انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iPod nano

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: IPod nano

پستتوسط sadeghi » 27 اکتبر 2010, 05:20

abdol نوشته است:[نمایش]
sadeghi نوشته است:[نمایش]
توجه داشته باشید که قیمت ها در سایت اپل بدون احتساب مالیات بر مصرف است. در هنگام خرید حدود ۱۷ درصد بیشتر باید بپردازید. بنابراین آیپاد ۱۷۹ دلاری درواقع حدود ۲۱۰ دلار قیمت دارد.

جنسی که برای خرید تجاری خریداری شود:
۱- عموما از مالیات معاف است یا مالیات صادرات دارد که متفاوت از مالیات بر مصرف است.
۲- نرخ خرید آن به نرخ عمده است که کمتر از نرخی است که در سایت اپل وجود دارد.
۳-کدام کشور است که مالیات ۱۷ درصدی دارد؟
دوستان می تونند در اینترنت بگردند و لیست مالیات بر مصرف هر کشور رو ببینند.
فکر نکنم از این خبرها باشد و اینکه آی پاد ۱۷۹ دلاری در ایران ۲۱۰ هزار تومان بفروش برسد حکایتی دیگر دارد.
اگر اشتباه می کنم تصحیح بفرمایید.

abdolجان
سلام
مالیات بر مصرف در انگلیس ۱۷.۵ درصد و در آمریکا و کانادا بسته به ایالت متفاوت است اما معمولا کمتر از ۱۵ نیست. در دو کشور اخیر هزینه مالیات در نرخ اجناس اعلام نمی شود.
مطلبی که من نوشتم فقط برای این بود که دوستان به این نکته توجه داشته باشند چون معمولا اشتباه می شود. اینکه قیمت منصفانه محصولات اپل در ایران چقدر باید باشد را من نمی دانم اما مشخصا مواردی که شما گفتید درمورد خرید تجاری شامل حال این محصولات که از طرق غیر رسمی تهیه می‌شوند نمی شود.
به هرحال عرض بنده این بود که برای مقایسه قیمت محصول بین دو کشور باید قیمت نهایی مصرف کننده را در نظر گرفت.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط abdol » 27 اکتبر 2010, 07:51

abdol نوشته است:[نمایش]
توجه داشته باشید که قیمت ها در سایت اپل بدون احتساب مالیات بر مصرف است. در هنگام خرید حدود ۱۷ درصد بیشتر باید بپردازید. بنابراین آیپاد ۱۷۹ دلاری درواقع حدود ۲۱۰ دلار قیمت دارد.

جنسی که برای خرید تجاری خریداری شود:
۱- عموما از مالیات معاف است یا مالیات صادرات دارد که متفاوت از مالیات بر مصرف است.
۲- نرخ خرید آن به نرخ عمده است که کمتر از نرخی است که در سایت اپل وجود دارد.
۳-کدام کشور است که مالیات ۱۷ درصدی دارد؟
دوستان می تونند در اینترنت بگردند و لیست مالیات بر مصرف هر کشور رو ببینند.
فکر نکنم از این خبرها باشد و اینکه آی پاد ۱۷۹ دلاری در ایران ۲۱۰ هزار تومان بفروش برسد حکایتی دیگر دارد.
اگر اشتباه می کنم تصحیح بفرمایید.

abdolجان
سلام
مالیات بر مصرف در انگلیس ۱۷.۵ درصد و در آمریکا و کانادا بسته به ایالت متفاوت است اما معمولا کمتر از ۱۵ نیست. در دو کشور اخیر هزینه مالیات در نرخ اجناس اعلام نمی شود.
مطلبی که من نوشتم فقط برای این بود که دوستان به این نکته توجه داشته باشند چون معمولا اشتباه می شود. اینکه قیمت منصفانه محصولات اپل در ایران چقدر باید باشد را من نمی دانم اما مشخصا مواردی که شما گفتید درمورد خرید تجاری شامل حال این محصولات که از طرق غیر رسمی تهیه می‌شوند نمی شود.
به هرحال عرض بنده این بود که برای مقایسه قیمت محصول بین دو کشور باید قیمت نهایی مصرف کننده را در نظر گرفت.

این رقم ۱۷.۵ در صد که شما می فرمایید مالیات مصرف نیست بلکه مالیات بر ارزش افزوده است.
Vlaue Added Tax
http://en.wikipedia.org/wiki/Taxation_i ... ed_Kingdom
به هنگام خرید کالا:
در آمریکا و کانادا مالیاتی که خریدار به هنگام خرید پرداخت می کند بر خلاف تصور شما عموما زیر ۱۵ درصد است.
در کانادا در اونتاریو ۱۳ درصد مالیات می دهند بابت هر قلم کالایی که محصول اولیه نباشد اما مثلا در آلبرتا ۵ درصد است.
ضمنا مالیاتی که شما می دهید روی قیمتی که در سایت اپل زده شده می آید و:
اگر خریدار بخواهد کالایی را از کشور خارج کند می تواند مالیات آنرا پس بگیرد.
در ایالات متحده هم عموما ۷-۸ در صد است مثل کالیفورنیا.
بنده بحثم مالیاتی نیست. شما هم مطمین باشید که کسی که وارد کننده، قاچاقچی یا هرچی که شما اسمش را بگذارید هیچوقت ۱ دونه آی پاد نمی خره بیاره ضمن اینکه فله می خره و علاوه بر اون تکس فری "Tax Free" هم میخره چون می خواهد کالا رو از اون کشور خارج کند.
باز هم اگر اشتباه می گم تصحیح بفرمایید.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Amir_S » 30 اکتبر 2010, 15:47

امروز تو بازار موبایل قیمت گرفتم، ۲۲۰ و ۲۷۰...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 30 اکتبر 2010, 21:01

چهارشنبه از چند تا فروشگاه/مغازۀ پایتخت قیمت گرفتم. برای ۱۶ گیگ، بیشترین قیمت ۲۸۰ تومان بود و کمترین قیمت ۲۵۰ تومان.
۲۵۰ تومانی را که پیدا کردم خواستم بخرم، اما وقتی آورد، دیدم اولا جعبۀ بسته‌بندی‌اش خط و خش افتاده؛ یعنی که حمل و نقل درستی نداشته و به هر حال جعبه‌اش شبیه جعبۀ یک دستگاه نو نبود.
مهم‌تر اما این‌که برچسب اطلاعات و مشخصات دستگاه، کیفیت اپل را نداشت و باز مهم‌تر این‌که Part Number-ی که روی آن خورده بود، چیز پَرتی بود که X هم تویش داشت و انتهاش به LL/A ختم نمی‌شد. در حالی‌که مثلا پارت نامبر رنگ نقره‌ایِِ مدل ۱۶ گیگ، بنابر آن‌چه در فروشگاه آن‌لاین اپل اعلام می‌شود، MC526LL/A است.

حالا سوالم این است که آیا آی‌پادها تقلبی‌اش هم هست؟!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط saam » 30 اکتبر 2010, 21:15

AliGhz نوشته است:[نمایش]
چهارشنبه از چند تا فروشگاه/مغازۀ پایتخت قیمت گرفتم. برای ۱۶ گیگ، بیشترین قیمت ۲۸۰ تومان بود و کمترین قیمت ۲۵۰ تومان.
۲۵۰ تومانی را که پیدا کردم خواستم بخرم، اما وقتی آورد، دیدم اولا جعبۀ بسته‌بندی‌اش خط و خش افتاده؛ یعنی که حمل و نقل درستی نداشته و به هر حال جعبه‌اش شبیه جعبۀ یک دستگاه نو نبود.
مهم‌تر اما این‌که برچسب اطلاعات و مشخصات دستگاه، کیفیت اپل را نداشت و باز مهم‌تر این‌که Part Number-ی که روی آن خورده بود، چیز پَرتی بود که X هم تویش داشت و انتهاش به LL/A ختم نمی‌شد. در حالی‌که مثلا پارت نامبر رنگ نقره‌ایِِ مدل ۱۶ گیگ، بنابر آن‌چه در فروشگاه آن‌لاین اپل اعلام می‌شود، MC526LL/A است.

حالا سوالم این است که آیا آی‌پادها تقلبی‌اش هم هست؟!

بعید نیست اصلا از بازار چین هر چیزی برمیاد.چون دانشگاه من سر فلسطین بود زیاد در اون اطراف می گشتیم من به خاطر دارم چند سال پیش در چهارراه ولیعصر mp3 player به فروش می رسید که شکل کلیش مثل ipod classic بود ولی جای menu و play علامت مثبت و منفی داشت جالبتر هم این بود که اسم دستگاه ipad بود!
نماد کاربر
saam

پست‌ها : 24

پستتوسط .SorousH. » 30 اکتبر 2010, 22:13

تقلبی که حتما هست اما فکر می کنم برای این مدل جدید هنوز زود باشه
نمی دونم ، شاید هم چینی ها از قدرت خدا و سرعت پیغمبر یاری گرفتن و تقلبیش هم دادن! :-D ؟!
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پاسخ: iPod nano

پستتوسط majid10 » 22 فوریه 2016, 03:29

با عرض سلام یه آیپاد نانو نسل 3 یا 4 لازم دارم کس داره لطفا باهام تماس بگیره ممنون میشم
09185319951
majid10

پست‌ها : 2

قبلی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان