انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط Ilia » 16 نوامبر 2011, 21:47

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
آقا داشتم مثه انسان کار میکردم یهو دیدم از ردیف بالا کلید های روشنایی و صدای کار نمیکنه بعد خواستم شات دوان کنم نمیشد هیچ کاری نکرد بعدنم مجبور شدم زوری با گرفتن دکمه پارو خاموپش کنیم:|
+اینکه دو سه روز صدای تق تق انگار یه چیز فلزی میخوره به لپ تاپ گاهی میاد!!!!!!

امین جان سلام،

غیر از اسپیکر که میدانم از آن نیست، سه تا چیز بیشتر به ذهن من نمیرسد که صدا بدهد؛ هارد درایو، فن و درایو DVD.

اگر دیسک در درایوت نداشته‌ای که آن نباید باشد. پس میماند هارد و فن. فن هم فکر نمیکنم باشد. بیشتر میشود حدس زد که اشکال از هارد درایوت باشد، مخصوصا که میگویی که کامپیوترت فریز کرده بوده.

میتوانی با خود دیسک یوتیلیتی هاردت را چک کنی. معمولا اگر در پایین آن که نوشته است: S.M.A.R.T. Status، جلویش ننوشته باشد Verified، احتمالا هاردت مشکل جدی دارد. اگر هم خواستی با این برنامه (که من خودم امتحانش نکرده‌ام) چکش کن:
http://www.corecode.at/smartreporter/

این هم نشانی برنامهٔ گردن کلفت TechTool Pro است:
http://www.micromat.com/

که اگر واقعا هاردت در حال ارتحال باشد از هیچکدام از اینها کاری بر نخواهد آمد و راهش تعویضش است و میتوانی بعنوان یک ارتقاء به آن نگاه کنی که چیز بدی هم نیست.

البته از من میشوی فعلا فقط چک کن و مطمئن بشو که همیشه با تایم ماشین یا Super Duper بک‌آپ بروز داری. زیاد انگولکش نکن. اما آماده باش تا غافلگیر نشوی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmiN.D » 16 نوامبر 2011, 22:39

ممنون ایلیا عزیز ..صدا از سمت چیپ مک بوک میاد..حتی وقتی خاموش هست..با این حال فرضیه هارد از بین نمیره؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 16 نوامبر 2011, 23:11

وقتی که خاموشه که دیگر نباید اصلا صدا بده. نکنه منظورت اسلیپه؟ بهر حال معمولا صداهای تق تق از چیزی که حرکت داره باید بوجود بیاد. مگر آنکه چیزی لق یا آزاد در داخل کامپیوتر باشه.

بهر حال این چیزی بود که به عقل من رسید. دیگر باقیش را متاسفانه نمیدانم. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 16 نوامبر 2011, 23:54

نع دقیقا خاموش..به نظر من قطعه ای شل شده...ارزش داره نگران شم یا برای تعمیر ببرم..به هر حال اینجا ایرانه و ممکنه بلایی سرش بیارن..
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 17 نوامبر 2011, 00:05

پس وقتی که کامپیوتر خاموشه و تکونش میدی چیزی توش صدا میکنه؟ اگر اینطور باشه و آن چیز فلزی باشه. ممکنه که در کامپیوترت ایجاد اتصالی بکنه و کار دستت بده.

اگر اینطور بود که در خط بالا گفتم، حتما بایستی ببری تعمیرگاه و اون قطعهٔ آزاد رو درش بیاوری.

اما این با اون سناریو که از اول میگفتی بنظر بسیار متفاوته.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 17 نوامبر 2011, 00:12

انگار همه ی بلایا یهو افتاده به جان مک ما..بروم ئی این گارانتی مک بوکم ببینم کجاس پس»:|
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AliGhz » 17 نوامبر 2011, 14:46

AliGhz نوشته است:[نمایش]
حالا یک مورد دیگر:

اخیرا بارها پیش می‌آید که هنگام تایپ کردن، متن گیر می‌کند (انگار گیر یک پردازش سنگین باشد!). به عبارت دیگر، گاهی پیش می‌آید که پدیدار شدن کاراکترها روی صفحه، هم‌زمان و هم‌سرعت با فشار دادن کلیدها نیست.

در این مورد چه نظری دارید؟ فکر کنم در اسنولپرد چنین مشکلی نداشتم. بدی‌اش این است که بعضی وقت‌ها وسط تایپ متن گیر می‌کند و آن دایرۀ رنگارنگِ چرخان پدیدار می‌شود و باید صبر کنم تا گیرش رفع شود.

چند وقتی بود که مک من گیرهای بعضا کلافه‌کننده‌ای داشت، اما فرصت نمی‌کردم با onyx بررسی‌اش کنم (و خوب یا بد، داشتن آی‌پد باعث می شود آدم زمان خیلی کمتری پشت لپ‌تاپ باشد!). امروز onyx نسخۀ لاین را دانلود کردم و نشان داد که هارد من نیاز به repair دارد. بک‌آپ تایم ماشین را گرفتم، هارد تایم ماشین را جدا کردم (و هر دستگاه متصل به مک را)، طبق راهنمایی onyx دستگاه را با گرفتن command+r ری‌ستارت کردم و از Disk Utilityگزینۀ Repair را انتخاب کردم (در چنین جاهایی، tap to click برای ترک‌پد فعال نیست و باید ترک‌پد را کامل فشار داد تا گزینه‌ها را انتخاب کند).

Repair خوشبختانه به‌خوبی انجام شد و اشکالاتی که هارد داشت رفع شد. الان همه چیز مثل بنز است :-) [و این قدرت مک است. دربارۀ این زیبایی‌های کار با مک در یک پست دیگر می‌نویسم: viewtopic.php?f=23&t=621&p=31677#p31677]
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmiN.D » 18 نوامبر 2011, 00:06

حالا یک مورد دیگر:

اخیرا بارها پیش می‌آید که هنگام تایپ کردن، متن گیر می‌کند (انگار گیر یک پردازش سنگین باشد!). به عبارت دیگر، گاهی پیش می‌آید که پدیدار شدن کاراکترها روی صفحه، هم‌زمان و هم‌سرعت با فشار دادن کلیدها نیست.

در این مورد چه نظری دارید؟ فکر کنم در اسنولپرد چنین مشکلی نداشتم. بدی‌اش این است که بعضی وقت‌ها وسط تایپ متن گیر می‌کند و آن دایرۀ رنگارنگِ چرخان پدیدار می‌شود و باید صبر کنم تا گیرش رفع شود.

چند وقتی بود که مک من گیرهای بعضا کلافه‌کننده‌ای داشت، اما فرصت نمی‌کردم با onyx بررسی‌اش کنم (و خوب یا بد، داشتن آی‌پد باعث می شود آدم زمان خیلی کمتری پشت لپ‌تاپ باشد!). امروز onyx نسخۀ لاین را دانلود کردم و نشان داد که هارد من نیاز به repair دارد. بک‌آپ تایم ماشین را گرفتم، هارد تایم ماشین را جدا کردم (و هر دستگاه متصل به مک را)، طبق راهنمایی onyx دستگاه را با گرفتن command+r ری‌ستارت کردم و از Disk Utilityگزینۀ Repair را انتخاب کردم (در چنین جاهایی، tap to click برای ترک‌پد فعال نیست و باید ترک‌پد را کامل فشار داد تا گزینه‌ها را انتخاب کند).

Repair خوشبختانه به‌خوبی انجام شد و اشکالاتی که هارد داشت رفع شد. الان همه چیز مثل بنز است :-) [و این قدرت مک است. دربارۀ این زیبایی‌های کار با مک در یک پست دیگر می‌نویسم: viewtopic.php?f=23&t=621&p=31677#p31677]

علی جان این برنامه برای من از روز اول پس از چک کردن و زدن پسورد ارور میدهد که پسورد غلط هست.دو سه بار امتحان کردم.بعد میگه دیسک رو پرمیشن ریپیر کن میکنم اما همچنان وضع همونه.چیکار کنم؟؟

Ilia نوشته است:[نمایش]
AmiN.D نوشته است:[نمایش]
آقا داشتم مثه انسان کار میکردم یهو دیدم از ردیف بالا کلید های روشنایی و صدای کار نمیکنه بعد خواستم شات دوان کنم نمیشد هیچ کاری نکرد بعدنم مجبور شدم زوری با گرفتن دکمه پارو خاموپش کنیم:|
+اینکه دو سه روز صدای تق تق انگار یه چیز فلزی میخوره به لپ تاپ گاهی میاد!!!!!!

امین جان سلام،

غیر از اسپیکر که میدانم از آن نیست، سه تا چیز بیشتر به ذهن من نمیرسد که صدا بدهد؛ هارد درایو، فن و درایو DVD.

اگر دیسک در درایوت نداشته‌ای که آن نباید باشد. پس میماند هارد و فن. فن هم فکر نمیکنم باشد. بیشتر میشود حدس زد که اشکال از هارد درایوت باشد، مخصوصا که میگویی که کامپیوترت فریز کرده بوده.

میتوانی با خود دیسک یوتیلیتی هاردت را چک کنی. معمولا اگر در پایین آن که نوشته است: S.M.A.R.T. Status، جلویش ننوشته باشد Verified، احتمالا هاردت مشکل جدی دارد. اگر هم خواستی با این برنامه (که من خودم امتحانش نکرده‌ام) چکش کن:
http://www.corecode.at/smartreporter/

این هم نشانی برنامهٔ گردن کلفت TechTool Pro است:
http://www.micromat.com/

که اگر واقعا هاردت در حال ارتحال باشد از هیچکدام از اینها کاری بر نخواهد آمد و راهش تعویضش است و میتوانی بعنوان یک ارتقاء به آن نگاه کنی که چیز بدی هم نیست.

البته از من میشوی فعلا فقط چک کن و مطمئن بشو که همیشه با تایم ماشین یا Super Duper بک‌آپ بروز داری. زیاد انگولکش نکن. اما آماده باش تا غافلگیر نشوی.

ایلیا جان چک کردم هارد سالم هست...با همون دیسک یوتلتی
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط aamir » 18 نوامبر 2011, 05:17

من هم یکی از دوستانم یک مک بوک پرو ۱۵ اینچ دارد که از سمپ چپش یک صدای تلق تلق میاد، وقتی اونو روی پا حرکت بدی و یا دستت رو زیرش بکشی این صدا رو میده. . .البته وقتی خاموشه این صدا دیگه نمیاد!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط nasraa » 18 نوامبر 2011, 11:45

منهم گاهی یک صدای تلق تلق خیلی آهسته از داخل مک بوکم می شنوم که فکر می کنم از هارد دسک باشه و مشکلی هم در این دو سه سال پیش نیامده.
راستی ابزارک هواشناسی leopard دوباره کار میکند.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط DANG3R » 18 دسامبر 2011, 07:01

سلام دوستان عزیز
خسته نباشید.
من امروز به طور اتفاقی به یک مشکل برخوردم که خب قبلا نداشتمش!‌
الان که توی فتوشاپ ME فارسی تایپ می‌کنم درست نشون نمی‌ده و حروف رو جدا جدا نشون می‌ده٬ حتی با xMary هم این کار رو کردم ولی باز نتیجه همون بود!
تعجب می‌کنم چی شد یهویی!‌

ممنون
موفق باشید
DANG3R

پست‌ها : 1

پستتوسط Pooria Azimi » 18 دسامبر 2011, 08:34

شاید باید کش فونت‌ها رو خالی کنید... از Onyx می‌تونید برای این‌کار استفاده کنید (فقط «کاملاً» دقت کنید که کدوم گزینه‌ها رو تیک می‌زنید، وگرنه ممکنه سیستم رو داغون کنید!)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmiN.D » 18 دسامبر 2011, 11:22

آقا این onyx هم کلا داغونه..سیستم و چک میکنه و میگه درسته بعد پسورد میزننم به محض اینکه میزنم ارورو میده که بعدا امتحان کن!!
iPhone 5s
AmiN.D

همه چیز درمورد مک

پستتوسط Milad2022 » 22 فوریه 2012, 23:28

سلام اطلاعات کامل در مورد مکینتاش میخام برای ارایه در کلاس ممنون
Milad2022

پست‌ها : 1

پستتوسط AmiN.D » 20 آوریل 2012, 11:21

امروز صبح وقتی روشن کردم به طرز عجیبی کلید های ردیف بالا(تنظیمات صوتی نوری)کار نمیکردن در صورتی که فانکشن های اون ها کار میکرد! نتونستم به قسمت کیبورد در تنظیمات هم برم چون هنگ مینمود!حتی log off or shutdown هم نمیشد مجبور شدم با نگه داشتن دکمه ی پاور این کارو بکنم!:|
iPhone 5s
AmiN.D

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان