انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کابل minidisplay to HDMI صدا را منتقل نمی‌کند

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: کمک minidisplay to HDMI بدون صدا

پستتوسط mo3n » 07 دسامبر 2010, 17:00

m]reza نوشته است:[نمایش]
راستی ممکن بفرمایید چند خریدید؟ و از کجا؟
برای تبدیل حتما باید از کابل های خود اپل استفاده کرد یا کابل های دیگر هم جواب می دهد؟
ممنون

سلام.كابل من از بازار رضا آخر بازار، كابل فروشي خوب هست، از اونجا تهيه كردم 30هزار تومان...
مخصوص اپل هم نيست چينيه
mo3n

پست‌ها : 14

پستتوسط AmiN.D » 01 فوریه 2011, 00:34

دوستان من یه نم core i7خریدم به تازگی:D بعد دنبال HDMI هستم...میشه بگین این مک من صدا و تصویر و هم زمان ساپورت میکنه یا نه و اگه آره کجا میشه گیر اورد و چند.مرسی
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Pooria Azimi » 01 فوریه 2011, 00:50

اگر مک شما جدیده، خروجی همزمان صدا/تصویر HDMI رو بدون مشکل بیرون می‌ده. مدل‌های قدیمی‌تر (مثل مال من) این مشکل رو دارند.

مبدل MiniDisplay Port to HDMI رو هم من در پایتخت خریدم ۴۰٫۰۰۰ تومان (ساخت خود اپل، با قیمت ۲۹٫۹۹ دلار). ارزون‌ترش هم هست، ولی مال اپل نیست. شاید کیفیت همون غیر-اپلی‌ها بیشتر هم باشه، اما من ترجیح دادم باز مال خود اپل رو بگیرم.

توجه کنید که فقط خرید مبدل کافی نیست و باید یه سیم طولانی که هر دو طرفش پورت HDMI ـه رو هم بخرید (که بهشون به‌اصطلاح «نر/ماده» می‌گن). قیمت اون هم در تهران، فکر کنم بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Apple Gaz Zade » 24 فوریه 2011, 15:57

سلام
من یه minidisplay to HDMI /DVI مارک GRIFFIN گرفتم . با HDMI که وصل کردم به LCD TV فقط تصویر رو نشون میداد ولی صدا نداشت . میشه کمک کنید که چجوری این مشکل رو حل کنم؟ در ضمن دستگاه من Macbook Pro MB986
Apple Gaz Zade

پست‌ها : 3

پستتوسط Ilia » 25 فوریه 2011, 18:21

فكر ميكنم كه اين مشخصات كامپيوتر شما باشد:
http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html

مينى ديسپلى ابتدا صدا را از خودش عبور نميداد و اپل بعدا آن را اضافه كرد. احتمالا مدل كامپيوتر شما هم جزو آن سرى است. به هر حال براى اين منظور هم كامپيوتر بايستى آنرا ساپورت كند و هم آن مبدلى كه گرفتيد (مبدلهاى قديمى ممكن است صدا را رد نكنند). اگر صدا را نداريد متاسفانه مجبوريد كه آنرا جداگانه از خروجى صدا بگيريد.

ايليا 
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط nvb » 25 فوریه 2011, 23:24

دوستان من هم یه تبدیل گرفتم . اما نه صدا منتقل میکنه نه تصویر
به تلویزیون SONY LED زدم . به همه پورتها

فقط بک گراند رو میاره . یه عکس که فقط میشه فهمید ارتباط برقراره . اما در واقع هیچی ندارم .

میگم تنظیمات خاصی داره ؟
nvb

پست‌ها : 11

پستتوسط Pooria Azimi » 26 فوریه 2011, 00:13

منظورتون بک‌گراندِ تقریباً بنفش اسنولپرده؟

این به‌خاطر اینه که طبق پیشفرض، مک‌بوک مانیتور خارجی رو بعنوان مانیتور دوم می‌شناسه. یعنی، یه‌سری چیزها رو در مانیتور خود مک‌بوک‌ نشون می‌ده و یه‌سری چیزها رو در مانیتور دوم (مثلاً موقع ارائهٔ یک کنفرانس، شما می‌خواهید روی مانیتور خودتون نُت‌ها و اسلاید‌های بعدی‌تون نشدون داده‌بشه و روی پروژکتور، اسلاید فعلی). برای این که پنجره‌هاتون در مانیتور خارجی دیده بشن، اون‌ها رو درگ کنید به سمت راست صفحه - می‌بینید که وقتی نزدیکش می‌کنید به کنار صفحه، نصل پنجره در مانیتور خودتون نشون داده می‌شه و بقیه‌ش در مانیتور خارجی!

تنظیمات مانیتورها در System Preferences و در قسمت Displays قرار دارن. اگر تیکِ کنار Mirror Display رو بزنید، مانیتور خارجی دقیقاً همون‌چیزی رو نشون می‌ده که روی مانیتور مک‌بوکه.

ببخشید، خیلی گٌنگ و بد نوشتم... اما فکر کنم منظور رو تونستم برسونم. یه پنجره رو درگ کنید به منتهی‌الیه سمت راست، خودتون متوجه می‌شید قضیه از چه قراره...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط nvb » 28 فوریه 2011, 09:34

آقا دمت گرم . حل شد . اينجا دكمه تشكر نداره ؟
nvb

پست‌ها : 11

پستتوسط mo3n » 28 فوریه 2011, 17:55

تنها كابل HDMI‌ كه صدا را نيز منتقل مي كند كابل Moshi Mini DisplayPort to HDMI Adapterمي باشد
mo3n

پست‌ها : 14

قبلی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان