انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

پستتوسط mohammad1245 » 10 سپتامبر 2015, 08:06

سلام مرسی از تبادل نظر هاتون
من یک مک بوک ایر دارم و می خوام یک دیویدی رام اکسترنال روش فعال کنم. اما بلد نیستم باید چیکار کنم
دیویدی وصل می کنم برق داره . رو سایتش هم میرم نوشته این مدل مک ساپورت می کنه. سی دی درایور خود دیویدی اکسترنال هم دارم.
مارکش هم ایسوس
ممنون میشم اگر بتونید راهنمایم کنید
mohammad1245

پست‌ها : 1

پستتوسط AliGhz » 10 سپتامبر 2015, 09:08

معمولاً کار خاصی لازم نیست انجام شود. دی‌وی‌دی پلیر از طریق کابل خودش به پورت یواس‌بیِ مک وصل می‌شود؛ سپس می‌توان دکمۀ ایجکت را روی دی‌وی‌دی پلیر فشار داد تا صفحۀ مخصوص قرار دادن دی‌وی‌دی بیرون بیاید؛ سپس درِ دی‌وی‌دی پلیر را با فشار به سمت داخل ببندید و منتظر شوید تا آیکن دی‌وی‌دی در فایندر ظاهر شود. مطمئن شوید کابل هم به دی‌وی‌دی پلیر و هم به مک، کامل وصل شده باشد (فشار بدهید که تا انتها داخلِ پورت شود).
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط nasraa » 04 فوریه 2018, 22:26

سوپر درایو مک بوک ۲۰۰۸ من سی دی خام رو نمی شناسه.ولی با بقیه سی دی ها تقریبا مشکلی نداره. توی سایت اپل میگه دوچیز را ریست باید کرد. کردم درست نشد. بازش کردم لنزشم تمیز کردم درست نشد. یه سوپر درایو جدید بخرم عوض کنم؟
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Nyaiesh » 05 فوریه 2018, 02:56

اول با يك لوحِ خام از شركتي ديگر امتحانش كنيد و اگر قرار بخريدن دستگاه جديد شد توصيه ميكنم از شركتهاي ديگر غير از اپل بخريد چون بعيد است گرداننده شما خراب باشد
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Arzhang » 05 فوریه 2018, 06:45

نصرا جان اگر بنا به خریدن درایو جدید شد اکیداً پیشنهاد می‌دم یک اکسترنال از شرکتی غیر از اپل بخری. هم ارزان‌تر است و هم سخت‌جان‌تر. من خودم یک مارک Pioneer خریدم چند سال پیش فکر کنم حدود ۳۰ هزار تومان و دارد کارش را می‌کند و کاملاً راضی‌ام.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط nasraa » 05 فوریه 2018, 09:58

ممنون از راهنمايي شما دوستان. حقيقتش خودم هم كمي به آپديت هاي اخير سيستم عامل اپل مشكوكم. پس دنبال يك سوپر درايو خارجي غير اپلي مي گردم.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط chavosh » 05 فوریه 2018, 10:56

نصرا جان اگر همین است و هنوز نخریده‌ای هزینه نکن بگو تا برایت ارسال کنم. بکار من نمی‌آید. سوپر درایو مک بوک پرو ۲۰۱۲ است.

IMG_4910.JPG
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط nasraa » 05 فوریه 2018, 13:24

سلام ممنونم هنوز نخريدم.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط nasraa » 10 فوریه 2018, 11:50

با تشكر از آقاي چاوش كه يك سوپر درايو مك بوك به من هديه داد.
در ضمن من به فكر يك درايو اكسترنال براي كم كردن استهلاك سوپر درايو بودم ولي اين هايي كه الان در بازار هستند تقريبا همه آنها خيلي ظريف و شكننده هستند. دليلش هم اين است كه براي حمل در كيف لپ تاب طراحي شده اند.
از قبل من يك كيس كامپيوتر قديمي در انباري خانه داشتم كه دو تا درايو داخلي داشت (يك سي دي درايو ال جي و يك دي وي دي درايو اچ پي).
پس از جستجو در اينترنت، فهميدم كه با يك رابط مي شود آنها را به يو اس بي وصل كرد.
كامپوتر قديميه كه خراب بود ولي روشنش كردم كه ببينم وضعيت درايوها چطور هست.
يك سي دي داخل آنها گذاشتم و به صدا هاي لود شدن و چراغ درايو نگاه كردم. ظاهرا سي دي درايو ال جي خراب بود. ولي دي وي دي درايو اچ پي ظاهرا سالم بود.
يكي از آن رابط ها (آي دي ايي به يو اس بي) خريدم. مارك آن فونيكس و قيمتش 55 هزار تومان بود. در پك آن يك آداپتور هم دارد كه برقش را تامين مي كند. رابط ساتا هم داشت.
همانطور كه حدس زده بودم ال جي كار نمي كرد ولي اچ پي كار كرد. خيلي خوب هم كار كرد. البته اين درايو قبلا هميشه مشكل باز شدن درب را داشت كه الان هم همان طور بود. من هميشه فكر مي كردم كه اين يك عيب الكترونيكي هست ولي با جستجو در اينترنت فهميدم مشكل از خشك شدن تسمه مربوط به درب آن است. تسمه آن را با يك تسمه "فاني باف" ( از اين تسمه هاي لاستيكي كه بچه ها با آن چيزهايي مي بافند)، عوض كردم و درست شد. تسمه اصلي درب اين درايوها بعد از مدتي، مخصوصا اگر كار نكند، خشك مي شود و به شكل دو پولي كوچك و بزرگ آن در مي آيد و توان چرخش را از دست مي دهد.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط nasraa در 10 فوریه 2018, 14:25.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط 123ali » 05 مه 2022, 11:07

سلام دوستان سوپر درایوم نمیدونم چه مرگش شده سیدی راحت میره داخل وقتی کارت تموم میشه میخای در بیاری eject میزنم در نمیاد که نمیاد مجبورم یه چاقو جلو لبه ورودی بندازم یه اهن مثل قلتک هست فشار میدم پاین بعد اجکت میزنم تا سیدی در بیاد ...
به نظرتون چشه ؟ تعمیر میشه ؟ اصلا جای پیچ نداره که بخام بازش کنم
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط saeidk » 05 مه 2022, 12:57

یعنی با روش ریست کردن کامپیوتر و نگاه داشتن دکمه موس هنگام شروع هم سی دی بیرون نمی اد؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط 123ali » 06 مه 2022, 04:29

saeidk نوشته است:[نمایش]
یعنی با روش ریست کردن کامپیوتر و نگاه داشتن دکمه موس هنگام شروع هم سی دی بیرون نمی اد؟

نه والا
123ali

پست‌ها : 497

قبلی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان