انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

استفاده از سرویس های رایگان اپل

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

استفاده از سرویس های رایگان اپل

پستتوسط aliazizi » 16 دسامبر 2021, 00:38

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
عزیزان من در گذر این چندسالی که از ios استفاده میکنم هیچ وقت نتونستم از اشتراکهای رایگان و یا گیفت‌ها استفاده کنم.
چندماه پیش مک خریداری کردم، بهم چندماه اکانت آرکید پیشنهاد دادند به عنوان هدیه اما متاسفانه نتونسته استفاده کنم. چند هفته پیش airpods خریداری کردم اما باز نتونستم از اپل موزیک بصورت رایگان(فکر کنم ۶ ماه) استفاده کنم!
چون اپل آیدیم مدام گیر میداد که برای استفاده رایگان در این مدت باید payment Method رو تکمیل کنی و کریدیت کارد و یا پی‌پالت رو اضافه کنی! منم که هیچ کدوم از اینا رو نداشتم و خیال میکردم مشکل از اپل آیدیه!!!
چون از اون بدون شماره‌های قدیم بود. اما یکی از دوستام با همون اپل ایدی قدیمیش که هیچ پیمنتی نداشت میتونست از طرح های تشویقی اپل استفاده کنه!!
امروز اپل ایدیم رو کلا تعویض کردم و یه شماره از گوگل ویس خریداری کردم. هم برای امنیت دو مرحله‌ای و هم به امید اینکه بتونم از سرویس ۳ماهه رایگان اپل موزیک استفاده کنم و یا در اینده اگه دیوایس جدیدی خریداری کردم بتونم از این طرح‌ها استفاده کنم.
متاسفانه با تعویض اپل ایدی هم چیزی عوض نشده و در حین تکمیل استفاده از طرح رایگان ۳ ماهه، متاسفانه باز از من کریدیت کارد و فلان میخواد!!!
خواهش میکنم در حد توانتون کمک کنید که بتونم این مشکل رو حل کنم.
مرسی
تصویر
تصویر
تصویر
aliazizi

پست‌ها : 2

پاسخ: استفاده از سرویس های رایگان اپل

پستتوسط aliazizi » 17 دسامبر 2021, 12:40

عزیزان کسی قادر به کمک به من در باب این موضوع نیست؟
aliazizi

پست‌ها : 2

پستتوسط Arzhang » 20 دسامبر 2021, 21:15

اگر من درست متوجه شده باشم شما از یک کردیت کارت فیک می‌خواهید در اپل آیدی‌تان استفاده کنید. خب معلوم است که نمی‌شود. گرفتن کردیت کار در اپل آی‌دی به معنای این است که شما مبالغ خریدتان را بناست با آن پرداخت کنید، حالا کردیت کارتی که وجود ندارد را معلوم است که اپل قبول نمی‌کند. من می‌دانم که شما در حال حاضر خریدی نمی‌خواهید بکنید اما از نظر اپل این اکانت ناقص است. چرا پی پال را آزمایش نمی‌کنید؟ البته مطمئن نیستم آن‌جا هم به مشکل نخورید چون پی‌پال هم در آخرش از شما یک شماره حساب و یک کردیت کارت می‌خواهد. ولی امتحانش ضرر ندارد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط AliGhz » 10 ژانویه 2022, 23:08

aliazizi نوشته است:[نمایش]
عزیزان کسی قادر به کمک به من در باب این موضوع نیست؟

درود. موردی که شما می‌فرمایید در واقع یک ترفند بازاریابیِ معمول در کشورهای غربی است (و هر جایی که از کارت‌های بانکی بتوان بر مبنای اشتراک و به‌صورت اتوماتیک، پول برداشت کرد) تا با ارائهٔ رایگان محصول برای مدتی معین، طعمِ استفاده از آن زیر زبان کاربر برود و احتمالا آن را در ادامه هم مشترک شود (درواقع ادامه اشتراک به‌صورت اتوماتیک انجام خواهد شد مگر آنکه کاربر قبل از پایان مدت استفاده رایگان، آن را کنسل کند).

حالا گاهی این مدتِ رایگان ممکن است یک روز باشد، یا بیشتر بسته به استراتژی‌های آن شرکت. بنابراین، منطق قضیه بر این استوار است که کاربر باید یک پولِ بالقوه را به عنوان «تضمین» این مدت رایگان، ارائه کرده باشد. این تضمین می‌تواند کارت بانکی معتبر، پی‌پل یا نظایر آنها باشد.

در خصوص اپل، از آنجایی که با کارت هدیه (گیفت‌کارت) می‌شود حساب را شارژ کرد و این گیفت‌کارت‌ها در ایران هم قابل تهیه است، شاید از این روش بتوانید از پیشنهادهای رایگانِ مشروط هم استفاده کنید (البته مطمئن نیستم).
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 11 ژانویه 2022, 10:15

یک سوال به ظاهر بی‌ربط می‌پرسم که در واقع کاملا مرتبط است:
آیا شما با همین اکانت می‌توانید از اپ استور چیزی (مثلا یه برنامه ریگان) دانلود کنید؟
اصولا باید وقتی برای اولین بار می‌خواهید اینکار را بکنید باید خمین صفحه اطلاعات پرداخت را بیاورد، با این تفاوت که یک گزینه هیچکدام هم داشته باشد.
بعد از اینکه این گزینه را زدید و اطلاعات آدرس جایی در کشور مربوطه را هم زدید، اطلاعات بانکی اکانت شما تکمیل محسوب می‌شود.
البته یک سالی می‌شود که برای کسی اکانت نساخته‌ام، اما بعید می‌دانم اینجای قضیه فرقی کرده باشد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط nasraa » 15 ژانویه 2022, 13:40

من يك چيزي را خوب متوجه نشدم:
بعضي از برنامه هاي غير رايگان ، امكان استفاده رايگان جند روز را مي دهند. ولي براي آن از شما قبول استفاده غير رايگان بعدي را تاييد مي گيرند. حالا اگر چند روز تمام بشود اتوماتيك از حساب كسر مي شود يا دوباره تاييد مي گيرد؟ در صورت حالت اول و اگر در حساب پولي نباشد ، آيا هر زمان كه شار كنيم اول اين برنامه ها بدون تاييد ، پولشان را بر مي دارند؟
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2022, 18:27

سلام نصرا جان. بدون اطلاع‌رسانی قبلی و تایید مجدد، کارت اعتباری یا debit یا پی‌پل یا… را شارژ می‌کنند. چون فرض بر این است که تاییدیه، همان ابتدای کار از سوی کاربر داده شده است. البته اگر فرد متوجه شود که پول از حسابش برداشت شده و تمایل به تمدید اشتراک نداشته باشد، اگر با آن کسب‌وکار تماس بگیرد، بسته به سیاست‌های آن کسب‌وکار، ممکن است پول به کارت او برگشت داده شود (ریفاند) و طبیعتا اشتراک هم ادامه پیدا نخواهد کرد.

اما اگر در حسابِ اعلام‌شده، پول نباشد یا مثلا تاریخ کارت منقضی شده باشد، به کاربر خبر می‌دهد که باید اطلاعات کارت معتبر را در حساب کاربری خود درج کند تا مبلغ اشتراک از آن قابل برداشت باشد (معمولا دو سه بار attempt می‌کنند برای شارژ کارت… و اگر نهایتا کاربر، کارت معتبر را درج نکند، دسترسی را قطع می‌کنند.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2022, 18:59

البته در خصوص سیستم «کردیت»، که آنچه برداشت و دریافت می‌شود «اعتبار» است و نه پولِ موجود در حساب (برخلاف «دبیت» که مثل همهٔ کارت‌های بانکی ایران است)، اگر کردیت از حساب فرد برداشت شود و بعدا صاحب حساب (کاربر) این کردیت (چیزی شبیه وام) را به بانک یا موسسه مالی مربوطه پرداخت نکند، در پروسهٔ «بدحسابی» وارد خواهد شد (فرد ممکن است نهایتا bad credit شود) که ماجراهای خودش را دارد… البته این موضوع، بین کاربر و بانک/موسسه مالی است و به کسب‌وکاری که از آن به‌واسطهٔ کردیت خرید شده، ارتباط پیدا نمی‌کند. مثل اینکه مثلا کسی از بانک وام بگیرد و با آن از شخص ثالث وسایل خانه بخرد و بعدا وام خود را به بانک پس ندهد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط nasraa » 16 ژانویه 2022, 17:19

علي جان . خيلي ممنونم از توضيحات شما
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد