انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در نصب دوباره Adobe Photoshop

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل در نصب دوباره Adobe Photoshop

پستتوسط Steve » 12 سپتامبر 2011, 18:45

با سلام خدمت دوستان عزیز
مشکلی که برای من پیش آمده به این صورت است که از قبل برنامه فوتوشاپ روی مک بوکم نصب بود بعد برای نصب ورژن بالاتر فوتوشاپ قبلی رو پاک کردم تا ورژن جدید رو نصب کنم-بعد که اقدام به نصب کردم حین نصب این پیغام رو داد که هنوز یه ورژن از فوتوشاپ رو مک بوک نصب هسته با این وجود فوتوشاپ خیلی زود نصب میکشه طوری که انگار کاری انجام نمیشه و بهد که به قسمت اپلیکیشن میرم و برنامه رو اجرا میکنم رو آیکون برنامه یه دایره ویک خط روش داره که وقتی اجرا میکنم پیغام میده که یا"کامل نصب نشده damage شده" فکر کنم به طور کامل پاک نشده!! وقتی هم که فوتوشاپ رو سرچ میکنم پیزی پیدا نمیکنه!!
حالا چیکار کنم؟
آیا مک ریجستری داره؟
چیکار کنم که کامل اثرات نرم افزار پاک بشه؟
دوستانی که جواب این سوال و میدونید لطفآ سریع جواب بدین آخه به فوتوشاپ خیلی نیاز دارم
موفق باشید
سیستم عامل :mac 10.6.3
Steve

پست‌ها : 5

Re: مشکل در نصب دوباره Adobe Photoshop

پستتوسط saeidk » 12 سپتامبر 2011, 22:00

شاید clean my mac به درد شما بخورد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 12 سپتامبر 2011, 22:47

تا جایی که من میدانم میشود ورژن‌های مختلف فتوشاپ را با هم داشت. مثلا من هم CS3 را دارم و هم CS5 را و برای هم مشکلی ایجاد نمیکنند.

ولی کلا اگر میخواهید برنامه‌های اینچنینی را پاک کنید، بهتر است که با اینستالر خودشان پاکشان کنید. الان اکه اینطوری شده، یا بایستی دستی بگردید و قطعات باقیمانده از سیستم را پیدا و پاکشان کنید، یا از برنامه‌هایی شبیه همین که سعید معرفی کرد استفاد کنید، یا نسخهٔ قبلی را دوباره نصب و اینبار با اینستالرش پاک کنید. جستجوی معمولی چیزهایی را که در فولدر سیستم هستند را پیدا نمیکند. در مورد نحوهٔ جستجو با اسپات لایت که اینکار را بکند من قبلا نوشته‌ام که اگر بگردید پیدا میکنید. اما مشکل این است که شما احتمالا درست نخواهید توانست حدس بزنید که دقیقا چه را بایستی پاک کنید.

اما من حدس میزنم که بیشتر از آنکه مشکلتان این باشد که نسخهٔ قبلی فتوشاپ درست پاک نشده، احتمالا اینستالر شما اشکالی دارد یا نسخه‌ای که میخواهید نصب کنید با کامپیوترتان سازگار نیست. چون همانطور که در اول گفتم میشود نسخه‌های ورژن‌های مختلف فتوشاپ را با هم روی کامپیوتر داشت.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 سپتامبر 2011, 01:08

اگر نسخه قبلی CS3 یا بالاتر بوده و اینستالر خودش دم دستتان نیست با این هم می‌توانید پاک کنید:
http://download.macromedia.com/pub/crea ... erTool.dmg
(به خاطر تحریم باید با IP غیر ایرانی لینک بالا را باز کنید)
اگر فایده‌ای نداشت نسخه فتوشاپ را بگویید تا راهنمای پاک کردن باقی‌مانده‌های آن را از سایت Adobe پیدا کنیم.
---
در مک Registry نداریم، اما مشابه تنظیماتی که در Registry ذخیره می‌شوند در فایل‌های تنظیمات برنامه‌ها ذخیره می‌شود. معمولا فایل‌هایی با پسوند plist.
(حدود ۵ سال پیش هم یکبار راجع به این موضوع در ایرماگ صحبت شد. یاد آقای ابراهیمی به خیر، امیدوارم هرکجا هستند موفق باشند.)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Steve » 13 سپتامبر 2011, 16:47

با سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی ممنون که پاسخ هاتونو کامل توضیح دادیدپاسخ دوست عزیز Ali.Rastegar مشکلم را حل کرد کاملا.البته از پیشنهاد دوست دیگر saeidk استفاده کردم که نتایج کلیو در پایین میتونید ببینید.
بعد از نصب clean my mac v1.9.6 و اسکن نتیجه زیر حاصل شد.
تصویر
اثری از Adobephotoshop cs5 نبود
ولی با اجرا AdobeCreativeSuiteCleanerTool حاصل این شد.
تصویر
بعد اجازه نصب داد
تصویر
با موفقیت مراحل نصب انجام شد-بازم ممنون از همه دوستان عزیز واقعآ کمک بزرگی کردید.
اگه کسی از دوستان سریال clean my mac v1.9.6 رو داره لطفآقرار بده نرم افزاری جالب و کاربردی بود.
موفق باشید.
Steve

پست‌ها : 5

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 سپتامبر 2011, 16:57

خواهش می‌کنم و خوشحالم که مشکلتان حل شد. در مورد سریال clean my mac بر طبق قوانین سایت از ارائه آن معذوریم:
ucp.php?mode=terms
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان