انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

گوگل — Google

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

پاسخ: گوگل — Google

پستتوسط AliGhz » 16 آوریل 2015, 11:43

Ilia نوشته است:[نمایش]
سایهٔ اتحادیهٔ اروپا جدا از سرمون کم نشه. مچ مایکروسافت رو هم اینها گرفتند.

:thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmiN.D » 25 ژوئیه 2015, 13:10

فکر کنم کمتر از ۷۲ ساعت پیش یه خبری اومد که گوگل میدونه شما دقیقا کجاها بودید و میتونه روی مپ مسیر رفت امد شما رو بدون اینکه اطلاعی داشته باشید رصد کنه. دقیقا چند ساعت بعدش وبلاگ گوگل اومده پست زده که اره ما میدونیم و چیز جدیدی نیست. خلاصه هدف قرار گرفته شدن انسان ها به عنوان سبیل های تبلیغاتی و مهم نبودن این موضوع براشون، فرصت خوبی هست برای شرکت هایی مثل گوگل
http://www.theverge.com/2015/7/21/90120 ... on-history
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط AmiN.D » 11 اوت 2015, 01:30

خداحافظ گوگل
سلام آلفابت

Our company is operating well today, but we think we can make it cleaner and more accountable. So we are creating a new company, called Alphabet. I am really excited to be running Alphabet as CEO with help from my capable partner, Sergey, as President.

http://googleblog.blogspot.com/2015/08/ ... t.html?m=1
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط AliGhz » 21 سپتامبر 2015, 02:45

تصویر

اولین بار که لوگوی جدید گوگل را دیدم (که گویا از اول سپتامبر عوض شده) اصلاً از آن خوشم نیامد. تیتر مقاله‌ای در نیویورکر هم (که هنوز نخوانده‌ام) از این قرار است:
Why You Hate Google’s New Logo
http://www.newyorker.com/culture/cultur ... s-new-logo

این هم مطلب وبلاگ رسمی گوگل است دربارۀ این تغییر:
http://googleblog.blogspot.ca/2015/09/g ... pdate.html
(در ویدیویی که در لینک بالا هست، آن آدمکی که آخر سر می‌آید و پایینِ e را می‌گیرد و این حرف را کج می‌کند، بامزه است!)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 03 اکتبر 2015, 07:14

گوگل از امروز رسما رفت زیر چتر شرکت آلفابت.
… و از قرار آلفابت دیگر شعار معروف Don't be evil را از سرلوحهٔ مرامنامه‌اش حذف کرده! :twisted:
http://www.businessinsider.com/unlike-g ... il-2015-10

:-)
پیوست‌ها
google dont be evil.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 14 سپتامبر 2016, 19:55

من یک آزمایش کوچکی کردم که ببینم نتایج ترجمه‌ی گوگل (Google Translate) در مقایسه با سایت‌های مشابه چه جایگاهی دارد. زبان فرانسوی به فارسی را هم انتخاب کردم که قدری دشوارتر باشد. نتیجه این شد:

متن اصلی:
[نمایش]
Toute la communauté de l'UQAM est invitée à venir rencontrer le recteur Robert Proulx et ses proches collaborateurs et collaboratrices, à l’occasion d’une allocution au cours de laquelle les enjeux de l’Université pour l’année 2016-2017 seront abordés. Une période d'échanges suivra.

ترجمه‌ی Yandex:
[نمایش]
کل جامعه از كورت است دعوت به عمل آمده و دیدار با رییس دانشگاه رابرت Proulx و همکاران نزدیک و همکاران به مناسبت سخنرانی در این دوره که مسائل این دانشگاه را برای سال 2016-2017 خطاب خواهد شد. زمان های را به دنبال خواهد داشت.

ترجمه‌ی Bing:
[نمایش]
کل جامعه UQAM آمده و دیدار با رئیس جمهور رابرت Proulx و کارمندان خود را نزدیک در سخنرانی که در آن مسائل مربوط به دانشگاه برای سال 2016-2017 خطاب خواهد شد دعوت شده است. دوره تجارت به دنبال خواهد داشت.

ترجمه‌ی Google:
[نمایش]
همه جامعه UQAM دعوت شده است برای دیدار با رییس دانشگاه رابرت Proulx و همکاران نزدیک وی، در طول یک آدرس که در آن مسائل مربوط به دانشگاه برای سال 2016-2017 مورد بحث قرار خواهد . دوره خرید به دنبال خواهد داشت.

به نظرم گوگل یک سر و گردن از آن دوی دیگر بالاتر است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط نیما » 14 سپتامبر 2016, 23:14

واووو :) چه خوب ترجمه کرده.

یک سوال. سحتی ترجمه به فارسی برای ماشین با ترجمه به زبان‌های دیگه یک اندازه نیست؟ مثالا کیفیت ترجمه انگلیسی به آلمانی، انگلیسی به اسپانیولی با انگلیسی به فارسی یک اندازه هست یا فارسی ساختارش این ترجمه رو خراب می‌کنه؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

تغییرات الگوریتم جدید گوگل – 12 شهریور 95

پستتوسط fns4565 » 02 اکتبر 2016, 09:23

این مطلب بسیار مهم بروزرسانی شده است.لطفا اگر قبلا این مقاله را مطالعه کرده اید، حال از ابتدا تا انتها را دوباره به دقت بخوانید.
در طی هفته جاری بیش از 50 تماس درباره تغییرات الگوریتم جدید گوگل داشتم که واقعا برآن شدم مطلبی در مورد آن در نیوسئو منتشر کنم.
آخرین الگوریتم گوگل که به نظر در تاریخ حدودی 12 شهریور ماه (1395) به مرحله اجرا گذاشته شده است ، تغییرات بسیار محسوسی در رتبه بندی سایت ها در گوگل و سئو سایت داشته است.
بنظر می رسد گوگل رنک الگوریتم جستجویش را بهینه سازی کرده است، لذا بسته به اینکه تغییرات اعمال شده چقدر مرتبط به سئو سایت شما باشد، ممکن است به رنکی بالاتر ارتقا یا به رنکی پایینتر تنزل یافته باشید. گوگل هنوز این موضوع را تایید نکرده است اما برپایه شایعات بسیاری که در محیط های سئو مطرح شده است بنظر می رسد که آپدیتی در حال رخ دادن است.
پیشنهاد می کنم حتما به صورت کامل این پست را مطالعه کرده و تا یک ماهی به صورت مداوم به آن سر بزنید چرا که بنده در حال حاضر فقط نتایج تحلیل 4 روز گذشته خویش را منتشر می کنم و هر مورد جدیدی که به آن برسم را در همین مطلب بروزرسانی خواهم کرد.
ادامه مطلب در سایت نیو سئو

منبع : نیو سئو - امیر قمصری
fns4565

پست‌ها : 14

قبلی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان