انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل صدا با درایورهای بوت کمپ

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل صدا با درایورهای بوت کمپ

پستتوسط Dr.AliNavid » 09 مارس 2011, 13:57

سلام.
من روی imac با بوت کمپ ویندوز xp نصب کردم و همه ی درایورها به خوبی نصب شد ولی من توی ویندوزم صدا ندارم . device manager همه ی درایورهای صوتی رو به خوبی نشون میده حتی تست میکروفون و اسپیکر رو هم بدون اینکه صدایی پخش بشه با موفقیت طی می کنه . من چند بار dvd مربوط به snow leopard رو گذاشتم و بوت کمپ هم تمام درایورها رو دوباره نصب کرد ولی باز هم مشکل حل نشد.
به نظر شما علت اینکه من بدون اینکه error دریافت کنم ، صدا ندارم چیه ؟ چرا ویندوز میگه هیچ مشکلی در سخت افزار و درایورها وجود نداره ؟
ضمنا توی محیط مک هیچ مشکلی با صدا ندارم.
Think Different
نماد کاربر
Dr.AliNavid

پست‌ها : 35

Re: مشکل صدا با درایورهای بوت کمپ

پستتوسط mak86 » 09 مارس 2011, 23:34

من دقيقا برعكس اين مشكل رو دارم، در محيط مك صدا قطع است ولي در ويندوز مشكلي نيست. البته در مك از هدفون صدا دارم. جالب تر اينكه وقتي امروز هارد رو اپگريد كردم و طبيعتا نسخه ١٠.٦ از سيستم عامل رو از دي وي دي نصب كردم باز هم صدا قطع بود ( و هنوز هم هست)، در نوار بالاي صفحه صداي اسپيكر قابل تنظيم نيست و به صورت كم رنگ درامده.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

بعد از ۴ سال عضویت یکی پیدا نشد جواب ما رو بده !

پستتوسط Dr.AliNavid » 17 مارس 2011, 18:43

سلام.
من روی imac با بوت کمپ ویندوز xp نصب کردم و همه ی درایورها به خوبی نصب شد ولی من توی ویندوزم صدا ندارم . device manager همه ی درایورهای صوتی رو به خوبی نشون میده حتی تست میکروفون و اسپیکر رو هم بدون اینکه صدایی پخش بشه با موفقیت طی می کنه . من چند بار dvd مربوط به snow leopard رو گذاشتم و بوت کمپ هم تمام درایورها رو دوباره نصب کرد ولی باز هم مشکل حل نشد.
به نظر شما علت اینکه من بدون اینکه error دریافت کنم ، صدا ندارم چیه ؟ چرا ویندوز میگه هیچ مشکلی در سخت افزار و درایورها وجود نداره ؟
ضمنا توی محیط مک هیچ مشکلی با صدا ندارم.
Think Different
نماد کاربر
Dr.AliNavid

پست‌ها : 35

Re: بعد از ۴ سال عضویت یکی پیدا نشد جواب ما رو بده !

پستتوسط hnek » 17 مارس 2011, 18:56

قسمت ورودی فیش هدفون رو نگاه کن ببین احیانا یک چراغ قرمز داخلش روشن نیست؟
MacBook Pro. 375
Mac OS X 10.7.5

آدم منطقی، سعی می کند خود را با دنیا تطابق دهد. اما آدم غیرمنطقی سعی می کند دنیا را با خود تطابق دهد. بنابراین، تمام پیشرفت ها وابسته به تلاش انسان های غیرمنطقی است. (جرج برنارد شاو)
hnek

پست‌ها : 33

پستتوسط Ilia » 17 مارس 2011, 21:28

دکتر جان، اگر سوادمان قد بده در خدمت همه هستیم و این ربطی به مدت عضویت ندارد. :-)

حدس اول همین است که درایورهای بوتکمپ درست نصب نشده‌اند. اما شما نوشته‌ای که شده‌اند. بعدش هم که ستینگ داخل ویندوزه که شما میگویی درست است. دیگر چه میماند جز اینکه سعی کنی دوباره آخرین درایورهای بوتکمپ را مطابق دستورالعملش نصب یا آپدیت کنید. در آخر اگر کسی اینجا مشکل مشابه شما را نداشته تا بتواند راهنماییتان کند میماند جستجو در گوگل (bootcamp os x no sound XP) که این چند تا از نتایجش است:

http://discussions.apple.com/thread.jsp ... ID=1838705
http://discussions.info.apple.com/messa ... D=11104092
http://discussions.apple.com/message.js ... ID=7646330
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=246025

خلاصه مطمئن بشوید که آخرین نسخهٔ درایورهای بوتکمپ را نصب کرده‌اید و setting ویندوزتان درست است و درایور دیگری در آنجا مورد استفاده نیست.

من با ویندوز زیاد کار نمیکنم و بیشتر از این در مورد آن نمیدانم.

موفق باشید،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Nyaiesh » 17 مارس 2011, 21:51

ببخشید شاید هم ویندوزتان عیب دارد از یک سی دی دیگر استفاده کنید ویستا هفت یا یک اکس پی دیگر.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط javadkh65 » 17 مارس 2011, 22:41

من هم توصیه میکنم که ویندوز 7 نصب کنید احتمالا مشکل از ویندوزتونه
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Behnam » 18 مارس 2011, 02:44

mak86 نوشته است:[نمایش]
من دقيقا برعكس اين مشكل رو دارم، در محيط مك صدا قطع است ولي در ويندوز مشكلي نيست. البته در مك از هدفون صدا دارم. جالب تر اينكه وقتي امروز هارد رو اپگريد كردم و طبيعتا نسخه ١٠.٦ از سيستم عامل رو از دي وي دي نصب كردم باز هم صدا قطع بود ( و هنوز هم هست)، در نوار بالاي صفحه صداي اسپيكر قابل تنظيم نيست و به صورت كم رنگ درامده.
من در مورد ویندوز نمی‌دونم ولی روی مک، غیر قابل تنظیم بودن بلندی صدا برای من تنها موقعی پیش میاد که از طریق کابل نوری (از خروجی هدفون) آیمکم رو به سیستم صوتی‌ام وصل کرده باشم. در این حالت بلندی صدا روی مک قابل تنظیم نیست و روی سیستم صوتی صورت می‌گیره. در sound preferences در تب output ، میکروفن هم به عنوان یک گزینه ثبت شده که البته اگر فعال بشه صدایی ازش در نخواهد آمد. البته کنترل بلندی صدا رو غیر فعال نمی‌کنه ولی اینکه یک چیز عوضی مثل میکروفون به عنوان گزینهٔ خروجی صدا ثبت شده (در تب input هم ثبت شده که باید هم ثبت شده باشه) من رو به این فکر انداخته که شاید در sound preferences مک تو یک چیز عوضی ثبت (و انتخاب) شده که هم صدایی ازش در نمیاد و هم مثل کابل نوری کنترل بلندی صدا رو غیر فعال می‌کنه. یک نگاهی به آنجا بیانداز.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط hnek » 18 مارس 2011, 19:03

من فکر میکنم مشکل از تنظیمات همون کابل نوری هستش همونطور که آقا بهنام فرمودن
چون من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم، اول درایور ها رو دوباره نصب کردم اما فرقی نکرد. البته من ویندوز 7 دارم.
MacBook Pro. 375
Mac OS X 10.7.5

آدم منطقی، سعی می کند خود را با دنیا تطابق دهد. اما آدم غیرمنطقی سعی می کند دنیا را با خود تطابق دهد. بنابراین، تمام پیشرفت ها وابسته به تلاش انسان های غیرمنطقی است. (جرج برنارد شاو)
hnek

پست‌ها : 33

پستتوسط vhd company » 21 ژوئن 2011, 21:50

من با windows7همین مشکلو داشتم.bootcampام رواپدیت کردم کاملا درست شد. :-)
imac27"-iphone4-macbook air-ipad-ipod nano
vhd company

پست‌ها : 4

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان