انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بازیابی اطلاعاتِ پاک‌شده

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: كمك كمك!! پريدن سيستم عامل مك بعد از نصب لينوكس

پستتوسط meim007 » 02 دسامبر 2010, 01:44

MacShadow نوشته است:[نمایش]

از سی دی اکس پی نسخه live Edition هم استفاده کن ضرر نداره .

دارم همين نسخه را دانلود ميكنم(ولي براي 7 را) يكي داشتم كه اكس پي بود كيبرد لپتاپ را نشناخت اميدوارم اين نسخه ي 7 اين مشكل را نداشته باشد همچنين ميتوان برنامه‌اي روي اين نسخه ها اجرا كرد يا اينستال؟ اگر بتوان اين برنامه R-Studio عالي هست براي اين كار و نسخه ي پورتيبل هم دارد
meim007

پست‌ها : 76

Re: كمک! پريدن سيستم عامل مک بعد از نصب لينوكس

پستتوسط meim007 » 02 دسامبر 2010, 01:55

MacShadow وي.پي.ان كدام برنامه هست ميتواني لينكي ازش بگذاري و آيا با سي.دي بوت مي شود اجراش كرد؟
meim007

پستتوسط meim007 » 04 دسامبر 2010, 02:18

بالاخره توانستم فایلم را بازیابی کنم.
با برنامه‌ی photorec میتوان اینکار را کرد ولی بسیار وقتگیر و دردسر دارد(و همچنین تنها پسوند آن را درست برمیگرداند! اسم آن را به هم میزند و باید تک تک فایل ها را امتحان کنی. تنها خصوصیتش این هست که ساده و کم حجم و رایگان هست) بخاطر همین دنبال برنامه ای بهتر گشتم و برنامه‌ی قدرتمند r-studio را پیدا کردم ورژنی از این برنامه* این امکان را داشت که بدون احتیاج به سیستم عاملی بتوان با CD بوت شد و از برنامه استفاده کرد (به اصطلاح، این نوع از برنامه های که این خاصیت را دارند یا این نوع سی.دی ها، را LiveCD می‌نامند). ولی مشکل این ورژن از برنامه این بود که رایگانش را پیدا نکردم و رایگان یا دموی آن محدودیت بازیابی فایلها را دارد(فایلهای کمتر از 64 کیلوبایتی را اجازه میدهد که بازیابی کنیم). ولی یک روش دیگر انجام دادم که توانستم از همین برنامه استفاده کنم(برنامه ی کرک شدش تحت ویندوز در اینترنت پیدا میشود بویژه نوع پروتیبلش(قابل حملش) که من ازش استفاده کردم ) که در پست اول روش را اضافه کردم.
---------
*:
R-Studio Emergency GUI ISO Image for Macintosh, UNIX, Linux and Windows users (Intel based)
meim007

پستتوسط Ilia » 04 دسامبر 2010, 10:15

خوشحالم که فایل‌هایتان را توانستید بدست بیاورید.

لطف کنید آدرس برنامه‌ها را از پست اولتان پاک کنید و بجایش یک نت بگذارید که هر کس آن را نیاز داشت برایتان پیغام خصوصی بفرستد.

این مشکل شما کلی درس به همهٔ ما داد که قبل از چنین عملیاتی داشتن بک‌آپ چقدر ضروریست.

با تشکر،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: برنامه ریکاوری

پستتوسط Pooria Azimi » 16 دسامبر 2010, 07:39

این برنامهٔ رایگان برای ریکاوری هم تازه در اومده و داغِ داغه. به نظر جالب می‌آد (حداقل ظاهرش که قشنگه!):

http://www.macstories.net/reviews/disk- ... -for-hdds/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازیابی اطلاعاتِ پاک‌شده

پستتوسط ramin85 » 08 آوریل 2011, 05:53

من یک کاربر ویندوز هستم که برای انجام پروژه ای مجبور به استفاده از مک (SNOW LEOPARD 1.6.7) شده ام.
من پوشه ای که کارهایم را در آن نگهداری میکنم روی DESKTOP قرار دادم. امروز هنگام اضافه کردن یک سری از کارها که توسط همکارم انجام شده به پوشه خود (که هر دو پوشه یک نام داشتند!!)، گزینه REPLACE را انتخاب کردم که باعث پاک شدن تمامی فایل های اصلی ام شد‌!! و فایل های همکارم جای آنها را گرفت. در ویندوز هنگام REPLACE کردن فقط فایل هایی که نام مشترک دارند REPLACE میشوند. در ضمن TIME MACHINE را فعال نکردم. چه باید کرد؟!؟!؟!
ramin85

پست‌ها : 1

Re: پوشه اشتباهی پاک شده !!

پستتوسط Ilia » 08 آوریل 2011, 06:34

با این کامپیوتر فعلا اصلا کار نکن تا روی فایل پاک شده نوشته نشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاک شدن اطلاعات: دلایل و راه حل‌ها

پستتوسط mamadreza7 » 11 مه 2011, 07:41

سلام من مشکله بزرگی‌ پیدا کردم !!دستگم خیلی‌ کند شد از یکی‌ از دوستان فهمیدم باید به این قسمت در حالت بوت اقدام کنم erase کنم!!!بد از ۱.۳۰ ساعت لود شدن آخرش طول کشید من skip را زدمو رست دستی‌ کردم اما مکینتاش نیستیش اما هارد پره!!یعنی‌ اطلاعاتم کلا پرید!!؟ تورو خدا کمکم کنید!!
mamadreza7

پست‌ها : 138

Re: erase

پستتوسط mamadreza7 » 11 مه 2011, 07:46

mamadreza7

پستتوسط mamadreza7 » 12 مه 2011, 02:05

حالا کلا این چی‌ هست؟
mamadreza7

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 مه 2011, 02:29

اگر فقط اونی که تو تصویر گذاشتید باشه جای نگرانی نیست، Erase Free Space فقط فضای خالی هارد شما رو پاک می‌کنه و به اطلاعات شما کاری نداره.
http://support.apple.com/kb/HT3680
این کار برای اینه که اگر شما فایل‌هایی رو از هاردتون پاک کردید امکان بازیابی اون فایل‌ها با نرم‌افزارهای مخصوص بازیابی رو خیلی کاهش بده. در واقع قابلیتی امنیتیه.
---
شما با دیسک نصب سیستم‌عامل بوت کردید و حالا می‌خواهید به خود سیستم عامل نصب شده برگردید؟ از Utilities>Startup Disk درایوی که سیستم عامل روش نصب هست رو انتخاب کنید، یا درست بعد از شنیدن صدای بوق راه اند‌ازی دستگاه کلید alt/option رو نگهدارید تا گزینه‌ها بیاد.
اگر مشکل جای دیگه است لطفاً بیشتر توضیح بدید.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 12 مه 2011, 02:34.
دلیل: راه حل بوت کردن اضافه شد
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 مه 2011, 02:40

الان که پست شما رو دوباره خوندم متوجه reset دستی شدم! ای کاش این کار رو نمی‌کردید ولی هنوز امید به رفع عیب هست. با Disk Utility چک کنید هارد رو.(اگر backup ندارید repair رو کلیک نکنید تا راه حلی برای backup پیدا کنیم.)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط mamadreza7 » 12 مه 2011, 04:36

نه کلا هردم فرمت شده فقط درایو bootcamp موند اون کلا پاک شد!!زندگیم پریید!!نمشیه با نرم‌افزار خاصی ریکاوری کرد!!؟ من کلا دست نزدم گفتم شاید نرمافزری ب‌اش که بشه برگردوند
mamadreza7

پستتوسط Ilia » 12 مه 2011, 05:31

والا اینجور که من از عکسش و نوشتهٔ شما برداشت میکنم این است که یکبار شما هاردت را فرمت کرده و erase free space را هم بعدش انتخاب کرده‌اید.

اگر پاک کردن فضای خالی تنها را میکردید هیچ مشکلی ایجاد نمیکرد هر چند که باز هم چندان در سرعت کامپیوترتان اثری نمیگذاشت. اما اگر اینطوری که من گمان میکنم کرده باشید، دقیقا امکان ریکاوری فایل‌ها را هم تا حد زیادی (یعنی تا جایی که متوقفش کرده‌اید) را از دست داده‌اید. چون آن erase free space دقیقا کارش همین است که جلوی ریکاوری فایل‌ها را بگیرد.

برنامه‌های ریکاوری و دوستانی که مشکل شما را داشته‌اند قبلا در ایرماگ تجربه‌شان را نوشته‌اند که اگر بگردید پیدا میکنید و ممکن است برایتان مفید واقع بشود. به هر حال امیدوارم که حدس من درست نباشد و امیدوارم که علی یا دیگر دوستان بتوانند کمکتان بکنند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mamadreza7 » 12 مه 2011, 18:31

خیلی‌ ممنون از کمکتون دوستان گلم !!مصیبتیه که بر من وارد شده تحملش خیلی سخت:(
mamadreza7

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان