه تنظیم منطقه زمانی به این صورت است: بر روی نماد چرخ دنده بالای هر صفحهGoogle Calendar کلیک کنید، روی «تنظیمات تقویم» (Calendar Settings) کلیک کنید، برگه «عمومی» (General) را انتخاب کنید، از قسمت «کشور» (Country)، کشور خود را انتخاب کنید و در پایان «منطقه زمانی کنونی» (Current time zone) خود را انتخاب کرده و فراموش نکنید بر روی «ذخیره» (Save) کلیک کنید.

نشان‌دادن یک منطقه زمانی دیگر: برای مشاهده زمان مربوطه در یک منطقه زمانی دیگر، مراحل بالا را برای نشان‌دادن منطقه زمانی دنبال کنید، و بر روی پیوند «نشان دادن یک منطقه زمانی دیگر» (Show an additional time zone) کلیک کنید، منطقه زمانی دیگر را از منوی کشویی انتخاب کرده و بر روی «ذخیره» (Save) کلیک کنید.

جابجایی مناطق زمانی: این ویژگی به کاربرانی که نشان‌دادن یک منطقه زمانی دیگر را انتخاب کرده‌اند اجازه می‌دهد به راحتی بین این مناطق زمانی در تقویم خود جابجا شوند. برای جابجایی بین مناطق زمانی، مراحل بالا را برای نشان‌دادن منطقه زمانی دنبال کرده و بر روی «جابجایی» (Swap) در طرف راست قسمت «منطقه زمانی کنونی‌تان» (Your current time zone) کلیک کنید و بر روی «ذخیره» (Save) کلیک نمایید.

تغییر اولین روز هفته: برای تغییر اینکه کدام روز بعنوان اولین روز هفته در Google Calendar نشان داده شود، این مراحل را دنبال کنید: بر روی نماد چرخ دنده بالای هر صفحه Google Calendar کلیک کنید، بر روی «تنظیمات تقویم» (Calendar settings) کلیک کنید، برگه «عمومی» (General) را انتخاب کنید و سپس در بخش «شروع هفته» (Week Starts on)، یک گزینه را از منوی کشویی انتخاب کنید. فراموش نکنید که بر روی «ذخیره» (Save) کلیک کنید.

تغییر قالب تاریخ: کشورهای مختلف از قالب‌های تاریخ متفاوتی برای نمایش تاریخ استفاده می‌کنند. می‌توانید با دنبال‌کردن مراحل زیر این تنظیم را تغییر دهید: بر روی نماد چرخ دنده بالای هر صفحه Google Calendar کلیک کنید، برروی «تنظیمات تقویم» (Calendar settings) کلیک کنید، برگه «عمومی» (General) را انتخاب کنید و سپس از قسمت «قالب تاریخ» (Date Format)، قالب دلخواه خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. روی «ذخیره» (Save) کلیک کنید.

مشاهده پیش‌بینی آب و هوا برای مکان خود: می‌توانید با دنبال‌کردن مراحل زیر این تنظیم را تغییر دهید: بر روی نماد چرخ دنده بالای هر صفحه Google Calendar کلیک کنید، بر روی «تنظیمات تقویم» (Calendar settings) کلیک کنید، برگه «عمومی» (General) را انتخاب کنید، مکان خود را در «مکان» (Location) تنظیم کنید و در بخش «نمایش آب و هوا بر اساس مکان من» (Show weather based on my location) برای درجه سانتیگراد "C" و برای درجه فارنهایت "F" را انتخاب کنید. روی «ذخیره» (Save) کلیک کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط rezag4 » 17 اکتبر 2011, 02:13

buzz
برای همیشه کشته شد
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط Ilia » 01 نوامبر 2011, 07:42

پست جدید در بارهٔ گوگل پلاس و Reader جدید از وبلاگ گوگل:
http://googlepersianblog.blogspot.com/2 ... oogle.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 02 نوامبر 2011, 21:29

همانطور که میدانید، گوگل ظاهر جیمیل و گوگل ریدر را عوض کرده. نظر شما در مورد شمایل جدید جیمیل و گوگل ریدر چیست؟

بنظر من تمیزتر شده، اما ستون عمودی‌اش زیادی با بقیهٔ صفحه قاطی میشود. من ترجیح میدادم که آن ستون را حداقل ۲۰٪ با قسمت پست‌ها تفاوت تیرگی رنگ داشته باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 02 نوامبر 2011, 22:39

Ilia نوشته است:[نمایش]
همانطور که میدانید، گوگل ظاهر جیمیل و گوگل ریدر را عوض کرده. نظر شما در مورد شمایل جدید جیمیل و گوگل ریدر چیست؟

بنظر من تمیزتر شده، اما ستون عمودی‌اش زیادی با بقیهٔ صفحه قاطی میشود. من ترجیح میدادم که آن ستون را حداقل ۲۰٪ با قسمت پست‌ها تفاوت تیرگی رنگ داشته باشد.

من که از ظاهر گوگل‌ریدر فعلی کاملاً راضی هستم.

Screen shot 2011-11-02 at 9.35.59 PM.png
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AliGhz » 02 نوامبر 2011, 23:17

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]

من که از ظاهر گوگل‌ریدر فعلی کاملاً راضی هستم.

:joy:

گوگل ريدر مدتهاست كه بدون https باز نميشود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 03 نوامبر 2011, 00:16

به عنوان کسی که خیلی از گوگل ریدر استفاده می کنم، چیزی که خیلی اذیتم میکنه حذف شده امکان به اشتراک گذاشتن مطالب سایت های مختلف بود...
قبلا هروقت به چیز جالبی برمی‌خوردم، انتخابش میکردم و با یک کلیک روی بوکمارک های بالای پنجره، یه popup باز میشد تا کامنتم رو زیرش بنویسم و بفرستم. ولی از دیروز این امکان هم مثل بقیه سرویس های اشتراک گذاری ریدر، حذف شده
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط rezag4 » 03 نوامبر 2011, 16:08

فعلا هرچه پست که توی گوگلریدر 1+ بزنید توی صفحه ی گوگل+ توی قسمت
(1s+)
لیست میشن و دوستانتون میتونن ببینن
ولی جایی برای کامنت ندیدم
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط Ilia » 03 نوامبر 2011, 20:03

این نظر رئیس سابق طراحی اینترفیس گوگل رہدر است در بارهٔ شمایل جدید آن:
http://fury.com/2011/11/my-offer-to-google-reader/

داوطلب شده است که برای سه ماه به گوگل برگردد تا آن را دوباره درست کند.
منکه منتظر یک پلاگینی، اکستنشنی، چیزی هستم که این را درست کند. همه چیز در آن خیلی درهم و مخلوط شده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Mazdak » 03 نوامبر 2011, 20:46

فعلن این می‎تونه کار راه‎انداز باشه:
تصویر

http://userscripts.org/scripts/show/116957
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Mazdak در 03 نوامبر 2011, 21:07.
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط Mazdak » 03 نوامبر 2011, 20:57

این هم امکان کاستومایز کردن میده:

تصویر
تصویر

http://userscripts.org/scripts/show/58577
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط Amir_S » 03 نوامبر 2011, 21:59

من با اشتراک گذاشتن چیز هایی که تو ریدر هستن مشکلی ندارم، برای اونایی که نمیدونن: بعد از 1+ کردن، پوینتر رو روی 1+ نگه میدارید و کادر اشتراک گذاری مشابه چیزی که توی گوگل‌پلاس هست باز میشه...
مشکل من تو سایت های دیگه‌ست... فرض کنید من از مطلبی که پوریا در مورد افت سهم IE گذاشته خوشم اومده و می‌خوام shareش کنم. قبلا کافی بود انتخابش کنم و بعد روی بوکمارکی با کد زیر کلیک کنم تا به اشتراک گذاشته بشه...
کد: انتخاب همهٔ
javascript:var%20b=document.body;var%20GR________bookmarklet_domain='https://www.google.com';if(b&&!document.xmlVersion){void(z=document.createElement('script'));void(z.src='https://www.google.com/reader/ui/link-bookmarklet.js');void(b.appendChild(z));}else{}

اما الان پیغام میده که این سیستم تعطیل شده (تصویر پیوست)
پ.ن: من از این سرویس های "جاوا‌اسکریپ-بوکمارک‌"ی زیاد استفاده می کنم... دو تا از مفید هاش مال پست فرستادن به سایت مبتنی بر ورد پرس و ثبت فید سایت در گوگل ریدر-ه... البته هیچکدوم رو به اندازه اینی که موضوع بحث این پست‌ه مفید نمیدونم. (اون‌یکی تصویر پیوست)
پیوست‌ها
Screen shot ۱۳۹۰-۰۸-۱۲ at ۸.۵۷.۵۲.png
Screen shot ۱۳۹۰-۰۸-۱۲ at ۸.۵۷.۵۲.png (22.48 KiB) - بازدید 10013 بار
Screen shot ۱۳۹۰-۰۸-۱۲ at ۸.۵۳.۰.png
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 04 نوامبر 2011, 07:10

مزدک جان، متشکر!

اما متاسفانه اینها کار من را راه نینداخت. آخرش علیرغم میلم کاری را کردم که مدتها در برابرش مقاومت میکردم، یعنی رفتم و Reeder را از مک اپل استور خریدم. اما راستش انگار بسیار خرید خوبی بود. هیچوقت RSS خوان من اینقدر زیبا نبوده. ده دلارش نوش جانش! :-)
http://itunes.apple.com/ca/app/reeder/id439845554?mt=12

این عکس Google Reader است در سفاری:

Safari_GoogleReader.jpg

و این عکس برنامهٔ Reeder:

Reeder_Snap.jpg

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی