انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با مک‌بوک پرو — MacBook Pro

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

MacBook Pro 15" Keyboard and trackpad are freezing

پستتوسط MehranMAC » 13 اوت 2008, 21:45

My Macbook Pro 15" is freezing very frequently, keyboard and trackpad are getting frozen at least 4-5 times per day but the Mighty Mouse that I have is working while the trackpad is frozen.
My operating system is Leopard and is updated.

I did not have this problem while I had Tiger on my MBP but ever since I installed Leopard I am struggling with this scenario!

I have searched on the Net but could not find any solution.

Any feedback is appreciated.

Cheers,
Mehran

[/list]
MehranMAC

پست‌ها : 4

پاسخ: MacBook Pro 15" Keyboard and trackpad are fre

پستتوسط Ilia » 14 اوت 2008, 06:29

This may be what you are searching for
http://www.apple.com/support/downloads/ ... ate11.html

Hope it would help you

Ilia
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: MacBook Pro 15" Keyboard and trackpad are fre

پستتوسط MehranMAC » 14 اوت 2008, 23:12

Hi Ilia,

Thanks for you reply, but I have already installed this update on my MBP.
I upgraded my Mac OSX from Tiger to Leopard on the early days that Leopard was available in Europe and immediately faced with this problem then I searched apple.com and found this udate that you also mentioned but it did not help at all.

I did re-install my Leopard but again it happened, you know I have been using Mac since it was PPC and my first Mac was a PowerBook G4, I am not new to Mac but I am really confused what else should I do to fix this annoying problem of Keyboard and Trackpad freezing!!!

Thanks anyway! If you found any article with this regard kindly keep me posted.

Cheers,
Mehran
MehranMAC

پست‌ها : 4

پستتوسط GK » 14 اوت 2008, 23:46

این را در ترمینال امتحان کنید :
/ sudo update_prebinding -force -root
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 15 اوت 2008, 03:39

Dear Mehran

I searched about your problem. It seems that you are not alone. But the problem is you never know how recent and accurate the result of the Google search is

If I were you, I would try a clean format and install. Also would search the Apple site for firmware updates that may not show up on regular software update. I remember that there were a few of these firmware updates a few months ago

But If your problem persisted, I would call Apple, if I were you. In your case, it may be even a hardware issue. If this be the case, Apple may even fix it beyond the warranty period. I've found Apple support very useful over the years

Hope you could fix it

با عرض پوزش از دوستان فارسی زبان از بابت نوشتن به انگلیسی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

مشکلات و بررسی مکبوک پرو 15 اینچ

پستتوسط mahyarhx » 22 اوت 2010, 02:04

سلام دوستان
من یه مک بوک 15 اینچ دارم که سری جدید یعنی 2010 اون هست میخوام بدونم ایا مشکلاتی که بیان میکنم معمولی هست یا باید برم به گارانتی که داره
شکایت خودم رو اعلام کنم
------------
2 تا ویندوز روش نصب کردم سون و مکینتاژ
-----------
مشکلات
1-باطری اون هست به من گفتند که 9 ساعت شارژ داری وقتی کار میکنی اما 3 ساعت اگه زیاد کار نکشم تازه واقعا ناراحتم (تو سایت هم appl هم زده 10 ساعت حالا من 10 ساعت نمی خوام اما 5 6 ساعت که باید کار کنه
2-رهنگ کردن در سون و 1 بار هم در مک البته برنامه سنگین بود . برنامه تدوین بود میخواست باز کنه گیر میکرد هر دفعه
3-داغ کردن اون که بسیار بسیا گرم میشه

4-مشکل استفاده از تاچ پد اونوقتی کلیک راست میکنیم all select از بین میره خیلی ناجوره کلیک راست کردن
--------
mahyarhx

پست‌ها : 11

Re: مشکلات و بررسی مک بوک پرو 15 اینچ MaCBOOk pro 15 Pro

پستتوسط Mazdak » 22 اوت 2010, 07:48

۱- در مورد باطری قبلا هم گفته شده، بستگی به کاری که از مک‌بوک می‌کشی داره. هر چه برنامه‌های بیشتری باز باشه باطری بیشتر مصرف می‌شه. در این مورد یک سرچ کن در همین فروم، توضیحات کامل داده شده.
۲- ویندوز را هم‌زمان با مکینتاش استفاده می‌کنی؟ یعنی از بوت‌کمپ استفاده می‌کنی یا برنامه‌هایی نظیر پارالل و VMware؟ استفاده همزمان از ویندوز در کنار مکینتاش، هم باعث گرم شدن بیش از حد مک‌بوک میشه و هم مصرف بیش از اندازه باطری.
۳- از قرار معلوم شما به تازگی به کاربران مک پیوستی، سوالاتی که پرسیدی و مشکلاتی که داری برای همه کاربرانی که از ویندوز به مک نقل مکان کردن پیش میاد. غصه نخور، شکایت هم به کسی نبر فعلا، فقط کمی صبر کن، گفتگوهای این انجمن را بخوان و دنبال کن، بهت قول می‌دم بعد از مدتی اصلا فراموش می‌کنی ویندوز چی بوده و چی هست.
۴- در مورد تاچ‌پد(ترک‌پد) متوجه سوالت نشدم، یعنی وقتی راست کلیک می‌کنی در منویی که ظاهر می‌شه، Select All دیده نمی‌شه؟! اگه اینطوره فعلا از گزینه Command+A استفاده کن یا از منوی بالای صفحه (سمت چپ) در قسمت Edit گزینه Select All وجود داره.
۵- در مورد هنگ کردن اون برنامه تدوین، اسم برنامه چه هست؟ نسخه‌ اصلی هست یا...؟ بیشتر توضیح بده !
هر سوال دیگه‌ای هم داری بپرس، فقط هیچ‌وقت عصبی نشو در این مسایل، مک شیرین‌تر از آن است که می‌پنداری.
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط mahyarhx » 22 اوت 2010, 11:32

مرسی از جوابت
نه دیگه اهنگ گوش دادن یا عکس دیدن یا یه برنامه معمولی که چیزی کم نمیشه نباید بشه
آخه اپل انتظار مره که باطری که میگه 8 9 ساعت واقعا کار کنه
کسی هست که واقعا نگه داره باطریش؟

گرافیکشم خیلی جواب نمیده مثلا بازی crysis رزلوشن متوسط گذاشته برام منم اخر پر کردم کلا گیر کرد
mahyarhx

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اوت 2010, 11:44

من در ۵-۶ ماه اولیهٔ خرید، همیشه بین ۶ تا ۷ ساعت، کامل باطری داشتم. بعد از اون، همون‌جوری که انتظار می‌ره، به‌مرور عمر باطری کمتر شد و الآن در استفادهٔ عادی، ۳-۴ ساعت باطری دارم (البته به‌خاطر این که من همیشه حدود ۲۵ سرویس در پس‌زمینه در حال اجرا دارم که اگر اون‌ها رو ببندم، باطری باز هم به ۵٫۵ ساعت می‌رسه!)

مشکل این‌جاست که شما از ویندوز استفاده می‌کنید... نگفتید، ویندوز رو با بوت‌کمپ می آرید یا پاراللز یا VMWare؟
من هیچ‌وقت روی مکینتاش ویندوز نریخته‌م، اما طبق شنیده‌ها ( و همین‌جوری که مزدک در بالا گفته)، استفادهٔ همزمان از این‌دوتا (یا حتی استفادهٔ تکی از ویندوز) باعث مصرف بسیار زیاد باطری و گرم شدنش می‌شه...

بهترین کار اینه که تا جایی که ممکنه، اون سیستم‌عامل شیطانی (ویندوز :-)) رو اصلاً باز نکنید! تا هم از شر ویرو‌س‌ها در امان باشید، هم سرعت بالاتری دارید، هم لذت بیشتری می‌برید.

برای کلیک راست کردن هم، نیازی نیست پایین-راست ترک‌پد رو فشار بدید که! دو انگشت رو همزمان روی وسط‌های ترک‌پد بزنید ( فشار ندید، فقط tap کنید)، کار کلیک راست رو می‌کنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اوت 2010, 12:06

فزاموش کردم بگم. برای مشکل داغ کردن، می‌تونید برنامهٔ رایگان smcFanControl رو بگیرید. هر موقع دیدید زیادی داغ شده، دورِ فن رو بیشتر می‌تونید بکنید تا سریع‌تر خنک بشه.

در ضمن، در پست اولتون نوشته‌اید که «2 تا ویندوز روش نصب کردم سون و مکینتاژ»، مکینتاش ویندوز نیست! :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط abdol » 22 اوت 2010, 14:50

10 ساعت با در mac OS باطری دارید اون موقعی که فقط فایل PDF بخونی و wireless و bluetooth و ... خاموش باشن.
هنگ کردن نرم افزاری هیچ وقت غیر عادی نیست اگر به سخت افزار مربوط نشه.
داغ کردن طبیعی است چون case مک بوک آلمینیومی است خیلی سریع گرمای تمامی قطعات رو منتقل می کنه.
من با right click هیچ مشکلی ندارم.
VGA من (MBP 13, 2009) بازی crysis را با medium و با frame rate بالای ۲۴ اجرا می کنه (بجز وقتی که volume fog خفن در صحنه باشه).
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط mahyarhx » 31 اوت 2010, 16:42

سلام دوستان من یه مشکل دیگه بر خوردم که خیلی برام جالب بود
روز های اول من کلی برنامه روی سیستمم ریختم در بوت کمپ (ویندوز سون) کل ادوبی برنامه های سنگین موسیقی و چندین برنامه سبک دیگر
اما با هیچ کدوم مشکله خواصی پیدا نکردم
من خیلی کار میکنم با نرم افزار ها و نیازمه واسه همین نصب کردم
اما 3 هفته بعد از این قضیه بازی اویل 5 رو ریختم گرافیک رو تنظیم کردم و راحت تا آخر بازی رفتم
ولی الان 2 تا بازی LEFT 4 DAED و ASSITANT CREED رو دارم بازی میکنم اما بعد از مدت کوتاهی از بازی خارج میشه و مجبورم کله بازی رو از اول انجام بدم
دوستان شما هم به این مشکل بر خوردید؟

مشکل چیه؟
mahyarhx

پستتوسط .SorousH. » 31 اوت 2010, 19:03

من یک بار فقط برام پیش اومده.
وقتی داشتم splinter cell conviction بازی می کردم یهو سیستم ریسیت شد اما بعد از اون دیگه همچین چیزی برام پیش نیومد.
یه پیشنهاد دارم اونم اینکه دیسک دفراگمنت بکن و برنامه speedupmypc رو روی ویندوز نصب کن ،تا حدی موثره البته نه زیاد.
اینم که الان اینجوری شده احتمالا ویندوزت شلوغه و بهم ریخته ، این دو تا کار رو بکن احتمالا تاثیر داره.

موفق باشی
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Hosein89 » 31 اوت 2010, 19:23

اینجور که من از صحبت هاتون متوجه شدم شما بیشتر از ویندوز استفاده میکنید تا مک

اون ۱۰ ساعت تو مک محاسبه شده. تو ویندوز مصرف باتری خیلی بیشتره و این مشکل از ویندوزه
تو مک شما باید بسته به کارتون ۷-۱۰ ساعت باتری دووم بیاره
Hosein89

پست‌ها : 48

پستتوسط Amir_S » 31 اوت 2010, 21:27

البته یه مشکل هم از جانب اپل هست که باعص میشه مصرف ویندوز بیشتر بشه... تو ویندوز بوت کمپ نمیشه ایر پورت و بلوتوث رو خاموش کرد!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2