انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک را برای تعمیر کجا ببرم؟

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مک را برای تعمیر کجا ببرم؟

پستتوسط amirmac » 27 ژوئیه 2011, 20:01

سلام.
اگه کسی یه تعمیرکار خوب مک بوک میشناسه، لطفا معرفی کنید.
تعمیر کار درست و حسابی که قشنگ سر در بیاره که چه خبره و مک رو درست بشناسه البته!
مشکلم هم کاملا سخت افزاریه!

اول هادرم رو نمیشناخت! چون یکی از دوستام اخیرا این بلا سرش اومده بود، و موقتا مشکلش رو اینجوری براش حل کرده بودم که با باکس هارد، اون رو وصل کرده بود و مشکلی هم نداشت، منم هاردم رو باز کردم و با یو اس بی وصل کردم. خوب داشت کار می کرد! بعد چند ساعت، یه بار که خاموشش کردم، روشن نشد! به برق وصلش کردم، روشن شد! دیدم باتری رو نمیشناسه! البته وقتی روشنش میکردم بعد از شارژ درش میاوردم، روشن میموند، ولی باتری رو نمیشناخت و طبیعتا شارژ هم نمیکرد! علاوه بر این، سی پی یو هم از همون اول که روشن میکن، میره روی 100 درصد و طبیعتا خیلی هم کنده! پروسه ای هم که سی پی یو رو مشغول میکنه، هست kernel_task با آی دی 0!! که اون هم طبیعتا kill نمیشه!

مطمئنم که مشکل از خود هارد و سیستم عامل نصب شده نیست!

خیلی دنبال راه حلی که خودم درستش کنم نمی گردم، بیشتر دنبال یه تعمیر کار خوب میگردم!

ممنون
amirmac

پست‌ها : 1

Re: مک را برای تعمیر کجا ببرم؟

پستتوسط shakarsa » 11 مارس 2013, 13:44

من به شخصه تعمیر کار خوب نمیشناسم و خودم هم خیلی به کسی اطمینان نمی کنم چون اصولا یه کار کوچیک رو خیلی بزرگش میکنن و پول کلان میگیرن، یه سری به سایت ifixit.com بزنی بد نیست و از این سایت تونستم آی مک خودمو باز کنم. شاید در مورد مشکل تو هم چیزی نوشته باشه
S H A K A R S A
نماد کاربر
shakarsa

پست‌ها : 11

Re: من را در لیست بدشانس ترین های مک ب

پستتوسط AmiN.D » 22 مه 2013, 13:56

اگه دوستان به یاد داشته باشند من هم بدشانس بودم و کارت گرافیکم مشکل دارد. این روزها هم شدیدا روی اعصاب هست و سط پروژه پرت میشود:| کسی راه کاری ندار؟ تعویض کارت گرافیک در ایران؟ در یکی از کشورهای همسایه؟(اگر شرکتی این کار را انجام میدهد)+اینکه این تعویض شامل هزینه هم میشود یا رایگان هست و فراخوانی. مسافری که مورد اعتماد باشد؟چون بنده به دلیل مشکلات عدیده سربازی و سایره امکان خروج ندارم. راهش را هم بلد نیستم که بروم بعد بگوییند مک ریجیستر نشده و فلان:|
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پاسخ: مک را برای تعمیر کجا ببرم؟

پستتوسط cyra » 22 مه 2013, 23:09

حتما مى دونيد كه تعميرگاه هاى اپل قطعات معيوب رو تعويض مى كنن. تعميرى در كار نيست. اگر بتونى در يكى از نمايندگى هاى اپل اينكار رو انجام بدى شك نكن كه بهترين كاره. اگر نه، من با توجه به تجارب مشابهم اصلا گارانتى اى براى انجام موفق اين كار در ايران نمى بينم.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط AmiN.D » 23 مه 2013, 12:52

همین تعویض رایگان هست؟
بعد اگر من توسط دوستی اشنایی مک رو به خارج بفرستم کافیه و با توجه به اینکه از ایران خریدم مشکلی پیش نمیاد؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط cyra » 23 مه 2013, 21:00

تا زمانى كه دستگاه شما زير پوشش گارانتى اپل باشه، بله، رايگانه. البته ديده شده كه بعضى كاربرها بعد از پايان گارانتى هم سرويس رايگان دريافت كرده اند، ولى خب فقط در بعضى موارد. اگه آشنايى داريد كه دستش به اپل استور مى رسه، اصلا شك نكنيد كه بهترين راه همينه. در مورد قسمت دوم پستتون هم، اينطور شنيدم كه ارائه ى فاكتور خريد لازمه. اما هميشه سخت گيرى نمى كنن. در واقع اون طرف روزنه ى اميدى هست كه دستگاهتون رايگان تعمير بشه. رايگان هم نباشه خوب تعمير مى شه. ولى اين ور حتما بايد پول بديد اونم زياد و سرويس بگيريد اونم بد ;)
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط AmiN.D » 24 مه 2013, 00:17

فاکتور خرید فارسی و ایرانی؟!
من فقط کارت گارانتی ایرانی و دارم.فاکتور خرید متاسفانه گم شده. البته چون کارت و دارم فکر کنم فاکتور هم صادر بشه دوباره.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط cyra » 24 مه 2013, 00:26

:blush: نه، فاكتور رسمى خريد از يكى از فروشگاه هاى اپل. اگه دستگاهتون گارانتى داره پس مشكل كجاست؟
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط AmiN.D » 24 مه 2013, 10:59

خب ببینید گارانتی برای ایران بوده. و در ایران بود( امرتات؟۴۰۰تومن پولش را دادم اسمش هم یادم نیست) سه سالش هم تمام شده هست. از اوانجایی که من هم از ایران خرید کردم پس فاکتور رسمی خرید از فروشگاه اپل هم ندارم. یعنی هیچ خدماتی به من ارائه نمیشه و ممکنه بگن من دزدی کردم حتی!!!!؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmiN.D » 04 ژوئن 2013, 20:32

گارانتی مک بوک من برای ایران ۴ماه دیگه مونده از تاریخش(اشتباه خوانده بودم)
به نظرشما برای مشکل گرافیک به نمایندگی تحویل بدهم؟(امرتات هست)
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط shakarsa » 12 سپتامبر 2013, 16:29

من هم مشکل با کارت گرافیک آی مک دارم. فکر کنم جزو بدشانس ترین ها بوده ام تا کنون. اول لک های پشت ال سی دی شروع شد. بعد پیکسل های استاک و بعد پرش های تصویری و در نهایت غیر قابل استفاده شدن دستگاه... متاسفم که اپل خریدم و اگر اون موقع ال سی دی های پنل آی پی اس اومده بود حتما از پی سی استفاده می کردم چون تمام کار من با تصویر ه و برام مهم بود که تصویر خوب داشته باشم. ولی در حال حاضر نه تنها آی مک من کار نمیکنه بلکه دارم با پی سی قدیمی کار میکنم. برای دوبی اقدام کردم سرویس سنتر دوبی 1200 درهم هزینه اعلام کرد که خوب منطقی نیست برای من. از طرفی حرسم گرفته که این مشکل کمپانی اپل هستش که همه چیز رو فدای طراحی ظاهری میکنه و یوزر باید هزینه اش رو بپردازه. با اینکه از طرفداران پر و پا قرص اپل بودم ولی این روزا همه رو منصرف می کنم از خریدش. چون تو کشور ما هیچ گارانتی و سرویسی وجود نداره و از همه بدتر اینکه کسی هم که کمی بلد کار هستش قیمت خون عزیزانش رو می گیره برای یه کار کوچیک. در نتیجه بهتره یه فکر بهتری براش بکنید. من دارم قطعات آی مک خودم رو خورد خورد میفروشم به کسانی که بهش نیاز دارن. قاب اصلیش رو هم به عنوان یه داغ نگه میدارم که دیگه این اشتباه رو نکنم.
S H A K A R S A
نماد کاربر
shakarsa

پست‌ها : 11

پستتوسط BٍEHnam » 14 نوامبر 2014, 01:54

سلام
من یک مک بوک پرو 2011 دارم ... که دچار مشکل گرافیک شده
بیش از 3 سال هست که آخ نگفته اما ناگهان تصویرش قطع شد ( حین اجرای هیچ برنامه خاصی نبود ) و بعد از ریستارت هنگام بالا آمدن با رنگ های آبی و قرمز غیر طبیعی در صفحات مواجه شده و بعد از بوت شدن سیستم عامل ( چه مک چه
ویندوز ) نمیتواند اجرا شود ( صفحه آبی مرگ و ریستارت ویندوز ، صفحه سفید بدون هیچگونه تصویر و المان و غیره بعد از رفتن لوگو بوت خاکستری اپل ...
خلاصه اینکه فکر کنم جی پی یو و کارت گرافیک لپتاپم به رحمت الهی رفته است
..
آیا در ایران کسی را میشناسید که با تعمیر حرفه ای سخت افزار اپل مسلط باشد ( کلاهبردار نباشد ایراد الکی به دستگاه نسبت دهد و یا قطعات را با نمونه نا مرغوب تعویض کند ... )
با وجود تعمیر کاران زیاد در تهران ( پایتخت ) و غیره پیدا کردن یک آدم کار بلد خوب واقعا سخت است ...
..
لطفا اگر اطلاعاتی دارید و کسی را میشناسید دریغ نکنین ...
با توجه به اینکه این کامپیوتر ابزار کار من هست ، خواهشا در تهران باشد ، زمان برایم مهم است .
بابت اینکه مرا درک کرده و پاسخ را سربع میدهید .. و همچنین بابت وقتی که میگذارید پیشاپیش ممنونم ...
با درود فراوان
BٍEHnam

پستتوسط pooriya.kh » 14 نوامبر 2014, 11:58

من فکر میکنم که دفتر انجمن i-phone.ir در پایتخت از همه بهتر باشه .

آدرس :‌ تهران - بلوار میرداماد - مجتمع کامپیوتر پایتخت - برج A - طبقه هفتم - واحد ۷۰۵ A
شماره تماس :‌ ۰۲۱۸۸۸۷۲۹۵۱-۰۲۱۸۸۸۷۲۹۳۶
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط alizol » 28 اوت 2016, 11:02

سلام هر کجا میبرین به این سایت ندین
http://apple-repair.ir/#!/home-repair-macbook
alizol

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان