انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

پستتوسط Pooria Azimi » 01 ژوئن 2013, 18:39

من حوصلهٔ امتحان‌کردنش رو الآن ندارم، اما اینجا روشش گفته شده: http://mac.tutsplus.com/tutorials/os-x/ ... cal-drive/

اگر این جواب نداد، طبق گفتهٔ http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=636914، در ترمینال مک‌بوک پرو تایپ کن:

defaults write com.apple.NetworkBrowser EnableODiskBrowsing -bool true
defaults write com.apple.NetworkBrowser ODSSupported -bool true

و بعد ریبوت کن. باید در فایندر مک‌بوک پرو اون گزینهٔ Remote DVD که در ایر نشون داده می‌شه نمایان بشه.

اگر این روش کار می‌کرد ممنون می‌شم اطلاع بدی، چون من هم یکی-دو سالی می‌شه که سوپردرایوم رو دور انداخته‌م (!) و با این‌که تا الآن نیازی بهش نداشته‌م، اما چون با این قیمت دلار باید حالا حالاها با مک‌بوکم سر بکنم، بد نیست اگر بدونم این‌کار شدنی هست یا نه :)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط kurosh_1349 » 01 ژوئن 2013, 19:51

بادرود

[نمایش]
به نظرم سوپردرایوهای مک اصولا اشیای مزخرفی هستند

این مشکل را ما با هکینتاش و درایو های غیر مک هم داریم حتی با iMac با درایو داخلی و اکسترنال هم داریم انگار فقط سخت افزار مشکل ندارد و خود سیستم عامل هم گاهی به شدت هوس میفرمایند به ریش یوزر بخندد .
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Amir_S » 02 ژوئن 2013, 20:14

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
من حوصلهٔ امتحان‌کردنش رو الآن ندارم، اما اینجا روشش گفته شده: http://mac.tutsplus.com/tutorials/os-x/ ... cal-drive/

اگر این جواب نداد، طبق گفتهٔ http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=636914، در ترمینال مک‌بوک پرو تایپ کن:

defaults write com.apple.NetworkBrowser EnableODiskBrowsing -bool true
defaults write com.apple.NetworkBrowser ODSSupported -bool true

و بعد ریبوت کن. باید در فایندر مک‌بوک پرو اون گزینهٔ Remote DVD که در ایر نشون داده می‌شه نمایان بشه.

اگر این روش کار می‌کرد ممنون می‌شم اطلاع بدی، چون من هم یکی-دو سالی می‌شه که سوپردرایوم رو دور انداخته‌م (!) و با این‌که تا الآن نیازی بهش نداشته‌م، اما چون با این قیمت دلار باید حالا حالاها با مک‌بوکم سر بکنم، بد نیست اگر بدونم این‌کار شدنی هست یا نه :)

من امروز این کار رو با یک PC ویروسی تست کردم (تنها دستگاه CD خون در دسترس بود) الان گزینه Remote Disk رو دارم (تو لینک اول هم همین کدی که پوریا داده رو لازم دونسته.)؛ برنامه جانبی مورد نیاز رو هم برای اون PC نصب کردم. وقتی دیسکی توی دستگاه نبود پیغام خطا میداد که امکان برقراری ارتباط نیست!
یه دیسک صوتی اصل (اپل گفته این نوع دیسک به خاطر کپی رایت امکان دسترسی از دور نداره. ولی بعید میدونم دیسک های ایرانی هم کپی رایتشون فعال باشه) رو گذاشتم، دیسک رو نشون داد ولی وقتی خواستم بازش کنه اون PC کلا ارتباطش با شبکه رو از دست داد و دیگه حتی فایل های shareشده‌ش هم نشون داده نمیشد. همین اتفاق با یه دیسک دیگه که setup یه برنامه برای PC توش بود هم افتاد! ولی دیسک دیگه ای در دسترس نبود که چک کنم.
پ.ن: البته این PCه قبلا هم تو ارتباط شبکه از این بازی ها در آورده بود، فکر کنم مال آرشیو ویروسی باشه که توش پشتک میزنن!؟
بازم با یه سیستم و دیسک قابل اطمینان تست می‌کنم و نتیجه رو خبر میدم
پ.پ.ن: با تشکر از پوریا…
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 02 ژوئن 2013, 23:33

kurosh_1349 نوشته است:[نمایش]
بادرود

[نمایش]
به نظرم سوپردرایوهای مک اصولا اشیای مزخرفی هستند

این مشکل را ما با هکینتاش و درایو های غیر مک هم داریم حتی با iMac با درایو داخلی و اکسترنال هم داریم انگار فقط سخت افزار مشکل ندارد و خود سیستم عامل هم گاهی به شدت هوس میفرمایند به ریش یوزر بخندد .

من سالهاست که حتی یک مورد مشکل با درست کردم سی‌دی و دیویدی نداشته‌ام و راستش کم هم بِرن نکرده‌ام. سالها قبل هم که هر وقت مشکل داشته‌ام فقط موقعی بوده که از دیسک‌های متفرقه استفاده کرده‌ام. از اون موقع فقط دیسک‌های شرکتهای معتبر رو خریده‌ام و هیچوقت هیچ مشکلی پیش نیومده.

مسئله اینه که اگر دیسک‌هایی که استفاده میکنید، از مارکهای متفرقه و ارزون‌قیمت باشند، مشکل پیش میاد. در ایران هم فکر میکنم که اکثرا از این قبیل دیسک‌ها استفاده میکنند و کسی پول بیشتر برای دیسک‌های شرکت‌های معتبر نمیده. اصلا فکر نمیکنم که کسی حاضر بشه که مثلا دو سه برابر پول این دیسکها رو بده و همه از نوع فله‌ایش وارد میکنند و میفروشند. همین دیسک‌ها هم هستند که حتی موقع خونده شدن هم بازی در میارند و گناهش می‌افته به گردن درایو یا مک.

البته در اینکه مک خیلی در این مورد سخت‌گیره و یا شاید این سوپردرایوش چیز ظریفی باشه بحثی نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: دی وی دی رایتر مک بوک پرو 15 اینچ

پستتوسط Mehrdad201 » 03 ژوئن 2013, 16:08

دوستان من یه سوال داشتم. من بعد از مدتها گرفتار این مشکل شدم و این فروم رو پیدا کردم. البته تاپیک مال 2 سال پیشه اما شاید بچه ها بتونن کمکم کنند.

من هم مشکل دی وی دی رام مکبوک رو پیدا کردم. میخواستم بدونم میشه یه دی وی دی رام مکشی خرید و انداختش تو مکبوک پرو اپل. یا حتما باید دی وی دی رام مخصوص اپل باید تهیه بشه ؟

چون جنس های اپل بسیار گرونه.
Mehrdad201

پست‌ها : 5

پستتوسط Ilia » 04 ژوئن 2013, 02:54

اگر اشتباه نکنم درایو مک فقط ۹ و نیم میلیمتر ضخامت داره و درایوهای معمولی مارکهای دیگه حدود ۱۲ میلیمتر. برای همین جا نمیشوند. حتی درایو سوپر درایوهای خارجی خود مک هم ۱۲ میلیمتر و خورده ای ارتفاعشه. حالا اگر شما درایوی گیر بیاری با این ارتفاع و مشخصات اینترفیس بایستی کار کنه، اما فکر نمیکنم که پیدا کنی.

از طرف دیگه حتی خیلیها که درایوشون سالمه هم اون رو در میارند و جاش یه هارد دوم میگذارند. من جای شما بودم مسلما این کار رو میکردم یا از یک درایو USB خارجی استفاده میکردم، یا هر دو.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 06 ژوئن 2013, 09:18

من مدتی پیش یه دونه اکسترنال با قیمت مناسب خریدم و خیلی هم باهاش کار کرده ام و میکنم. مشکل خاصی نداشته ام. مک بوک من هم سوپر درایو داره و برای این که به مشکل نخوره به ندرت ازش استفاده میکنم. مارکی که من خریده‌ام Pioneer است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

سوال : در مورد استفاده از DVD drive اپل

پستتوسط omid0arezoo » 26 دسامبر 2014, 15:25

سلام من سی دی درایوم مشکل پیداه کرده . یه DVD drive مارک اپل گرفتم . اما ویندوز نمی شناسدش ! نرم افزار درایور دی وی دی اپل رو از کجا می تونم پیدا کنم . آیا بطور کلی ویندوز می تونه درایورهای اپل رو بشناسه یا نه ؟ و اگر جواب مثبته ، درایورش رو از کجا می تونم پیدا کنم ؟؟ ممنون می شم راهنمایی کنید ؟
omid0arezoo

پست‌ها : 1

پستتوسط Ilia » 26 دسامبر 2014, 23:22

بایستی درایورش را که اپل برای بوت‌کمپ درست کرده، نصب کنی.
https://www.youtube.com/watch?v=CM-nkbCup3A

این ویدئوی راهنما را اگر توانستی ببین:
https://www.youtube.com/watch?v=CM-nkbCup3A
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط senmar espahbod » 17 فوریه 2015, 20:53

من حدود یکسال مشکل داشتم با سی دی رام و هر چی سی میذاشتم میدادش بیرون ، تا اینکه با رجوع به سایت اپل که دوستمون لینکشو گذاشتن و با انجام
Shut down the computer.
Plug in the MagSafe power adapter to a power source, connecting it to the Mac if its not already connected.
On the built-in keyboard, press the (left side) Shift-Control-Option keys and the power button at the same time.
Release all the keys and the power button at the same time.
Press the power button to turn on the computer.

مشکلم رو حل کردم و الان در کمال ناباوری دوباره همه مدل سی دی ایی رو میخونه !!
من حتا به توصیه ی دوستمون سی دی رام رو در اوردم و تمیزش کردم اما فایده نداشت ، مکبوک پرو ۱۷ اینچ دارم .
با تشکر از شما و لینک اپلی که گذاشتید
senmar espahbod

پست‌ها : 1

پستتوسط alireza3335 » 21 ژوئن 2015, 17:05

چطور میشود در مک روی یک CD/DVD چندین بار نوشت (write)؟ وقتی از فایندر گزینه سوزاندن یا burn را انتخاب میکنی قاعدتاً این امکان وجود نخواهد داشت.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Arzhang » 21 ژوئن 2015, 17:59

اگر با برنامه‌هایی مثل Toast هم کار کنی، باز هم این مشکل حل نمی‌شود. راه حلش استفاده از برنامه‌های مخصوص این کار است مثل BurnAgain که نمی‌دانم هنوز روی نسخه‌های جدید سیستم عامل کار می‌کند یا نه؟ این برنامه، اطلاعات را به صورت Session روی سی‌دی یا دی‌وی‌دی می‌نویسد. به عبارتی مثل Nero در ویندوز نیست که همه‌ی اطلاعات کنار هم بنشینند. هر بار که سی‌دی را رایت کنید، یک Session جدید ایجاد می‌شود. بنابراین وقتی دی‌وی‌دی را یا سی‌دی را توی درایو می‌گذاری، به تعداد رایت‌هایت، روی دسکتاپ و در ساید بار، سی‌دی خواهید دید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 21 ژوئن 2015, 23:21

البته در برنامه Toast هم گزینه‌ای برای باز گذاشتن برای ادامه رایت کردن دارد که در حالت پیش فرض غیرفعال است و با زدن تیک آن میشود چندین بار رایت کرد.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط 123ali » 11 ژوئیه 2015, 12:22

سلام داداشا من قصد خرید یه ديويدي رايتر اکسترنال را دارم ،،میخواستم بدونم چه فرقی داره که اگه مدلش اپل باشه یا چیز های دیگه ....
ممنوون
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Arzhang » 11 ژوئیه 2015, 13:29

فرقی ندارد. من شخصاً پیشنهاد می‌کنم اپل نخری چون من شخصاً تجربه‌ی خوبی باهاش نداشتم. هر دی‌وی‌دی‌ای را به راحتی باز نمی‌کرد و چون مکشی بود، بارها شده بود که دی‌وی‌دی تویش گیر کرده بود. من یک پایونیر به قیمت پایین‌تر تهیه کرده‌ام که مکشی هم نیست و چون بسیار پیش آمده دی‌وی‌دی‌های مشکل‌دار به تورم خورده، به راحتی با یک پنس و فشار دادن اهرم، آن را بیرون کشیده‌ام. ضمن این که تا به حال نشده دی‌وی‌دی‌ای را نخواند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان