انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

با ۸ گیگ رم کفگیرم خورد ته دیگ!

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

با ۸ گیگ رم کفگیرم خورد ته دیگ!

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 15:00

اقا ما که چند روز پیش رفتیم با لب خندون ۸ گیگ رم انداختیم رو این مک بوک جرقه خوشگلمان کلی کیف کردیم گفتیم دیگه کمبود رم تا روز قیامت نمیاریم و سرعتمون کند نمیشه , اما چشمتان روز بد نبینه , دروغ چرا تا قبر آآآآ... همین پیش پای شما دوباره یک تحرکاتی مشاهده کردیم که مشکوک میزد. صحنه آهسته شد چند لحظه فایرفاکس بعد رفتیم تو activity monitor ببین چه خبره اونجا دیدم ای دل غافل هیچی سبز نیست :o
بعد تمام چیزهایی که باز بود رو دانه به دانه مقدار رمی که مصرف کردن رو جدول ضرب کردم دیدم eeee اینکه ۸ گیگ نمیشه ! چهار گیگ هم نمیشن در کل چیزهایی که بازن پس چرا هشت گیگ رم هیچی سبز نیست ؟ (قضیه سیاسیه ؟ :shock: )
نکنه ویروس میروس گرفتم که پشت پرده داره رم مارو میبلعه ؟! آخه آنتی ویروس مانتی ویروس نصب پسب نکردم به توصیه دوستان...
little snitch خریم فقط دارم استفاده میکنم
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط sa3er در 21 ژانویه 2011, 15:05.
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

Re: با ۸ گیگ رم کف گیرم خورد ته دیگ !

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 15:02

این هم اسکرین شات
پیوست‌ها
whatthefuck.png
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 21 ژانویه 2011, 17:00

چک کن ببین که چقدر رم داده‌ای به پاراللز. برای XP از یک گیگ بیشتر لازم نداره.
بجای فایرفاکس از سفاری استفاده کن ببین چقدر فرق میکنه.

اینقدر هم نگران اینکه چقدرش سبزه و نیست نباش. خودش میدونه که داره چکار میکنه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Hosein89 » 21 ژانویه 2011, 18:00

اون قسمتی که قرمزه در واقع غیر فعاله! درسته؟

چرا اینجوریه؟
منم همین مشکلو دارم

صابر جان ریستارت کنی درست میشه و قرمزا میره
Hosein89

پست‌ها : 48

پستتوسط Pooria Azimi » 21 ژانویه 2011, 18:40

Hosein89 نوشته است:[نمایش]
اون قسمتی که قرمزه در واقع غیر فعاله! درسته؟

قسمتی که قرمزه، توسط سیستم‌عامل داره مصرف می‌شه.

http://support.apple.com/kb/ht1342

http://www.macyourself.com/2010/02/17/w ... emory-ram/

---

شما با ۴ گیگ رم هم نباید دچار مشکل می‌شدی چه برسه به ۸ گیگ... معلوم نیست این پاراللز بی‌شرف داره چی‌کار می‌کنه... آیا نسخهٔ کرک‌شده‌ست؟ و همون‌جوری که ایلیا گفته، چقدر حافظه بهش داده‌ای؟ هر چقدر هست، کمش کن ببین سرعت چجوری می‌شه. یک‌بار هم بهش ۴ گیگ حافظه بده ببین سرعت بهتر می‌شه یا نه.

یک بار هم با VirtualBox که رایگانه (و کرک‌نشده)، ویندوز رو نصب کن و ببین سرعت در اون چطوریه.

----

قرمز بودن یا نبودن مهم نیست، اصلاً شما نباید اون چارت برات مهم باشه. اتفاقاً این خیلی خوبه که مک می‌تونه حافظه رو به این‌خوبی مدیریت کنه.

توجه دارید که سرعت کامپیوتر، عملاً خیلی ربطی به مقدار حافظهٔ خالی (سبز) نداره! وقتی شما چند برنامه باز دارید، مخصوصاً یکی‌ش که پاراللزه و یک سیستم‌عامل در دلش داره، به چه دلیلی سیستم‌عامل باید مقداری از حافظهٔ فعال رو ببره توی دیسک که الکی جای خالی باز بشه؟!!!!!!! این‌جوری نیست که هر چی سبزش بیشتر باشه، سرعت شما هم بیشتر بشه. فقط اگر قرمز، مثلاً ۸۰-۷۰ درصد حافظهٔ‌شما رو پر بکنه، ممکنه کمی سرعت بیاد پایین (موقع خوندن و نوشتن حافظهٔ مجازی در دیسک).

و لطفاً، هر دو لینکی که دادم رو بخونید که توضیحات خوبی داده‌ن :-)

--------------

× حرف‌هایی که زدم، شاید کمی غیرمنطقی بیاد به نظرتون و به نظرتون، «سبز بیشتر = سرعت بالاتر» ،‌ اما حرفم رو قبول کنید.
برای توضیح این‌که چرا حرفم درسته، باید کلی در مورد حافظهٔ مجازی و این‌که سیستم‌عامل حافظه و حافظهٔ مجازی و page ـهای اون رو چجوری مدیریت می‌کنه مطلب بنویسم که الآن اصلاً فرصتش نیست...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 19:13

[نمایش]
چک کن ببین که چقدر رم داده‌ای به پاراللز. برای XP از یک گیگ بیشتر لازم نداره

لازم به چک کردن نیست چون میدونم ۴ گیگ دادم بهش. آخه شونصد تا فایرفاکس باز میکنم اونجا کلی رم لازم هست. البته تو ویندوز اونجا رم مونیوتور نصب کردم و الان نشون میده فقط یه گیگ در حال استفاده است (page file یا همان رم مجازی رو هم تو ویندوز روی صفر گذاشتم تا فقط از رم استفاده کنه و کند نباشه عملکرد فایرفاکس ها)

[نمایش]
بجای فایرفاکس از سفاری استفاده کن ببین چقدر فرق میکنه.

تو اون ویندوز که اصلا نمیشه و تو مک هم فقط فایرفاکس استفاده میکنم آخه سافاری بچه بازیه

[نمایش]
اینقدر هم نگران اینکه چقدرش سبزه و نیست نباش. خودش میدونه که داره چکار میکنه.

ولی با این شواهد فکر کنم خودش اصلا نمیده چی کار میکنه ! وقتی رم مصرفی برنامه ها به ۴ گیگ نرسیده چرا کل ۸ گیگ رفته ؟ به محض اینکه دیگه سبزی اونجا نباشه slow motion رو حس میکنم ... ! پس خیلی مهم هست قضیه

[نمایش]
صابر جان ریستارت کنی درست میشه و قرمزا میره

شما با نوسترا داموس نسبتی داری ؟

[نمایش]
شما با ۴ گیگ رم هم نباید دچار مشکل می‌شدی چه برسه به ۸ گیگ... معلوم نیست این پاراللز بی‌شرف داره چی‌کار می‌کنه... آیا نسخهٔ کرک‌شده‌ست؟ و همون‌جوری که ایلیا گفته، چقدر حافظه بهش داده‌ای؟ هر چقدر هست، کمش کن ببین سرعت چجوری می‌شه. یک‌بار هم بهش ۴ گیگ حافظه بده ببین سرعت بهتر می‌شه یا نه.

یک بار هم با VirtualBox که رایگانه (و کرک‌نشده)، ویندوز رو نصب کن و ببین سرعت در اون چطوریه.

پاراللز رو از سایت رسمیش خریدم و پول رایج مملکت رو بابتش حروم کردم . کرک کجا بود من تو عمرم سیگار هم نکشیدم !

[نمایش]
قرمز بودن یا نبودن مهم نیست، اصلاً شما نباید اون چارت برات مهم باشه. اتفاقاً این خیلی خوبه که مک می‌تونه حافظه رو به این‌خوبی مدیریت کنه.

من واقعا نمیدونم شما و ایلیا خان اینو جدی میگین یا دارین منو دست میندازین ؟ بابا اون چارت اگر مهم نیست پس چرا گذاشتنش ؟ اتفاقا به محض اینکه سبز تموم بشه من اسلو موشن میشه فایرفاکسم و دلیل این کندی هم اینه که وقتی رم تموم میشه مک میره سراغ رم مجازی و هارد دیسک که خوب خودتون خوب میدونین سرعت هارد با رم چقدر فرق داره ...

یه طوری حرف میزنی انگار واسه اپل کار میکنی ! من تاپیک زدم مشکل دارم اونوقت میگید eee چقدر خوبه مک اینقدر خوب مدیریت میکنه ؟؟
بعد من واقعا سر در نمیارم آخه من میزان رم مصرفی برنامه ها رو جمع کردم ۴ گیگ هم نشد چرا از ۸ گیگ هیچی نمونده ؟ پاراللز که چیزش اسمش هست prl_vm_app و با اینکه سرور و سالار خوردن رم هست اما همش ۲ گیگ بوده تا الان. این ۸ گیگ رم من کدوم گوریه ؟
هر چقدر من با این رم مشکل دارم از CPU راضی هستم. لامصب هر چقدر فشار بیارم بهش میزان استفادش از ۱۰درصد بالاتر نمیره و همیشه بیکاره بیکاره ... (هر چند گاهی یه خورده داغ میشه)
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 21 ژانویه 2011, 19:26

نیما جان،

آدم یه چیزی رو نشون میده بعدا پشیمون میشه. شما هم که حرف ما رو نصفش رو میگیری و باقیش رو یا باور نمیکنی یا کار خودت رو میکنی! :-)

اولا وقتی ۴ گیگ رو میدی به پاراللز، پاراللز اون ۴ گیگ رو میگیره و برایت میمونه ۴ گیگ. خود سیستم یک گیگ استفاده میکنه، برایت میمونه ۳ گیگ. بقیه‌اش را هم هر جور صلاح دید استفاده و مدیریت میکنه. حالا همانطور که گفتم، مموری XP ات را بکن یک گیگ. کامپیوترت را ری‌استارت کن. و برای امتحان هم شده از سفاری استفاده کن.

در ضمن سفاری هم برای مک وجود دارد هم برای ویندوز. بچه بازی هم نیست. اما انتخاب براوزر البته که با شماست. استفادهٔ زیاد فایرفاکس از رم معروف است. من فقط خواستم تفاوتش را ببینم.

شوخی هم نمیکنم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط kurosh_1349 » 21 ژانویه 2011, 21:33

با درود
دوست عزیز sa3er و ماجراهای خواندنی ایشان همراه با کامپوتر گران قیمتشان و اصراربه استفاده ایشان از ویندوز پارالل روی مک مباحث جالبی را ایجاد کرده.
از حوصله و وقتی که ایلیای عزیز و پویا ودیگر دوستان در این تاپیک ودیگر تاپیکها صرف کرده اند باید تشکر کنم .
راستش این مباحث به من چیزهای زیادی را آموخته امیدوارم که برای دوست خوبمان sa3er هم چنین باشد .

اما در این مورد ۸ گیگ رم آیا نیازی به ست کردن سیستم روی ۶۴ بیت هست یا خیر (من خودم از لپ تاپ استفاده نمی کنم ) مک پرو هایی که دیدم به صورت پیش فرض ۳۲ بیتی بوت میشوند .
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 21:40

میدونم فایرفاکس زیاد مصرف میکنه ولی بدون افزونه هام اصلا نمیتونم کار کنم. به خاطر همین سافاری کلا منتفی است.
من الان ۴ گیگ به پارالز دادم یعنی ۴ گیگ محو شده ؟
من فکر میکردم اون یعنی ماکزیمم ۴ گیگ میتونه استفاده کنه نه اینکه از اول ۴ گیگ رو محو کنه. این چه برنامه مزخرفیه ؟
حالا شما مطمپنی پارالز محو کرده ۴ گیگ رو ؟ (اخه ویندوزم ۴ گیگ رو لازم داره به خاطر فایرفاکس ها)
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط abdol » 21 ژانویه 2011, 22:14

sa3er نوشته است:[نمایش]
میدونم فایرفاکس زیاد مصرف میکنه ولی بدون افزونه هام اصلا نمیتونم کار کنم. به خاطر همین سافاری کلا منتفی است.
من الان ۴ گیگ به پارالز دادم یعنی ۴ گیگ محو شده ؟
من فکر میکردم اون یعنی ماکزیمم ۴ گیگ میتونه استفاده کنه نه اینکه از اول ۴ گیگ رو محو کنه. این چه برنامه مزخرفیه ؟
حالا شما مطمپنی پارالز محو کرده ۴ گیگ رو ؟ (اخه ویندوزم ۴ گیگ رو لازم داره به خاطر فایرفاکس ها)

-دوست عزیز پاراللز یک ماشین مجازی است و کار اون شبیه سازی سخت افزار هست. وقتی بهش ۴ گیگ رم میدی اون ۴ گیگ کلا dedicate میشه.

-شما وقتی ۴ گیگ رم روی کامپیوترت نصب می کنی ویندوز میاد ۳ گیگ شو بر داره؟ به پاراللز اصلا ربطی نداره ویندوز هرقدر در اختیارش حافظه باشه همون قدرشو مصرف می کنه.

-من تاحالا رم داینمیک جایی ندیدم که مثلا وسط کار از ۴ گیگ یه دفه بشه ۳ گیگ مگر اینکه رم بسوزه وسط کار و مثلا ۴ گیگ بشه ۲ گیگ! شما اگه دیدی به ما هم معرفی کن بریم ببینیم این پدیده جدید در تکنولوژی چی هست!

-شما راهنمایی می خوای دوستان راهنمایی می کنن اگه خودت بلدی چرا می پرسی؟!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 21 ژانویه 2011, 22:19

میشه بگی برای چی فایرفاکس رو تو پاراللز باز می کنی؟

این هم از اکتیویتی ... من که نصفش سبزه! ضمنا من تو عمرم از پاراللز استفاده نکرده ام چون بکارم نیومده!
پیوست‌ها
Screen shot 2011-01-21 at 12.46.44 PM.png
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 23:07

[نمایش]
نیما جان

جلل خالق اسم من رو از کجا فهمیدی ؟ من که جایی نگفتم !!

[نمایش]
با درود
دوست عزیز sa3er و ماجراهای خواندنی ایشان همراه با کامپوتر گران قیمتشان و اصراربه استفاده ایشان از ویندوز پارالل روی مک مباحث جالبی را ایجاد کرده.
از حوصله و وقتی که ایلیای عزیز و پویا ودیگر دوستان در این تاپیک ودیگر تاپیکها صرف کرده اند باید تشکر کنم .
راستش این مباحث به من چیزهای زیادی را آموخته امیدوارم که برای دوست خوبمان sa3er هم چنین باشد .

اما در این مورد ۸ گیگ رم آیا نیازی به ست کردن سیستم روی ۶۴ بیت هست یا خیر (من خودم از لپ تاپ استفاده نمی کنم ) مک پرو هایی که دیدم به صورت پیش فرض ۳۲ بیتی بوت میشوند .

اره من کارم خیلی درسته. حالا کجاشو دیدی ! 8-)

[نمایش]
حذف کرده

نمیدونم والا شما مطمپنی ۴ گیگ رو حذف کرده ؟ اخه مک تازه بالا بیاد ۸ گیگ رم تقریبا ۹۰ درصدش سبزه ها...
باز میکنم ویندوز رو هم اولش همش سبزه و بعد کم کم رم میره نمیدونم کجا گم و گور میشه
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط sa3er در 21 ژانویه 2011, 23:54.
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Pooria Azimi » 21 ژانویه 2011, 23:14

Virtual Memory رو برای ویندوزتون فعال کنید. سرعت کند نمی‌شه، اما بودنش بسیار ضروریه.

متوجه نمی‌شم با چه منطقی گفته‌اید ویندوز حافظهٔ مجازی نداشته باشه. دلیل این‌که الآن ویندوز مجازی شما سرعتش انقدر پایینه (با وجود داشتن ۸ گیگ رم!)، همین جور انگولک‌هاست؛ وگرنه هزاران هزار نفر دیگه دارن با پاراللز کار می‌کنن، و کاری که باهاش می‌کنن هم خیلی سنگین‌تر از یه «فایرفاکس» ـه!! (که روی یه ویندوز با پردازندهٔ ۶۰۰ مگاهرتز و رم ۵۱۲ هم اجرا می‌شه) و هیچ مشکلی ندارن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط abdol » 21 ژانویه 2011, 23:21

sa3er نوشته است:[نمایش]
نمیدونم والا شما مطمپنی ۴ گیگ رو حذف کرده ؟ اخه مک تازه بالا بیاد ۸ گیگ رم تقریبا ۹۰ درصدش سبزه ها...
باز میکنم ویندوز رو هم اولش همش سبزه و بعد کم کم رم میره نمیدونم کجا گم و گور میشه

نه مطمین نیستم دارم زر مفت می زنم! عمدا می گویم که اینکار را بکنی تا مک بوکت را خراب کنم و از دستت راحت شوم!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط abdol در 21 ژانویه 2011, 23:22.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 21 ژانویه 2011, 23:21

این را بخوان:
viewtopic.php?f=23&t=2442&p=24109#p24109

شما که بنظر می‌آید پول برایت مسئله‌ای نیست. هاردت را هم با یکی از اینها عوض کن:
http://eshop.macsales.com/shop/internal ... _State_Pro

اما سر جدت اگر میپرسی اینقدر چونه نزن و راه حلی را که میدهیم را حداقل امتحان کن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان