انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با مک‌بوک پرو — MacBook Pro

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: تو رو خدا کمکم کنید .. دارم دیونه میشم ..

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 ژوئیه 2011, 19:53

اگر راه حل‌های ایلیا جواب ندهند شاید در اتصال SATA مشکل پیش آمده؟ امتحان کردید سیستم عامل را روی یک هارد اکسترنال نصب کنید و مک خود را از روی آن بوت کنید؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: درخواست کمک برای تعمیر مکبوک‌پرو

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 23:07

خیلی ممنون ایلیا جان . .
آقای رستگار هارد لپ تاپ رو با استفاده از تبدیل ساتا به یو اس بی به لپ تاپم وصل کردم و کار داد .. . یعنی مشکل از هارد نیست و این وسط بین مین بورد و هارد یه مشکلی پیش اومده . . . . که به احتمال زیاد همون اتصال ساتا هستش ..
نماد کاربر
lucifer

پست‌ها : 18

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 23:18

pram و smc رو ریست کردم . . . ولی هیچ فرقی نکرد. . وقتی سیستم رو روشن میکنم یه صفحه خاکستری میاد .. قبلا همون صفحه شامل سیب میومد و همین طور در حال لود شدن گیر میکرد . .ولی یه یک هفته ای هستش که یه آیکن شبیه مای داکیومنت ویندوز میاد که یه علامت سوال روشه .. و همین طور چشمک میزنه ..
نماد کاربر
lucifer

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 23:20

یه چیز دیگه هم هست و اون اینه که دمای سی پی یو در عرض کمتر از 5 دقیقه به حدی میرسه که اگه دست رو بزاریم زیر لپ تاپ ممکنه بسوزیم . . . شاید حدود 100 درجه بشه ..
نماد کاربر
lucifer

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 23:39

وقتی از روی دی وی دی نصبش بوت میشم دمای سی پی یو تقریبا به حالت عادی بر میگرده .. البته تا وقتی که کار خاصی مثل فرمت انجام ندادم .. میدونید چرا غیر از این مورد دماش اونقدر زیاد میشه .. چه کاری انجام میده که دماش به اون حد میرسه . ؟
نماد کاربر
lucifer

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 23:42

عذر میخوام که اینقدر زود به زود کامنت میزارم . . . چطوری میشه تنظیمات سیستم رو به تنظیمات اولیه برگردونم ؟!! الان که روی دی وی دی بوت میشم وایرلسش روشنه .. چون آخرین باری که باهاش کار میکردم هم وایرلسش روشن بود . . . و وقتی خاموشش میکنم توی بوت بعدی باز میبینم روشن شده ..
نماد کاربر
lucifer

پستتوسط lucifer » 05 ژوئیه 2011, 00:03

موقعی که میخواستم هارد رو فرمت کنم نمیتونست unmount کنه و اروری با این مضمون میداد :
POSIX report : cannot allocate memory
نماد کاربر
lucifer

پستتوسط Ilia » 05 ژوئیه 2011, 00:42

روی DVD که ران میشوی وایرلست روشنه چون میخواهد که سیستم را نصب کند و ربطی به اینکه قبلا اینطور بوده نداره.

احتمالا داری هاردت را از طریق آن اینکلوژر usb فرمت میکنی که این ارور را گرفته‌ای؛
http://reviews.cnet.com/8301-13727_7-10430235-263.html

من جای شما بودم، اجالتا از خیر این هارد میگذشتم و یک هارد نو را می‌انداختم داخل کامپیوتر و بدون انجام هیچ کار دیگری مثل استفاده از ویندوز و لینوکس، ان هارد را از طریق DVD اصلی کامپیوتر فرمت و سیستم را نصب میکردم. اگر مشکل حل میشد، بعد یک فکری به حال این هارد میکردم. شاید هم اگر درست نمیشد، می‌انداختمش دور.

اگر با هارد جدید هم مشکل داشتی، آنوقت شاید یک جای کامپیوتر واقعا خراب شده باشد. هر چند که من بعید میدانم که اینطور باشد، اما امکانش هست. همانطور که علی هم پیشنهاد داد، بد فکری هم نیست که امتحان کنی ببینی که میتوانی سیستم کامپیوتر را روی هارد خارجی‌ای ترجیحا فایروایر نصب و ران کنی. اینطوری هم میتوانی امتحان کنی که کامپیوتر یا هارد سالم هستند یا نه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Nyaiesh » 05 ژوئیه 2011, 15:14

شاید با خارج کردن حافظه و فرمت کردن آن با یک دستگاه دیگر مشکل حل شود.
اگر هم نشد می‌فهمی مشکل از هارد نیست و نیازی به عوض کردنش نداری.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 ژوئیه 2011, 16:51

lucifer نوشته است:[نمایش]
خیلی ممنون ایلیا جان . .
آقای رستگار هارد لپ تاپ رو با استفاده از تبدیل ساتا به یو اس بی به لپ تاپم وصل کردم و کار داد .. . یعنی مشکل از هارد نیست و این وسط بین مین بورد و هارد یه مشکلی پیش اومده . . . . که به احتمال زیاد همون اتصال ساتا هستش ..

یعنی سیستم‌عامل رو باهاش نصب و بوت کردید؟ در این حالت هم زیادی داغ می‌شه؟
---
اگر بعداً مطمئن شدید مشکل از اتصال SATA است، دستگاهتون گارانتی نداشت، کسی هم بلد نبود تعمیرش کنه، به عنوان یک راه حل نه چندان مناسب می‌تونید هارد رو به جای درایو DVD دستگاهتون نصب کنید و برای دسترسی به CD/DVD از یک درایو اکسترنال استفاده کنید. اگر اشتباه نکنم درایو DVD دستگاه شما هم باید با SATA وصل باشه. اینو می‌تونید از System Profiler در Applications/Utilities چک کنید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط lucifer » 06 ژوئیه 2011, 13:33

خیلی ممنون از نظرات دوستان .
من همین الان هم از طریق هارد خود لپ تاپ که با باکس تبدیل ساتا به یو اس بی به لپ تاپ وصل کردم همه کاری میتونم بکنم . . . یعنی هاردم کاملا سالمه . . . . زیاد هم داغ نمیکنه . . .خیلی کمتر از وقتی که هارد داخل سیستم بود داغ میشه .. . سرعتش هم فعلا قابل قبوله . ..
یعنی به احتمال ۹۹ درصد مشکل از هارد نیست و خود سیستم مشکل داره . .
در این وضعیت مشکلی که هست اینه که نمیشه لپ تاپ رو زیاد تکون داد و باتریش هم داره به علت خاموش و روشن کردن های پی در پی نابود میشه. . میخواستم باتریش رو در بیارم که دیدم روش نوشته به باتری دست نزنید . . . واسه همین منصرف شدم

ایلیا جان من که از خدام بود با تعویض هارد مشکل حل بشه . .ولی آخه هاردش سالمه و داره از طریق یو اس بی کار میده .. . علاوه بر اون روی لپ تاپ دوستم هم جواب داده . .. پس مشکلی نداره . .
به نظرتون مشکل از کابلی که از طریق مادربورد به هارد وصل میشه نیست . . . ؟؟ یعنی ممکنه با تعویض اون کابل که البته کار من نیست مشکل حل بشه ؟
نماد کاربر
lucifer

پستتوسط Ilia » 06 ژوئیه 2011, 16:57

لوسیفر جان،

من هنوز قانع نشده‌ام که هاردت سالم باشد هر چند که از ظواهر امر اینطور بنظر می‌آید. اگر امکانش را داری، هارد کامپیوتر دوستت را یک دقیقه بینداز داخلش ببین که چه میشود.

اگر نشد، باز هم احتمال اینکه از لحاظ فیزیکی سیم sata ی آن خراب شده باشد کم است. احتمال بیشتر این است که کنترلر آن ایراد پیدا کرده باشد. در اینصورت یا باید بدهی دست تعمیرکار مجرب یا خود اپل. اگر نه، همان راه‌حل استفاده از پورت dvd را که علی گفت را امتحان کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

درامدن درب پشتی مکبوک پرو

پستتوسط par » 19 ژوئیه 2011, 04:14

خسته نباشید،

من یه سوال داشتم،مکبوک پرو ۱۵ اینچی من حدود یک ماه پیش زمین افتاد،منم فک کردم چیزیش نشده تا همین دیروز که بطور اتفاقی‌ پشت اونرو نگا کردم و متوجه شدم که قسمت پشتی‌ یعنی‌ جایی‌ که پیچ می‌خوره یه گوشش درومده ...حالا من کلی‌ نگرانمو نمیدونم چیکار کنم ،خواهشأ یه راه حل بمن نشون بدید
par

پست‌ها : 1

Re: درامدن درب پشتی مکبوک پرو

پستتوسط Arzhang » 19 ژوئیه 2011, 17:10

اگه تا حالا داشته کار می‌کرده و مشکلی نداشته که جای نگرانی نیست. فقط خاموشش کن، درش رو ببیند و رو به صورت (رو به سیب!) به زمین بخوابونش. پشتش چند تا پیچ چهار سوی کوچیک داره. برای این مطمئن بشی مشکل عمده‌ای براش پیش نیومده اون پیچ‌ها رو باز کن و پشت مکبوکت رو بردار و توشو نگاه کن ببین احیاناً قطعه‌ای چیزی از جاش در نیومده. که احتمالادر نیومده، چون اگه در اومده بود باید تا حالا صداش در می‌اومد. اگه مشکلی نبود، دوباره در رو بذار سر جاش و تمام. احتمالا در اثر ضربه شاید قدری قاب پشت مکبوکت تاب ورداشته که می‌گی این طوری شده. شاید هم یک پیچش (همون پیچ کوچیک‌ها که گفتم) در اومده و افتاده. اگر مورد اول بود، موقعی که در رو باز کردی یه کم با دستت فشار بده ببین می‌شه تابشو گرفت. اگه نشد من پیشنهاد نمی‌کنم زور بزنی، بذار کارشو بکنه چون ممکنه بزنی چشمش هم کور بشه. اگه هم تاب نداره که مسئله فقط نبود یک پیچه که از یک جایی یه پیچ کوچیک مشابه می‌تونی براش پیدا کنی.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

صدا تیک تاک و سپس بام بام!

پستتوسط AmiN.D » 22 اوت 2011, 22:03

بچه ها من داشتم با مک کار میکردم یهو یه صدای تیک تاک اومد و بعدا تبدیل به بام بام شد..یعنی چیزخیلی ترسیدم همه برنامه هارو بستم!!؟؟؟؟؟ :shock: :shock:
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان