انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خاموشی مک بوک به علت اتصال شارژر موبایل به ورودی usb

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

خاموشی مک بوک به علت اتصال شارژر موبایل به ورودی usb

پستتوسط alex55 » 28 سپتامبر 2016, 16:57

سلام. داشتم با لبتاب کار می کردم که پسرم شارژر گوشی را که به برق وصل بود به ورودی usb زد و لبتاب خاموش شد و روشن هم نمیشه، ایا باطری سوخته و یا چه مشکلات دیگه ای ممکنه بوجود اومده باشه؟
alex55

پست‌ها : 2

پاسخ: خاموشی مک بوک به علت اتصال شارژر موبایل به ورودی usb

پستتوسط Arzhang » 28 سپتامبر 2016, 18:13

تا آن جایی که من می‌دانم شارژر تمام گوشی‌ها به شکلی هستند که یک سرش می‌تواند به شارژر یا به کامپیوتر وصل شود و سر دومش فقط به گوشی. پسر شما چه طور شارژری را که به برق وصل بوده به کامپیوتر متصل کرده است؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 28 سپتامبر 2016, 20:47

برای من اتفاق افتاده که دستگاهی را به پورت USB مک زده باشم که اتصالی داشته در این صورت، مک آن پورت USB را موقتا از کار انداخت و بعد از جدا کردن دستگاه مشکل‌دار، و ری‌استارت، همه چیز درست شد.

اما برق فرستادن، و اتصالی شدید، ممکن است که هاب USB و حتی کل مادربورد را بسوزاند. اگر دستگاه به هیچ وجه روشن نشد، مجبورید که آنرا ببرید پیش یک تعمیرکار خبره که آنرا چک کند. متاسفانه ممکن است که مادربوردش سوخته باشید، که در این صورت معمولا تعمیرش صرف ندارد. ممکن هم هست که مک برای جلوگیری از خراب شدن، خودش را خاموش کرده باشد، اما این حالت معمولا بعد از ری‌استارت رفع میشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط uzarsif » 28 سپتامبر 2016, 21:50

من این مشکل برام پیش اومده بود.
تا اونجا که من فهمیدم این اتفاق بخاطر وصل کردن گوشی آیفون با کابل غیر استاندارد به لپتاپ‌های اپل هست.
هرچند که این کابل روی بقیه سیستم‌ها کار می‌کنه.
من با درآوردن باتری لپتاپ و گرفتن حدود ۱۰ ثانیه دکمه پاور، این مشکل رو برطرف کردم و لپتاپ روشن شد.
دیگه هم از اون کابل استفاده نکردم.
MPTT2, 4S
نماد کاربر
uzarsif

پست‌ها : 37

پستتوسط alex55 » 30 سپتامبر 2016, 02:58

Arzhang نوشته است:[نمایش]
تا آن جایی که من می‌دانم شارژر تمام گوشی‌ها به شکلی هستند که یک سرش می‌تواند به شارژر یا به کامپیوتر وصل شود و سر دومش فقط به گوشی. پسر شما چه طور شارژری را که به برق وصل بوده به کامپیوتر متصل کرده است؟

شارژر گوشی سامسونگ بود که باهاش بازی می کرد و زد به ورودی یو اس بی که اتصالی کرد.
alex55

پست‌ها : 2

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان