انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل خاموش شدن مک

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل خاموش شدن مک

پستتوسط pardik » 03 مارس 2017, 18:22

سلام یه مشکلی پیش اومده حدودا یک هفته اس واسه مکم (pro retina 2012) . وقتی خاموشه یا اسلیپه روشن میکنم دستگاه شروع به کار میکنه ولی تصویر ندارم چند بار خاموش روشن میکنم تا بلاخره با بدبختی بالا میاد و وقتی دارم باهاش کار میکنم یهو هنگ میکنه و تصویر میره(ولی فن ها کار می کنند یعنی دستگاه روشنه) یا خودش ری استارت میکنه
(بعضی موقع ها هم این تصویر زیر رو نشون میده)
ممنون میشم راهنماییم کنید
پیوست‌ها
20170302_134842.jpg
pardik

پست‌ها : 10

پاسخ: مشکل خاموش شدن مک

پستتوسط Ilia » 04 مارس 2017, 01:58

آیا هارد این دستگاه SSD است یا معمولی؟

بعد از روشن کردن یا ری‌استارت کامپیوتر، بلافاصله دکمهٔ Shift را نگه دارید تا در حالت Safe mode راه بیفتد:
https://support.apple.com/en-ca/HT201262

بعد از فایل‌هایتان کپی بردارید، اگر توانستید یک نسخهٔ اینستالر سیستم را از اپ استور دانلود و با آن فلش قابل بوت و نصب بسازید و کارهایی که در آدرس بالا گفته را انجام بدهید. بعد از اینکه خیالتان راحت شد که از فایل‌هایتان به هر نحوی بک‌آپ دارید و فلش مموری نصب کنندهٔ سیستم هم که ساخته‌اید درست کار میکند و پسوردهای آیکلاد و غیره را هم میدانید، اگر مشکل دستگاه را نتوانسته بودید پیدا کنید، راحت‌تر این است که سیستم را از نو نصب کنید.

برای اینکار بعد از بوت، دکمهٔ کامند + r (برای رفتن به حالت ریکاوری) یا دکمهٔ آپشن را (برای انتخاب فلشی که ساخته‌اید) نگه میدارید و دستگاه را یا از فلش مموری اینستالر یا پارتیشن ریکاوری (اگر موجود بود) راه می‌اندازید و هارد یا پارتیشن را فرمت و سیستم را از نو نصب میکنید.

اگر هاردتان از نوع چرخشی معمولی باشد و واقعا فیزیکی عمرش را کرده باشد، مشکل برخواهد گشت و آنوقت مجبور خواهید بود که کلا هارد را تعویض کنید.
https://support.apple.com/en-ca/HT204904
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط pardik » 04 مارس 2017, 02:28

Ilia نوشته است:[نمایش]
آیا هارد این دستگاه SSD است یا معمولی؟

بعد از روشن کردن یا ری‌استارت کامپیوتر، بلافاصله دکمهٔ Shift را نگه دارید تا در حالت Safe mode راه بیفتد:
https://support.apple.com/en-ca/HT201262

بعد از فایل‌هایتان کپی بردارید، اگر توانستید یک نسخهٔ اینستالر سیستم را از اپ استور دانلود و با آن فلش قابل بوت و نصب بسازید و کارهایی که در آدرس بالا گفته را انجام بدهید. بعد از اینکه خیالتان راحت شد که از فایل‌هایتان به هر نحوی بک‌آپ دارید و فلش مموری نصب کنندهٔ سیستم هم که ساخته‌اید درست کار میکند و پسوردهای آیکلاد و غیره را هم میدانید، اگر مشکل دستگاه را نتوانسته بودید پیدا کنید، راحت‌تر این است که سیستم را از نو نصب کنید.

برای اینکار بعد از بوت، دکمهٔ کامند + r (برای رفتن به حالت ریکاوری) یا دکمهٔ آپشن را (برای انتخاب فلشی که ساخته‌اید) نگه میدارید و دستگاه را یا از فلش مموری اینستالر یا پارتیشن ریکاوری (اگر موجود بود) راه می‌اندازید و هارد یا پارتیشن را فرمت و سیستم را از نو نصب میکنید.

اگر هاردتان از نوع چرخشی معمولی باشد و واقعا فیزیکی عمرش را کرده باشد، مشکل برخواهد گشت و آنوقت مجبور خواهید بود که کلا هارد را تعویض کنید.
https://support.apple.com/en-ca/HT204904

سلام ممنونم که وقت گذاشتین و توضیح دادین
هارد از نوع ssd هستش
یعنی مشکل سخت افزاریه و با کلین اینیستال میتونم بر طرفش کنم؟
آخرین ویرایش توسط pardik on 04 مارس 2017, 02:47, ویرایش شده در 2.
pardik

پستتوسط Ilia » 04 مارس 2017, 02:32

اگر ssd باشه احتمال اینکه از هارد باشه زیاد نیست.

اما اگر وارد نباشید کلا پیدا کردن علتش کار آسانی نیست. برای همین نصب تمیز سیستم خیلی از مشکلات رو میتونه حل کنه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط pardik » 04 مارس 2017, 02:47

Ilia نوشته است:[نمایش]
اگر ssd باشه احتمال اینکه از هارد باشه زیاد نیست.

اما اگر وارد نباشید کلا پیدا کردن علتش کار آسانی نیست. برای همین نصب تمیز سیستم خیلی از مشکلات رو میتونه حل کنه.

(بالا منظورم نرم افزاری بود که اشتباه نوشتم سخت افزاری)
حتما این کارو میکنم و خبر میدم باز هم ممنون
pardik

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان