انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

باتری مک‌های قابل‌ حمل: پرسش‌ها و اشکالات

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: باتری مک‌های قابل‌ حمل: پرسش‌ها و اشکالات

پستتوسط ahmadhafezy » 21 ژوئیه 2013, 10:07

شارژرش به این راحتی باز نمیشه چون با گرما پرس شده به هم حتما باید یه ابزار بزاری یه تیکه اش بره ما بقی رو میتونی با فشار در بیاری
ahmadhafezy

پست‌ها : 33

پستتوسط AmiN.D » 29 سپتامبر 2013, 13:24

اینو امروز خوندم:
مدیر عامل Cadex Electronics، ایسیدور باخمن می گوید وضع ایده آل شارژ برای باتری این است که شما آن را تا ۸۰٪ شارژ کنید و سپس وقتی به ۴۰٪ رسید، دوباره آن را به شارژ بزنید تا به ۸۰ درصد برسد، و همیشه سعی کنید سطح شارژ در همین محدوده بماند.

با این روش عمر باتری (یعنی تعداد چرخه ها) افزایش می یابد، گاهی حتی تا ۴ برابر حالتی که آن را همیشه به شارژ متصل نگه دارید.
---
حالا سوال اینجاس که با توجه به بحث هایی که بارها شده در این تایپک، برای شخصی مثل من که۸۰٪مواقع در خونه هست و مک بوک ام همیشه به برق متصل است و عملیات کالیبره کردن را انجام میدهم با توجه به تقویم.آیا باز نیاز هست به این مدیر عامل گوش کنم؟!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط ehs.ehsan » 29 سپتامبر 2013, 14:43

من هم امروز این خبر رو خوندم. معنی حرف این آقا این هست که ما هر روز چند بار مکبوک رو از برق بکشیم و وقتی به ۴۰ درصد رسید دوباره به برق بزنیم. یعنی اینکه بعد از چند ماه چرخه‌ها به ۱۰۰۰ می‌رسند. راستش من دو سال و نیم هست که مکبوکم رو دارم و ۲۵۸ بار از باطریش استفاده شده و ۸۷ درصد هم سلامت باطری داره که کاملا منطقی هست و رقم خوبیه. به نظرم نیازی به این کارها نیست و من اصولا به این تکنولوژی‌های باطری‌ها و این که همه از یک سری اصول مشخص پیروی کنند اعتماد ندارم. در نهایت من هفته‌ای یک یا دو بار بر حسب نیاز از باطری استفاده می‌کنم. در ضمن باطری مک همیشه روی ۱۰۰ درصد باقی نمیمونه و بعد از یکی دو روز میاد روی ۹۹ و ۹۸ درصد، تا برسه به ۹۵ درصد که دوباره شارژ میشه.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 29 سپتامبر 2013, 15:43

من هم تقریبا ۲سالی هست که از روش کالیبره استفاده میکنم و ۴ سال است مک بوک رو دارم ۱۷۱ بار شارژ و ۹۲٪ سلامتی داره. کلن جالب بود برام.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط GOLI » 29 سپتامبر 2013, 18:24

من فکر میکنم همون روشی که خود اپل گفته از همه منطقی تره
GOLI

پست‌ها : 123

پاسخ: Re: باتری مک‌های قابل‌ حمل: پرسش‌ها و اشکالات

پستتوسط mehrdad8811 » 05 مارس 2014, 16:49

[quote="GOLI"]من شنیده بودم که باطری های مک تا ۳۰۰۰ سیکل کار میکنن بعد سرویس باطری میدن این خیلی عجیبه که تو ۶۴ سیکل همچین پیغامی میده

منم mc721 دارم سيكل باتريش 115 هست ولي error :service battry ميده
قيمت گرفتم گفت اصلش با تعويض 800
كيفيت خوب 500
mehrdad8811

پست‌ها : 1

پستتوسط Strasboorg » 22 مه 2014, 13:17

سلام
تازگیها من وقتی مکبوک‌پرو رو به شارژر میزنم دور فن خیلی بالا میره و اطراف درگاه باتری روی مک خیلی داغتر از قبل میشه ! این نشونه چه چیزی میتونه باشه !؟ مک من MBP 371 ه و سیکل باتری هم حدودا ۵۰۰ هست !
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Ali.Rastegar » 22 مه 2014, 17:19

توصیه می‌کنم ریست PRAM و SMC رو انجام بدی:
viewtopic.php?p=41431#p41431
اگر مشکل باقی بود با برنامه‌ای مثل iStat menus دمای بخشهای مختلف دستگاه رو قبل و بعد از شارژ مقایسه کن.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط rooznevesht67 » 07 سپتامبر 2014, 19:02

سلام دوستان
من حدودن ۳ ماهی میشه مک‌بوک پرو ۲۰۱۳ گرفتم و استفاده‌ی روزانه‌ام خیلی بالاست. تا الان ۱۰۱ سیکل شارژ شده. و من همیشه میزارم ۱۰۰ درصد شارژ بشه و بعد پیغام کمبود شارژ که داد میزنم به شارژ. اگر ممکنه راهنمایی کنید که روش صحیح شارژ کردن چیه و من چکار کنم که سیکلم انقدر سریع زیاد نشه و باتریم آسیب نبینه. در ضمن تقریبن یه سری از مطالب اینجا رو خوندم ولی زیاد چیزی نفهمیدم! ممنون میشم راهنمایی کنید.
rooznevesht67

پست‌ها : 20

پستتوسط AliGhz » 07 سپتامبر 2014, 19:54

لطفا این پست را ببینید:
viewtopic.php?f=27&t=1740&p=20442#p20442
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط rooznevesht67 » 07 سپتامبر 2014, 22:01

علی جان ممنون از راهنماییت..
من کل مطالب این تایپیک و این مطلبی که فرستادی رو خوندم و چیزایی که دستگیرم شده اینهاست:
۱. قبل از روشن کردن لپ تاپ شارژر رو بزنیم به برق و همیشه به برق باشه تا خاموش کردن مجدد و یا اسلیپ زیر ۲ ساعت
۲. برای یکی مثل من که استفاده‌ی روزانه‌م از لپ تاپ زیاده باید ماهی یکبار باتری رو کالیبره کنم
اگر غیر از اینها چیز دیگه‌ای هست که من نفهمیدم و یا این برداشت من اشتباهه ممنون میشم بهم اطلاع بدی
rooznevesht67

پستتوسط AliGhz » 09 سپتامبر 2014, 17:00

خواهش می‌کنم :)

کلا روی باتری لپ‌تاپ خیلی نباید حساس بود. باتری لپ‌تاپ من مدت‌هاست پیغام Service Battery می‌دهد اما چون هیچ تغییر فیزیکی‌ای (مثل باد کردن) نداشته و تقریبا همیشه به برق دسترسی دارم، خیلی انگولکش نمی‌کنم!

برای مک‌بوک پروها، عمدتا بیشترِ کار با برق خواهد بود. چون دستگاه‌هایی هستند که انرژی الکتریکی زیادی مصرف می‌کنند و عموما برنامه‌های متعددی همزمان روی آنها باز است. حتی در تنظیمات، به طور پیش‌فرض وقتی برق قطع باشد، برخی توان‌های پردازشی دستگاه حداکثرش استفاده نمی‌شود تا مصرفِ برقِ دستگاه تا حد ممکن کم باشد.

شما می‌توانید با خیال راحت دستگاه را دائم به به برق بزنید و همان ماهی یک بار به روشی که نوشته شده کالیبره‌اش کنید تا باتری هم تنبل نشود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط ehs.ehsan » 14 دسامبر 2014, 00:21

سلام دوستان.
مکبوک یکی از دوستان که 13 اینچ و مدل 2010 هست ظرفیت باطریش صفر شده و نیاز به تعویض داره به طوری که اگه آداپتور رو جدا کنه سیستم خاموش میشه.
کجا رو سراغ دارین که معتمد باشه و باطری اصل رو با قیمت منصفانه بده؟ ممنون از همکاریتون.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 27 مارس 2015, 22:57

یادمه دوستان یه تقویمی گذاشته بودن که بهمون یاد اور میکرد کی کالیبره کنیم. اما الان میگه اون سرور در دسترس نیست. کاری میشه انجام داد؟ البته میدونم که خودمم میتونم بسازم ولی به هر حال تبلی کردم و نساختنم و الان برای اولین بار Service Battery میبینم:|
iPhone 5s
AmiN.D

استفاده نکردن از لپ‌تاپ برای مدت طولانی

پستتوسط rooznevesht67 » 21 ژوئیه 2015, 19:30

سلام دوستان ممنون میشم متن زیر رو ترجمه کنید:

Store it half-charged when you store it long term.

If you want to store your device long term, two key factors will affect the overall health of your battery: the environmental temperature and the percentage of charge on the battery when it’s powered down for storage. Therefore, we recommend the following:

Do not fully charge or fully discharge your device’s battery — charge it to around 50%. If you store a device when its battery is fully discharged, the battery could fall into a deep discharge state, which renders it incapable of holding a charge. Conversely, if you store it fully charged for an extended period of time, the battery may lose some capacity, leading to shorter battery life.
Power down the device to avoid additional battery use.
Place your device in a cool, moisture-free environment that’s less than 90° F (32° C).
If you plan to store your device for longer than six months, charge it to 50% every six months.
Depending on how long you store your device, it may be in a low-battery state when you remove it from long-term storage. After it’s removed from storage, it may require 20 minutes of charging with the original adapter before you can use it.

اگر کسی اطلاعات کامل‌تری در خصوص نگهداری از باطری در هنگام استفاده نکردن از لپ‌تاپ برای مدت طولانی داره بفرسته ممنون میشم.
rooznevesht67

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان