انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در مانیتور ۲۷ اینچ آی مک

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: مشکل در مانیتور ۲۷ اینچ آی مک

پستتوسط Behnam » 24 ژوئن 2011, 04:34

زمستون کانادا و پنجرهٔ بسته و منِ سیگاری... از هوای تمیز با من حرف نزن آرمین جان!
نه لکهٔ سیاه نمی‌بینم. ولی لابد وقتی پشت شیشه قابل رخنه باشه، برای هرکسی هر چیزی ممکنه پیش بیاد. مال من بیشتر خاکستریه. مثل اینه که یه مقدار تو خونه گردگیری کرده باشم و بعد با دست کثیف روی شیشه دستم رو کشیده باشم. لکه بزرگه که از کنار کادر سیاه صفحه شروع می‌شه و کاملاً معلومه که این قضیه هیچ ربطی به پیکسل‌ها نداره. فعلاً که اصلاً قابل تشخیص نیست. موقع startup یا خاموش بودن که صفحه کاملاً سفید یا کاملاً سیاه هست، میشه اونو تشخیص داد. من شخصاً که زیاد نگرانش نیستم. بیشتر حال گیره تا نگران کننده.

راستی ببینم اگر آهنربایی هست، یعنی خودم می‌تونم برش دارم و تمیز کنم؟ حالا شیشه هیچی، ولی سطح لخت LCD مشکلی نداره؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 24 ژوئن 2011, 11:02

با سلام به همه
این مشکل «بخارگیری» صفحه مختص ۲۷ اینچی‌ها نیست. مک ۲۴ اینچی سه ساله‌ی من نیز تقریبا از روزهای اول درست همانطور که بهنام توضیح می‌دهد هست.
این امر البته ربطی نه به خود lcd دارد نه به پیکسل‌های آن. هوای رخنه کرده لای صفحه و شیشه است که به تدریج نیمه‌بخار، نیمه‌گرد شده و مستقر می‌ماند.
درآوردن شیشه چندان مشکل نیست، جای گذاشتن آن مشکل است چرا که باید لای درونی آن مطلقا پاک و منزه از هر گرد و خاک شود: در واقع، در یک محیط کاملا «استرلیزه » !!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط aamir » 24 ژوئن 2011, 13:06

بهنام جان متاسفم، البته این اتفاق دیر یا زود می افتاد، من دوستان زیادی دارم که آیمک دارند و همشون این مشکل رو دارند. . . چیزی که من فکر میکردم کیفیت مونتاژها بود و اینکه احتمالا چون ما زاده آسیایی هستیم باید مدلهای درجه پایین داشته باشیم امکا حالا که میبینم این مشکل در آمریکای شمالی هم وجود داره به این نتیجه میرسم که باید پذیرفت که اپل تو ساخت این سیستم به طور اساسی گند زده!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Behnam » 05 نوامبر 2011, 19:35

محیط زندگی من همه چیز هست بجز «استرلیزه»! ولی این ویدئو رو امروز دیدم و فکر کردم دیدنش ضرر نداره.
http://www.youtube.com/watch?v=ONCdGHe0 ... e=youtu.be
نماد کاربر
Behnam

غبار گرفتن از پشت شیشه صفحه نمایش آی مک

پستتوسط mani_34 » 25 دسامبر 2011, 01:16

سلام دوستان ... من با مشکل عجیبی روبرو شدم از آنجا که در تهران الحمدلله هوا دود الود و پر از ذرات دوده چرب می باشد مدتیست با مشکلی روبرو شده ام که لکه ها یی از پشت قاب لاکیه صفحه نمایشم پیدا شده و کم کم هم دارند بیشتر می شوند این لکه ها با پاک کردن از بین نمی روند و مشخصه که از پشت صفحه ایجاد شده اند و بیشتر هم در محدوده دو گوشه سمت چپ و راست بالای صفحه هستندو با نزدیک شدن به وسط صفحه این لکه ها کمرنگ تر میشوند ... نمی دانم چه کنم که این لکه ها افزایش پیدا نکنند و اینکه ایا شما هم با چنین مشکلی تا به حال روبرو شدید؟ من همیشه وقتی که کار نمی کنم کاور سیستم راروی ان می کشم اما خب من بیشتر اوقات روز را با سیستم کار میکنم. سیستم من هم آی مک ۲۶ اینچ هستش و انرا یک سال هست که خریده ام .... آیا می شود از پشت این قاب لکه ها را تمیز کرد؟ ایا راهی برای باز کردن قاب هست؟ ایا تا بحال با چنین مشکلی شما روبرو شده اید؟ بخصوص دوستانی که در تهران هستند؟ ممنون بابت راهنمایی هایتان با سپاس پیشاپیش.
mani_34

پست‌ها : 61

Re: غبار گرفتن از پشت شیشه صفحه نمایش آی مک

پستتوسط Nyaiesh » 25 دسامبر 2011, 01:31

اگر لکه باشد می‌شود تمیزش کرد اما اگر خراب شدن پیکسل‌ها باشد گمان نکنم.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ilia » 25 دسامبر 2011, 01:42

مانی، ویدئویی که بهنام در پست قبل از شما گذاشته است را نگاه کن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط shakarsa » 11 مارس 2013, 13:36

با درود به دوستان
من یک آی مک 27 Corei5 دارم، نزدیک به دو سال میشه که خریدمش. مشکل خاک ئشت ال سی دی که تقریبا از ماه 6 ام خودشو نشون داد و هی بد تر می شه، اما به تازگی با یه مشکل جدید برخورد کردم و اطمینان نمیکنم کامپیوتر رو به دست کسی بسپارم، در ابتدا تعدادی Stuck Pixel (با پیکسل سوخته فرق میکنه و رنگیه) رو صفحه به وجود میامد و میرفت، به مرور تعدادشون زیاد شد طوری که الان در سطر ها و ستون های تقریبا منظم قرار دارن، هی کم و زیاد میشن و البته بدتر از اون مشکل Distort شدن تصویر رو پیدا کردم، برای مثال باید بگم که مثلا تو یه برنامه وقتی قصد باز کردن فایلی رو دارم پنجره بازکردن فایل که در قطع مربع یا مستطیل هستش تبدیل به ذوذنقه میشه و همه چی کش میاد، تا کلیلک بعدی همینطور میمونه، این قضیه دائم داره اتفاق میافته و از اونجایی که من عکاس تبلیغاتی هستم و دائم با تصویر سر و کار دارم نمیتونم باهاش کار کنم. کسی در این رابطه تجربه ای داره یا جای مطمئنی رو میشناسه برای تعمیرش؟ چون اکثر کسانی که کار تعمیر اپل رو انجام میدن از نا آگاهی مردم استفاده میکنن و اگر مشکل با یه کانکتور حل بشه کلی شلوغش میکنن و پول های کلان میگیرن.
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس
S H A K A R S A
نماد کاربر
shakarsa

پست‌ها : 11

پستتوسط Behnam » 12 مارس 2013, 06:26

من کامپیوترم رو برای تعمیر به فروشگاه اپل بردم و ضمناً می‌خواستم که شیشه را تمیز کنند. با پر رویی گفتند نمی‌کنند. البته تعمیری که لازم داشتم انجام شد. شاید اگر به جای فروشگاه به یک تعمیرگاه مجاز می‌بردم که سرشان اینقدر شلوغ نباشه این کار رو می‌کردند. ولی دیگر حالش را ندارم. خودت می‌دانی که بردن و آوردن یک ۲۷ اینچ چقدر مکافات داره! همون ویدئوی بالا کار تمیز کردن رو راه میندازه.
بقیهٔ قضایا، حتی آن پیکسل‌هایی که رنگ عوض می‌کنند، فکر نمی‌کنم به LCD ربطی داشته باشه چون می‌گی کم و زیاد می‌شن. کارت گرافیکت شاید؟ بهرحال همون تست سخت‌افزاری رو که جای دیگه گذاشته بودم انجام بده ضرری نداره. بیش از این عقلم به جایی نمی‌رسه.
http://support.apple.com/kb/ht1509
نماد کاربر
Behnam

پاسخ: مشکل در مانیتور ۲۷ اینچ آی مک

پستتوسط shakarsa » 12 سپتامبر 2013, 16:55

همه این تست ها رو انجام دادم. یه عالمه تو اینترنت سرچ کردم. در نهایت دو نفر حرفه ای رو پیدا کردم . با بردن سیستم پیششون گفتن مشکل کارت گرافیکه و از اونجایی که کمپانی ملعون اپل همه چیزش انحصاری هستش نمیتونن کارت گرافیک رو تعمیر کنن و باید تعویض بشه که اون هم اینجا انجام نمیشه. نزدیک ترین جا سرویس سنتر دوبی هستش که اون عربهای بی همه چیز به غیر از هزینه و ریسک ارسالش به اونجا 1200 درهم برای تعویضش درخواست کردن که خوب فکر کنم در نهایت قطه قطعه کنم و قطعاتش رو به عنوان یدکی بفروشم بره خیالم راحت بشه یه پی سی بگیرم که هروقت چیزیش خراب شد بتون 2 ساعته تهیه اش کنم و با پیک برسه دستم. به قدری از این موضوع آزرده شدم که هرکی رو میبینم که داره اپل میخره با تعریف ماجرا منصرفش می کنم. به هر حال اینجا ایرانه و گارانتی و سرویس یعنی چرند مطلق....
S H A K A R S A
نماد کاربر
shakarsa

پست‌ها : 11

پاسخ: مشکل در مانیتور ۲۷ اینچ آی مک

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 سپتامبر 2013, 22:57

shakarsa نوشته است:[نمایش]
همه این تست ها رو انجام دادم. یه عالمه تو اینترنت سرچ کردم. در نهایت دو نفر حرفه ای رو پیدا کردم . با بردن سیستم پیششون گفتن مشکل کارت گرافیکه و از اونجایی که کمپانی ملعون اپل همه چیزش انحصاری هستش نمیتونن کارت گرافیک رو تعمیر کنن و باید تعویض بشه که اون هم اینجا انجام نمیشه. نزدیک ترین جا سرویس سنتر دوبی هستش که اون عربهای بی همه چیز به غیر از هزینه و ریسک ارسالش به اونجا 1200 درهم برای تعویضش درخواست کردن که خوب فکر کنم در نهایت قطه قطعه کنم و قطعاتش رو به عنوان یدکی بفروشم بره خیالم راحت بشه یه پی سی بگیرم که هروقت چیزیش خراب شد بتون 2 ساعته تهیه اش کنم و با پیک برسه دستم. به قدری از این موضوع آزرده شدم که هرکی رو میبینم که داره اپل میخره با تعریف ماجرا منصرفش می کنم. به هر حال اینجا ایرانه و گارانتی و سرویس یعنی چرند مطلق....

خیلی متاسفم و درک می‌کنم چقدر سخت است دستگاهی که مبلغ زیادی برایش پرداخت کرده‌اید و احتمالا دوستش داشتید خراب شود و امکان تعمیرش در ایران فراهم نباشد.
ای کاش از عبارت «عربهای بی همه چیز» استفاده نمی‌کردید، می‌دانم الان ناراحت هستید و وقت مناسبی برای نصیحت شنیدن نیست، اما امیدوارم روزی شما هم به دور از مشکل فعلی بتوانید در قضاوتتان در مورد ملت‌ها و قومیت‌ها تجدید نظر کنید.
فکر کنم ده سال پیش در یک بازی چند نفره آنلاین بود که برای معرفی خودم به دوستی آمریکایی به عنوان یک ایرانی تلاش کردم خودم را از عرب بودن متمایز نشان دهم و عباراتی استفاده کردم(البته بسیار ملایمتر از عبارت شما) که دوست آمریکایی به من پاسخ داد تو واقعا از عرب‌ها متنفر هستی؟
این اولین تلنگر بود و سال‌های بعدی در همین فضای ایرماگ از دوستان خوبم مثل احمد آموختم که این نوع قضاوت‌ها و مرزکشی‌ها کار درستی نیست.
امیدوارم روزی شما هم در قضاوت خودتان تجدید نظر کنید.
اما در مورد تعمیرناپذیری بسیاری از مدل‌های مک در ایران، این یکی از نگرانی‌های اصلی من نیز هست و اگر روزی دوباره بخواهم مک بخرم باز اولویت اول من تعویض پذیری قطعات است. حداقل در حد مک مینی فعلی که هارد و رم آن را عوض کرده‌ام. اگر همین میزان تعویض‌پذیری قطعات هم با نازکتر شدن‌ها و... از بین برود، صرف نظر از اینکه نرخ دلار اجازه خرید مک جدید را من می‌دهد یا نه، قطعا در خرید مک جدید مردد خواهم بود.
اما همه ما در زمان خرید دستگاه‌های مک خود می‌دانستیم که تحریم هستیم و با خرید مک نه تنها باید هزینه‌ای بیشتر از سایرین بپردازیم، بلکه انتظار چندانی برای پشتیبانی و خدمات پس از فروش از سوی اپل نمی‌شد داشت و اگر فروشنده‌ای در ایران چنین توقعی را ایجاد می‌کند خود آن فروشنده نیز باید پاسخگوی توقع ایجاد شده باشد.
امیدوارم با استثناهایی که اخیرا شامل صادرات برخی محصولات اپل شده در آینده روزی شاهد فروش و خدمات رسمی اپل در ایران باشیم، هرچند که با محدودیت‌های فعلی نقل و انتقال پول بعید به نظر می‌رسد.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پاسخ: Re: مشکل در مانیتور ۲۷ اینچ آی مک

پستتوسط ایرج رشیدی » 24 فوریه 2016, 11:16

Behnam نوشته است:[نمایش]
محیط زندگی من همه چیز هست بجز «استرلیزه»! ولی این ویدئو رو امروز دیدم و فکر کردم دیدنش ضرر نداره.
http://www.youtube.com/watch?v=ONCdGHe0 ... e=youtu.be

خیلی ممنونم این ویدعو عالی است ودقیقا شیوه تمیز کردن را اموزش میدهد
ایرج رشیدی

پست‌ها : 1

قبلی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان